Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ozam

guz tarczycy3

Polecane posty

Witam Wszystkich. Motorkiem przewioze wszystkie chetne dziewczyny, na urodzinowym piwku jestescie wszystkie mile widziane, mam nadzieje, ze do tej pory przestanie wkoncu padac we Wrocku. Byłem wczoraj w Wegrowie i Wawie i tam piekne slonko bylo przynajmniej rano a u nas cały czas deszcze. Lalinko 1 wrzesnia dzieci ida do szkoły a ja z żonka wznawiamy produkcje . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebeek75 To będziemy Cie wspierać od 1 wrzesnia..... (myślami oczywiście):O Cyryla Siedzę i cierpię , hałas taki że myśli skupić nie można. W domu mam pełną demolkę , najchetniej skoczyłabym na te urodziny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyrylko dobrze ze napisałas odrobine dyscypliny :) Wczoraj udało mi sie frytek nie jadłam:) SEbek no prosze ja dokładnie bede w Bielanach, a to daleko od wrocławia??:) bo kurcze taka okazja :) 35 urodziny:) Maju to super ze wszystko u Ciebie ok i dobrze sie czujesz ..kurcze ale ten czas leci..szok pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebeek ❤️ Hmmmm, od 1 września mówisz;) To dobry termin;) Być może będziesz wobec tego miał cudny prezencik na 36 urodziny;) Od września do czerwca akurat 9 mcy... Też będę trzymać kciuki. O swoje pierwsze dziecko starałam się latami, więc wiem jak to jest:) Później już łatwiej. Ni stąd ni zowąd i siup i jest drugie;) Hania A co Ty na zakupy wpadasz w nasze strony? Na Bielanach Wrocławskich jest park handlowy. To prawie Wrocław:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haniu bielany to takie centrum handlowe zaraz przy autostradzie w zasadzie to Wrocław ale jak sie tam maja odbyc zawody w plywaniu synchronicznym to nie wiem basenu chyba nie maja. Iwona podpowiedz mi gdzie jest Złoty stok?? Mi kojarzy sie ze Szklarska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endo* Jakoś się trzymam, wizytę mam 18 maja więc czekam już 3 tygodnie na nią, ale czym bliżej to już się nie mogę doczekać, bo chcę w końcu wiedzieć na czym stoje. Operacja pewnie będzie nieunikniona, ale niech mi w koncu to powiedzą w Gliwicach i wyznaczą już jakiś termin, bo to czekanie jest najgorsze chyba:) Pozdro M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebeek Szklarska to Karkonosze, natomiast Złoty Stok: tak, żeby Ci się skojarzyło: Kotlina Kłodzka, Góry Złote, kopalnia złota, powiat ząbkowicki. Małe, urokliwe miasteczko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz wiem czemu tak mi sie kojarzylo w Szklarskiej jest taki osrodek zloty stok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rarenia nie martw się tym że nie będziesz mieć dzieci,ja o swoje pierwsze dziecko starałam się latami ,podobnie jak iwonagos,wówczas nie wiedziałam że choruję na niedoczynność tarczycy,a,drugie to sru i bylo.Najwazniejsze żebyś zrobiła porządek ze swoim zdrowiem przed urodzeniem dziecka ,bo łatwiej ,,chorowac ''w szpitalu nie zostawiając w domu dziecka to po pierwsze , po drugie w ciąży wiele chorób nasila się więc po co pogarszac sytuację.Moja córka w tej chwili ma 14 lat,ma stwierdzonego guza i każdy lekarz radzi zrobić porządek ''z nim teraz . trzymaj się ,głowa do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marg A Ty jak się czujesz psychicznie? Jak córa? Jak leczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to pewnie chodziło o Bielawe....durna blondynka...a to chyba spory kawałek za Wrocławiem heh.....tez nie mieli gdzie wymyslec tych zawodów jakby w Trójmiescie było malo basenów..... Wiecie jak was czytam ze tyle lat starałyscie sie o dzieci to kurcze ja mam farta pierwsze dziecko mnie zaskoczyło:)...z drugim myslałam ze bedzie problem..bo miałam ciąże pozamaciczną i prawy jajowód został w czesci usunięty i mówili mi ze moge miec problemy z zajsciem w ciąże ale tez ostrzegli ze pół roku po tej operaji mam nawet sie o nią nie starac...równiutko pół roku mineło i byłam w ciąży:)..normalnie stworzona jestem do rodzenia dzieci heh ale na dwójce koniec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyryla1 TSH - 3,05 (norma : 0,47 - 5,01) FT3 - 2,58 (norma : 1,68 - 3,54) FT4 - 0,82 (norma : 0,71 - 1,85) Nie znam sie za bardzo na nich... Ae niby w normie, moze napiszecie mi cos wiecej... WYNIK BADANIA USG: Gruczol tarczowy o wym - plat prawy AP 31mm, LP 30mm, dl 62mm - plat lewy AP 11mm, LP 9 mm, dl 42 mm - ciesn o gr 5 mm Gruczol tarczowy o niejednorodnej echostrukturze. W placie prawym hyperechogeniczny guzek o wym 33/25mm. Poza tym gruczol tarczowy zmian nei wykazuje. tu podaje z normami z laboratorium... kurcze zalamalam sie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość endo*
Minifi pisze do Ciebie bo ja też niedawno się dowiedziałam, w pierwszym m omencie bardzo się bałam, ale teraz już jest ok, mam wizytę w Gliwicach 25 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwonagos psychicznie jakos się czymam ale to chyba dlatego że przy dziecku nie mogę pokazywać ,że się przejmuję,więc na razie rozmawiam z nią tylko na ewentualność gdyby miała mieć operację ,staram jej się wytłumaczyc na czym będzie ta operacja polegała.Poza tym mama jej koleżanki z klasy miała niedawno operowaną tarczycę,jak była u nich w domu to nieżle kobitke wypytała i widze że na razie nie przejmuje się.Ja natomiast konkretow dowiem się 24 maja,bo wtedy jadę do Gliwic,przeczucia mam niespecjalne,u mnie nic jesli chodzi o zdrowie nie może byc jak u wiekszosci ludzi ,jak szłam z córką na biopsję to każdy mówił ,że to tylko pro forma ,że wszystkie guzy trzeba badać,a tu taka niespodzianka,ale nie ma co rozpaczac trzeba WALCZYC,zwłaszcza że są możliwości!!! rerenia nie przejmuj się na zapas moja koleżanka z pracy ma guza od 8 lat i robi biopsję ca jakiś czas i wcale nie musi go operowac ,daj więc sobie spokój z nerwówka dopóki nie zrobisz biopsji,a jak biopsja coś wykaże to osoby na forum powiedza ci co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WItam!! Bylam u lekarza, niiby ma byc ok, mam isc na biopsje, tak czy tak OPERACJA... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marg ❤️ Dobrze, że się uspokoiłaś chociaż trochę. Wyobrażam sobie, jak Ci ciężko. Człowiek katar dziecka przeżywa. Najważniejsze, że się trzymasz. Oby tak dalej:) rereni ❤️ Noż uspokój się;) Bo tylko sobie szkodzisz stresem. Ja też tak miałam. Biopsja robiona, ale decyzja o wycięciu jeszcze przed nią. Biopsja jest po to, aby ustalić, czy guz jest groźny, czy nie. Gdy jest, z reguły wycina się całą tarczycę, żeby ewentualnie oszczędzić pacjentowi kolejnej operacji w przypadku skorupiaka. Chociaż czasem nie wycinają całej. Hoya mnie uświadomiła. To chyba zależy od lekarza. Mój usunął mojej przyjaciółce wszystko, bo biopsja była zła. W sumie u Ciebie guz jest na jednym płacie, więc jest szansa, że drugi zachowasz. Zresztą okaże się, jak otworzą. Kobieto wszystkie Cię pocieszamy:) Muszisz być twarda. Jak my wszyskie baby. greystonka ❤️ No taka miałaś być aktywna.... Co u Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słoneczkosłoneczko
Witam iwonagos ja podobnie jak Ty zbliżam się do 40- tki, i mam 2 dzieci Tylko ,że moje córy już duże 11 i 8 lat. W ciąży guzy mi się powiększyły ale to przez dzieci tyle czekałam. Bo najpierw 1-sza ciąza, 2,5 roku karmienia zaraz potem 2 -ga ciąza i znów 2,5 roku karmienia. Potem ,że małe dzieci, potem ,że praca i tak sobie odpuszczała.szkoda, teraz myślę,że trzeba było wcześniej. dziewczyny operowac się za młodu, bo lepiej i wczesniej wraca się do zdrowia .Mam porównanie, bo mija Mam operowana była na tarczyce po 60- ce i ciężko jej było powrócić do pełnej sprawności, a miała tez kłopot z wapnie. teraz mam prawie 70 kę i śmiga po góra, a ostatnio zaliczył lot balonem w Turcji. czego i Wam wszystkim życzę. Czy u Was tez tak okrutnie leje? mnie mój nowo założony warzywniaczek zamienił się dziś w mini basenik:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej rereni iesteś tak samo przestraszona jak ja gdy dowiedziałam się ,że ma guza na tarczycy równo rok temu , myślałam ,że już pewnie moje dni są policzone ale to dlatego ,że nic się nie wie na ten temat , z czasem nabierzesz dystansu, w twoim przypadku operacja jest pewnie nieunikniona bo z tego co wiem guzy powyżej 3 cm się usuwa bez względu na wynik biobsji, ale to lepiej bo za jakiś czas będzie już po wszystkim i się uspokoisz.Skoro twój lekarz mówi ,że to raczej guz łagodny to pewnie tak jest ,bo już obraz usg wskazuje pewne cechy podejrzane , głowa do góry:)Rok temu przeżywałam tak mojego guzka i by mi do głowy nie przyszło że za rok mój mąż będzie miał operację na otwartym sercu (2 tyg. temu) także człowiek nie wie co go jeszcze w życiu czeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eskima Witaminy B przy raku sa nie wskazane i raczej nalezy ich unikac. Branie wapna z magnezem utrudnia wchlanianie i jednego i drugiego a napewno wapno wtedy zle sie wchlania, powinno zachowac sie odstep kilku godzin pomiedzy jednym adrugim pierwiastkiem. Wapno bardzo dobrze sie wchłania z witamina d3 (alfiadol).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość women38
Witam wszystkich serdecznie! W chwili obecnej jestem kłębkiem nerwów. Bo dziś odebrałam wyniki po operacji tarczycy I mam takie rozpoznanie : Struma nodosa hyperplastica. Nic z tego nie rozumiem !!!. Kolejny punkt to Fragment miąższu tarczycy bez uchwytnych zmian. (To brzmi jakby dobrze). Może ktoś z was ma większą wiedzę na ten temat. Bardzo proszę o odp. Jak dojdę do siebie to opiszę moją historię. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
women38 Wydaje mi się, że to wole przerostowe, nic złośliwego. Spotkałam się gdzieś z takim opisem, ale nie wiem tego na 100%. Niech się fachowcy wypowiedzą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Women 38 Zmiana guzkowata o charakterze łagodnym, wole guzkowe rozrostowe. Tyele znalazlem w internecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wommen Iwona ma racje to nic groźnego, ..chyba:) oczywiscie tez na 100% nie jestem pewna ale moja siostra miała podobny opis a tm nic złożliwego nie było...wiec spokojnie ...nie denerwuj sie a swoją drogą jak dają wynik histo to od razu powinni kierowac do lekarza któy wyjasni a nie człowiek sie denerwuje..chociaz na moim wyniku oprócz łaciny po polsku tez było wiec wiedziałam co i jak:) ale sie kurcze nudze..:( cały czas mysle o jedzeniu:( a jutro moj syn konczy 3 lata wiec obowiązkowe party :) i tort robie i tydzien wyzeczen pójdzie na marne.... pozdrawiam wszystkich serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
opowiem wam cos zabawnego: zaprowadzam dzisiaj mojego Mateusza do żłobka i patrzymy glizda na chodniku...no to oczywiscie przymusowy przystanek..Mati tak na nią patrzy mówi cos do niej i nagle pyta sie mnie:" Mamo moge ją kopnąć" :) a ja ze nie ze bedzie ją bolec ze ona własnie idzie do domu na pewno ma dzieci i całą historie ułożyłam z zycia glizdy:) ale sie smiałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie po wizycie u lekarza troszke sie uspokoilam, jednak teraz przejmuje sie biopsja... nie wiem czy to boli czy nie, kurcze masakra... operacje juz wiem ze bede miala na pewneo tylko musze sie na zoltaczke zaszczepic.. gdzie to trzeba isc to zrobic? ile to kaski trzeba naszykowac? A TAK W OGOLE DZIEKUJE WAM ZE TIU JESTESCIE ZE MNA I MNIE WSPIERACIE, NAPRAWDE MI TO POMAGA, NORMALNIE KOCHAM WAS!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hania też taki mam. jutro babska impreza. ja robię zupę gulaszowa, kazda tez cos. wyzerka bedzie:) ale co mozna robic w taka barowa pogode....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rerenia - Biopsja nie powinna boleć, choć spotkałam się z przypadkami, że jednak bolało. Mnie na szczęście nie bolało wcale (miałam 3 biopsje). Przypomina ona zastrzyk - lekarz pod kontrolą USG specjalną cieniutką strzykawka pobiera fragment guza. Co do szczepionki - ja szczepiłam się w zwykłej poradni u lekarza rodzinnego. Cena jednej szczepionki to ok. 30-50 zł w zależności od firmy produkującej. Potrzebne będą Ci 3 dawki. U mojego lekarza rodzinnego szczepionki były do kupienia na miejscu, czasami jednak należy udać się najpierw do lekarza po receptę, a potem samodzielnie wykupić szczepionkę w aptece. Ja korzystałam z szczepionki Engerix B (50 zł za jedną dawkę), gdyż konieczne było przeprowadzenie szczepienia w przyspieszonym trybie (wszystkie dawki w czasie jednego miesiąca), a właśnie ta szczepionka to umożliwiała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×