Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ozam

guz tarczycy3

Polecane posty

Dzięki za dobre słowa, odezwę się jutro. Może lekarz mnie jakoś uspokoi. Tak naprawdę to jutro zapewne też niewiele się dowiem, bo lekarz albo zrobi biopsję (to na wyniki będę musiała czekać), albo może jeszcze kazać czekać, albo wyśle do lekarza rodzinnego... nie wiem, może to jakieś zapalenie ślinianki albo coś. Zobaczymy, dam znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joankk
natstrasz,ta puchnąca ślinianka (policzek) to problem z przewodem stenona.Przerabiałam to w sylwestra czyli przekopałam internet i się uspokoiłam,bo myślałam,że mam nowy atak raka.Ujście tego przewodu jest w policzku na wysokosci górnych zębów trzonowych (siódemka chyba).Lekarzowi trzeba zasugerować (czy to ta ewentualność),bo rzadko biorą ją pod uwagę.Jak poszłam do laryngologa to napomknęłm i okazało się,że trafione.Przez tydzień łykałam nospę forte i puściło.W moim przypadku chodzilo o to,ze ten przewód może się zatykać (piaseczkiem,złogami).Nospa spowodowała rozluźnienie i przeszło.No ale objawy były fatalne,myślałam też,że mam świnkę,bo tak puchłam,zwłaszcza po ciepłym jedzeniu.Jednym słowem nie martw się.Napisałam żeby zasugerować lekarzowi,bo jeden gość leczył się długie miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joankk
...długie miesiące,zanim go prawidłowo zdiagnozowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki! Może to będzie to! Wspomnę o tym dziś wiecozrem lekarzowi. Ślinianki zaatakowały naszą rodzinę. A ok 2 miesiące temu mój brat miał wyciągany kamień ze ślinianki, ale z podrzuchwowej. Tylko czy to może też mieć związek z moim powiększonym węzłem po drugiej stronie szyi....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Jestem po wizycie. Biopsji nie miałam robionej, bo lekarz powiedział, że nie ma potrzeby. Na usg widzi kilka pojedynczych powiększonych węzłów, ale są odczynowe. Co do ślinianek to są powiększone - tak na dotyk stwierdził. Na usg złogów żadnych nie widział, ale w sumie mój brat też miał ogromnego kamienia, którego na USG też nie było widać. W każdym razie jak znów spuchnę i będzie boleć to muszę iść do laryngologa. No więc na tę chwilę tyle. Dziękuję Wam wszystkim za wsparcie i rady, a szczególnie Synagorlicy za modlitwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natstrasz kochana, diękuję za dobre wieści, żebyś widziała mnie w tej chwili,kiedy przeczytałam twoją wiadomość po wizycie lek. cała promienieję,uśmiecham się i oczy mi się "zaświeciły" łezką. Spojrzałam na wizerunek Ojca Pio i w myślach dziękuję Mu,że spełnia moje gorące prośby, Natstrasz nie mogło być inaczej, to mój Pewniacze od trudnych spraw, pozdrawiam Marianna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyryla
LALINKA - jestem, już wróciłam :( Tyle zaległości się uzbierało, że jak tylko się obrobię - zwołam Radę Nadzorczą :D NASTRASZ - no widzisz, cieszę się z Tobą :) Strach ma duże oczy i wielką wyobraźnię, ale to doskonale rozumiemy. Ważne, że już nie ma powodu do stresu. Jak Marianna poprosi swojego Pewniaczka, nie ma mocnych :D Poza tym jest pięknie na świecie (myślę oczywiście o pogodzie) i oby tak było jak najdłuzej. Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje wyniki tsh 0,17 norma 0,49-4,67 FT3 4,80 NORMA 2,25 -5,35 FT4 22,35 NORMA 9,00-19,00 jestem po strumektokomii totalnej i czuje sie br,zle ;( lek eltroxin 150 pomozcie;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór wszystkim Aniusiak przykro,że tak żle się czujesz bez tarczycy,nie piszesz ile czasu minęło od operacji, może odezwie się Lalinka, albo Cyrylka One są bardzo kompetentne, mają ogromną wiedzę w temacie "tarczyca", moim skromnym zdaniem mogę tylko dodać,że normy są różne, laboratorium, w którym ja robię badania różnią się od tych podanych przez ciebie, TSH - o,27 do 4,2o norma, a mój wynik 5,03 ,co wskazuje na przysadkę mózgową w/g.mojej endo,co ma na myśli nie wiem,jakaś tajemnicza :-) FT4 -12,00 do 22.oo norma, mam 17,42, FT3 nie robię, Te moje wyniki przy euthyrox'ie 125 - czuję się dobrze [ przeszlo 3 lata] bez tarczycy. Aniusiak - skontaktuj się ze swoją endo,bo nie ma sensu trwać w złym samopoczuciu., pozdrawiam i życzę poprawy zdrówka. Marianna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyryla
ANIUSIAK tsh masz br. małe - czy tarczycę miałaś wyciętą ze względu na raka (bądź podejrzenie?). Tsh poniżej normy to zalecenia onkologiczne. Do reszty masz złe wyniki ft4 i ft3 - jesteś w br. dużej nadczynności (ft4 absolutnie za duże!!!). Albo masz źle ustawiony hormon, albo anemię (za mało żelaza). Konieczna pilna wizyta u endo, bo Twoje złe samopoczucie będzie się pogłębiać. Dla lepszego zrozumienia - Twoje ft4 osiąga 133% normy, a ft3 - 82%. Trudno coś bliżej napisać, bo dałaś br. skąpe informacje, przede wszystkim ważna jest przyczyna usunięcia całkowitego tarczycy. Przy okazji - wiele jest przypadków nietolerancji eltroxinu, ale wizyta u endo - obowiązkowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyryla usunieta byla z powodu raka browadkowatego po wyjsciu mialam tsh ponad 100 to po tej diagnostyce co sie robi kazali mi brac eltroxin 150 dokladnie 3 dni temu zrobilam badanie hormonow i wyszly wlasnie takie;(((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyryla
ANUSIAK a ile czasu minęło od wzięcia pierwszej tabletki do badania tsh? Powinno się robić badanie krwi po ok. 6 tygodniach (na czczo, hormon bierze się po badaniach, to ważne). Może jeszcze organizm rozchwiany i powoli się to normuje u Ciebie? Niektóre osoby tu na forum miały tsh po diagnostyce powyżej 100, to zależy od organizmu i ogólnego stanu zdrowia. Masz w badaniach krwi diagnostyc pewnie i poziom żelaza - podaj. A z wapnem wszystko dobrze? Ja też jestem po usunięciu całkowitym tarczycy (rak brod.) i długo dość trwało ustalenie najlepszej dla mnie dawki, więc doskonale rozumiem, jak się czujesz. Może Lalinka jeszcze coś podpowie, ale koniecznie podaj nam, od kiedy bierzesz hormon. Pozdrawiam, będzie dobrze :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyryla
ANUSIAK zapomniałam jeszcze zapytać, jakie masz zalecenia co do tsh? Bo jeżeli jesteś po skorupiaku, to Twoje tsh do przyjęcia. Generalnie mamy zalecenia utrzymywanie tsh w granicach 0,1-0,4 - zależy od wielkości guza i stopnia zaawansowania choroby. Tylko to ft4 masz stanowczo za duże, warto by wyniki skonsultować z endo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyryla ja nie mam napisane zadnych zalecen by jakie utrzymac to tsh czuje sie br. zle 4 miesiace biore hormon po tej diagnostyce zelaza nie mam napisane ;( czuje sie br zle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie! Dawno tutaj nie zaglądałam. Przygnała mnie potrzeba porady. Mam za sobą usunięcie tarczycy w 2010 r (brodawczak), potem jod w Gliwicach. Doszłam już do siebie po tarczycowych przeżyciach i od jakiegoś czasu walczę o ciążę. Mam za sobą niestety dwa poronienia i zero wskazówek, co jest ich przyczyną. Wykonałam mnóstwo badań, łącznie z genetycznymi, i póki co wszystko jest ok. Mam pytanie do dziewczyn, którym udało się zajść w ciążę bez tarczycy , o poziom TSH i ft4. Przy obydwu ciążach ginekolog podtrzymywała ustalenia onkologów, by TSH utrzymywać na poziomie 0,1-0,4. Po drugiej stracie lekarka sugeruje, by podnieść TSH do zalecanego kobietom w ciąży poziomu ok. 1. W listopadzie mam wyznaczony termin w Gliwicach i skonsultuje tam zmianę dawki Letroxu, chciałabym wcześniej zapytać Was, jak wyglądało to u Was. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałam dopisać, że mój poziom ft4 to obecnie 1,14 (norma 0,70-1,48). Boje się, że po zmniejszeniu dawki hormonu, spadnie ft4, a wiem, że w ciąży jest bardzo ważne. Tak w ogóle to ciągle jestem w trakcie poszukiwań dobrego ginekologa-endokrynologa na Śląsku. Gdyby ktoś mógł kogoś polecić, będę wdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyryla
HOYA - zajrzyj na te fora (adresy poniżej). Tam znajdziesz bez trudu interesujące Cię informacje i możesz zadawać pytania odnośnie ciąży. Jest tam wiele młodych dziewczyn oczekujących na ciążę, znajdziesz pokrewne dusze. Ja, niestety, już w wieku poza tematem :) http://forum.gazeta.pl/forum/f,24712,Tarczyca_doroslych_i_dzieci.html; http://forum.gazeta.pl/forum/f,94641,Choroby_tarczycy_i_hashimoto.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyryla
ANUSIAK czujesz się źle, bo masz złe wyniki. Po diagnostyce powinnaś mieć wizytę u endo, który daje Ci wypis z wynikami badań diagnostycznych (z badania krwi, usg, scyntygrafii itp) razem z zaleceniami co poziomu tsh , dawki leku, wyznaczenia następnej wizyty kontrolnej (w CO? gdzie miałaś operację?). Musiałaś dostać "jakiś" papier, sprawdź dokładnie. Po 4 miesiącach powinnaś już mieć dobre wyniki przy prawidłowej dawce, więc powtarzam - wizyta u endo konieczna! Oprócz ośrodka, gdzie miałaś operację, powinnaś być pod opieką endokrynologa np. w rejonie (doraźne i kontrolne wizyty).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyryla . ja leczona bylam w Poznaniu dawke mi zalecili 150 eltroxinu no mam papier z wyspisem ale tam nie ma zalecenia co do TSH . okropnosc ;( a ty jakie masz te wyniki i lek w jakiej dawce? ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyryla
ANUSIAK niesamowite z tym wypisem, ale widać się zdarza. W CO warszawskim zawsze dostajesz wydrukowane wyniki z diagnostyki razem z zaleceniem tsh i dawki oraz datą następnej konsultacji . Moje zalecenia - utrzymać tsh w granicach 0,1-0,3, przy dawce x125 mg i 1x150. Długo trwało wcelowanie się w dawkę (raz tsh za duże, raz za małe - 0,01), więc i forma fizyczna tragiczna, ale w końcu się udało i teraz trzymam się stałej dawki. Oczywiście najgorzej przy odstawianiu hormonu przed diagnostyką, ale da się jakoś przeżyć (trzeba, nie ma innego wyjścia). Coś z tą opieką endokrynologiczną Twój szpital się nie wysila, skoro podstawowych informacji Ci nie przekazano. A masz wyniki krwi? żelazo, wapno itd? Popatrz jeszcze na to, bo te pierwiastki też rzutują na przetwarzanie hormonu. Jeszcze jedno pytanie - miałaś hashimoto? Ja miałam, stąd długie dopasowywanie dawki :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyryla to skoro moje tsh wynosi 0,17 to co ja mam zrobic jaka dawke stosowac czuje sie strasznie ;( na wypisie nie mam robionego żelaza .tam sa wyniki z morfologii ,ktora wynosi 11,4 ale to wyniki z czerwca tego roku i takie ogolne ale żelaza nie ma ,wapno ok. Nie hoshmito nie mialam.br. okropnie sie czuje :{

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyrylka się uaktywniła:) Ja z moim niskim TSH czuję się świaetnie .FT3 i FT4 jakoś rzadko robię,nawet w CO nie robią, może ja też sobie zrobię. aniusiak Co to znaczy, że się źle czujesz, opisz objawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lalinka - ogolnie w calym organizmie bardzo zle sie czuje tak jak pisałam cyryli;( moje tsh 0,17 a ft4 ponad norme czuje sie strasznie ;( skoro ja mam tsh 0,17 to jaka dawke powinnam przyjmowac? endo na urlopie;(((( .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniusiak Czegoś tu nie kapuję , ja mam TSH 0,11 (0,3 - 4,2) , FT3 3,04 (2-4,4), FT4 2 (0,93-1,7) i czuję się dobrze. Może nie tolerujesz tego eltroxinu a może inne badania masz złe np. wapń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalinko witam bez ciebie ,bez twojej wiedzy tego nie rozszyfruję,nie pojmę o co w tych wynikach chodzi: otóż mój wynikTSH - 5,03 , a FT4 17,42 ..[12 - 22] -to niby norma w moim labor. i moja endo zadowolona z tych wyników , przyjmuję euthyrox 125 drugiego dnia 100 [ze wzgledu na serce]. Przeszło 3 lata bez tarczycy i na szczęście obyło się tu bez nowotworów, czuję się dobrze, sporadycznie mrowi mi broda,chyba w dniu 100 euthyroxu, Jak to jest Lalinko z tymi normami i wartościami FT4 ? pozdrawiam i z góry dziekuję Marianna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marianna Sam nie wiem jak to dokładnie jest. Ty nie miałaś skorupiaka to możesz mieć wyższe TSH. Ponieważ my mamy TSH na granicy nadczynności to te FT są ważne. Idę niedługo prywatnie do mojej lekarki to ją przycisnę żeby mi wytłumaczyła. Marianna mrowienie wiązałabym z niskim wapniem, sprawdzasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyryla
LALINKA, MARIANNA, ANIUSIAK rzadko który lekarz (może tylko endokrynolog) daje skierowanie na cały pakiet dot. tarczycy, czyli tsh, ft3 i ft4. Dla endoonkologów najważniejsze jest tsh, ale pozostałe wskaźniki nie są wcale obojętne. Otóź tak pokrótce: jeżeli ft3 jest większe od ft4, to mimo dobrego tsh jesteśmy w niedoczynności i trzeba zwiększyć dawkę; jeżeli ft 3 jest mniejsze od ft 4 - nadczynność. Jeżeli ta różnica jest duża (jak u Aniusiak) - najprawdopodobniej jest br. niski poziom żelaza (stąd m.in. złe samopoczucie). Ja miałam jeszcze drętwienie ręki (trochę bagatelizowane przez lekarza), które okazało się nie pochodną choroby kręgosłupa, tylko niskim poziomem wit. B6. Sprawa dla niektórych ważna - tycie. Otóż w pzypadku braku tarczycy ft3 i ft4 musi być absolutnie w normie (mniej więcej w połowie). To tak pokrótce o badaniach ft3 i ft4. W CO robią nam badania krwi głównie pod kątem rakowym. Natomiast warto brać od endo rejonowej (przy okazji badania tsh) również na ft3 i ft4, choć zaznaczam, większość lekarzy "omija" to badanie. Jak będę miała więcej czasu, to napiszę jeszcze parę ciekawostek, o których się dowiedziałam penetrując inne fora dot. chorób tarczycy. Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×