Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ozam

guz tarczycy3

Polecane posty

Gość calaifjidjfi
WItam, przepraszam, ze pisze na "prywatnym" topicu ale panie sie na tym znaja. mam 19 lat, od kilku tygodni troszke czułam sie ospała i postanowiłam zrobic badanie na poziom tsh. Oto wynik 4,136 (norma : 0,350 - 4,940) czyli wychodzi ze mam w normie lecz w tej gornej granicy, czy martwic sie tym i isc do lekarza???? bardzo sie boje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
calaifjidjfi nie bój się, to nic nie znaczy, zapisz się do endo na wizytę, samopoczucie może być efektem niedospania, zmianą temperatur i ciśnienia, stresu weź skierowanie od rodzinnego i zapisz się do endo i idź na nfz bo szkoda kasy, to Cię uspokoi (są długie terminy, myślę że długo poczekasz na termin, ale tym się nie martw) Kobieto żyj pełną piersią ;) , szkoda życia na zamartwianie się i strach pozdrawiam upalnie z Krakowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam poszlam na całość heh, wczoraj zrobilam tatuaz na nóżce motyl mały sliczniutki heh, ale to jeszcze nic w weekend zrobilam makijaz permanentny gorne kreski i powiem wam ze jestem bardzo zadowolona....i musze przyznac ze tatuaz duzo mnie bolal niz oczy to tyle u mnie pozdrawiam was serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich ponownie. Jestem już po operacji 20.07 wycieli mi wszystko. Nie mam czym się chwalić, ale pobiłam chyba rekord,bo moja tarczyca ważyła 3 kg, tak tak nie ma tu pomyłki 3 kg, echh. Teraz czekam na histo i malutkimi kroczkami wracam do sił. Na 6.08 mam pierwszą wizytę do endo. ńarazie biorę 100 eltroxin. Głosik wspaniały, dwa sni chrypki miałam. Cieszę się ,że wrócił mi głos mójj ten jeszcze sprzed chrypki uciskowej o dtarczycy :-) Skoki mam wapnia :-( Sciągnięte mam już szwy, a jutro wizyte u chirurga, jak w srodku się goi. Pozdrawiam wszystkich gorąco :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dootka super!!!!!!!!!!!! wapno z czasem się ustali być może przy stałym calperosie i alfadiolu ale da się z tym żyć :) trzymaj się i odpoczywaj, pamiętaj ze jak jesteś po operacji możesz troszkę poudawać i wykorzystać sytuację ;) pozdrawiam z burzowego Kraka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kakało
3 kg?????????????????????????????????????/ KIT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarina8588888
Hej,czy ktos mi napisze czym najlepiej myc blizne po operacji tarczycy?Ktos mi radził ze szarym mydłem...Co wy na to?pozdro i czekam na odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyryla
KATARINA i dobrze ci radził. Szare mydło (biały jeleń na przykład) ma właściwości dezynfekujące i zawsze w pierwszych dniach po operacji myje się nim ciało (z operowaną strefą włącznie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elis....
Hej.proszę Was o radę. Choruję na Gravesa-Basedowa, wynikiTRAB powyżej 40, obecnie eżę w szpitalu i wyrównują mi hormony. Dodatkowo w prawym płjacie jest guz 25x15 mm,biopsja pobrana, lekarz mówi,że przy tak dużej ilości przeciwciał czeka mnie nie odwołalnie jod lub operacja, co iest lepsze? Mam 28 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elis tego nikt Ci nie powie ale zdecydowana większość z nas jest tu bzzzz tarczycy i żyjemy i mamy się całkiem dobrze, a nawet są tu takie które po resekcji mają dzieci :) decyzja należy do Ciebie pozdrawiam :) i życzę zdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elis....
Ile trwa izolacja po jodzie? Kurcze,ja mam dzieci w tym 8 miesięczne bliźniaki. Ale do dupy z tym wszystkim.. :-( Slyszałam też,że po jodzie jest dużo skutków ubocznych,bóle stawów, jak z tym jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jodita
Elis....po jodzie to ok 2tygodnie bez bliskiego kontaktu z dziećmi. Ale to lekarz indywidualnie ustala. Ja jestem trzy tygodnie po jodzie.Nie miałam żadnych dolegliwości-nie bolały mnie stawy,ślinianki też ok. Nie martw się na zapas.Pozdrawiam :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, mam do was pytanie trochę z innej beczki;/ 13 sierpnia mam diagnostykę w Gliwicach i chciałam połączyć przyjemne z pożytecznym - małe zwiedzanie przy okazji. W związku z tym mam pytanie o noclegi w Gliwicach, nie chce wyrzucać kupy kasy na drogie hotele, a słyszałam kiedyś o noclegach u zakonnic. Czy ktoś orientuje się w tym temacie? Z góry dziękuję za pomoc:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarina8588888
Do CYRYLA DZieki wielkie za odpowiedz .A znasz moze dobra i nie droga masc na smarowanie blizny pooperacyjnej?Bede wdzieczna za odpowiedz.Pzodarwiam i znów czekam na twoja rade....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyryla
Katarina, ja mam skłonności do bliznowca :( Stosowałam contractubex (nie skutkował). a potem maść silikonową Dermatix (droga, coś ok. 90 zł) i było ok. Jak poczytasz nasze forum, to są Cepan (śmierdzi cebulą i niektórych uczula), contractubex - niektórzy br. zadowoleni (no i tańszy od dermatixa) oraz zupełnie podobno dobre Zeraderm i Veraderm. Ja stosowałam krótko contractubex, bo nie dawał u mnie zadowalających rezultatów i mój chirurg polecił mi dermatix, i tylko te maści znam z autopsji :) Natomiast trzeba pamietać, że bliznowce wymagają czasu i cierpliwości i trzeba na prawdę br. systematycznie, delikatnie wmasowywać maść dzień po dniu - na rezultaty trzeba trochę poczekać, nie wolno się zrażać po kilku czy kilkunastu dniach! Są również plastry silikonowe, ale one się nie nadają na blizny w tak "ruchomym" miejscu jak szyja. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karotka84 Gdy ja byłam na diagnostyce w styczniu 2011r to byłam przyjęta na oddział i tam spędziłam 3dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziwczynki:) 2 dni temu zaszalalam znowu heh i zrobilam sobie kompleksowe badania krwi no i jestem okazem zdrowia :), tylko TSH niskie niby w normie zalecanej przez Gliwice 0,1-0,4 a ja mam 0,185 norma 0,270-4,2 wiec niby ok ale ostatnio zauwazylam ze jak sie zdenerwuje to mnie kłuje serce :( ale nie wiem czy to wiazac z duza dawko hormonu dla przypomnienia biore euthyrox 200, chyba wróce do poprzednich zalecen ze raz w tyg 150 bede brac ..zobaczymy... pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalinka, Hania już się melduje, byłam w Ustce :) czuje się na jodowana na maxsa bo słonka prawie nie było tylko sztorm i sztorm więc spacerowałam nad morzem :) , teraz czas wrócić do rzeczywistości i jutro do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) pisałam tutaj kiedyś dawno, dawno o moim tacie :) okazało się że nie miał raka, więc byłam szczęśliwa jak nigdy :)) pojechaliśmy na wakacje i po powrocie lekarz kazał mu zrobić jeszcze badania na przytarczyce. i wyszło że ma nadczynność przekroczył normę 5-KROTNIE :( więc napewno czeka go operacja usuniecia gruczołów. więm że to nie dotyczy samej tarczycy, ale może któraś z was tez miała taką sytuacje?no i tutaj tez jest podejrzenie o raka :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyryla
Lalinka - Jestem i ja, ale tylko na chwilkę:) KamciaKamilka nie pamiętam już Twojego wpisu, ale jeżeli tata miał "przygodę" z tarczycą już wcześniej, to dlaczego badania nie wykazały nadczynności??? Dopiero teraz? W ogóle, jakie w t e d y były wyniki badań, co tak dokładnie lekarze powiedzieli? Nie chce mi się wierzyć, że wszystko było okey i nagle przez krótki okres czasu jest 5krotne przekroczenie normy? Czy byliście nad morzem? Czy tata ma hishimoto? I skąd nagle teraz, przy stwierdzonej nadczynności, wraca temat raka? Przecież sama nadczynność nie ma z rakiem nic wspólnego? Czy robiono tacie inne badania - aTG, TG, aTPO i inne markery? Napisz dokładnie, to może coś podpowiemy, a tak - mogę tylko powiedzieć, że nadczynność się leczy tabletkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój tata miał guza tarczycy, z biopsji wyszło że nie jest to rak i że jest dobrze. potem miał robione badania na wapn (już niezwiązane z tym) i wyszło mu że ma go za dużo 5-krotnie. a cała rzecz dzieje się przez PRZYTARCZYCE nie tarczycę tylko takie gruczoły koło tarzycy.nie można tego wyleczyć inaczej niż operacją.jutro idzie na bdania do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka-majka123
Witajcie, pierwszy raz jestem na forum, tyle jest tych postów, że cięzko odszukac mi temat, ktory mnie dotyczy, moze ktoś bedzie potrafił mi pomóc. Jestem 3 miesiące po całkowitym usunięciu tarczycy, tsh ponad 3, a ja czuję sie okropnie. Jestem strasznie nerwowa i nie wytrzymuje z gorąca... to raczej objawy nadczynnosci, a nie niedoczynnosci!? Wczoraj byłam na usg i okazuje sie , że coś odrasta po prawej stronie- jak to mozliwe? nie wiem, bo miałam usuniętą całą tarczyce. do wizyty jeszcze daleko, a na usg lekarz powiedzaił tylko, ze to nie dobrze. Czy ktoś moze coś poradzić? co z tym moim samopoczuciem? ska ten odrost?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny, melduje się po pobycie nad morzem w Łebie, jednak nie na długo bo w środę jadę na Mazury :) U mnie po staremu, TSH 1,17 (norma 0,4-4,2), ciąży nadal brak :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki Kamila jak mialam operacje to lezala ze mną dziewczyna która własnie miala usówane same przytarczyce, ale szczegółów nie pamietam..natomiast z rakiem nie maialo to nic wspólnego. majka to chyba za krótki okres zeby juz cos odrastało, moze to same kikuty...a moze tsh powyzej 3 to dla ciebie stanowczo za duzo moze powinnas miec nizsze..idz do endo najlepiej prywatnie bo na fundusz to pewnie malo realne Rerenia i Aga ja na wielkie błaganie mojej cory bylam w zeszłą niedziele na plazy pogoda nawet dopisała ale woda syff na maksa, glony gklony i jeszcze raz glony nie wspomne o temperaturze.ludzi fulll piach wszedzie...ale to nie wszystko ukradli nam antene z auta i zaslepke od sruby przy kołpaku a akurat przy naszym aucie to dosyc droga rzecz wiec pobyt wyszedl nam dosyc drogo i wcale nie bylo fajnie heh teraz bachory naciagaja mnie na jarmarku:) pozdrawiam serdecznie pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hania i tak ja i Rerenia troszkę Ci zazdrościmy :) ale tylko troszkę ;) dziewczyny byłam w Ustce tydzień i cały czas zimno i zimno ale i tak fajnie nawet bardzo fajnie, mąż się śmiał że nas prze jodowało ;) pozdrawiam z zimnego i pochmurnego Krakowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, dziewczyny mam pytanie. Operowana byłam 20 lipca i mam problem z utrzymującym się płynem w okolicy szwa (taki wałeczek 3 cm) miałam robione dwukrotnie usg i lekarz mówił,że się wchłonie, No i się nie wchłania , mam uczucie niemiłego ucisku na tchawice, czasami to jest a czasami mija. Nie wiem czy mam być dalej upierdliwa i znów iść na kontrole czy po prostu cierpliwie czekać aż się wchłonie, echhh Pozdrawiam Dorota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×