Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ozam

guz tarczycy3

Polecane posty

Gość Cyryla
CD. coś mi urwało, więc dopisuję. LALINKA - jak będziesz miała możliwość, dowiedz się, co Twoja endo myśli o badaniach ft3 i ft4. Ja mam taką oficjalną tabelę o tych zależnościach, tylko nie wiem, jak tutaj wkleić. Jeżeli ktoś umie, niech podpowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalinko dzięki za odp, no niestety jestem w tym temacie ciemna jak przysłowiowa "tabaka w rogu" :-) Kaszubi trzmają tabakę w tabakierce zrobionej z krowiego rogu, następne badanie zrobię w prywatnym laboratorium i porównam ich normy z tymi,które podaje Aniusiak i obecne moje, spore rożnice., zrobię TSH, FT4 ,raz "zaszaleję" i FT3, oczywiście przed połknieciem hormonu,jak podpowiada Cyrylka - dziękuję. Lalinko droga: za Twoją podpowiedzią skontroluję wapń, bo nie pamietam kiedy robiłam takie badanie, to te mrówki na mojej brodzie :-) ? Lalinko, na prywatnej wizycie,którą masz w planie, można o więcej popytać,jeśli znajdziesz sposobność proszę zapytaj, to moje wysokie TSH -5.03 w/g.rej.endo to przysadka mózgowa,ale co to znaczy? mam coś z głową?:-) kurcze może i mam, endo - bez wyjaśnień,małomówna ..".następny pacjent proszę "..:-) oj chyba marudzę co tam wysokie TSH, najważniejsze,że dobrze się czuję, humor mi dopisuje, maszeruję z kijkami, a od 3-ch miesięcy dwa razy w tygodniu po 45 min.aerobik wodny ,abonament m-czny 100 zł. super sprawa... Lalinko,Cyrylo Ktoś tu już powiedział dobrze,że jesteście,potwierdzam ..Dobrze,że Jesteście ... pozdrawiam Marianna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was dziewczyny, nie wiem czy dobrze podpowiem ale endo daje w wiekszosci na Tsh bo ten hormon wytwarza przysadka, a wiekszosc zWas nie ma tarczycy,pozdrowionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was dziewczyny, nie wiem czy dobrze podpowiem ale endo daje w wiekszosci tylko na Tsh bo ten hormon wytwarza przysadka, a wiekszosc zWas nie ma tarczycyFT3 I Ft4 to tarczyca produkujeale ja tak zrozumialam od swojej endo.Pozdrowionka dla wszystkich Marianna zazdroszcze ze mozesz tak maszerowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Danan witaj, Twój "głos" chyba dobrze mi podpowiedział i coś mi świta w dobrą stronę, moje wysokie TSH produkuje przysadka - acha to miała na myśli rejonowa endo., nic podejrzanego, a ja przyjęłam to jako "coś z głową" :-) ja maszeruję z kijkami, od sierpnia basen z aerobikiem ,najważniejsze,żeby się ruszać,to i na cukrzycę " lekarstwo", pamiętam,że ty rowerem przemierzałaś dokoła jeziora, zima blisko więc rower na kołki, jak dopisze śnieg,może saneczki z wnuczkiem,a babcia jako konik :-)ważne żeby nie siedzieć w domu przed kompem,ruch na świeżym powietrzu,.coś wymyślisz,.. pozdrawiam Marianna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny. który szpitalu usuwaja tarczyce? Gliwice, jak sie nazywa dokładniue ten szpital? Mam guza 25x25 mm i Gravesa_basedova. tarczyca jest ogromna, z biopsji-zmniana pęcherzykowa.gdzie ja mam z tym uderzać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domi1906 witam -w jakim regionie naszego kraju mieszkasz? Może umknęła mi ta informacja? W każdym wojewódzkim mieście są szpitale z oddz.chirurgii onkologicznej, Gliwice ,to jak wiem tu z kafeterii ,są ośrodkiem,gdzie pacjenci zdiagnozowani nowotworowo kierowani są na jod, odezwą się Panie,od których dowiesz się szczegółowo. Ja jestem z Gdyni i tu byłam operowana w Centrum Chirurgii Onkologicznej w Gdyni-Redłowie w szpitalu PCK. pozdrawiam Marianna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze Was słyszeć weteranki. Marianna popytam , ale czy zapamiętam ? to jest problem , który się nazywa "mam coś z głową". Żartuję oczywiście, przy niskim TSH głowa lepiej pracuje. Cyryla , wszystkie drętwienia i bóle przechodziłam, ale jak miałam dużą niedoczynność. Teraz nic mnie nie nęka. Z małym wyjątkiem wapń:( domi1906 Tarczycę usuwają w każdym szpitalu, w którym jest chirurgia, daję słowo. A szpital większość z nas wybierała z powodu dalszego leczenia gdyby okazało się, że guz był złośliwy. Oczywiście bezdyskusyjnie najlepsze byłyby Gliwice. Danan ale błysnęłaś inteligencją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem ze ślaska, do Gliwic mam rzut kamieniem. też własnię chciałabym Gliwice w razie czego, gdyby okazało sie,że to rak, a prawdopodobieństwo jest duże. Dzięki, w trakim razie dzzwonie z rana . Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co myslicie o katowicach? szpitalu klinicznym slaskiego uniwersytetu? Na ul.Francuskiej 20. Dzwoniłam tam, za 2 tyg. wizyta w poradni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyryla
DOMI1906 - najlepszym ośrodek w Polsce są Gliwice. Specjalizują się w chorobach tarczycy od lat, zwłaszcza onkologicznych. Jeżeli masz rzut beretem, zdecydowanie doradzam Gliwice, zwłaszcza z podejrzeniem raka. Mają doskonałą opieką przed i pooperacyjną, poza tym w razie konieczności (odpukać) - leczenie jodem u nich jest pozakonkurencyjne. Na forum guz tarczycy (początek naszego) ogromnie wszyscy chwalili Gliwice. Może wejdź sobie w tamto historyczne już forum i poczytaj sama:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyryla Poczytałam o tych naszych FT 3/4 owszem masz rację, ale wszędzie jest zastrzeżenie , że dotyczy zdrowych i że są to cechy osobnicze. No my się chyba do tej grupy nie zaliczamy:O (niestety) Poczytam jak to się ma u takich jak my .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyryla
LALINKA poczytaj, kochana, bo od takich sprzecznych informacji człowiek też fiksuje :D Teoretycznie dot. to również tych bez tarczycy, ale i bez raka, więc sama już nie wiem, czy liczy się tarczyca, czy skorupiak, czy co? Faktem jest, że za duże ft4 (ponad normę) świadczy o nadczynności i trzeba zredukować dawkę, czego przykładem jestem ja. Ale jak to się ma do ft3 w NASZYM przypadku???? Danan coś napisała w tym temacie i może ma rację??? W każdym bądź razie ja dostaję skierowania na tsh i ft4 (ft3 psim swędem robię na własny koszt), więc gdzie leży pies? Faktem jest także to, że w CO dają skierowania tylko na tsh (tzn. bez żadnego ft), czyli coś mają na względzie. Dużo tu niewiadomych :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam niedziela i to słoneczna,a ja tu,postaram się króciutko: Otóż jak miałam tarczycę dla mojej "stałej"endo ważne bylo tylko FT4, z tego wyniku odczytywała: nadczynność czy niedoczynność, TSH w badaniach z hematologii [ kolejna kontr.po chłoniaku] wynik 0,12 pytanie hematologa..czy leczę się na tarczycę, endo odpowiedziała,że to nie tarczyvca i niech nikt nie" majstruje "przy niej :-).. to przysadka .. Teraz zrozumiałam z tego co pisze Danan : jak miałam tarczycę ona wytwarzała hormony,a obecny jej brak- przysadka częściowo wspomaga i tabletka euthurox-u, albo odpowidnik. Chyba wiem.. co ma na myśli endo mówiąć ..."to przysadka" nie to,że mam coś z głową :-))) tylko chodzi o wytwarzanie hormonu.. Dalej najważniejsze dla niej jest FT4 -czy dobrze dobrana dawka euthyroxu.. Oj,ale łamigłówka,może spacer z kijlami brzegiem morza,na który zaraz się wybieram dotleni mózg i nie tylko.. pozdrawiam Marianna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyryla, Synogarlica Danan tylko przytomnie przywołała do porządku, że TSH to jest hormon przysadki. Przysadka produkuje ten hormon i stymuluje tarczycę do pracy, ale głupia jest ( przysadka, nie Danan)i nie widzi , że nie mamy tarczycy;O Martwią mnie inne sprawy, byłam kilka razy u internisty (po recepty) bo do endo nawet w prywatnej przychodni to kilka miesięcy, stwierdzam, że lekarze nie mają bladego pojęcia np. o tarczycy, gospodarce magnezowo-wapniowej itp. To jest przerażające, że człowiek może nie trafić na właściwego lekarza:( Jeden wariat nie dał mi recepty na euthyrox bo mam za niskie TSH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domi 1906 ja zapisywałam się na operację w zeszłym roku w maju. Też chciałam iść do Gliwic, ale termin tam był jakoś na koniec lipca, czyli ponad 2 miesiące czekania. Ale zadzwoń, może akurat teraz będzie krótszy czas oczekiwania. Przygotuj się tylko, że ciężko się do Gliwic dodzwonić, jak masz rzut kamienień, to może prędzej się czegoś osobiście dowiesz. Przy okazji możesz się zapisać (w ostateczności możesz potem się z nimi skontaktować i zrezygnować, jeśli uda Ci się znaleźć szybszy termin w innym szpitalu). Dla mnie ten termin był trochę za długi. Niby te kilka miesięcy nic nie zmienia, nawet przy raku, ale strasznie się denerwowałam i chciałam mieć operację jak najszybciej za sobą. Zdecydowałam się ostatecznie na szpital w Bytomiu na Batorego, bo słyszałam o nim dobre opinie i potwierdzam - termin dostałam za około miesiąc. Endo z kolei polecała szpital na Francuskiej w Katowicach - też tam dzwoniłam i terminy były podobne, ok 3-4 tygodnie. Termin dobierają też w zależności od tego, na kiedy przypada okres, bo w tym czasie nie powinno się operować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natstrasz, dzieki. Umówiłam sie na konsultacje za 2 tyg. w Katowicach na francuskiej. Mnie też zależy na szybkim terminie. Mój ndo też polecał francuska. Zaczynam miec stresa:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W szpitalu w oczekiwaniu na operację tarczycy leżała obok mnie 17-latka. Ja siedziałam spanikowana, a ona się zachowywała zwyczajnie i naturalnie. Gdy ją zapytałam, czy się nie stresuje, powiedziała, że nie, bo niby po co, w niczym jej to nie pomoże i nic to nie da. Dobre nie? Trochę też próbowałam tego sposobu myślenia i nastawienia. Myślę, że czasem mi nawet pomagało. :) Spróbuj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,Lalinko i tak to ja zrozumialam co tlumaczyla moja endo,dla mnie najbardziej kompetentna dr w chorobach tarczycy,dlatego w wiekszosci jest kontrolowane Tsh.A co do recept to masz racje ja na ostatniej wizycie u kardiologa mialam wypisany lek na 100% a jest refundowany,bagatela bo kosztuje po refundacji 4zl z groszem a tak ponad 300zl.Szkoda slow,pozdrawiam i spokojnej nocki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natstrasz, ja naprawdę przyjmuje to spokojnie, na klatę:) Troche mnie zaczęło pikac, odkąd wiem,ze pójde pod nóż, tego sie najbardziej obawiam, noi i wyników hist-pat:) Miłej nocki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia J.
Cześć Dziewczyny, czytam to forum i czuję się uspokojona, choć jeszcze w sobotę nie mogłam usiedzieć w miejscu po usg. Wyszły mi dwa guzy w tarczycy + jeden na węźle. Jeden guz lity, drugi z nich to torbiel, z drugim guzem rosnącym w środku. Torbiel jest duży (prawie 3 cm), guz w jego środku około 1,5 cm. Do tego guz na węźle chłonnym po stronie torbieli ok. 1 cm w okolicy podżuchwowej. Powiem szczerze, że trochę mnie to zmartwiło, bo nawet lekarka robiąca usg nie była mi w stanie powiedzieć co to jest. Jutro zamierzam zrobić badania krwi: morfologia + hormony tarczycowe. Powiem szczerze, że w życiu nie podziewałabym się, że coś mi jest gdyby nie to, że tego guza (torbiel) w sposób widoczny wywaliło mi na szyi i dopiero to mnie zaniepokoiło. Z Waszego doświadczenia... Myślicie, że należy się tym martwić? Pozdrawiam, Kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia J. Martwić się nie należy , tylko działać. Zdiagnozować i jeśli budzi jakiekolwiek podejrzenia usunąc. A później dołączyć do naszego klubu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Nie odzywalam się ho ho. Ale ... Wracam z dobrymi wiesciami! Zrobiłam rano test.ciazowy! Dwie kreski! Idę do lekarza po 18. Dam znać co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyryla
Już po 18-ej. Trzymam kciuki, Rereniu! Oby dobre wieści :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj dziewczyny... Wszystko ok, 3 tydzień :) Kupa badań do zrobienia. Będę pisała na bieżąco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×