Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

solansz

POLITYKA/REAKTYWACJA KACZEK/

Polecane posty

Gość inspector gadget
poglądów shatyna nie reprezentuje 4% w PZPRZe , SB , ZOMO, ORMO, LWP. itp. było ok. 4 mln dorosłych ( a gdzie jeszcze rodziny , wychowywane w podobnym klimacie rodziny )Polaków , a zdecydowana większość z tych formacji wyraża właśnie takie poglądy - i nic dziwanego skoro sie zaprzedało systemowi - to należało walczyć z tymi , którzy tego systemu nie popierali , a zwłaszcza z kościołem 'wychrzczonych ' jest 96 % - co nie oznacza , że są oni katolikami 'wychrzczeni' niepraktykujacy są katolikami tylko w sensie formalnym , a stanowią oni 2/3 społeczeństwa mniejszości religijne także są niechętne katolikom i też stanowią ok. 3% społeczeństwa tak , że mówienie o skromnej liczbie 4% niekatolików , oraz ich 'nietolerowaniu ' to jakaś chyba ironia i świadoma obłuda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panie inspector gadget
Ironia tak , obłuda nie . a gdzie mam zaliczyć tych byłych PZPRowców , którzy tylko dlatego , ze chcieli rozwijać się zawodowo musieli byc członkami tej organizacji i tych co stoją przed ołtarzem , a ręki nigdy bym im nie podał ? Gdzie mam zaliczyć UB eka co jako młody gnój w 1947 uprał i znęcał się nad Polakami , a na pytanie Ruska NKWD zisty dlaczego tak bije tych swoich odpowiada > bo lubię < , a po 1989 roku za księdzem baldachim nosił i tysiące przewrotnych przykładów z zycia . no to kto jest tym dobrym katolikiem i polakiem , kto jest tym właściwym patriotą ? Ten co był sekretarzem POP , a dzisiaj jako radny wrzeszczy , ze te czerwone świnie go zbałamuciły ? a moze ten ten najpierw pracownik naukowy , dr mgr inż , który następnie przechodzi do biznesu , swietnie mu idzie i który twierdzi , że tylko Marek Jurek . Kaczyński to wstretny żyd , podpucha dla ciemniaków , o PO wogóle nie mozna przy nim wspomnieć bo facet dostaje szewskiej pasji , a ilość pieniędzy jakie przesyła do RM doprowadzają do szewskiej pasji jego biedną żone , która przed każdym spotkaniem prosi , tylko nie o polityce panowie , tylko nie o polityce . Może tacy ludzie to ci odpowiedni Polacy . Do kurwy nędzy wskaż mi tych prawdziwych ??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saluxx
"Panie inspektor Gadget"napisał,że nas interesuje wyłącznie opcja a la Pospieszalski.....No i git. Tam przynajmniej coś wartościowe a nie jak te wkleje,które tu w swoim czasie praktykowano. To była dopiero"lekcja ograniczeń i idiotyzmu". A tak na poważnie. Każda opcja jest ciekawa jeśli daje do myślenia a wyłącznie służy jątrzeniu czy urabianiu opinii publicznej tekstami o rzekomych podziałach Polaków czy nie spełnionych deklaracjach Pis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andrzejek 18
straszną hipokryzją w obliczu walki o koryto wykazuje się PIS jak i jego zwolennicy.chrząkają odbytnicami coś o klęsce żywiołowej . pytam a co w obecnej tragicznej sytuacji ogłoszenie kleski żywiołowej da nieszczęśnikom - powodzianom? tylko powtórka procedur , zbieranie podpisów , rejestracja komitetów generuje koszty , które przecież potrzebne tak bardzo są powodzianom. ale w imię bogoojczyżnianej walki o władzę zakłamańcy z PIS twierdzą , że tylko oni kochają Polske . powinni sobie nakolanniki załozyć bo odcisków dostaną od tego na pokaz kłeczenia w Kościołach na pokaz. a przecież Bogu co boskie, cesarzowi co cesarskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smaugolll
Andrzejek 18 cioteczko weź głęboki oddech i policz do 10 zanim cos napiszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andrzejek 18
to wasz PISowy argument?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panie inspector gadget
Hola , Hola > tekstami o rzekomych podziałach Polaków < nie rzekomymi , ale prawdziwymi , nie tymi w telewizji , ale tymi prawdziwymi w realu , w pracy i domu . te podziały są faktem !!! I nie , nie każda opcja jest ciekawa . opcje przytoczonego pana dr.mgr.inż mnie nie interesuje !!!! a ilość literatury II obiegu jaką ten pan posiada może przyprawić o zawrót głowy . w życiu nie przypuszczałem , że tyle tych wydawnictw jeszcze dzisiaj funkcjonuje . wszystko w stylu ruskie zestrzeliły samolot , żydy rządzą światem , zaprzedają polskę , prawdziwi polacy na barykady bo trwa wojna o wiare itd... wszystko podpisane prof, dr . nie ma nic gorszego jak wyedukowani wariaci .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smaugolll
Mi to obojętne czy mieli by ogłosić stan wyjątkowy czy nie. Za stanem wyjątkowym mogło by przemawiac bezpieczeństwo i ludzi i ich domostw przed szabrownikami. Przeciw- tylko wybory. Po co mieszasz jakieś klęczenie w kościołach do swojej marnej tezy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panie inspector gadget
albo próby zwalania winy za powódź . na kogo ??? ostatnie prace planowe , konkretne i gruntowne były robione za Gomułki . za Gierka , generała i po 1989 roku juz w tym temacie nic się nie robi . doraźnie tylko i sporadycznie . to słowa eksperta w tych sprawach , starego faceta , którego nudny spokojny ton wypowiedzi ginie w sieczce tych nawiedzonych podnieconych niby speców .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panie inspector gadget
przy stanie wyjątkowym może i łatwiej by się rządziło , ale napewno nic lepiej . zeby zarządzać czymś takim jak katastrofy z woli natury trzeba być wyjątkowym specem , a który wójt czy wojewoda nim jest ??? takie rzeczy zostawia się naukowcom , ufa się im a nie politykom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saluxx
Andrzejek18. Najpierw sobie przestudiuj przepisy i literaturę na temat stanu wyjątkowego. Do będziesz wiedział o co chodzi ze stanem wyjątkowym. Uwierz że samo odroczenie wyborów to nie jedyny rezultat takiego stanu ale dla PO najistotniejszy dla wyniku wyborów dlatego nie chcą go wprowadzić./ Panie inspektor gadget-to podaj kilka tytułów książek którymi się posiłkuje owa osoba w swej praktyce dziennikarskiej gdzie stoi czarno na białym "ruskie zestrzeliły samolot"itd itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inspector gadget
prawdziwi polacy ...haha - hasło do żonglowania przez rożne nawiedzone opcje...zwłaszcza te które żeruja na Polsce , jako katolickim kraju , rządzonym przez katoli te różne dawne komusze świnki noszące czasami baldachim ( rzadko , bo rzadko , ale zdarza się ) , to osobniki , które może w ten prymitywny sposób myślą , że się ' odkupią " - w końcu co 30sty mężczyzna to psychopata , a czyny takich ludzi są poza normalną moralnością , z racji chocby natury tego zaburzenia to że ktoś rozwijał własna karierę , wstępujac dp komuszych organizacji , nie jest aż czymś tak niezwykłym , czy taż nienormalnym - dlatego pisałem że większość takich osobników wyraża poglady shatyna (moim zdaniem oczywiście ), a nie wszyscy - i tak to mniej więcej wyglada w praktyce przeróżnych wątków związanych ze służeniem komunie , a potem baldachimowi jest wiele , ale są to jedynie mniejszości statystyczne pośród katolików - zdecydowana większość - nie slużyła atywnie , ideowo i organizacyjnie komunie zresztą ludzie - wierzby wśród Polaków - to raczej normalność :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smaugolll
22:13 Panie inspector gadget "po 1989 roku juz w tym temacie nic się nie robi " ---->> Wczoraj był podany link do zestawienia projektów odrzuconych przez PO, więc przytocze parę: -Krakowski Węzeł Wodny trwałe zabezpieczenie od powodzi miasta Kraków ( 300mln Euro) -Zwiększenie zabezpieczenia przeciwpowodziowego od rzeki Wisły na odcinku od Torunia do Kwidzyna ( 84mln Euro) -Budowa przeciwpowodziowego zbiornika wodnego Rudawka Rymanowska na Wisłoku ( 120mln Euro) -itd... http://www.mrr.gov.pl/fundusze/fundusze_europejskie/Projekty_kluczowe/Documents/080201_Projekty_usuniete_poiis3.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saluxx
Co do Wojewodów to Ci jako pochodzący z nominację premiera jako przedstawiciele terenowej administracji rządowej mają za zadanie w czasie powodzi koordynować działania,a te wykonują specjaliści,służby czy wyspecjalizowane firmy zależnie od tego jaki jest charakter tych działań.Zresztą dyskusja ta nie ma sensu. Wody spadło więcej jak w 97'a gdyby strona czeska opróżniła w natychmiastowym trybie zbiorniki retencyjne byłoby 2x tyle tej wody. Szkód jest mniej ale byłoby ich znacznie mniej gdyby nie odpowiednią polityka rządu/rządów. Budowa polderów w chociażby w strefach pod miejskich. Modernizacja wałów z wykorzystaniem np funduszy celowych. Odpowiednie ustawy obligujące do ubezpieczeń(na preferencyjnych warunkach choćby z uwzględnieniem dopłat budżetowych) od skutków powodzi właścicieli domów na obszarze ryzyka. Konkretne ograniczenia wynikające z prawa administracyjnego co do pozwoleń na budowę na pewnych terenach,zwiększenie nakładów na technologie w zakresie ratownictwa powodziowego,czy tworzenie specjalnych funduszy,z których wypłacałoby się ok kwoty przynajmniej częściowo konsensujace straty poniesione przez ludzi(na których środki możnaby było pomnażać wykorzystując konstrukcje funduszu powierniczego gdzie dokonuje się obrotu i inwestycji tych środków na rynkach choć może to akurat zbyt życzeniowa koncepcja z uwagi na kryzys jaki mamy). Gdyby o te i wiele innych rzeczy władze zadbały to by nie trzeba było dyskusji nad jakimkolwiek stanem wyjątkowym i szarpaniem się z wypłatami kwot,które obciążaja rezerwy budżetowe a i tak nie skonsensuja poniesionych strat wielu osobom. Tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panie inspector gadget
22:24 [zgłoś do usunięcia] smaugolll czyli dziadek miał rację . nic się nie robi . nie kopie się rowów melioracyjnych , nie oczyszcza się kanałów i cieków wodnych , nie zabezpiecza się naturalnych polderów . bezmyślnie wzmacnia i podwyższa się tylko wały co przy małych wylewach jest bez znaczenia przy dużych powoduje tragedie . bo gdzieś te zebrane wody muszą znaleźć ujście . starzy maja rację .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saluxx
"skompensują"miało być rzecz jasna. To było w kontekście postu niejakiego "panie inspektor....."bo napisał,że trzeba być specem by zarządzać w trakcie klęski z woli natury. Pomijając już element "woli matki natury",który jako jedyny i wyłączny do powodzi doprawadza(co dyskusyjne też z uwagi na głosy naukowców o współprzyczynieniu się człowieka do zmian klimatu a niewiadomo na ile powodzie to są naturalnym zjawiskiem a na ile jego złożoną ingerencja w tę naturę z uwagi na postępujące uprzemysłowienie)napisałem w wcześniejszym poscie to co napisałem i tak uważam. Urzędnicy to nie cudotwórcy bo i cudów tu nikt nie oczekuje tylko dobrego planowania z udziałem ekspertów w zakresie którego dano d./ps już odbudowę domów jak i budowę obiektów z lokalami zastępczymi dla tych,którzy utracili wszystko to wstępnie kilkadziesiąt milionów. Jeśli wierzyć w to,że powódź ustępuje to i tak za późno na stan wyjątkowy nie mniej uwagi na jego temat nie były pozbawione sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panie inspector gadget
Saluxx mniej wiecej pieprzymy to samo . tyle , że głupota ludzka a nie tylko wola natury też do katastro wtym i powodzi doprowadza . prostowanie rzek , likwidowanie miejsc zalewowych i podnoszenie wałów w jednym województwie powoduje ( co teraz miało miejsce ) wylew wody w drugim .bo tam durnie wydawali pieniądze na coś innego "bo u nich nigdy nie wylewa "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zgadza się na pewno
Jedna kwestia. Odpowiednie uregulowanie rzek, które powinno być wykonane(wiadomo,że to trudny temat i wymaga nakładów środków ale.....-)-kosztowałoby mniej niż te wszystkie odszkodowania. Co więcej. Namacalne efekty tych inwestycji i modernizacji byłyby widoczne na dłoni. A tak to trzeba będzie angażować ekspertów i rzeczoznawców,targowania się ile kto komu da na odkarzanie terenu,osuszenie,straty w płodach produkcji rolniczej nie wspominając już o remontach budynków etc etc. Skutków faktycznie jest tego negatywnych więcej niż nakładów na uregulowanie rzek i tak dalej jak wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panie inspector gadget
i tak można innymi słowy zapisać się na smierć mówiąc o tym samym . durnie rządzą i polityka bierze górę nad mądrością . pęd do rządzenia jest większy od zdrowego rozsądku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panie inspector gadget
i broń boże znaleźć skorupę przy pracach , bo archeolodzy spieprzą najlepsze plany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zgadza się na pewno
ANO WŁAŚNIE! Jedni podwyższaja inni nie i mamy też tego skutki. Nie można opierać się tylko na działaniach samorządów. Rząd powinien sprawować nadzór nad pewnymi działaniami. Zabezpieczenie przed powodzią powinno być dokonane planem ramowym dla całego kraju. Inaczej będzie tak jak z robotami drogowymi,które w wielu regionach są robione w tempo na raz i mamy do kilometr ruch wachadłowy zamiast się umówić" jak wy kończyćie to my zaczynamy"(np roboty na trasach między miastami) i tak dalej. Tu zabrakło jakiejś kontroli z góry. Każdy sobie robił wszystko wg miejscowej miary i potrzeb. No niby mieli do tego prawo. Rząd nie może im wchodzić w działkę wydawania ich pieniędzy ale realizacja tych inwestycji powinien zająć się rząd. Sam nie wiem już czy to opóźnianie terminu wyborów to potrzebne jest. Wiem jedno. Mniej rautów,bankietów i bezpłódnych spotkań a więcej merytorycznej dyskusji by się przydało. Podobno jednak będzie spotkanie kandydatów z ekspertami. Zapowiadali. Zdecydowali się na udział w nim prawie wszyscy. Kandydat PO uzależnia swą obecność od tego czy na udział zgodzi się kandydat PiS. No tak. Ale co ma piernik do wiatraka? To jeśli Kandydat PiS się nie zgodzi na udział tamten się nie pojawi? Czy jego jedynym celem w kampanii jest POlemika z nim i z nikim innym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andrzejek18
ale ja nie pisałem o stanie wyjątkowym a o stanie klęski żywiołowej.a to spora róznica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tak to spora różnica
Fakt. Z tym stanem klęski żywiołowej to fakt bardziej poprawnie. Mamy ustawę od 8 lat i ani razu nie ogłoszono tej klęski. Ale czy teraz kojarzy Ci się wezwanie do ogłoszenia takiego stanu wyłącznie z przejawem hipokryzji politycznej? To ile na kampanię będzie wydanych pieniędzy w dużej mierze zależy od samych kandydatów. Na razie podejrzewam,że spośród liczących się kandydatów najmniej pieniędzy poszło na kampanię Jarosława Kaczyńskiego. Bierze to moje przekonanie się to z przykrego faktu,że czego by nie zrobił czy nie powiedział to będzie się go atakować na to,że robi kampanię "na katastrofie"itd itp moim zdaniem to co się dzieje jest bardzo nie fair w stosunku do jego osoby. Sam już nie wiem czy jest sens to opóźniać ale naprawdę rozumiem pewne głosy w dyskusji nad przesunięciem wyborów. Przecież my tak naprawdę nic nie wiemy o wizjach kandydatów na prezydenturę. O to co stanowi węzłowy problem dla kraju jaki przy współudziale Głowy Państwa powinien być rozwiązywany. Są tylko kłótnie awantury i tyle. Te przedterminowe wybory to jest moim zdaniem nieszczęście. Zresztą w ogóle to co dotyka Polskę począwszy od tej katastrofy to jest wielki pech i tragedia moim zdaniem. No cóż nie cofnie się czasu. Koszty kosztami ale uważam,że należałoby dać szansę wszystkim na dyskusję...by dokonać rozeznania co do ich stanowisk. Co kto i o czym mówi. Co dla niego ważne. A tu to mamy taką sytuację,że jeden nie może nigdzie pewnie zaistnieć w mediach bez stawiania mu zarzutu hipokryzji inny przemawia niespójnym a miejscami szokującym językiem uroczystych komitetów,celebrytów jakby mu na czymś lepszym jakościowo nie zależało bo i tak ma wygraną w kieszeni. Jeszcze inny klepie jakieś soc-liberalne frazesy w starym dobrym stylu "tak dalej być nie może/musi. Reszty nikt nie słucha bo uważają ich za czubów...... Obawiam się,że zwycięstwo w tych wyborach będzie miało za głównego architekta gazetowe stereotypy,histerię,dziwaczne wyobrażenia co do tego co kto chce w Polsce robić i dla kogo. Trudno. Co będzie to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
08:40 [zgłoś do usunięcia] TYCJan 24 A nic wielkiego "samanto..." , to tylko Polacy rozmawiają . pokopałam... zostały odpryski, resztki... wiesz Tycjan... vel (znam/kojarzę parę nicków) niejeden raz pokazano mi na kafe że jestem głupsza ale pamiętam top radena fajnie było do czasu potem było tak : rano właził Shatyn i komentował ze 3 posty z nocy wklejał ze 2 wklejki (1 z revelsteina druga z RM) góra pół godziny i pojawiały się proksy 'czerwony knur znowu nadaje' > najłagodniejszy przykład ynteligencji proksów kilkoro userów przestało pisać kilkoro walczyło zgłaszało... fajnie było :O taki przykładzik > znam nick nazwijmy go X z topicku zupełnie niezwiązanego z tematem topu radena oczywiście ja tam jestem/byłam pod innym nickiem ona też jest tam pod innym nickiem tzn X rozpierd.... nr 1 > top radena do kasacji Shatyn robi swój Myrevin robi swój no to jazda wchodzą zmiany na kafe , krótkotrwałe modki się zmieniają na niebieskie, zielone czy fioletowe czy co tam no i X jedzie przez kilka postów na zielono, fioletowo czy co tam i widać że jest modką no to w orange uderzam na redakcyjny i je męczę o co chodzi... 3 godziny myślały (pousuwały w tym czasie wszystkie kolorowe i niewygodne posty) zanim wydaliły z siebie tekst że ani X ani żadna inna userka kaczek nie jest modką niezłe prawda ? :D :P i takie bzdety wciskały non stop były i inne kfiatuszki 'dlaczego post Shatyn to k...' nie został usunięty? -bo musi wisieć żebysmy autora namierzyły -a możecie namierzyć ? -nie, nie możemy i nic im nie zrobimy bo piszą przez proksy :D po pewnym czasie miałam serdecznie dość takiego czegoś :P podczytywałam po paru miesiacach wróciłam pisałam czasem coś mądrego częściej głupiego... to było najczęściej obrzydliwe :p zjazd po równi pochyłej :P wiec nie pisz mi o Polaków rozmowach potrawestuj Kaczyńskiego szatanach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20:21 [zgłoś do usunięcia] inspector gadget był shatyn i wszelkie próby dyskusji , gdy dochodziło do prezentacji ciekawszych wniosków i postaw zostawaly ucinane - włączali się jego 'wspomagacze ' kierując to wszystko na ....blabla o oszołomstwie , ciemnocie kleru , na obelgach...tematach tak zgranych , jak te prawie dwudziestoletnie rzady tych opcji to głoszacych - latach podczas których, kraj sie zadłużył na 700 mld zł ( 20 tys. na łeb) do spłaty niewiadomo za co - ani autostrad , ani infrastrulktury , wypasiona administracja , kumoterstwo , korupcja ....i dystans do normalnych krajów nie do nadgonienia ... i jeszcze wszędzie na te kraje zapierniczamy i wszystko im oddaliśmy za ćwierć ceny ...albo i za 1/10 ] niby jacy wspomagacze ... ? jakbyś miał chociaz minimalna wiedzę to wiedziałbyś że tu nie pisze młodzieżowka PO tylko realni ludzie majacy swoje własne poglady na dany temat często wręcz na ogół nie zgadzajacy się z sobą i kilkoro stańczyków i to wszystko wspomagacze :D jak chcesz to ja może wywołam ducha Shatyna zapytam się go o winę kk w zbrodniach na Wołyniu i zmiażdżę go po raz kolejny a obywatel zmiecie go z biologii... co tam .... iftar wystarczą ze dwa posty i po zabawie... ale Ty tego nie widzisz bo dla Ciebie nie możemy mieć innego zdania jak się ktoś raz zgodzi z Shatynem to już jest cyklistą czy filosemitą czy filatelistą czy jak to tam szło... żałosne dupki o zerojedynkowym pojęciu świata :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sxorxobadu
Samanto. A wiesz co jest najciekawsze.....że nikt kto obrażał wulgarnie Szatyna nie deklarował przynależności światopoglądowej do środowisk związanych z Kaczyńskim ani do niego samego a tu już w odpowiedzi na wcześniejszy post odpisałaś o "jego szatanach". I kto tu ma zero-jedynkowe widzenie rzeczywistości? I jeszcze jedno. Ktoś, jak to opisałaś w uproszczeniu, kto wpada rano by wstawić" po 3 wklejki z wspomnianego przez Ciebie blogu i 3 z RM" (czyniąc z tego swoistą rutynę bez głębszych krytycznych przemyśleń)jest dla mnie nienormalny. Masz prawo myśleć inaczej a być może ja go nie znam ale po tym co napisałas takie widzenie rzeczy mi się nasuwa. A zatem jeśli pragniesz z nim dalej "normalnie"dyskutować to.......już ktoś Ci zalinkował jego topic. Miłej i owocnej,niosącej wraz ze sobą spełnienie intelektualne dyskusji tam z nim innymi Ci życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×