Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ozam

guz tarczycy3

Polecane posty

Witam moi Kochani!! Życzę Wam wszystkich spokojnych Świąt oraz mokrego Dymgusa!! U mnie po staremu, idę na badania w połowie maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
werus Guz jest duży i pewno trzeba wyciąć, bo nie wiadomo nigdy CO SIĘ TAM MOŻE WYKLUĆ. Zmniejszyć go się nie da w żaden sposób farmakologicznie, bo za duży. Ja tam uważam, że lepiej brać małą tabletkę niż dochrapać się raka. Ja miałam biopsję w październiku. Guz miał wielkość 28 mm, a w marcu już 35 mm. Pewno, że to nie jest konfortowa sytuacja, gdy się nie ma tarczycy. Trzeba do końca życia brać hormon no i badać poziom tsh. Ale cóż poradzić? nadia Lepiej się juz czujesz(chodzi mi o hormon)? Ja leżę z zapaleniem oskrzeli, któego od miesiąca nie mogę wyleczyć. Teraz jestem na 3 antybiotyku i mam nadzieję, że w końcu zadziała. Martwię się, bo nie jest on wskazany dla ciężarnych, ale lekarz mówi, że nie ma wyjścia, muszę brać. Pozdrawiam wszystkich świątecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagaga
Witam a ja mam taki mały problem bo 19,03 miałam seks ale od tyłu(w drugą dziurkę) ,a miałam w tym czasie okres od 17,03 i nie wiem czy nie użyłam tej samej chusteczki do zatamowania krwawienia co wycierałam brzuch( sperma na brzuchu). 17,04 powinnam dostać okres a dostałam 20,04 i nie wiem co mam myśleć o tej chusteczce ?? Czy mogłaby coś przenieść dalej?? Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję jak myślicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagaga
PROSZĘ KOGOŚ O ODPOWIEDŹ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gagaga nie wiem jak mam Cię traktować, bo 3 dni to opóźnienie żądne, ale masz racje jest taka możliwość, ale !!!!!!!!!! ale musiałabyś mieć wyjątkowego pecha żeby było to prawdą, jeżeli jednak masz wątpliwości to zwyczajnie zrób test, to sprawa zaledwie kilku złotych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gagaga wk...a mnie jak ktoś wyjeżdża z takim tematem na forum o takiej tematyce, jak będziesz miała problem z tarczycą ,albo jakikolwiek inny POWAŻNY problem to daj znać, ale nie zawracaj nam dupy swoimi fantazjami , mam nadzieje żę ktoś się pode mną jeszcze podpisze z tego forum. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid83 podpisuje się pod tym co napisałeś, sama wczoraj miałam napisać, tyle że zajęło by mi to dłuższą chwile (wiele słów cisnęło mi się wtedy na usta.......) iwona to się zaprawiłaś, m-c na antybiotyku... ja ostatnio doszłam do wniosku że jak już jestem przeziębiona, tak porządnie i mam łykać tabletki wielkości fasoli to proszę o zastrzyki dożylne czy domięśniowe, przynajmniej po nich żołądek mnie nie boli i chyba lepiej działają :-) co do moich hormonów, mam wizyte u pani endo-gin w piątek, zrobię też kontrolne TSH więc więcej napisze po wizycie, sama jestem ciekawa czy spadło no, a dzisiaj mamy dyngusa od natury :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid Nadia też bym się podpisała pod waszą wypowiedzią, ale pomyślałam Święta zrozumiem że ma problem z drugiej strony to mnie poraziło że sex uprawiać to TAK a wiedza o jego konsekwencjach zerowa ojjjjjjjjj ta młodzież

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota 81
dawid 83 też się podpisuje pod twoimi słowami lepiej bym tego nie ujeła ........masakra ,idiotyzm i nie wiem co jeszcze :( o wypowiedzi tej dziewczyny napisać........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja myślę, że to troll, który specjalnie podpuchę zrobił, żebyśmy o tym idiotyźmie rozmawiali. Nie sądzę, że ktoś może byś aż tak głupi;) Myślę więc, że nie powinniśmy się dać sprowokować i zakończyć dyskusję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, dzisiaj miajają tyg. po operacji wycięcia całej tarczycy. TSH w normie, głos wraca do stanu przed operacji :) Czuję się bdb Serdecznie pozdraiwiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina;87
Słuchajcie , a ja ponawiam moje pytanie ; czy kotos z Was po operacji też czuł coś dziwnego w gardle - mi od jakichs 2 tyg coś czasami naprawdę przeszkadza. Juz umówiłam sie na usg 16 maja, ale boje sie czy mi cos znowu nie urosło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malina;87 Nic Ci nie urosło, po pierwsze to nerwy , po drugie długo jeszcze goją się rany.Mnie z pół roku coś drapało, dusiło itp. Myślę, że także z powodu jeszcze nie dobranego hormonu takie objawy wystepująa. Nic się nie martw, będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malina;) Eee, coś Ty kochana, a co by Ci tam miało urosnać? Może masz stres jakiś i Cię z nerwów poddusza? Wyobraź sobie jakie spore by musiało owo coś urosnąć, żeby Cię dusiło:) Nic się nie denerwuj kochana. małgorzata D To super. Jakie masz tsh, że w normie? Pilnuj poziomu hormonu i pamiętaj, że wynik 4 tyg po operacji jest nie jest do końca wiarygodny, gdyż do 6 tyg po operacji mamy w organiźmie hormony naprodukowane jeszcze przez pracującą tarczycę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małgosia ja przy 100 euthyroksu zaliczyłam prawie 25 tsh wiec teraz biorę 150 codziennie i tsh mam 1,835 jestem pół roku po operacji do tego biorę jeszcze alfadiol i calperos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam jestem po wizycie u endo,która stwierdziła,że mam fatalne wyniki /zwłaszcza przeciwciała/. Na trzy miesiące zafundowała dawkę eutyroxu 75, co jest na pewno wstępem do dalszego zwiększania.Tarczyca ma tylko 8 ml i mam się oswajać z faktem jej całkowitego zaniku bo szybko się niszczy.Ogólny zafundował mi pełen pakiet badań -tylko trzynaście. Są w normie, no sód na najwyższej półce i jakieś małe anomalie w rozmazie.Zaczęłam brać selen. No i skończyło się telepanie z zimna i mniej śpię. To już dużo jak na trzy tygodnie zwiększonej dawki.Myślę, że będzie już tylko lepiej choć w moim przypadku ustalenie dawki i wyrównanie poziomu TSH będzie trudne.Jedno co mnie cieszy to uniknięcie operacji a i tak się powoli pozbędę tarczycy. Wtedy pozostanie już leczenie tylko niedoczynności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzia to z serii czarnego humoru jak nie będziesz mieć tarczycy to nie zachorujesz na raka tarczycy hihi mnie już to nie grozi, nie mam tarczycy od.......... i tu dokładnie napiszę 6 miesięcy, dziś rano właśnie minęło pół roczku od operacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnieszka Hmmm, od czego to zależy, że jeden organizm potrzebuje mniej, a drugi wiecej hormonu? Ciekawa jestem... Ty bierzesz 150, a ja przed ciążą 100, a teraz w ciąży 125. Też nie mam ani kawałka tarczycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwonko podobno od wagi hihihi :) ale dlatego mnie powinno wystarczyć 100 a tu proszę przy setce doszłam do tsh prawie 25 waga tez niestety mi rośnie i nie umiem z tym walczyć a nie jestem łasuchem ale ja zawsze miałam problem z wagą :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochani ja tak na szybko, bo nie wiem co mam zrobić, chce dzisiaj TSH zbadać, czy mam brać tabletkę przed badaniem czy po? i czy do TSH trzeba być na czczo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grakrz
Witam wszystkich Może ktoś udzieli mi rady w sprawie: W marcu miałam podaną dawkę I-131 30mci z powodu wola guzowatego nadczynnego, tsh przed podaniem 0,335 ft4 0,89 (norma 0,7-1,48). 20.04 zrobiłam wyniki tsh 0,2901 ft4 bez zmian. Udałam się na wizytę do endokrynologa i cóż? usłyszałam, że tak może być, że tsh spada po podaniu jodu, Pani endo wykonała usg i napisała - na granicy PL i cieśni zmiana o mieszanej echogeniczności dł 14 mm, centralnie ognisko hypoechogenne 5 mm, bocznie zmiana 6 mm. Czy to oznacza, że jod mi nie pomógł, wręcz spowodował większe uwidocznienie się zmian guzowatych (nadmieniam, że na sierpień Pani endo wyznaczyła termin biopsji). Samopoczucie wydaje mi się gorsze, ale nie wiem czy to ze stresu, bo nie wiem co jest grane, po co ten jod był, czy faktycznie mi zaszkodził, bo jestem zmęczona i senna, bóle głowy i skaczące ciśnienie krwi - a miałam je uregulowane, gdyż od 10 lat regularnie zażywam leki. A jeszcze jedno - jestem bez leków tarczycowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadia 32 napewno jestes juz po badaniu,ale tyle razy bylo walkowane ze zawsze nadczo bo wynik wyjdzie zawyzony.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina;87
Dzięki za pocieszenie - żeby było jasne to jeszcze nic mnie nie dusi , a ,, przeszkadza" w niektórych momentach , panikuje dlatego,że właśnie od uczucia że mi coś w garde przeszkadza doszło do wykrycia guza. W sumie od operacji minęło już pół roku ( jak szybko zleciało) i zaraz po operacji nic mi nie przeszkadzało. Martwi mnie jeszcze jedna rzecz - w usg , w którym wyszedł guz przed operacją miałam też malutką torbiel na śliniance , ale lekarz mówił że to nic takiego i zeby się narazie tym nie przejmować - Kurde może to dziadostwo urosło.....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danan122 dziekuję, coś mi się właśnie kojarzyło a wcześniej mnie to nie dotyczyło (dopiero od m-c biorę hormon) i nie byłam pewna. więc na wyczucie, nie wzięłam ani hormonu ani nic nie jadłam :-) i poszłam na kłucie, jutro wynik :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi lekarz powiedział, że nie ma znaczenia czy TH robi się przed czy po tabletce. Łyknęłam hormon i po 20 min. małam badanie . Wyszło mi ponad 2- w normie Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja brałam na 3 h przed kłuciem hihihi skoro jeszcze 6 tygodni po operacji możemy mieć śladowe ilości swojego hormonu to pomyślcie o połykaniu przed kłuciem ten sztuczny hormon aż tak szybko się nie wchłania, ale mogę się mylić zadam takie pytanie jak pójdę do swojej endo , czy nie brać tabletki przed badaniem ale dziś nie panikuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×