Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ozam

guz tarczycy3

Polecane posty

Dziękuję wszystkim za wsparcie.Jestem już prawie całkowicie spakowana na jod i kwarantanne- wszystko co najgorsze żeby nie było przykro wyrzucić! !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to do zobaczenia (napisania) za tydzień. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich Eskima A alfadiol bierzesz?? bo bez witaminki d3 to wapno ucieka z pierwszym pobytem w wc. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konw@lia dziekuje bardzo za podtrzymanie na duchu bylam dzis na badaniach, zrobilam tsh , ft3 i ft4... wyniki jutro po poludniu... dziewczyny, boje sie jak nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konw@lia
rerenia nie martw sie na zapas:) napewno wszystko bedzie dobrze wiesz ja czystym przypadkiem dowiedzialam sie ze mam guza tez zrobilam badania i okazalo sie ze hormony sa w porzadku a guz niestety jest zlosliwy i coz teraz czekam na operacje:)... z tego co wiem to dzieci mozna miec tylko nalezy odczekac rok i byc pod konrola lekarza...rerenia:) sama zobaczysz za jakis czas ze to nie jest koniec swiata to tylko wieksza komplikacja do tego przejsciowa:) narazie nie wiadomo jaki to guz byc moze to nic powaznego a nawet jesli nie to jestes madra, silna kobietka ktora ze wszystkim sobie poradzi:*...pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konw@lia
raz jeszcze ja z tym samym pytaniem jak wyglada 1 wszy dzien na oddziale przed operacja jakie robia badania?..musze to jakos zorganizowac chodzi mi o dzieciaki...maz chce ze mna zostac tak jak pisalam do wieczora ale ja nie wiem czy czasami nie bede miec jakichs badan i moze lepiej by bylo jakby pojechal do domu...napiszcie prosze jak to wyglada...dzieki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak jest w Gliwicach przed operacja u mnie było tak: krew, rentgen, laryngolog, anestezjolog. Wszystko zajelo jakies 1,5 . Ale jak bylem w Gliwicach na jodowaniu to badania przed przyjeciem na oddział trwały dłuzej, przdewszystkim robili je w przychodni (jak tam bylas to pewnie widzialas wycieczki ludzi w firmowych szlafokach). Samo czekanie na przyjecie przez lekarza trwało 2 godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konw@lia
dzieki Sebek:)... ja mialam robione badania 28 w gliwicach laryngolog, internista ,krew, mocz przeswietlenie pluc sprawdzano czy nadaje sie do operacji jak powiedzial inrenista;)...rozumiem ze badan juz nie robia w dniu przyjecia na oddzial?...jej a kiedy robi sie scyntygrafie? przed operacja czy po bo ja sie juz pogubilam?...dzieki:*...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po jodowaniu . Jezeli badanie histopatologiczne wycietej tarczycy potwierdzi raka to zostaniesz skierowana na tzw duzy jod . Scuntografie robia w ostatni dzien pobytu na jodowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konw@lia dzieki wielkie... i tak jakos sie nie uspokoilam... chyba nie jestem tak silna jak Ty... ja po informacji ze mam guza to od razu sie zalamalam a jak mi jescze powiedza ze zlosliwy to juz koniec swiata dla mnie bedzie ... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoya Jeszcze nie jestem na jodowaniu- jutro się tam wybieram Mam jeszcze jedno pytanie. W pierwsze dwa dni jestem na oddziale otwartym czy tam mam swoją piżamkę i szlafroczek czy już służbowe z Instytutu. Boje się- wyniku scyntygrafii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joker jak chcesz na otwarttym oddziale mozesz miec swoją a mozesz juz ich ubrac, ja dla własnego lepszego komfortu psychicznego miałam swoją przed pójsciem na zamkniety sie przebrałam w ich gustowną..bynajmniej miałam swieżą:)..zrobisz jak Ci wygodniej..nie bój sie wyniku i jedna rada nie nakrecaj sie opowiesciami innych osób na jodowaniu..niektórzy trafiają juz kolejny raz na jodowanie i to nie wpływa korzystnie na tych co są pierwszy raz....spokojnie wypoczywaj :), jestem pewna dobrycvh wyników:),,a jeszcze jedno zastanów sie nad wszystkimi pytaniami bo przy wypisie jak sie pytac nie bedziesz to mało powiedzą ...nawet sobie wszelkie pytania zapisz:) trzymaj sie cieplutko głowa do góry i czekamy na dobre wiesci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eskima
sebbek75 tak oczywiście alfadiol w dawce 1 mikrogram tez biorę. Niepokoją mnie drętwienia dłoni po przebudzeniu. Czasami tez mrowi w stopie. Do tej pory nie przykładałam wagi do diety i jadłam bardzo dużo nabiału i jedna tabletka Calperosu. Teraz wiem więcej o diecie ubogofosforanowej i zamiast nabiału jem 2 lub 3 tabletki Calperosu. Poczekam jeszcze kilka dni o zrobię ponownie badanie wapnia i dodatkowo chyba parathormon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haniaa80 Bardzo Ci dziękuję, właśnie przerażają mnie tacy ludzie którzy opowiadają historie że się tak wyrażę dziwnej treści. Ja wracam "czysta". Jeszcze raz dziękuję za wiadomości- jak jeszcze coś mi się nasunie to będę dzisiaj pytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eskima jak zwiększyłaś dawkę calperosu to i zwiększa się dawkę alfadiolu ja w chwili obecnej biorę bradzo małe dawki ale napiszę jak było na początku 2 x claperos 1000 1x alfadiol 1m i 2 x 0,25 mg i brałąm równocześnie i to w trakcie posiłku bo wtedy najlepiej sę wchłania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek605 Ela co tam u Ciebie się dzieje. Przypomnij kiedy ten jod? Mnie już od miesiąca boli kręgosłup , nawet się spietrałam że coś nie tak, ale endo twierdzi , że nic się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slonnnnko
Pozdrawiam wszystkich:) jutro jade do Gliwic ja pierwsze w zyciu jodowanie. Trzymajcie kciuki!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzia 1
Do Rereni nie martw się kochana ,my wszyscy na tym forum musimy swoje przejść u mnie też przypadkowo wykryto guza na lewym płacie tarczycy ,wprawdzie biopsja wykazała zmianę łagodną ,ale co tam jest to się okaże po badaniu histopatologicznym.W poniedziałek 17 maja do szpitala,18 zabieg wycięcia tarczycy lewego płata totalnie i subtotalnie prawego płata.W prawym płacie stwierdzono mały guzek.Też się denerwuję,ale co mam zrobić,lepiej się tego guza pozbyć , niż ma być za późno i zrobią się przeżuty . Tak sobie to tłumaczę.Naczytałam się tego forum całymi nocami,trochę się uspokoiłam, dużo dowiedziałam się.Są naprawdę mądre koleżanki,które potrafią pocieszyć i dużo informacji przekazać naprawdę cennych.Inaczej to chyba bym zwariowała/to prawda/.Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzia 1 tez sie naczytalam tego wszystkiego, jednak jestem przerazona, nigdy sie nie spodziewalam ze moze cos mis ie takiego przydarzyc.. a mam pytanie : czy takie guzy czasami sie wchlaniaja? tylko chyba moj to juz jest za duzy ( 33 mm na 25 mm)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonnnnko Ja też jadę jutro do Gliwic na pierwszy w życiu jod- może się spotkamy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olaa0550
Joker trzymaj się ciepło idziesz w takim samym terminie jak ja (też zaczynałam w środę) zobaczysz czas przeleci szybko, będziesz wypoczywać. Wiem co czujesz, łatwiej mówić jak już to przeżyjesz sama. Ja też do ostatniej chwili dużo pytałam. Do zobaczenia (na forum) w poniedziałek wieczorem :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzia 1
do Rerenia nie mam pojęcia czy guzki mogą się wchłonąć,z tego co mój edno powiedział to mogą zezłośliwieć. Mój guzek ten z lewej strony jest o wym.24 x 20 x 13 mm,a z prawej strony 12 x 9 x 5 mm.Wyniki wszystkie mam w normie,czuję się też dobrze i niby dlaczego mam mieć operację ? A endokrynolog powiedział,że jak wyniki będą złe to może być za późno. Właściwie biopsja to tylko w 80 % potwierdza stan guzka,dopiero wynik histopatologiczny daje prawidłowy obraz.Wydaje mi się,że endo kwalifikuje do operacji ,przecież on ma jakieś doświadczenie.Pozdrawiam cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzia 1 no to mnie chyba tez da na operacje... ciekawe czy tow ogole zlosliwe, nie bylam na biopsji, a powiem szczerze ze sie boje operacji... dzis odbieram wyniki tsh, ft3 i ft4... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was, Przepraszam, ale cos mi forum wariuje:( pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzia 1
dp Rereni mnie endo powiedział,ze TSH to tylko wykazuje czy jest nadczynność czy niedoczyność i tez powiedział ,że gdyby chcieli wszystkie guzki operować na tarczycy to nie miałby kto operować wyrostków.Nie martw się Reniu na zapas . Iwonagos Coś nie odzywasz się,a kto będzie trzymał kciuki we wtorek za mnie ? Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzia1 Jasne, że będę:) Mooocno:) Często myślę o Tobie, pamiętam, że 18 masz operację. Jej, jak to szybko zleciało... rereni Niestety nie ma możliwości wchłonięcia się takiego dużego guza. Trzeba wyciąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×