Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość meblościanka

Jakie mebelki dla dziecka wybrać- proszę o radę bo zwariuję!

Polecane posty

Gość meblościanka

Kochane Mamy obecne i przyszłe! Własnie z Mężem oczekujemy na dziecko i jesteśmy na etapie urządzania pokoiku. Wiemy, że będzie to chłopiec, ale nie chcemy uzależniać. od tego wystroju pokoju. Myśleliśmy o łóżeczku, szafie, komodzie z przewijakiem i jakimś regałem, czyli klasyczny zestaw. Jednak mamy problem, chcemy się zmieścić w kwocie 2500zł ale teraz nie wiem czy: -postawić na droższe ale niby lepsze jakościowo mebelki z firmy np. VOX -postawić na wygląd i niską cenę, np. jak te z Ikei (zestaw Hensvik) Czy warto dla niemowlaka kupować jakieś tańsze meble na początek, zakładając, że w wieku przedszkolnym i tak je poniszczy (np. porysuje?) i trzeba je będzie za jakieś 6 lat wymienić? Czy kupic od razu porządne i trzymac je zmieniając tlyko moduł, np. łóżeczko i dokładając biurko? Nie wiem, kogo mam się poradzić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wybrałam opcję "wymienić" I w sumie dobrze wybrałam bo szafę mam w nalepkach, stół porysowany pastelami a jak próbowałam zmyć rozpuszczalnikiem to zszedł kolor. Łóżka też poobklejane (wychodzę z założenia że to ich pokój i jak chcą kleić nalepki to niech sobie kleją. Oni mają frajdę i im się podoba) Jedyne co zostanie to regał bo raczej ciężko go zniszczyć. Tyle że u mnie trochę inna sytuacja bo mam "parkę" i za jakiś czas dostaną oddzielne pokoiki (myślę ze jak pójdą do szkoły) więc tak czy siak musi być ta wymiana. Mebelki dziecięce (my mamy trochę mamut, trochę innych serii z ikea) wymienimy na "dorosłe" tak żeby już starczyły na dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meblościanka
Najbardziej mi się podoba ten z voxu (przedostatni) ale kupiłabym z ikei łóżeczko i komodę na rzeczy i tyle. na łóżeczko nadstawkę- przewijak za 40 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagodziankaaa
mam dokladnie teraz ten sam dylemat i zastanawiam sie nad tymi samymi meblami :)) ja chyba sie zdecyduje na tego voxa u ciebiue przedostatni, poniewaz biale mebelki mialy byc dla dziewczynki a ze bedzie chlopiec to nie bardzo chce biale meble...mezowi sie wogole dla chlopca nie podobaja. Ten vox jest fajny bo jak kiedys nie zniszcza sie mozna dokupic normalne lozko i biurko i juz...tak mysle...zreszta mam nawet dylemat czy malowac pokoj i naklejac naklejki ze zwierzatkami czy z autkami :) juz sama nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meblościanka
no ja narazie męczę się z tymi mebelkami :) Trochę ta Ikea mi sie podoba, zwłaszcza duzy wybór różnych 'półek' i regałów, a skoro mają dzieic to i tak zniszczyc to właśnie nie wiem, czy warto bulić za ten Vox....chociaż z Voxa bardzo mi się podobaja, wydają się trwałe i solidne...mi tez podoba się ten przedostatni zestaw, ale Mężowi nie, tylko ten pierwszy :P buuuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie kupuj zestawu typowo dla niemowlaka, bo bedziesz musiala go najdalej za 3 lata wymienic. Szafy w zestqwach dla niemowlakow sa po prostu za male. Przewijak (niby komoda potem) to raczej niepraktyczna sprawa. Rozejrzyj sie od razu za zestawem porzadnych mebli dla przedszkolaka - z duza szafa, porzadnym regalem. Lozeczko kup jakies tanie- pod kolor. Bedzie sluzyc moze do dwoch lat. A potem porzadne lozko dla malego dziecka. My mamy biale meble- bardzo latwo znalezc do nich dodatkowe meble z innych zestawow - i tak np. kupilismy stolik z Ikei, bo wiadomo, ze idzie do odstrzalu, jak dziecko na nim "pracuje".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meblościanka
Ale jeśli np. za 3 lata planujemy mieć drugie dziecko wtedy mebelki po pierwszym się przydadzą a drugie dziecko będzie miało wtedy swój inny pokoik....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do tej malenkiej szafy i tak nie zmiesisz wszystkiego. Regaliki tez sa raczej smieszne niz praktyczne. No, ale skoro ci sie przyda, to sie nawet nie zastanawiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meblościanka
ale nad którym bo nie wiem, który zestaw masz na myśli? Mi sie podobaja wszytskie 5, które podałam i nie wiem która opcja będzie najlepsza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli masz zamiar kupowac te maciupkie mebelki, to kup z Ikei- nie bedzie tak drogo i nie bedziesz sie denerwowac, jak je bedziesz wymieniac na wiekszy zestaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha i dodam, ze mam chlopca :) do bialych mebli mozesz "wystroic" pokuj jak tylko Ci sie podoba i kazdy kolor bedzie pasowal :) tyle jest slicznych kolorowych tapet, ktore czesto sie podobaja, ale nie pasuja do reszty, z bialymi meblami nie ma takiego problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meblościanka
ktoś jeszcze? :) będę wdzięczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobieta ksiedza kochanka
Hej!!! Moja corka ma 1,5 roku i musialam meble zmienic w łóżeczku tak skakała ze sie rozlazło a reszte pomalowała czym sie dalo. Wiec raczej kup cos tanszego zeby nie bylo pozniej szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaaby
Powiem ci tak: 0-6 lat - tanie budżetowe coś (Ikea, Jysk, Conforama - najtańsze elementy) co nie szkoda wyrzucić, a jak pójdzie do szkoły - coś co dziecku posłuży już do lat studenckich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja teraz corce kupiłam łóżko w ikei rosnace razem z dzieckiem i bedzie na przyszlosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaaby
Bardzo wiele pomysłów i inspiracji jest na wątku pt. "po produkty jakich marek sięgnęliście kompletując wyprawkę' niektórzy mieli tam super budżetowe pomysły na pierwsze wyposażenie - warto poczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meblościanka
sęk w tym że nasz budżet nie jest jakoś drastycznie uzależniony...problem raczej w tym, czy skupić się na porządniejszych mebelkach które powiedzmy po 3-4 latach miałyby posłużyć następnemu dziecku, wtedy to pierwsze nie mialo by zabardzo mozliwosci ich zniszczenia, tka mi się wydaje... ale teraz juz sama nie wiem....cholera bo tak czy siak wydam na te meble ok 2tyś zl tylko teraz kwestia, na które...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja na Twoim miejscu kupiłabym najtańsze łóżeczko z Ikei plus przewijak i komodę na ciuszki. W sumie 99+99+99. Wszystko masz z surowego drewna,więc możesz kupić sobie puszkę dowolnej farby akrylowej i do dzieła. Jak chcesz to prześlę Ci na maila jak ja sobie zrobiłam właśnie takie mebleki. Potem możesz to odsprzedać w Allegro i kupć mebelki na lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meblościanka
ale to bezpieczne malowac po domowemu mebelki dzieciece zwyklymi farbami? nie beda toxyczne i nie zedra się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaaby
Ja tam nie wydawałabym 2 tysięcy na meble do dziecięcego pokoju. Sama mam polskie łóżeczko za stówkę, komodę z Ikei, żadnych wypasionych zestawów pościelowych i jest ok. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie akryl bo to farba wodna i jak zabezpieczysz lakierem też wodnym do drewna to nic się nie zniszczy,a nawet utwardzi drewno. Wiesz mi robię tego tysiące. Ludzie kupują zwykłą Ikeę i robią z tego niezłe cacka. Potem sprzedają za fajną kasę. Farby akrylowe zalecane są również do malowania akcesoriów w przedszkolach. A jak już na prawdę się boisz to kup sobie akryl artystyczny w tubkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaaby
Okleina też może się zedrzeć tak samo jak farba. Wielu ludzi maluje meble farbami do drewna (Beckersem, Duluxem) i jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaaby
Są gotowe lakiery do drewna. Akryl jest do ścian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miało być wierz mi. Sorki dziewczyny,ale jestem strasznie umęczona. jakby co służę pomocą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaby wszechwiedzaca
wyperdalaj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja polecam Flugger będziesz miała pewność,że dzidzi się nic nie stanie i mają piękne kolory. Tylko pamiętaj farba akrylowa do drewna i lakier akrylowy do drewna jako wykończenie. Kurcze dziewczyny zamiast wydawać nie wiem ile kasy same zróbcie coś dla swoich maluchów. Wiecie ile to frajdy. Pomalować łóżeczko każdy potrafi bo do tego nie trzeba być artystą. Można też ozdobić szablonem np. takim http://naszehobby.pl/product_info.php?products_id=2502

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×