Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ozam

guz tarczycy3

Polecane posty

cyrlko przeciez mamy takie same zalecenie co do wysokosci TSH 0,1-0,4 wiec sie kochana nie martw:) bede Cie pilnowac heh Sylwia wynik histo potwierdzil raka mam 30 lat ale cicho szaa:)....ja mialam duzy jod 2 dni na oddziale otwartym potem trzy dni na zamknietym jak wyglada maly nie wiem nigdy nie mialam i chyba miec nie bede teraz tylko raz w roku wizyty ambulatoryjne.... Greystonka ja tez rodzilam kolosy :) corka wazyla 4,034 ale dl miala 64cm, jak byly odwiedziny i noworodki w tych wozkach przy szybie lezaly to moja agata jakby m-c juz miala heh...a syn wazyl 4150 a mial 59cm pulpecik heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martynika811
dziewczyny tak czytam wasze wypowiedzi( a jestem przed tymi całymi przygodami z odstawianiem horm) i włos się jeży na głowie. Współczuję nebrasce- takie wysokie ths przed jodem. Czytałam że ths powinno być ok 30 przed scyntygrafią więc po co dopuszczać do aż tak wysokiego??? Czy nie można tego jakoś kontrolować? Powiedzmy wzrasta do 40 więc biorę małą dawkę euthyroxu np. 25? Po co się tak katować? wiadomo, lekarze maja nas w d.....to nie oni sie męczą. ASKA a jak się załatwia ten import docelowy o którym pisałaś? czy wystarczy recepta od endo i do pierwszej lepszej apteki? Swoją drogą to cyrk żeb Cynomelu nie można było kupić w tym kraju. Lalinka pisałaś, że brałąś Cynomel kiedy 1 raz odstawiałaś. Jak to wygląda? Odstawiasz hormon, od razu bierzesz Cynomel, jak długo? w jakiej dawce? Jak się po tym czułaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greystonka Czyli co, płci nie pokazało??? Ja z kolei rodzę małe (2200 i 2000), a wyglądam jak smok wawelski. Teraz przytyłam 9 kg - do mety miesiąc, a wyglądam jak ponton. Tsh mam 0,30 dawkę biorę 125 i mam nie zmieniać, bo ft4, które jest ponoć w ciąży najważniejsze coś nie tak cały czas. Dziś zresztą robiłam tsh i ft4 więc się jutro zobaczy co i jak. Całusy dla WAS:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyryla
HANIAA- dzięki kochana, bo po takim malutkim tsh , dwa zera po przecinku nagle 0,3 napawało mnie przerażeniem. SYLWIA - mały jod polega na tym, że pierwszego dnia pobierają Ci krew i dają do połknięcia tabletkę jodu, następnego dnia robią scyntygrafię szyi, a trzeciego dnia - scyntygrafię całego ciała. Ponieważ ja te badania miałam w miejscu zamieszkania, więc dojeżdżałam do Centrum Onkologii, a pacjenci mieszkający dalej - są umieszczani w hotelu przyszpitalnym na te 3 dni. A duży jod to jak pisała Haniaa - przychodzisz do CO na 5 dni, z tego 3 dni jesteś w odosobnieniu, zamknięta z innymi pacjentami w tzw. bunkrze. MARTYNIKA - ja miałam tsh 80 po odstawieniu tableteczki i to było niezapomniane przeżycie, bo pracowałam "normalnie" w tym czasie. Jakoś przeżyłam, ale długo nie mogłam potem dojść do zalecanego tsh.W warszawskim CO nie podają cynomelu, chyba naprawdę w wyjątkowych sytuacjach. Ale ponieważ mój kolejny mały jod się zbliża, zawalczę, a nuż? A w ogóle - dawno nie zaglądałam na forum, a tu bociany się rozszalały :) Brawno dziewczyny i tato bliźniaków!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyryla Hmm... ja nie mialam pobieranej krwi dali mi tabletke wypuscili do domu i kazali przyjsc po tygodniu na scyntygrafię całego ciała. piszesz ze bedziesz miala znowu kolejny maly jod czemu? sorry ze zadaje troche dziwne pytania ale ja bylam leczona troszke inaczej :) za to od ponad roku mam problem z moim lewym uchem no i za nim :/ ciagle mnie boli. czasami bol jest nie do wytrzymania. wlasnie dzieki temu ze mnie bolalo to wykryli u mnie raka. chodzilam juz po tylu lekarzach i mowili mi tylko ze to zapalenie no ale poszlam ostatnio do specjalisty bo przez prawie rok chodzilam po innych lekarzach i powiedzial mi ze prawdopodobnie nigdy nie mialam zapalenia. wiec nie wiem co mam robic :/ kazal mi isc na rehabilitacje rozluznienia miesni w szyji. wydaje mi sie ze poprostu wymyslil se to na odczepnego. no ale dzisiaj ide pierwszy raz zobacze jak to bedzie. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .CoCiEtO
Moja babcia zmarła na guz tarczycy 3 dni temu :( ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooooooooo jeden z rodzynków sie odezwał, jeszcze o nas pamięta :-) pozdrawiam :-) iwonagos widzę, że często robisz to TSH i fT4, ja robiłam raz, o wynikach Wam pisałam, potem zmieniłam novothyral 37,5 na eutyrox 50 i po tym jeszcze nie sprawdzałam wyników, lekarz też nie specjalnie kazał(ginekolog). ale może zrobię dla własnego spokoju. wizytę mam 31 sierpnia, po 6 tyg od poprzedniej bo być może od 1 września na zwolnienie się wybiorę :-) no i chyba poznam już płeć :-) chociaż już coś widziałam i to że jem kwaśne aż wykręca mówi mi że to.....no :-) greystonka ja też mam wieczorem takie wrażenie jakbym balon połknęła, z rana jest ok. a dzieciom już przekazałaś wiadomość? bo ja syna cały czas przygotowuję do tego ale wcale nie idzie mi dobrze :-( pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadia32 Robię tsh i ft4 równo co 4 tyg. Lekarz nieźle nastraszył mnie skutkami niedoczynności w ciąży (dla dziecka), więc wolę tego pilnować. Nie odpuszczam. Kilka razy już lekarz zwiększał i zmiejszał mi dawki, sugerując się właśnie ft4. Ja poszłam ma L4 przez wakacje, żeby sobie macierzyński przedłużyć. Zawsze to jednak 6 tyg. dłużej z dzieckiem:) Moja starsza super przyjęła wiadomość o dziecku. Bardzo się cieszy. Młodsza zupełnie nieświadoma, ale teraz w sierpniu kończy dopiero dwa lata, więc trudno się dziwić. Ile lat ma Twój Oskar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze, jutro pobiegnę zrobić te wyniki iwonagos Oskar ma 6 lat i niestety małe dziecko kojarzy mu się z tym, że go przytula, ściska wtedy kiedy on tego nie chce i że nie umie się z nim bawić. wie to z doświadczenia z młodszym kuzynostwem :-) na razie jesteśmy na etapie wymyślania imion dla brata lub siostry tak na wszelki wypadek, jak to mówi mój syn "może kiedyś się przyda, ale jeszcze nie teraz" :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Martynika Import docelowy to musisz mieć receptę na lek, którego nie można kupić w polskiej aptece, wniosek podbity przez jakiegoś konsultanta wojewódzkiego i to wszystko wysyła się do Warszawy do Ministerstwa Zdrowia i oni wydają decyzje. Po decyzji apteka może sprowadzić ten lek. Najlepiej to zapytaj o tą procedurę w aptece oni dokładnie wiedz co i jak, to trwa ok 1 miesiąca. Ale czy ten lek pomaga przy odstawaniu hormonu to nie wiem. Biorę go dopiero tydzień. Może ktoś kto już przez to przeszedł może się wypowiedzieć co ten lek daje, lekarz mi tego nie wytłumaczył. A tsh nie da sie chyba tak wyregulować jak piszesz bo każdy reaguje inaczej, mnie tez powiedzieli że do diagnostyki wystarczy tsh 30 ale chyba wszyscy mają dużo wyższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martynika jak stosować cynomel to powie Ci lekarz bo to jest jakiś hormon tarczycy. Ale wszyscy chyba mają tak że odstawiają euthyroks i prze 3 tygodnie biorą cynomel 2x1, a następne 2 tygodnie jesteś bez żadnych hormonów. Z tego co wyczytałam to nie mogą nam podawać euthyroksu bo scyntygrafia nie wyjdzie dobrze, ale o to zapytaj endo. Też nie każdy endo będzie chciał wypisąć receptę, bo mnie w szpitalu powiedzel,i że nie mogą takiej recepty wypisać, a na wizycie prywatnej nie było problemu. Najlepszym rozwiazaniem po raku tarczycy był thyrogen ale go nie ma obecnie w szpiatalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyryla i Lalinka mam pytanie czy po diagnostyce od razu poszłyście (chodzi mi o mały jod) do pracy czy byłyście na jakimś L4, bo chyba hormon zwiększają stopniowo więc dojście do normalności trochę zabiera. Ciekawa jestem ile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martynika811
aska 42 Czytałam opis cynomelu. Z tego co było napisane wynika,że powinien pomóc zniwelować objawy niedoczynności. A Ty się leczysz w Gliwicach? Jak tam się dostać? Czy można telefonicznie umówić sie na pierwszą wizytę. Ja mieszka aż koło Białegostoku, więc będzie daleko. no ale dla tego cynomelu chyba warto. A może będzie już thyrogen. Czy to prawda,że trzeba mieć szkiełka(czy jak to się tam zwie) z tego co wycięli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyryla
ASKA42. Lalinka się nie odzywa, więc odpowiadam za siebie - teoretycznie każą po małym jodzie również unikać malutkich dzieci i kobiet w ciąży. Ale zwolnienia nie dają (przynajmniej nie wszyscy), trzeba powiedzieć, że albo pracujesz z kobietami w ciąży, albo się źle czujesz itd. Ja dostałam tydzień zwolnienia, bo miałam br. wysokie tsh - 80, ale o ile pamiętam Lalinka miała jeszcze większe. No i ten tydzień to jednak trochę mało, ale nie chciało mi się już chodzić po lekarzach. Jeszcze rada praktyczna - jak lekarz wypisuje zwolnienie np. na tydzień, to niech wlicza i niedzielę, bo to korzystniej finansowo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aska42 Cyryla ma rację, jeśli się chce zwolnienie to trzeba powiedzieć, bo przymusu nie ma . Byłam 2 tygodnie, nie mogłam odżałować, że nie poszłam wcześniej przed jodem, bo źle się czułam i w pracy odwalałam jakieś głupoty. Jak się będziesz źle czuła to do endo i na L4 , bo sobie problemów narobisz w pracy. Cyryla Musimy się zdzwonić , bo mi ten pet nie daje spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWAkul
WITAJCIE NAstrasz pytalas o scyntygrafie wynik pokazuje czy po podaniu jodu komorki rakowe ktore ewemtualnie zostaly lub sie przerzucily wychwycily ten jod na wyniku jest opis czy znaleziono oznaki wychhwytu jodu lekarz mowi od razu czy jestes czysta czy nie u mnie niewielki wychwyt w okolicy szyi jest wiec jade na duzy jod w pazdzierniku duza dawka ma dobić GADA !!! i podoobno po sprawie aska stres ??? niepewnosc ?? na pewno kazda z nas podswiadomie o tym mysli lekarz uspokaja ze to mikrorak i w wiekszosci przypadkow w pelni wyleczalny ale ja ten rok tez mam do d..... bo ciagle o tym mysle zmienia mi sie nastroj prawie co drugi dzien staram sie usmiechac ale w srodku jestem smutna wygaszona a moze to pogoda lub nie wyregulowany jeszcze hormon jestem 3ci tydz po scyntygrafii jutro odbieram wynik TSH a od 10wrzesnia znowu bez hormonu bo 10pazdzieni duzy jod pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWAkul
lalinka zwolnienie po scyntygrafii czyli malym jodzie konieczne zeby byc z dala od ludzi przez 7 dni zwlaszcza od malych dzieci i kobiet w ciazy ja mieszkalam u mamy zeby nie prowokowac przytulania dzieci odzielna posciel sztuce itp myc sie 15razy dzienie i zmieniac ubrania i tez prac oddzielnie a po duzym jodzie chyba trzeba bedzie dluzej,pytalam od razu w szpitalu ale na tym oddziale nie wiedzieli pisze szybko wiec z bledami za ktore przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martynika811 Cynomel brałam przez dwa tygodnie i dobrze się czułam . Tak się to robi odstawia euthyrox i bierze 2 tygodnie cynomel a później już nic. Dokładnie nie pamiętam czy brałam 2 razy dziennie? Cyryla Może na piwko skoczymy , bo masz znowy doła:( CoCiEtO Jeśli to nie jakaś podpucha to napisz coś więcej. Czy Babcia była naszą forumowiczką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EWAkul Bez przesady , można mieszkać z rodziną , oczywiście nie sypiać razem. Nie mam dzieci, małych oczywiście więc z domu nie znikałam po jodzie ani dużym ani małym. Dostaje się instrukcję na piśmie ile tygodni unikać dzieci, ile dorosłych itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja po jodzie nie moglam przez tydzien zblizac sie do nikogo na odleglosc 2 metrow. nie musialam przenosic sie w inne miejsce na ten czas. Pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martynika ja operacje i dalsze leczenie mam w Krakowie tu mieszkam, więc jest mi najbliżej. jak dostać się do Gliwic to było gdzieś wcześniej na tym forum musiałabyś poszukać. Czytałam te że ludzie leczą się CO w Warszawie tam chyba byłoby dla Ciebie najbliżej. Receptę na cynomel mogą wypisać Ci lekarze w Białymstoku to nie jest przypisane tylko do Gliwic. Mnie też lekarz powiedział że ten lek ma zmniejszyć objawy niedoczynności, ale jestem ciekawa na jak długo? Thyrogenu ma nie być do końca 2011 czytałam w internecie jakąś informację a może się to i na 2012 przedłużyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyryla
Lalinko - pyfko z Tobą to marzenie:) Jutro mam Paulinę, ciekawe, co powie. Będzie o czym pogadać (i nie tylko o tym :D). To co, zdzwonimy się? EWAkul - 15 razy dziennie się myć????? Nie, to już przesada, nie dajmy się zwariować. Może po dużym jodzie (nie miałam), ale po małym??? To nawet taka kaczka jak ja nie jest w stanie zrozumieć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Lalinka i Cyryla, że sie odezwałyście. No ja się tego boje, że zacznę w pracy robić głupoty jak już moje ths poszybuje w górę stąd moje pytanie o L4. Chciałbym chodzić do pracy jak najdłużej bo siedzieć w domu i się zadręczać pytaniami co będzie w wyniku to nic fajnego. No ale jak całkiem umysłowo otępiej to idę na L4 bo jak narobię dziadostwa w zamówieniach to dopiero będzie problem. Lekarz rodzinny powiedział, że bez problemu da mi L4. A mam pytanie czy jak brałyście Cynomel to faktycznie nie odczuwałyście objawów niedocznności? Ja biorę to od tygodnia, ale dziś dostałam takiej senności, że ledwie w pracy mogłam się połapać ,czułam się jak pijana. No chyba jeszcze nie wpadłam w niedoczynność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewakul Ja po dużym jodzie miałam zalecenia nie przebywania w pobliżu dzieci i kobiet w ciąży. Z tym mycie to jakiś absurd, największe promieniowanie i tak jest w szpitalu i tam zostawia się ubranie w którym się było podczas jodu. Natomiast z zaleceń jakie dostałam to dokładne mycie rąk po każdym skorzystaniu z wc plus spłukiwanie wody dwukrotnie, bo jod wydalany jest z moczem. Do domowników starałam się nie zbliżać prze pierwsze dni, ale przebywanie w jednym pomieszczeniu nie było zabronione, o ile to osoby dorosłe. Przy wypisie po dużym jodzie na pewno zostaniesz pouczona co i jak. Ten Twój nastrój to w dużej mierze rozchwierutanie hormonalne, na psychikę poziom ths niestety też wpływa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyryla To jak nie idziesz później do pracy to się spotkajmy. Czekam na telefon jak wyjdziesz z CO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EWAKUL ... po dużym jodzie w domu już nie pomoże ani 15 ani 50 razy kąpiel czy tez picie zabójczej ilości wody by wypłukać.Inspektor który na koniec dużego jodu bada promieniowanie przy wyjściu powiedział ze te 3 dni w których jesteśmy w całkowitej izolacji to właśnie czas na to by pomoc jodowi się wypłukać,czyli absolutnie wypróżniać się codziennie i pic dużo by sikać dużo.Natomiast po tym czasie kiedy wychodzimy do domu tłumaczył nam ze już nic nie możemy zrobić by to wydalanie pierwiastka było szybsze,bo to już czas kiedy on samoistnie się rozkłada i nie pomogą częste kąpiele ani picie hekto l. płynów. Czas izolacji natomiast jest wypisany na karteczce do kiedy od kogo i ile mamy się izolować,do dziecka po powrocie tez można się na chwile przytulic ale tylko na chwile i nic się nie stanie,chodzi o to by długi czas nie przebywać zbyt blisko,nie spać w jednym łóżku nie trzymać długo dziecka na kolanach,chodź ja wam radze jako matka po dużym jodzie ze jak ma ktoś możliwość to żeby się całkowicie odizolować,bo trudno jest się nie przytulać,robić jedzenia w rękawicach,przestrzegać ścisłych zasad higieny(oddzielne pranie bielizny,oddzielne sztućce,mycie po sobie za każdym razem sanitariatów) czy trzymać się ogólnie na dwa metry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podswiadomie nie odpowiadamy Rodzynku:) Oczywiscie ze nastawienie w walce z choroba jest bardzo wazne, zreszta cokolwiek robisz zawsze jest latwiej jak zaangazujesz do tego cale serce i caly rozum, czlowiek to potega i basta Powiedzialam chlopakom, z dusza na ramieniu, oczywiscie obawy niepotrzebne, mlodszy caluje mnie w brzuch co 5 min i cieszy sie bratosiostra, a starszy bardziej opanowany, ale dba o mnie bardzo nie pozwala nawet siatki z chlebem wziasc i nagle sie taki dorosly zrobil:) Bylam u endo, mam brac 100 dwa razy w tyg i 5 razy 75 powiedzial ze sie ze mna piescil nie bedzie, w sumie to lepiej bo co by maz na to powiedzial;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i zeby sie tak na piwo na oczach ciezarnej umawiac to zgroza, ja nie moge i mnie skreca z potrzeby na czerwone wino? dlaczego jak cale zycie pije tylko biale???? hormony i tyle:) smacznego dziewczyny i niech wam pianka siada pod nosem, cmok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×