Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość samotnaANIAbardzo

pytanie do samotnych

Polecane posty

Tak Haniu, wiec zapytalam tego ksiedza jaka ma gwarancje ze rodzice ktorzy maja dziecko a posiadaja slub koscielny beda wychowywac w wierze katolickiej i beda uczyc kto to jest Bóg i beda prowadzac dziecko do kosciola w niedziele... Baaaaardzo zaczal sie jąkać. Zreszta, ja uwazam ze on zwyczajnie chcial zebysmy mu dali koperte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm myśle że nie możemy przepraszać za miłość, ona sama przycodzi i sama odchodzi, ot taka wędrowna, kapryśna PANI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haniu teraz sakramentami sie handluje, czysty biznes;) My od razu powiedzielismy ze nie mamy slubu koscielnego bo pytal dlaczego nie wzielismy a no bo niezla cene sobie ksiadz wystawil za udzielenie slubu, a chcielismy wziac slub ale skoro nie mielismy wtedy takiej kasy na ten sakrament no to wzielismy ten tanszy slub czyli cywilny:) Jak byl wczesniejszy proboszcz to nie bral kasy wcale a jak ktos chcial to dawal co łaska. Ale to byl duzo wczesniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blanka, opowiem coś: koleżanka miała byc chrzestną. nie chodzi do koscioła, księdzu się to nie podobało, ale jak mu powiedziała, jakie przykładne życie prowadzi, to zmienił zdanie. chrzczono dzieci 6 i 3 lata, ksiądz na to, że za późno. nie wiedział, że to były dzieci miesiac po adopcji... Głupio mu się zrobiło... a mój ksiądz jest na porządku dziennym z grzechami życia ludzi w XXI wieku... mawia, ze nie kupuje się kota w worku (hehe) i to normalne, że jak przylecą bociany, to się ludziom spieszy do ołtarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla mnie jest taki jeden paradoks, że można być dobrym człowiekiem, nie będąc dobrym katolikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas bocian przylecial ale 1,5 roku po slubie. A w ogole to tez nie od razu chcial przyleciec. Moja sasiadka chodzila na nauki przedmalzenskie z brzuchem w 7 miesiacu ciazy. Czyz nie jest to smieszne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smieszne-to ze tak bardzo surowo traktuja nas a taka z brzuchem sobie idzie na nauki przedmalzenskie i bierze slub koscielny. Parodia systemu i tyle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miłość zmienna jak kobieta... a to Hanuś miałaś zakazy?????????????? olaboga - zakaz wiązania włosów i bycia zmęczoną po pracy. zakaz noszenia płaskich butów. zakaz tego, tamtego... chyba byłam za bardzo uległa, bo się podporządkowywałam - z miłości. to nawet nie był kompromis, bo nic z tego nie miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak jak mnie wkurza gadanie że Polska to kraj katolicki, takie tam prdolenie, a czemu brakuje krwi, dawców narządów, rodzin zastępczych i co z milością do bliźniego??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ja sie nie dalam, nie jestem taka gloopia zeby dawac koperte zeby ksiadz raczyl udzielic chrztu dziecku. On nam kit cisnal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmmm Hanuś to zakrawa na despotyzm, wybacz bo to nie moja sprawa, ale tak uważam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blanka ta z brzuchem ma łatwiej, bo nie musi chodzić do poradni rodzinnej. w tym życiu na pewno lepiej być dobrym człowiekiem niż przykładnym katolikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kazdy ksiadz ma ochrzcic dziecko bez zadnego ale, i bez wsiakania czy rodzice maja w ogole jakikolwiek slub. Dlatego jak przeszlam do konkretow to zaczal inaczej gadac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma miłości do bliźniego, chyba ze za pieniądze. u mnie w parafii też co łaska nie mniej niż... a kosciół budują 20 lat i jeszcze sie chodzi po glinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiedzialam jasno "prosze wiec o odmowe udzielenia chrztu naszemu dziecku NA PISMIE". I z takim pseudo-ksiedzem to sie robi tak, ze sie idzie do kurii diecezjalnej i mowi ze ten i ten ksiadz odmawia udzielenia sakramentu chrztu dziecku. I pozamiatane...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tymi budowami to też przgięcie, jakiś tam Licheń czy świątynia opoatrzności, dla mnie to przegięcie pały, ja jak chce sobie pogadać z Wszechmogącym tak szczerze to robie to na pniaku w lesie albo na przełeczy w górach i taka jak sobie pogadam to w żadnych murach tak fajnie mi sie nie gada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ha ha, a jaki cwany pozniej byl ze niby obnizy nam koszty slubu. Ja pitole, co za ksiadz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu, masz rację, ale ludzie - nie Bóg - wprowadzili spowiedź w konfesjonale i inne sprawy i życzą sobie, by postępować zgodnie z zasadami ustanowionymi przez nich. dobrze, że dano nam wolną wolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×