Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ozam

guz tarczycy3

Polecane posty

no to może i ja się wypowiem w tej kwestii ;-) ja od swojej endo pierwszy hormon jaki dostałam to był novothyral właśnie dlatego żeby nie mieć większych problemów z wagą, które podobno przy eutyroxie się zdarzają, ale novothyral nie każdy też może łykać bo są podobno kołatania serca. ja nie miałam i mi służył jednak kiedy zaszłam w ciąże musiałam przejść na eutyrox w chwili obecnej po dwutygodniowej przerwie( nie brałam w ogóle hormonu bo miałam TSH 0,06 ) mam TSH 1,67 i zaczęłam brać eutyrox 75 no i niestety tez jestem na diecie mż bo mam dużo do zrzucenia.... :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wiosennie z rzeczy o których się dowiedziałam znowu nam nie wolno:) byłam u ortopedy, dostałam rehabilitację naswój staw skokowy i tu niespodzianka, MAGNETRONIKU nam nie wolno tarczycowcą, a ja pytam Dlaczego??? a on na to (przystojna bestia;)) że może pobudzać rośnięcię guzków o już zostałam przy krioterapii Antek już bez zastrzyków, płuca ma zdrowe bo się drzeeeee:) ma b.wrażliwy brzuszek, nie jem jżżadnych surowych rzeczy, tylko got kurczaka i indykaz majerankiem ewentalnie koperkiem i nic dlaje siędrze:) przejda mu kolki zaczną się ząbki, ale i tak cud miód malina chłopiec:) (obiektywnie matka:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Greystonka Miło Cię usłyszeć. Ameryki nie odkryłaś żadnej fizykoterapii nam nie wolno. Tylko dlaczego Tobie , w końcu nie masz na piśmie że to nie był skorupiak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lalinko Kochana, jak nie wolno???? Kurna, pierwsze słyszę..... Dlaczego???? Odpowiedz proszę:) Ja nie miałam fizykoterapii, ale moja mama często chodzi, bo na ostrogi, a też ma kawał tarczycy wycięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam na piśmie kochana, czyli to nie o tarczyce chodziło tylko o raki? może zauroczona byłam p doktorem i nie dosłyszałam:) poza tym kochana ja nie taka doświadczona więc dla mmnie to nowość, też sie cieszę że Cię widzę:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joankk
Haniaa80, już mi kiedys odpowiadalaś na ten temat,ale mnie nadal nurtuje.Dopytywałam się o jod diagnostyczny.Przeczytałam Twój profil i widzę,że też jedziesz tylko na kontrolach ( pewnie tzw.ambulatoryjnych).Nie pytałaś się w Gliwicach dlaczego nie masz wyznaczonego jodu diagnostycznego? Wszystkie osoby,które były ze mną na duzym jodzie wyszły z wyznaczeniem terminu diagnostycznego.Na pierwszej kontroli zapytałam o to,ale nic się nie wyjaśniło.Teraz pod koniec kwietnia jadę znowu na kontrolę i będę pytać.Niby fajnie mieć spokój (od przeróznych jodów)ale dobrze tez mieć komplet badań i pewność.Ten mój rak brodawkowaty był z niewielkim przerzutem do srodkowego węzła i lewego,no i dlatego ten temat mnie "męczy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyryla
Ja też tyję, chociaz wydaje się, że dawka już dobrze dobrana. Mnie również wielu lekarzy tłumaczyło, że jak dawka jest ok, to nie powinno się tyć (oczywiście pod warunkiem zachowania podstawowych zasad diety, czy wystrzegania się słodyczy, owoców z dużą zawartością cukru jak banany oraz generalnie - nie obżerać się po prostu). Pewnie, jak we wszystkim, są jakieś wyjątki od zasady i my tu stanowimy właśnie takie wyjątki :D Acha, a to opuchnięcie jest często oznaką zatrzymywania wody w organiźmie i można brać jakieś prochy na odwodnienie, ale pod kontrolą lekarza! Co do euthyroxu (bo większość z nas to bierze) to dostaje się taką dawkę, żeby utrzymać tsh w ryzach, czyli w okolicy 0.1-0,3, jak to już napisała Lalinka. Jest to sprawa indywidualna, bo ja jestem tzw. dużą kobietą i dawano mi dużą dawkę na początek, a potem okazało się, że mój organizm ma małe zapotrzebowanie na hormon:D, co wzbudziło zdziwienie endokrynologów, ale cóż.... JOANKK - co do jodu diagnostycznego, to "przysługuje" co 2 lata, ale nie wiem jak to jest przy przerzutach. Też uważam, że badań nigdy za dużo, czy to mikrorak czy rak G3, trzeba się badać. Dlatego trzeba nękać lekarzy, żeby wszystko wyjaśnili, wytłumaczyli i dawali skierowania!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyryla
LALINKA - chociaż wiosna radosna, ciągle trwam w jakiejś niemocy czasowej. Boleję nad brakiem organizacji, ale nie mogę sobie poradzić z różnymi sprawami. Odezwę się po Świętach Wielkanocnych (jadę do Zakopca oczywiscie). O ile jeszcze będziesz mnie pamiętać:D GREYSTONKA - widzę, że już nastrój lepszy, cieszę się z Tobą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joankk mi przy wypisie po duzym jodzie lekarz powiedzial ze nie przewiduje dla mnie wiecej jodu (sknera jakis czy co):), uwaza leczenie za zakonczone, nie mialam przerzutów, rak byl w ciesni i tylko tam :)...a ze wycieli wszystko wiec nie ma podstaw do podania jodu diagnostycznego...powiedzial jeszcze ze jakby była wznowa to bedziemy to traktowac jako odrebną jednostkę chorobową ......powiem wam jeszcze ze czasami to juz mi sie nie chce jechac specjalnie na drugi koniec polski (z gdanska jestem) po usg i badania krwi..no ale jak mus to mus aaa osoby, które byly ze mna na jodzie to tylko te co mialy przerzuty albo nie wycieta calą tarczyce dostaly termin na jod diagnostyczny a te ktore podobnie mialy jak ja nie :) co do tycie to kochane prózna jestem na maksa rak mnie tak nie przerazal jak tycie od hormonów heheh...ale tez zostalo mi wyjasnione ze jak dobrze dobrany hormon to nie powinno sie tyc ....ja mam róznie raz 2 kilo w dol raz do gory teraz jest do góry:( ale futruje ostro wiec to nie kwestia hormonów tylka zarcia heh..generalnie od czasu wyciecia tarczycy mozna powiedziec ze waga w normie.. cyryla ja do malych tez nie naleze mam 175cm wzrostu i ja potrzebuje duza dawke hormonu zeby utrzymac zalecenia Gliwic.. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyryla hmmm powiadasz co 2 lata mi teraz mijaja dwa lata od podania jodu, no nic 4 maja bede na kontroli to sie wypytam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam może ktoś podpowie jak uzupełnić profil próbowałam i albo nie potrafię albo cos mój kompik mnie nie słucha a i trzeba wa wiedzieć że jestem mocno początkująca pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joankk
Haniaa80,Cyryla.Co Wy dziewczyny z tymi wielkosciami i dawkami hormonów.Ja też jestem żyrafa,bo mam 177 cm,a dawki teraz biorę 5 razy 125 i 2 razy 100 (zaczynałam od 150)no i chyba mam dużą nadczynnośc,bo mnie dopadły "joby" czyli ból po lewej stronie i ogólny stam podenerwowania.A zresztą te stany zaczynam podciągać pod ogólne hasło:uboczne skutki brania Eutyroxu. Hania ja mam termin wizyty na 24 kwiecień to tez będę pytać.Babki,które ze mną byly mają jod diagnostyczny wyznaczony na październik tego roku. Gliwice mają jakieś inne procedury,bo w Łodzi jod diagnostyczny mają pól roku po duzym.Nie wiem czy we wszystkich przypadkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia, ładujesz stronę tą z naszymi postami i na samej gorze szukasz "Moje konto" klikasz podajesz swoje hasło i już możesz zmieniać, powodzenia pozdrawiam z Krakowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwonagos Fizykoterapia nie ma nic wspólnego z tarczycvą tylko ze skorupiakiem. 5 lat są przeciwskazania po przebyciu choroby nowotworowej. Wynika to z tego, że wszystkie poprawiają ukrwienie itp. mogą stymulować raka do przerzutów. Basia pewnie nie zaznaczyłaś , że akceptujesz regulamin i nie zapisuje zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyryla
Haniaa, Joankk, duża kobieta w moim skromnym wydaniu to nie tylko wzrost:D Biorę teraz 6x125 i 1x150, mam utrzymywać tsh na poziomie 0.1 do 0.3 max. O jod diagnostyczny mimo wszystko (czyli mimo miesiąca bez hormonu, co jest jednak trudnym okresem) warto się nawet upomnieć - zawszeć to jakaś pewność, że nic się nie dzieje. Tak, na Ursynowie raz na 2 lata, z tym, że pierwszy miałam chyba pól roku po operacji?? już nie pamiętam dobrze, a nie chce mi się zaglądać do papierów. JOANKK - może masz jednak za małą dawkę, bo stan podenerwowania i jakieś dolegliwości od serca ( to tak się wydaje) - to na ogół coś z dawką, czyli za małe tsh (czyli nadczynność, ale może być i niedoczynność, czyli za duże tsh).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyryla Nic się nie martw , ja też jakoś mało udzielam się towarzysko. Odrobimy jak ciepło się zrobi i ogródki postawią:) Z tego co piszecie to zmieniają się procedury, byle nie wynikało to z oszczędności. Na dużym jodzie byłam we wrześniu 2009 i od tamej pory już dwa razy byłam na diagnostyce z podawaniem jodu. Ciekawe czy tylko w Gliwicach zmieniają procedury. Przypominam , że ja Co Warszawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszko dzięki Tobie udało się uzupełnić profil Wszystkim miłego dnia słonka i usmiechu pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyryla, Lalinka a to nie jest tak, że jak marker nowotworowy tarczycy jest caly czas na niskim poziomie usg w normie to moze nie ma podstaw do dawania jodu diagnostycznego.... Joankk wypytaj sie wszystkiego jak bedziesz na kontroli, potem napisz a jak czegos zapomnisz to ja dopytam w maju heh.. Iwona mowisz 6 tyg 6 kilo mniej to Ty chyba wogole nie jesz kobito...ja wlasnie pochlonelam wisełki pyszne ciasteczka i tak mi dobrze wyrzuty bedą pozniej pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hania Jem 5 małych posiłków, ostatni o 19. Duuuuużo warzyw, jajka, drób, 1 kromka ciemnego pieczywa, zero słodyczy, alkoholu (buuuu, musiałam zrezygnować z mojego ulubionego winka wytrawnego). Po ciąży ważyłam 79 (tak w październiku). Teraz ważę 66. Nie czuję się głodna, przyzwyczaiłam się. Do tego godzina dziennie na orbitreku, 30 min ćwiczeń na brzuch i 30 min hula hop z masażerem. Lajcik taki:D:D:D Mąż przyjedzie teraz pierwszy raz od świąt, chyba mnie nie pozna:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwona ajjj nie zrezygnuje ze slodyczy ani z winka heh musze znalezc inne rozwiazanie...ja mam 175 cm wzrostu i waze 67 -68 kilo a bardzo bym chciala 65 niby tylko 3 kilo ale tak trudno je zrzucic ale nic zaraz jak sie zrobi jeszcze cieplej to bede chodzic na piechotke do pracy ... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyryla
Haniaa, nie wiem, od czego to zależy. Ja mam wszystkie parametry dobre (w normie), w CO jest taka procedura, że wtedy jod diagnostyczny co 2 lata, a jak się coś dzieje, czy były przerzuty itd. - to raz w roku. Iwonko, Haniu - toć Wy laski jesteście. Waga piórkowa, co tu się katować dietami:D CHciałabym mieć waszą wagę! Ale lubię lody i winko też! Zresztą mnie onkolog powiedział, że czerwone wytrwane winko jak najbardziej (oczywiście w ilościach umiarkowanych) i tego się trzymam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haniaa80 Nie mam pojęcia , w Warszawie do tej pory podawali jod. Badania mam ok. Nawet na piśmie mam , że nie mam przerzutów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyryla
LALINKA, HANIAA mam 3dniówkę na początku maja, to napiszę, jak to w warszawskim CO. Chyba że któraś ma wcześniej, to prosimy o relację:d Niestety, mojej doktor już nie ma w CO (przyjmuje w innym ośrodku), ale spróbuję dowiedzieć się jak najwięcej, bo to jednak ciągle interesujący temacik (i tak do końca życia chyba)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joankk
Hania,ja pierwszą kontrolę miałam pod koniec października i wyniki super,ale temat diagnostyki drążyłam i wtedy powiedzieli mi,że jak nic się w wynikach nie zmienia to nie potrzeba diagnostyki.Ale...jak juz wspominałam babki,które były w tym samym czasie operowane i razem miałysmy duzy jod mają wyznaczony termin diagnostyki.Nie są to specjalne,bardziej zaawansowane w chorobie przypadki,więc nie wiem czym się kierowano,że na razie mam tylko kontrole ambulatoryjne.Czuję się jakbym tak przez przypadek wypadła z "obiegu",a to chyba jest badanie,które nalezy się jak psu buda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki nie mam pojecia....co instytut to obyczaj jak widac heh... a zapomnialam wam powiedziec, ze jak bylam z dzieciakami na usg to radiolog powiedzial, że coraz wiecej chorób tarczycy pojawia sie juz u takich maluszków, nie rak ale inne dziadostwa..:(... pozdrawiam z wietrznego ale slonecznego Gdańska:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Właśnie odebrałam wyniki FT3-2,06 FT4-0,77 TSH- 94,5 / z adnotacją, w celu wykluczenia pomyłki, badanie wykonano dwukrotnie, wskazana szybka konsultacja z lekarzem. / No i tu jest problem, bo mój endo pierwszy wolny termin ma za tydzień w piątek. Cos tam czytam w tym necie i nie bardzo mogę się połapać, jeżeli FT3 i 4 są za niskie to, dlaczego TSH jest za wysokie i to tak bardzo. Może Wy trochę pomożecie mi to zrozumieć. Euthyrox biorę od wczoraj 150, przedtem brałam 100. Więc co tu jest grane? Przyznam szczerze,że załamały mnie te wyniki, myślałam, że teraz będzie już z górki, a ja nadal czuję się dość kiepsko. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marta2211 Nie denerwuj się nic się nie dzieje, tylko za mało brałaś tego euthyroxu. Przypomnij swoją drogę Ty pewnie nie brałaś hormonu od operacji do jodu i to są efekty. 8.03.12. miałaś jod i jakie dostałaś wytyczne żeby zwiększać dawkę? Ja zazwyczaj szybciej zwiększam niż zalecają, bo trudno poradzić sobie ze złym samopoczuciem. Moja rada bierz te 150 i po dwóch tygodniach zrób TSH , nic mądrzejszego nie powie tu endo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marto ja też tak myślę jak nasza koleżanka musisz zwiększyć dawkę leku i za parę tygodni zrobić nowe wyniki i mam nadzieję że będzie dobrze pozdrawiam całe forum miłego wieczorka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×