Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ozam

guz tarczycy3

Polecane posty

Witam, dziewczyny mam pytanie. Operowana byłam 20 lipca i mam problem z utrzymującym się płynem w okolicy szwa (taki wałeczek 3 cm) miałam robione dwukrotnie usg i lekarz mówił,że się wchłonie, No i się nie wchłania , mam uczucie niemiłego ucisku na tchawice, czasami to jest a czasami mija. Nie wiem czy mam być dalej upierdliwa i znów iść na kontrole czy po prostu cierpliwie czekać aż się wchłonie, echhh Pozdrawiam Dorota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dootka idź do lekarza, jak Ci to przeszkadza i niepokoi, (no chyba że wkrótce masz wizytę kontrolną :) ) Oni od tego są a TY masz prawo z ich wiedzy korzystać, żadna z nas nie jest w Twojej skórze i nie mamy punktu odniesienia co Ci dolega

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgnieszkaL73 ; haniaa80 Oj tak, tak, zazdrościmy ;p dootka Jeśli chodzi o ten wałeczek, to gdzieś już o tym na forum była mowa, że tak owy niektórym się "pokazuje", ale faktycznie się wchłania, to taka opuchlizna nad szwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rerenia ja juz myslałam ze zalozono nowe forum guz tarczycy4 i niki mi o tym nie powiedział hihihi..ale wszyscy sie urlopują pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jodita
Witam wszystkich biorę euthyrox już 8tydzień-200na dzień-tydzień temu zrobiłam sobie badania TSH--0,091 ciągle jest mi gorąco do endo mam wizytę dopiero za dwa tygodnie któraś z Was pisała,że bierze dawkę 6x200+1x 150- pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jodita ja biore taką dawke..ale przy nadczynnosci chyba moze byc ci ciagle gorąco mi tez jest :)...choc przyznam Ci sie ze zaczełam brac 5x200 i 2x150 i jest mi jakos lepiej tak ogolnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jodita endo pewnie troche ci dawke zmniejszy, nie pamietam miałas raka? bo zalecenia z gliwic prawie wszystkich rakowców to TSH 0,1-0,4 a ty masz ponizej tych "widełek" jestes w nadczynnosci....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jodita Możesz śmiało powielić dawki Hani , nie będziemy całe życie biegać do endo trzeba się badać i regulować samemu. Ja urlop spędziłam w kurtce a teraz się gotuję w Wawie:( Kamcia napisz co z Tatą, niestety z tymi przytarczycami też może być problem. My mamy, tylko w przeciwną stronę:D Rozumiem, że nie był operowany na tarczycę? Cyryla Siedż jutro w domu , bo liczę na Ciebie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majka Nie tylko hormony mogą być przyczyną, sprawdź sobie wapń i magnez. Ja przed operacją byłam mieszanką wybuchową a TSH miałam dobre. Teraz myślę, że spożywanie tony magnezu i wapnia uspokoiło mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) Jodita no Lalinka ma racje z czasem sama bedziesz sobie dawki regulowała heh, mi szkoda kasy na endo, wole jakis ciuch albo kosmetyk sama kontroluje wyniki :) Iwona gdzie sie zgubiłas??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga Aga ODBIÓR Melduje się i ja, też jestem i ubolewam nad tym, że już mi się urlop kończy, Ech :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rerenia żeby była jasność nie zazdroszczę Ci pracy, oczy dookoła głowy i Ci roszczeniowi rodzice i te krzyczące i rozpieszczone maleństwa ;) to był komentarz do faktu końca urlopu ps załadowałam stronę i sama się przeraziłam jak to zabrzmiało, przepraszam Cię nie miałam nic złego na myśli to był bunt faktu końca urlopuuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, czy jest może ktoś operowany w Policach. We wtorek jadę do kliniki, w środę - operacja. Może jakoś okrutnie się nie boję, ale lekki niepokój jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tigraewa ja byłam operowana w policach jak masz ochotę to pisz na , gizma47@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,dziękuję za porady :) Na razie odpuściłam sobie jeden dzień i zamiast 200 biorę 175 czyli 200x6+175x1 tętno już mi troche spadło(było w granicach 90)-może to też być dlatego,że już nie ma upałów. też mam zalecenie TSH 0,1-0,4 Boję się dalej zmniejszać dawkę euthyroxu,bo od wyjścia ze szpitala udało mi się zrzucić 5kg pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jodita powiem Ci tak....z całej tej historri z rakiem byl wg mnie jeden plus (tak myslałam wczesniej) ze bynajmniej bede musiała utrzymywac sie w lekkiej nadczynnosci a jej skutkiem ubocznym jest spadek wagi no wiec nic bardzij mylnego bynajmniej u mnie....jak TSH miałam niskie ponizej normy to jadłam jak oszalała i wcale waga nie spadała no moze plus byl ze nie rosła teraz jak zmniejszyłam hormon to juz tak nie pochlaniam wszystkiego potrafie sie opanowac, moj tok myslenia potwierdzil kiedys znalezionyw necie artykuł lekarza ktory szczegółowo opisal zależnosci wszystkich hormonów tarczycy, oczywiscie to nie jest regula kazdy ma inaczej itd.... pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haniaa80,masz rację-każdy ma inaczej. Ja chudnę latem a zimą,niestety,niczym niedżwiedzica przybieram na wadze.Na pewno wiąże to się z tym,że latem jestem bardzo aktywna(rower,spacery z psem)a zimą najchętniej zapadłabym na kilkumiesięczny sen... Od lat s t a r a m się trzymać indeksu glikemicznego z różnym efektem. Lubię słodkości :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie po dłużnej niebytności, wakacje się kończą więc czas wracać do rzeczywistości i stąd moja obecność na forum. A tak na poważnie to mam pytanie do tych osób które były lub będą w najbliższym czasie leczone jodem w Gliwicach: czy kazano Was odstawić hormon, czy będziecie mieli podany tyrogen w zastrzyku? Bo jak wicie ja juz jestem po leczeniu, ale moje dziecko jeszcze nie bo znowu ma złe wyniki i musimy czekać żeby wróciły do normy córcia jest juz po operacji, a teraz czekamy na termin jodu i stąd moje pytanie. Pozdrawiam i życzę wszystkim dużo zdrówka i optymizmu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dosia 44, ja miałam duży jod w listopadzie 2011r. i musiałam odstawić hormon (chyba na miesiąc pzred jodem) i brać Cytomel(jak dobzre pamietam nazwę) chyba pzrez tzry tygodnie a potem całkowiecie bez hormonu aż do jodowania. W sieroniu, dokłądnie 13 miałam wizytę kontrolną jednodniową i jak rozmawiałam z lekarzem mówił, że tym razem na 5 tygodni przed jodowaniem( bo mam mieć mały jod 3 czerwca 2013r.) muszę całkowicie odstawić hormon, a jak byłam na dużym jodzie i rozmawiałam z osobami, które były na małym, mówiły że obowiązywał ich taki sam schemat, jak mnie wówczas, czyli z Cytomelem, nie wiem jak będzie z dużyum jodem, ale podejrzewam, że tak samo jak ja mam w przypadku małego. Pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie, chciałam tylko odmeldować, że jestem po kolejnej wizycie kontrolnej w warszawskim CO. Wszystko w porządku, wyniki bardzo dobre (tg 0,1). Kolejna wizyta za rok i wstępnie w 2014 r. kolejny jod diagnostyczny. Dużo zdrowia wszystkim życzę :) Serdeczności, mandala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domi1906 hmm ano ze pewnie dołączysz do nas podwójnie uśmiechniętych, możesz jednak mieć nadzieje ze histopat po zabiegu może nie powtórzyć diagnozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×