Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pomoc doraźna

Czy jesteś w związku, w którym partner molestuje Cię psychicznie? cz.3

Polecane posty

Gość wiadomo, ze
Wszyscy znamy te wymówki, bo stosujemy je codziennie: Przecież jedna filiżanka kawy mi nie zaszkodzi Nic się nie stanie jak zapalę jednego papierosa Cóż złego się zdarzy jak wypiję sobie jednego kieliszka Od jednego pączka się nie umiera Jedna łyżeczka cukru nikomu jeszcze nie zaszkodziła, Itp. Kropla wody drąży skałę, a ta kropla, uderzając dzień w dzień, poprzez miesiące, lata, wywiera swój skutek, a gdy wypełni naczynie przelewa się w formie potężnej fali. z choroba trzeba sobie poradzic, aby nie bylo za pozno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Esesesflores :-) Dziękuję :-) "Lekarstwa są zawsze konieczne ale wiara w wyzdrowienie niezbędna " Miłego dnia wszystkim :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to znalazłam na kafe, sąsiednim topiku: :-) Ustroje polityczne USTRÓJ NIEWOLNICZY: Twój pan ma dwie krowy. Ty się nimi opiekujesz, on daje Ci część mleka. FEUDALIZM: Masz dwie krowy. Opiekujesz się nimi, a Twój pan zabiera Ci część mleka. CZYSTY SOCJALIZM: Masz dwie krowy. Rząd je zabiera i umieszcza w oborze razem z krowami innych. Ty musisz opiekować się wszystkimi krowami. Rząd wydaje Ci tyle mleka, ile potrzebujesz. SOCJALIZM BIUROKRATYCZNY: Masz dwie krowy. Rząd zabiera je i umieszcza w oborze razem z krowami innych. Zajmują się nimi dawni hodowcy kurczaków. Ty musisz zajmować się kurczakami, które rząd odebrał ich hodowcom. Rząd daje Ci tyle mleka i jajek, ile zgodnie z przepisami potrzebujesz. CZYSTY KOMUNIZM: Masz dwie krowy. Sąsiedzi pomagają Ci się nimi opiekować i wszyscy dzielicie się mlekiem. KOMUNIZM RADZIECKI: Masz dwie krowy. Musisz się nimi opiekować, a rząd zabiera całe mleko. BIUROKRACJA: Masz dwie krowy. Najpierw rząd wydaje przepisy, które mówią, kiedy możesz karmić i doić swoje krowy. Potem płaci Ci, żebyś ich nie doił. Następnie zabiera obie krowy, jedną zabija, drugą doi i wylewa mleko do ścieków. Na koniec domaga się od Ciebie wypełnienia formularzy wyjaśniających zaginięcie jednej z krów. ANARCHIA: Masz dwie krowy. Albo sprzedajesz mleko po dobrej cenie, albo Twoi sąsiedzi będą próbowali Cię zabić i przejąć krowy. DYKTATURA: Masz dwie krowy. Rząd zabiera obie i zostajesz rozstrzelany. MILITARYZM: Masz dwie krowy. Rząd zabiera obie i wciela Cię do armii. FASZYZM: Masz dwie krowy. Rząd zabiera obie, wynajmuje Cię, żebyś się nimi opiekował i sprzedaje Ci mleko. TOTALITARYZM: Masz dwie krowy. Rząd zabiera obie i zaprzecza, by one kiedykolwiek istniały. Mleko jest objęte zakazem produkcji i konsumpcji. KAPITALIZM: Masz dwie krowy. Sprzedajesz jedną i kupujesz byka. KAPITALIZM DALEKOWSCHODNI: Masz dwie krowy. Sprzedajesz je swojej spółce giełdowej, korzystając z akredytywy nieodwołalnej poręczonej przez bank szwagra. Następnie wykonujesz transakcję swapową z funduszem powierniczym, dzięki czemu odzyskujesz wszystkie swoje cztery krowy i dostajesz ulgę podatkową za hodowanie pięciu krów. Prawa do mleka sześciu krów sprzedajesz na rynku transakcji terminowych przez pośrednika z Panamy firmie z Kajmanów, której ukrytym udziałowcem jest żona szwagra. Prawa do mleka wszystkich siedmiu krów odkupuje Twoja spółka giełdowa, która w rocznym sprawozdaniu wykazuje osiem krów na stanie z opcją na zakup jeszcze jednej. W tym samym czasie zabijasz swoje dwie krowy, bo miały złe feng shui. CZYSTA DEMOKRACJA: Masz dwie krowy. Twoi sąsiedzi decydują, kto dostaje mleko. DEMOKRACJA PRZEDSTAWICIELSKA: Masz dwie krowy. Twoi sąsiedzi wybierają kogoś, kto powie Ci, czyje jest mleko. DEMOKRACJA AMERYKAŃSKA: Rząd obiecuje Ci dwie krowy, jeśli na niego zagłosujesz. Po wyborach prezydent zostaje odwołany za spekulacje na rynku terminowych transakcji na krowy. Prasa rozdmuch*je aferę "Cowgate". DEMOKRACJA BRYTYJSKA: Masz dwie krowy. Karmisz je mózgami owiec tak długo, aż zwariują. Rząd nic nie robi. DEMOKRACJA WŁOSKA: Masz dwie krowy. Przed rannym udojem słuchasz radia, żeby dowiedzieć się, kto jest dzisiaj premierem. DEMOKRACJA SINGAPURSKA: Masz dwie krowy. Rząd karze Cię grzywną za trzymanie dwóch zwierząt hodowlanych w mieszkaniu bez zezwolenia. PROEKOLOGIZM: Masz dwie krowy. Rząd zabrania Ci je doić i zabijać. FEMINIZM: Masz dwie krowy. Pobierają się i adoptują cielaka. LIBERTYNIZM: Masz dwie krowy. Jedna przeczytała konstytucję, wierzy w nią i ma kilka dobrych pomysłów na rządzenie. Startuje w wyborach i podczas gdy większość ludzi uważa, że krowa jest najlepszym kandydatem, nikt oprócz drugiej krowy na nią nie głosuje, bo wszyscy sądzą, że byłoby to wyrzucanie ich głosu w błoto. SURREALIZM: Masz dwie żyrafy. Rząd wymaga, by brały lekcje gry na harmonijce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Esesesflores
Eutunia Dokładnie wiara w siebie pozwala pozytywnie postrzegać przebieg swojego zdrowienia. ....I tak wiara drąży niemożliwe 👄 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemoc psychiczna zaczyna się wtedy, kiedy ktoś chce przejąć nad nami kontrolę i tępym nożem do gazet podcina skrzydła. A kiedy już je odetnie i wyrzuci za okno, powie: nie miałaś skrzydeł. Zdawało ci się. Albo: nie masz skrzydeł, ponieważ ja nie mam..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gonul
Ja juz wiem ze zagubialm gdzies sama siebie. Swoje zycie i ambicje. Przypomniala mi o tym moja rodzina ktorej za to dziekuje. Zawsze trzeba byc soba robic inaczej nawet w super ukladajcym sie zwiazku bedzie sie niesczesliwym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oneill ! Zrobiłaś mi wielką niespodziankę, dziękuję! już wczoraj chciałam Ci podziękować za tą piosenkę ale nie można było przez długi czas wejść na forum. Zauważyłaś na pasku YouTube,na samym dole jest taka mała gwiazdka,kiedy na nią klikniesz, spadają płatki śniegu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oneill sprawiłaś mi wielką radość dzieląc się ze mną tą piękną piosenką oni śpiewają w języku Quechua :-) Jeszcze raz dzięki ! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcialam nam wszystkim na tym topiku zlozyc zyczenia noworoczne, potem moge nie miec czasu... Zycze Wam zdrowia, przede wszystkim - bo jak jest zdrowie to i energia do pokonywania przeszkod. Zycze Wam (powtarzam z innego topika) samych drobnych problemow, na miare zlamanego paznokcia czy rozbitej szklanki. Niech bedzie ich na tyle duzo, zeby na powazniejsze klopoty nie zostalo miejsca... Zycze Wam tez spokoju - wewnatrz i na zewnatrz. Umiejetnosci przyciagania samych pozytywnych ludzi a odpychania toksycznych. Dla mnie koniec tego roku zaowocowal piekna niespodzianka - poznalam wspanialych, cieplych i pozytywnych ludzi; jest to przyrodni brat mojego mlodszego syna, jego zona i maly synek. Wiecej na ten temat za jakis czas. Okazalo sie, ze jego ojciec to buc do kwadratu co pokazal swoim postepowaniem takze wobec niego. Coz, chcialoby sie rzec - sa ludzie, parapety i klamki. Ok 15 lat temu zerwalam calkowicie kontakt bo bez sensu to bylo, zachowal sie jak ostatni k*tas wobec mnie i jedyna honorowa rzecza bylo odciac sie bo wstyd z kims takim sie zadawac. Nie mam do niego zalu bo nic w moim zyciu od dawna nie znaczy, wlasciwie tylko przez ten kontakt go wspomnialam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja Kobietki życzę Wam szczęścia,szczęścia i jeszcze raz szczęścia❤️ ❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ .a dla osób duszących się w toksycznych związkach życzę pełnego uwolnienia ,zaznania spokoju,prawdziwej miłości i szczęścia z kimś wyjątkowym!!!!Pozdrawiam wszystkich!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zycze Szczęśliwego Nowego Roku 2012 i Szampańskiej zabawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze chwilka i witamy Nowy Rok 2012 ! ❤️ :-) Życzę wszystkim dużo zdrowia ,miłości, radości ! 🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku... wolnosci od wszystkiego, co ciagnie nas w dol... jak najwiecej tego, co nas uskrzydla... Milosci ❤️ 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem że to już tu było. ale warte przypomnienia. Dwa wilki Stary Indianin z plemienia Cherokee powiedział swojemu wnukowi: - Wewnątrz mnie toczy się wielka bitwa pomiędzy dwoma wilkami. Jeden wilk uosabia: gniew, pychę, zazdrość, lubieżność, chciwość, zadufanie w sobie, pobłażliwość dla siebie, złość, kłamstwo i okrutność. Drugi stoi po stronie uczciwości, dobroci, nadziei, spokoju, dzielenia się z innymi, przyjaźni, wspaniałomyślności, prawdy, współczucia i wiary. Ta sama walka toczy się w tobie i wewnątrz każdej osoby. Wnuczek zastanowił się chwilkę nad tym, co usłyszał, a następnie zadał dziadkowi pytanie: - Który wilk zwycięży? Staruszek odparł: Ten, którego karmisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupupupupupupu
:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostanie moje pożegnanie z brutalną przeszłością. I złośliwe i wredne trolle SPIERDALANTUS odemnie.Ostrzegam.Bo może nie być miło. Tak jak oneill powtarzała że każdą bolączkę każdą traumę nalezy opłakać ( na to potrzeba wiele czasu ,to nie jest jak pstryk palcem i juz, to trwa) ja niestety ale miałam wile do opłakiwania. I tak jak yezz twierdzi że o tych rzeczach będę zawsze pamiętała, to ja wiem,to zawsze będzie gdzieś we mnie , ale jeśli juz uporządkowane i rozliczone ,nie będzie panowało i się wynurzało i straszyło.Straci na sile.Ja z tym nie walczę,kiedy się przypomina,po prostu pozwalam temu być i to tyle.I mija. Tego co się stało już nie ma, to już było.I nie wróci. Udało mi się znależć swój sekret o którym nie powiem nikomu. - jako mała dziewczynka byłam molestowana seksualnie przez trzy osoby. - cierpiałam przez ojca alkoholika ( niech mu ziemia lekką będzie)trzeba było wycierpieć katusze i tresurę i znosić cierpliwie kurewski krzyk wsciekłego lwa -byłam zgwałcona w wieku 16 lat zawsze ufałam bydlakom i skurwysynom którzy równo mnie tępili bili,poniżali,głodzili,zdradzali, i wiele więcej i kurwa jak takich można było kochać kurwa jego mać , a kochałam i przebaczałam i wierzyłam że się zmienią no esesflores masz rację ,miłość cierpliwa jest, ale kurwa co za duzo to nie zdrowo i huj im w oko za to wszystko co mi złego wyrządzili pierdole ich kurwa kogo ja kochałam, komu ja ufałam? na co ja liczyłam? na jakiś cud ? tak,człowiek chciał być tylko kochany a został podeptany takie skurwysyny nie wiedzą co to jest miłość i czego tu oczekiwać od takich - w małż. pewnego dnia juz nie wytrzymałam kiedy eks mnie bił i wyskoczyłam przez okno,straciłam całkowicie kontrole nad sobą nad umysłem, wiem co czują samobójcy, ja tego doświadczyłam, to jest moment,tracisz panowanie , nie wiesz że wogóle istniejesz, tylko uciekasz - bo nie chcesz juz cierpieć bólu .............. Bóg nie pozwolił mi umrzeć.... dziękuję CI Boże .... trudno dziewczyny moze wam się nie podobac w jaki sposób piszę i się wyrażam ale trudno , tak czuję w tej chwili i tak chcę ... jak mnie odbierzecie tak mnie odbierzecie. mnie się działa od dzieck a zawsze wielka krzywda i nie będę układała pięknych słowek kiedy rozliczam się z tym wszystkim co mnie zabijało od wewnątrz - ale nie zabiło jak widać , żyję do dzis, trochę poturbowana ale żyję i śmiało i odważnie potrafię spojrzeć każdemu hujowi który mnie nazwijmy to delikatnie -żle traktował - w oczy To jest moje ostatnie pozegnanie z przeszłoscią która wywarła na mnie na mojej psychice piętno choroby psychicznej jako zaburzenia osobowości i jeszcze osobowości zależnej, miewam stany depresyjne Przeszłosc nie równa przyszłosci - wiem ale zła przeszłośc zniszczyła mi zdrowie psychiczne i tym samym ma ogromny wpływ na przyszłość...... ale ufam Bogu że mnie będzie wspierał i mi pomoże w trudnych chwilach mojego życia obecnego. To jest mój żal który wylewam tutaj, bo taką czuję potrzebę a do sąsiadki z tym przecież nie pójdę i dzieciom tez nie będę opowiadała takich rzeczy.... KONIEC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Eutenia - sciskam Cie mocno za to, ze potrafilas to wyrzucic. Choc czesc tego jest juz na smietniku. I wlasnie tak trzeba sie z tym wszystkim uporac. Nagromadzilo sie. I nie jest latwo uprzatnac tego bolesnego balaganu. Ale jakze przeszkadza - bo niemal co krok potykasz sie o to. Decydujesz wiec z zacisnietymi zebami - zrobie ten porzadek, niech zapanuje tu przestrzen i niech bedzie mi wolno po wlasnym zyciu poruszac sie swobodnie. Eutenio - nie wszystko uda nam sie wywalic na smietnik przeszlosci. Wiele w nas pozostanie ale sztuka w tym, by juz nami nie zawiadywalo, by nie wyskakiwalo jak diabel z pudelka w najmniej oczekiwanym momencie, by nie paralizowalo dzialan i woli. Sama o tym wspomnialas. Tak samo jest np z odchudzaniem - nie ma co nastawiac sie ze np do lutego zgubie 10 kg tylko cieszyc sie z kazdej utraty kg. W pracy nad soba tez powinna przyswiecac taka zasada - byle postep, byle do przodu. Pisz i nie przejmuj sie trollami. Szkoda na nich czasu i zdrowia. Jesli cos sie nie podoba czlowiekowi rozumnemu to albo ignoruje albo kulturalnie daje do zrozumienia - nie przygaduje glupawo i nie czepia sie slowek. Tak postepuje toksyk. My juz nie chcemy miec nic wspolnego z toksykami, prawda? ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oneill :-) Dziękuję! Pewnie że my już z toksykami nie chcemy mieć nic do czynienia! Dość już tej trucizny było nam dane posmakować. Ściskam cię serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytanie do P. B...
Wiadomo, że psychopaci nie posiadają uczuć. Z przeprowadzanych badań wynika, że budowa ich mózgu jest inna niż przeciętnego zdrowego człowieka. - " Psychopaci są wśród nas" Robert De Hare. Od dłuższego czasu męczy mnie pytanie, o które wykłócam się z Panem Bogiem : Jeśli tak, jeśli oni mają inne mózgi ( tacy się urodzili???) to znaczy, że są chorzy, a skoro są chorzy to nie można ich czynić odpowiedzialnymi za swe czyny. Panie Boże jak to się ma do wolnej woli, którą podobno dałeś człowiekowi, skoro oni są zaprogramowani na czynienie zła ??? Jak ich będziesz rozliczał po śmierci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eutenia ❤️ przytulam Cię mocno. Jestem pod wrażeniem walki, którą toczysz dzielnie z demonami przeszłości. I widać, że jest coraz lepiej i lepiej. Dasz radę i kiedyś uzyskasz stan stabilnego szcęścia. I bardzo dobrze, że wyrzucasz to z siebie tutaj. Bo to jest właściwe miejsce. I zupełnie niepotrzebnie się przejmujesz co kto o tym napisze. Jak skomentuje! To jest TWOJE. Ja zawsze czytałam komentarze do moich wypowiedzi, ale starałam się z nich brać to co do mnie przemawiało. Reszta - IGNORE. Każdy ma prawo do swojego zdania. Wszystkim Dziewczynom * Szczęśliwego Nowego 2012 Roku *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proba odpowiedzi
PB nie jestem, :) ale kazdy z nas ma ponoc czastke Boga w sobie. Stworzeni na wzor i podobienstwo. Wiec sprobuje odpowiedziec tak jak ja to rozumiem. Kazdy z nas ma inny mozg. Wiekszosc ludzi ma pewna okreslona mape mozgu. Ta wiekszosc to tylko jakies 40% populacji. Reszta ludzi ma wieksze lub mniejsze anomalie w porownaniu do owej wiekszosci. Homoseksualisci maja znacznie mniejsza substancje czarna mozgu. Mozg osoby z borderline ma znacznie wiecej wyladowan w placie skroniowym, ludzie wybuchowi maja ponoc znacznie mniejszy uklad limbiczny. Pytanie postawilas ciekawie: czy psychopata jako stworzony tak a nie inaczej przez Boga powinien miec odpusczone swoje winy? Moze taki czlowiek sam nie czuje strachu a wiec nie wie jak strach smakuje, nie wie jakie spustoszenia czyni w innych. W ten sposob mozna wytlumaczyc kazde przestepstwo, kazde swinstwo. No coz, rodzimy sie z pewnymi predyspozycjami, ale od nas zalezy co z nimi zrobimy. Co Bog zrobi z nami po smierci? To pytanie jest wazne tylko dla tych ktorzy wierza w pieklo i niebo i groznego, karzacego Boga. Zycie nie jest tak proste, nie jest tak czarno biale, a zatem wnioskuje, ze i po smierci tez nie bedzie tak czarno- bialo. Ja wierze, ze PB daje mi prawo, aby zyc szczesliwie i jesli po drodze napotkam psychopate to ode mnie zalezy aby umiec sie przed nim obronic. Moj mozg jakkolwiek inny od psychopaty i nie tak bezwzgledny to ma swoje mocne strony. I pozwoli mi znalezc wyjscie z ciezkiej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
optym❤️ Dziękuję że się do mnie odezwałaś dziękuję za każde słowo. Tak samo dziękuję oneill ❤️ Wierzcie mi ,wczoraj ulżyło mi na maxa jak to wyrzuciłam z siebie. Ale już nie bolało i jak o tym pisałam już nie płakałam. Więc postęp jest i to wielki.I jestem tego świadoma ŻE PORADZIŁAM SOBIE Z TYM I ŻE MI SIĘ UDAŁO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×