Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pomoc doraźna

Czy jesteś w związku, w którym partner molestuje Cię psychicznie? cz.3

Polecane posty

Gość Esesesflores
Esesesflores :D :D A słowo ciałem się stało hłehłehłe Eutuniu .... Wal trola między oczy To nie są osoby godne Twojego wspolczucia Choć jako istoty boże wymagają pomocy... Ale zawsze można się konstruktywnie z nich pośmiać... :P Miej gleboko gdzieś ich gadki. Rzucasz perły przed wieprze... Kto chce to uszanuje... 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z Dezyderaty ❤️ "Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchaj też tego co mówią inni, nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swoją opowieść" Tak więc, pisz,pomarańczko, pisz. " ze smarkatym sobie nie pojesz, z glupim nie podyskutujesz" Hm...tego wersetu niestety ale nie znam,albo pomarańczka przekręciła słowa,bo Biblię mogę skromnie powiedzieć, " trochę" znam.Dzięki niej przetrwałam. Do pomarańczki : "Gdy wchodzi niegodziwiec ,wejdzie też pogarda,a razem a hańbą jest zniewaga" Ks.Przysłów 18:3 "Szyderca nie miłuje tego, kto go upomina.Nie pójdzie on do mądrych" Ks.Przysłów 15:12 Jeśli myślisz że ze mną tutaj "walczysz" to jesteś w wielkim błędzie. "Jeśli Bóg jest z nami,któż będzie przeciwko nam? " Rzymian 8:31 Daremne te Twoje "pociski" którymi celujesz we mnie, w moją stronę. "Niegodziwcy dobyli miecza i napięli łuk,by powalić uciśnionego i biednego,by powybijać tych którzy są prostolinijni na swojej drodze. Ich własny miecz wbije się w ich serce a ich łuki zostaną połamane." Psalm 37:14-15 Tak więc pomarańczko,bądż świadoma tego że mnie twoje strzały nie ranią,nie dotykają,bo ze mną jest Bóg,mój wybawca,moja siła,najbliższa mi OSOBA na całym świecie. Ty nie walczysz ze mną a z samym ,potężnym żywym Bogiem. Idż w swoim życiu w pokoju i zdrowiu.Niech Bóg Ci pobłogosławi i wleje miłość i zrozumienie do Twego serca i umysłu.Niech Ci się wiedzie dobrze w życiu.Obyś nigdy nie musiała w swym życiu zaznać co to głód i zimno i lęk o jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem oneill,masz rację,ja się już teraz z pomarańczką pożegnałam. Mój syn mnie nieraz ostrzegał,uświadamiał: mamo-z trollami się nie dyskutuje,nie odpisuj,bo wtedy ich "karmisz".Teraz już wiem o co chodzi. Miłego dnia kobietki.Teraz idę napalić w piecu bo zimno jak cholewcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z Ewangelii Mateusza : Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz kochał swego bliźniego i będziesz nienawidził swego nieprzyjaciela. (44) Ja wam natomiast mówię: Kochajcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują, (45) abyście się w ten sposób stali synami Ojca waszego, który jest w niebie, gdyż Jego słońce wschodzi nad złymi i dobrymi, i spuszcza deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. (46) Bo jeślibyście okazali miłość tym, którzy was kochają, jaką macie zapłatę? Czyż i celnicy tego nie czynią? (47) A jeśli pozdrowilibyście tylko swoich braci, cóż nadzwyczajnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? (48) Bądźcie wy więc doskonali, jak doskonały jest wasz Ojciec niebieski. Trudna to "sztuka" miłować swoich nieprzyjaciół.Ale jest to możliwe.Dzięki miłości Bożej i własnej,która żyje w nas. Miłość,wiara i nadzieja a z nich najsilniejsza jest MIŁOŚĆ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do eutenii
odkad wypelnilas sie miloscia plujesz jadem ostro. juz nie duzo ci brakuje do ewy :D zauwazylam, ze im wiekszy poziom milosci klonowanej w osobie tym wyzszy poziom jadu. udlawicie sie nia falszerze milosci. wal klony miedzy oczy, oczywiscie z miloscia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do oneil
tu nie chodzi o dawanie i pomagania. sama radzilas eutenii aby nie wydawala pieniedzy na ksiazki, a zostawila sobie na swieta. niestety prawda jest taka, ze wiekszosc ludzi na zasilkach nie ma zadnego szacunku do pieniadza. dzisiaj dostalem dzisiaj wydam. potem poplacz,e ktos pomoze i znowu jakos bedzie. ja jestem biedny, bo mi sie nie chce ciezko pracowac, a reszta niech mnie utrzymuje. z czasem pojawiaja sie roszczenia. moze niepotrzebnie wspomnialam to wasze pomaganie. chodzilo o to, ze skoro eutenia cudownie uzdrowiona, to nareszcie bedzie mogla isc do pracy i zapewnic rodzinie byt. ale dziwnie przeczuwam, ze tak sie nie stanie. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esesmanko
piszesz, ze trole sa stworzeniami bozymi i wymagaja pomocy. i w ramach tej pomocy radzisz " wal trola miedzy oczy " ciekawa jestem do jakiego kosciola ty chodzisz. gdzie to ucza takiego milosierdzia? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Esesesflores
Miłość akceptuje ludzkie słabości. I chadza własnymi drogami. I wybiera tych ktorzy kochania warci. Lecz nie jestem kurwa żeby kochac wszystkich :D Akceptuję, że tu jesteś hłehłe To bardzo duzo. Stać Cię na to? Bez głupich komentarzy, względem prawd, czy zmian ktore Ci z jakis powodow nie pasują. ...stoję po stronie prawdy, o której pisze Eutunia. A ona nie jest ostra. Dba o swoją prawdę, ktora Tobie nie pasuje. Przejawiasz toksyczne zachowania, tylko dlatego, że ktos Ci nie pasuje. Pokochaj siebie, i pogodz się z samym sobą. Wtedy zrozumiesz tych co godzą się z własną przeszłością. Będziesz miała szansę. ..... Eutunia 👄 Super, że kupiłas sobie wtedy książkę, Bardzo mnie ucieszyła Twoja decyzja. Czasami warto wyrwać się do przodu i postawić na poczucie obfitości. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wikipedia wie
Zaburzenia afektywne dwubiegunowe Epizody maniakalne charakteryzują się występowaniem następujących objawów: często brak wglądu w chorobę gonitwa myśli (71% chorych) halucynacje i/lub urojenia (w przypadku zaburzenia z objawami psych przymus mówienia (98% chorych) zawyżona samoocena zmniejszenie krytycyzmu (podejmowanie lekkomyślnych działań) zmniejszona potrzeba snu (lub kilkudniowy całkowity brak potrzeby snu, 81% chorych) zwiększenie energii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@do oneil Zjawisko znam, w kraju w ktorym mieszkam jest ono nagminne. Sprzyjaly temu lata 90 az do kryzysu, kiedy mielismy panstwo nadopiekuncze. To jest zreszta zupelnie inna bajka niz w Polsce, gdzie warunki zmienily sie z dnia na dzien niejako i z osob biernych (czy sie siedzi, czy sie lezy) trzeba bylo sie przekwalifikowac na czynne. Nie wszystkim to sie udalo... Nnapisalam wiec, ze sa ludzie zaradni i sa tez mniej zaradni. Taka ich uroda. Nie pakujmy wszystkich do jednego wora oznaczonego "pasozyt". I nie mowie tu imiennie o Eutenii ale o wielu osobach w podobnej jak ona sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do oneil
tak, zgadzam sie z toba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do esesflores
piszesz "Lecz nie jestem k**wa żeby kochac wszystkich" Jesli to co robi kurwa w jakikolwiek sposob kojarzy ci sie z miloscia, to jakosc milosci ktora udalo ci sie poznac jest bardzo niska. co z reszta widac w twoich wpisach. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziękuję ze jesteście
Ja już troszkę wcześniej zapodam nastrój .Dziewczyny życzę Wszystkim Spokojnych , ciepłych , pełnych pogody ducha Świąt.Aby to co złe odeszło, a to co dobre zagościło w waszym życiu.Wielu przyjaciół ( takich prawdziwych) I spełnienia choćby cząstki marzeń. .**.**..**.**. ___________< o > _____________/ _________o* o.@*o. ________.' '*Q o *o@ ________( () o*o* @ o'. _______.-' o *0_Q.-'-;*o) _______.' 0 Q @0@ ()* -. ______* @ o*o @. Q * o ) _____o-...-@""-Q '-@'0*. _____.' @ Q * 0*Q. @-.) _____*.' o . @* '-@oQ.*-oQ. ____* @ * ._()__0*Q.-' @ ()* ____(o () * o* Q'._@_Q o ()*.'. ___o'-.-' @--._ @* Q *.@-* * -. ___.-' @ _Q_.-''-. @ ()-*@.oQ __.' @* o ..-' * o *.@ * 0 *@oQ) o*' _* 0.-@-._Q * 0 * . Q _.@-.*_0_.' _'._@ * o () '-._@__0__@_.-'Q o . '-.* _;--@' 0Q * Q o *@ * 0 o @ *'-*.o _.o-' * '._@__* .Q. @- . 0 () Q @ *'. _* @ * o * @ _.''Qo..__@__.--'@--.* _;'-.__@_Q . 0 () oQ * o*.*..* _____________$$$$$ _____________$$$$$ http://www.youtube.com/watch?v=DMOgNxLpJGY I dużo dużo buziaków i uścisków dla Wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...bo to juz 3 dni do Gwiazdki... Niech nam ten czas uplynie nie tylko na zajeciach przedswiatecznych, ale na przygotowaniu nastroju. To on jest przeciez najwazniejszy a nie wypucowane schody czy suto zastawiony stol wigilijny. http://www.youtube.com/watch?v=_tkCObwy5gs http://www.youtube.com/watch?v=GFyJh95ezWo&feature=related swiatecznie na calym swiecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Esesesflores
Jakaś tam do... Mylisz pojęcia. Jestes super ale, w kierunku negatywnej oceny sytuacji. A to się da wyleczyć :D Nobla możesz dostac :) Ludzie kochaja tych co kochania nie warci, a potem sami zapadają na choroby. I ich kochanie nie ma nic wspólnego z miłością, może tylko z pragnieniem miłości. Kochać NIE RÓWNA się miłość. Jednak miłość równa się kochac. Miłość to coś co obie strony czują podobnie (żeby już w skrócie to określić). Miłość jest twarda jak stal i łagodna jak wschód słońca. Wobec dziecka pełna ciepła, oddania i dawania kolejnych szans. Aż dziecko będzie funkcjonować niezależnie. I sprosta wymaganiom milosci dorosłych. Wobec doroslego miłość jest wymagająca. I twarda jak stal. I dopiero wtedy ciepła, oddana, ufna, bezgraniczna. Wobec słabego miłość jest wyrozumiała. Wobec agresywnego nieprzystępna, choć oczekująca. Więc nie wciskaj mi swoich związków myślowych. Zapytaj, co mam na myśli. Lub daj sobie spokoj z rozumieniem każdego z osobna. Potrafisz zaakceptować? Różnice. Piękne słońce dziś świeci. I to się liczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość logarytm
"Kochać NIE RÓWNA się miłość. Jednak miłość równa się kochac." :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w przedswiateczny poranek! Czy czujecie juz ow przedsmak magii swiat? Ze mna jakos dziwnie, bo jeszcze do mnie nie dotarla. Pewnie dlatego, ze swieta zwykle spedzam w Polsce, tutaj to bedzie moj trzeci (sic!) raz - a jestem w Irl od 16 lat (z przerwa pod koniec lat 90, kiedy probowalam cos z Polsce dzialac, ale nie wyszlo). Tutaj swieta nie maja tej oprawy co w Polsce, tak pieknej i rodzinnej tradycji - a moze maja tylko dla mnie jest ona niewyczuwalna? Wszystko zbyt skomercjalizowane, nastawione na kase a dzieci roszczeniowo bo popd choinka maja buyc bogate prezenty i juz! Rodzice zas dwoja sie i troja, staja na glowie, biora pozyczki by sprostac wymaganiom rodziny. Ma byc suto zastawiony stol i wszystko co tylko mozliwe i niewazne, ze po swietach bedzie sie wyrzucac cale talerze jedzenia. Zastaw sie a postaw sie w tej najglupszej wersji. Ale kryzys juz dal sie ludziom we znaki, juz spuszczaja powoli z tonu ale nadal sei nie nauczyli ze mozna nawet w tym kryzysie zyc godnie i rozlozyc rozsadnie wydatki tak, ze na wszystko po trosze starczy. A nie - przesadzic z jednym a potem plakac ze na drugie nie starcza. A dzis rano mialam niespodzianke bo odwiedzil mnie pajak. Taka mamy zime ze chodza sobie samopas po calym domu ;) Na scianie przy choince siedzi i pewnie na prezent czeka ;) Zabawne - pajak przed Bozem Narodzeniem, ale jak jest na zewnatrz 10 - 12 stopni to nie ma sie co dziwic. Nie grzeje od dwoch dni bo nie ma po co, a normalnie o tej porze roku to kaloryfery non stop na chodzie. Na wsi bylom inaczej, tam trzeba grzac bo dom wilgotny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziękuję ze jesteście
Pająki podobno przynoszą szczęście.Ja właśnie w tym roku tak się nastawiam na nastrój , bycie , na spokojne pogodne przeżycie Świąt.Też nie lubię spłycenia tego czasu do komerchy prezentowo -jedzeniowej.Ustrój domek Oneil po swojemu i się raduj z dzieciaszkami.Kawałeczek Pl w Irl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wikipedia wie
Zaburzenia afektywne dwubiegunowe Podczas epizodów depresyjnych mogą występować następujące objawy: problemy z koncentracją (np. może stać się niemożliwe czytanie książek i dłuższych tekstów) wyraźny spadek tempa wykonywanych czynności trudność w podejmowaniu nawet błahych codziennych decyzji anhedonia obniżenie nastroju obniżenie samooceny zaburzenia łaknienia (znaczące zwiększenie lub brak apetytu) zmniejszenie energii - rezygnacja z dotychczas preferowanych aktywności, wycofywanie się z kontaktów społecznych problemy ze snem (np. wybudzanie się wczesnym rankiem lub hipersomnia) myśli samobójcze halucynacje i/lub urojenia (w przypadku zaburzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wikipedia wie
Zaburzenia afektywne dwubiegunowe W leczeniu epizodu manii stosuje się leki stabilizujące nastrój (lit) oraz leki przeciwpadaczkowe (kwas walproinowy oraz karbamazepinę). W początkowej fazie leczenie stosuje się leki przeciwpsychotyczne, aby w krótkim czasie zapobiec zaburzeniom zachowania występującym w ostrej manii, oraz benzodiazepiny, pozwalające opanować podniecenie. Po pewnym czasie, gdy zaczną działać leki stabilizujące nastrój, odstawia się leki przeciwpsychotyczne i uspokajające. W badaniach wykazano, że w zapobieganiu nawrotom manii skuteczne są atypowe leki przeciwpsychotyczne, takie jak olanzapina i klozapina. Podczas leczenia epizodu depresji należy zachować ostrożność, stosując leki przeciwdepresyjne, ponieważ mogą one u pacjenta wyzwolić epizod manii lub hipomanii, dlatego podczas leczenia antydepresantami niezbędne jest równoczesne podawanie leku stabilizującego nastrój. Lit (stabilizator nastroju) wykazuje pewne właściwości przeciwdepresyjne, jak również olanzapina (lek przeciwpsychotyczny) i lamotrygina (lek przeciwpadaczkowy). W zaburzeniu afektywnym dwubiegunowym z częstą zmianą faz najskuteczniejsza jest wg niektórych autorów karbamazepina. W standardach zalecanych w Polsce zalecane są pochodne kwasu walproinowego w monoterapii lub w połaczeniu z węglanem litu. Terapia elektrowstrząsowa Zastosowanie elektrowstrząsów w zaburzeniu afektywnym dwubiegunowym może wyzwolić epizod manii, jednak stosuje się je w leczeniu przeciwmaniakalnym, a ich skuteczność jest wyższa od litu. Około 80% chorych po zastosowaniu elektrowstrząsów uzyskuje znaczną poprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Esesesflores
Eutunia Bardzo lubię Twoje cytaty 👄 Jestes niczym powiew wiatru, tak delikatna i jak opoka twarda. Taką zawsze bądź dla siebie. Bo to jestes Ty ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiadomo, ze
kropla wody drazy skale. „Kropla deszczu nie poczuwa się do odpowiedzialności za powódź, ani płatek śniegu nie wini siebie za zamieć śnieżną, chociaż każde z nich gra częściową rolę w tej klęsce. Zig Ziglar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×