Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ozam

guz tarczycy3

Polecane posty

Hej Dorotab Po raku tarczycy ths musi być poniżej 0,1. Ty masz bardzo niskie, ale jeżeli dobrze się z tym czujesz to ok. Ja przy dawce 150 i 175 to tsh miałam 0,02 i byłam tak nerwowa, że wszystko mnie wyprowadzało z równowagi i zmniejszyli mi dawke do 125, przy tej dawce ths 0,06-0,09 . Po roku podobno jezli jest wszystko ok to jeszcze zmniejszają dawkę hormonu. Co do opalania to onkolog raczej odradzał, raz że stymuluje to komórki raka a dwa zaczęłam mięć przebarwienia na twarzy, ale już nie pamiętam co onkolog powiedziała, że to albo od jodu(byłam po dużym jodzie) albo od przyjmowania hormonu. Więc staram sie unikac słońca, ale bez przesady. Na twarz wysoki filtr bo nie chce być łaciata. Pani onkolog u której byłam w pierwszym roku po operacji też mi odradzała lot samolotem, ale nie wiem dlaczego, coś z rozregulowanym organizmem po opercji. Najlepiej zapytaj lekarza, ale raczej endo podchodzą do tego bardzo lajtowo, onkolodzy raczej nie. Nie wiem kto ma rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorota 81 - a usunieta mialas calą tarczyce?? i jaki rodzaj raka mialas zastanawiam sie dlaczego masz jod diagnostyczny...ja w 2010 roku mialam w Gliwicach duzy jod a teraz jezdz tylko na wizyty ambulatoryjne.... Dorotab- co do opalania to w grudniu operacja cala tarczyca wycieta a w marcu polecialam do egiptu...tuz po wyjezdzie duzy jod ocziwscie onkolog skrytykowal opalanie ale ogolnie jako szkodliwe....mimo to korzystam ze slonca i z solariów tez oczywiscie w granicach rozsądku:)...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorotabniu
dzięki kobietki za odpowiedzi. Opalanie jakoś wytrzymam:) Faktycznie przy tym moim niskim TSH jest strasznie nerwowa ale w sierpniu mam umówioną kontrolę u endo, zobaczymy co powie. Najgorzej bo we wrześniu miałam plany jechać za granice i chyba musze z tym poczekać. Ciekawe przez jaki okres od operacji i jodu nie można latać samolotem? pozdrawiam gorąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, dziś mijają 2 tygodnie od mojej operacji całkowitego wycięcia tarczycy z powodu raka brodawkowatego. Czuję się całkiem normalnie, nie jestem zmęczona, nic mnie nie boli. W tym tygodniu mam wizytę kontrolną u lekarza i z tego co mi koleżanka ze szpitala mówiła, to standardowo przedłużają L4 o miesiąc! Muszę się z tego jakoś wykręcić bo chcę już iść do pracy. W domu straszna nuda, nie mam już się czym zająć. Wolę wrócić do pracy, a gdybym miała pogorszenie stanu zdrowia, to zawsze mogę poprosić o L4 lekarza rodzinnego (tak mi się przynajmniej wydaje). Praca przy komputerze więc nie zmęczę się bardziej niż siedząc w domu. No i nie za bardzo chcę przeginać z tą absencją w pracy bo przecież trzeba będzie jeszcze wziąć wolne na ten jod w Gliwicach. Napiszcie proszę dziewczyny czy przy tym jodzie coś boli lub coś innego z człowiekiem się dzieje (np. wymioty). I jak długo to wszystko trwa. I takie trochę głupie pytanie: co jest gorsze: operacja czy jod? :) W tej chwili jedynym śladem po operacji jest u mnie szrama na szyi. Rana trochę ściąga i ruchy głową nie są jeszcze zbyt swobodne. Tak jak już ktoś pisał trochę ciężko mi coś głośno zawołać lub wydobyć wyższy ton. Jak długo to u Was trwało? Jeszcze kilka dni temu to nawet ziewnąć było ciężko, bo coś tam bolało w szyi, teraz już lepiej. Przy kichaniu trochę boli. Pozdrawiam wszystkich przed i po operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natstrasz- na jodzie to sie dopiero wynudzisz:), kazdy przechodzi inaczej przewaznie nic sie ni czuje -ja tak mialam lezalam nic nie robilam moglabym caly czas jesc poprostu lenistwo na maksa.....kobieta z sali obok caly jod spedzila na wymiotach ale to raczej odosobniony przypadek srednio 2 razy w roku miala duzy jod i zawsze tak reagowała....inni czują bol gardla czy migdałów ...podobno tez tak moze byc każa wziąść ze sobą duzo wody do picia i cukierkow kwasnych zeby pobudzic prace slinianek.......takze spokojnie operacja jest gorsza :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich starych i nowych forumowiczów. Dawno się nic nie odzywałam, ale cały czas was czytam. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aka42
Hej Nastrasz Ja po dużym jodzie nie miałam żadnych sensacji, nic nie boli. Trzeba tylko dużo pić i żuć gumę albo landrynki, żeby pobudzać ślinianki. Trzy Panie które były ze mną w tym dwie ok 80-dzieisątki, też na nic się nie skarżyły. Fajnie ,że tak szybko po operacji doszłaś do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorotab Nie rezygnuj z wakacji, ja w czerwcu miałam operację, we wrześniu duży jod a w październiku wylegiwałam się na plaży w Egipcie. Bliznę oczywiście chroniłam filtrem i apaszką . Dostałam pismo od endo gdyby przy przechodzeniu przez bramkę świecił jod, ale nic takiego nie miało miejsca. Dwutygodniowy urlop dobrze zrobił na moją psyche. Nebraska Jeszcze Cię nie wypuścili???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kameleonka22
Hej! Ja mam na tarczycy jakeiś zwapnienia. jakiś obszar hipechogenny. ponadto tarczyca jest bardzo mała - radiolog mówi ze jak u 5 letniej dziewczynki, mam 22. To dziwne bo TSH wyszło mi ze mam OK a USG takie coś.. nie wiem co z tym robić dalej. HELP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:-) Dziewczyny: cytuję: "Na podstawie wykonanych badań NIE STWIERDZONO cech przetrwałej choroby nowotworowej, dlatego dotychczasowe leczenie operacyjne i izotopowe pacjentki uznano za wystarczajce" potem jeszcze zalecenia co do hormonów, wapnia diety, ale powyzsze jest dla mnie dziś najlepszym prezentem z okazji moich 40-tych urodzin. Dalej marnie się czuje, chwilami swoim spaniem ciągłym i opuchlizną( dowiedziałam się ,ze mam japońskie rysy :-) ) budziłam rozbawienie nawet wśród pacjentek. Od jutra wchodzę na dawke euthyrox 225- czyli bez zmian co 3 dni o 50 wiecej ( z wyczuciem proszę powiedziała Pani dr) Wyniku z PET jeszcze nie ma. Na razie boleści sa mam nadzieję, ze przeminą i odejda w siną dal. W szpitalu pani dr Powiedziała, ze nieczęsto jest pacjent , który w takim duzym stopniu ma niedoczynnosć wypisaną na twarzy i ciele. Pozdrawiam i do jutra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nebraska135 Super wiadomość- mam bardzo podobny opis po styczniowym małym jodzie... Teraz jak będziesz zażywać naszą kochaną małą białą tabletkę wszystko będzie dobrze. Ja bardzo lubię moją małą pigułkę szczęścia- z nią wszystko wydaje się wspaniałe. Mała rzecz -a cieszy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWAkul
WITAJCIE PRZETRWALAM 4 TYG BEZ HORMONU CALKIEM NIEZLE,ZERO OPUCHLIZNY TYLKO WIECZORNE ZMECZENIE TROCHE ZAWROTOW GLOWY I DUZO SNU WLASNIE WROCILAM Z 9DNI WYLEGIWANIA NA PLAZY POLSKIEJ,W CIENIU !!!!! JUTRO JADE WARSZAWA NA 3 DNI SCYNTYGRAFIA NO I CZEKAM NA WYNIK BIOPSJI GUZKA PIERSI,KTORY WYKRYL LEKARZ PRZY OKAZJI GDY ROBILAM USG PO WYCIECIU CALEJ TARCZYCY Z POWODU RAKA BRODAWKOWATEGO POZDR EWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota 81
hania ja miałam raka brodawkowtego zróżnicowanego moja endo mi powiedziała że jod diagnostyczny w moim przypadku jest po yo żebym sprawdzić czy ten jod poprzedni zabił całe mini resztki tarczycy które mi zostały .zauważyłam że po dużym jodzie część osób miała już termin ustalony (zazwyczj 1.5 roku przed ) na jod diagnostyczny a część nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny mam pytanie mam tsh 3,660 niby norma do 4.000 ale biorę eutyrox obecnie 50 i mam problem z zajściem w ciążę ft 3 3,02 ft 4 0,97 anty tpo 30,10 kortyzol 21,50 jestem po 2 Inseminacjach nie wiem co robić 3 lata temu ważyłam 60 kg a teraz porażka 82 kg i ograniczeń efekt zerowy. Poradzcie coś bo ja już nie mam pomysłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota 81
właśnie dziewczyny macie skuteczną metodę w naszym przypadku czyli bez tarczyzy żeby się odchudzić ...bo ja po operacji przytyłam 15kg:( i waga ani drgnie może któraś z was stosuje skuteczne metoty aby pozbyć się zbędn ch kilogramów pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja poproszę o rady jak przytyć :) Wzrost 168, waga 47 kg. 2 tygodnie po operacji całkowitego wycięcia tarczycy z powodu raka brodawkowatego. No i teraz jem i jem i jem, a waga nie chce więcej pokazać :( Chętnie przejmę od kogoś z 10 kg, lub chociaż 5 na początek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hniaa80
Nebraska to super wiadomosci...no i oczywiscie STO LAT !!!!!!!! Najlepszego kochana:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nebraska GRATULUJĘ :-) i wszystkiego najlepszego, zdrówka, zdrówka i jeszcze raz zdrówka Amelia1975 ja mialam takie TSH jak starałam się o dzidzie i nic, i niby w normie było ale jak obniżyłam TSH do 1 to udało się, więc może w tym coś jest :-) dorota 81 tez miałam całe życie problem z wagą ale muszę powiedzieć że przed ciążą stosowałam dietę i udawało się - to była dieta dukana, schudłam na niej 8kg i wcale sie nie głodziłam, więc może warto spróbować iwonagos jutro wieczorem mam tą wizytę, więc w tej kwestii odezwę sie jutro mam tylko nadzieje że z dobrymi wiadomościami, termin mam na 25 stycznia a Ty już tuż tuż :-) :-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadia 32- a brałaś leki jeśli tak to jakie ja 4 sierpnia idę do endokrynologa. Teraz biorę eutyrox 50, zastanawiam się żeby sama nie brać dawki 100 na własną rękę a 2 sierpnia zrobić tsh. Proszę Cię napisz jak to było z Tobą co i jak? Będę wdzięczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota 81
nadia 32 dziękuje za odpowiedż ja też stosowałam dietę dukana i za 2 dni schudłam 1.5kg ale przy raku tarczycy można to stosować bo ja zpanikoałam i przerwałam pozdrawiam ps ktoś pisał że weżmię 10kg ja dam 15 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amelia1975 w skrócie: w kwietniu 2010 mialam usuniętą część tarczycy, prawie cały jeden płat i kawałek drugiego. przez rok nie brałam żadnego hormonu bo ten kawałek tarczycy jakoś sobie radził i TSH miałam w normie ale tak zazwyczaj powyżej 3. starałam się o dziecko już od poł roku po operacji, nie udawało się. no i po kolejnym badaniu TSH kiedy to nieznacznie znowu rosło, ale jednak rosło, pani endo stwierdziła ze jednak trzeba już wziąć hormon, dostałam novothyral pół tabl 75. po niecałych dwóch miesiącach okazało sie że TSH leciutko powyżej 1 i że jestem w ciąży. teraz biore eutyrox 50. Amelia nie wiem czy to faktycznie to TSH, nie znam sie na tym, ale pamiętam, że dziewczyny wspominały tu że do zajścia w ciąże raczej musi być niskie TSH, porozmawiaj o tym z endo i myśle ze nie zmieniaj sama dawki bo jeszcze za baradzo obniżysz TSH a to też nie dobrze życzę powodzenia i trzymam kciuki ( to już za drugą koleżankę tarczycową a oprócz tego trzymam jeszcze za dwie trochę bliższe :-) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadia32-dzięki bardzo ja od 3 tyg biorę eutyrox 50 wczesniej 25. Tak mi powiedział gin w Bytomiu gdzie miałam inseminację ale to to tylko ustne zalecenie było. Ja nie mam guzków na tarczycy. Poczekam do wizyty u endokrynolog i zobaczymy. Zapomniałam wspomnieć że miałam w czercu laparoskopię bo moje jajowody były zrośniete z miednicą.datkowo na Clostybedyt nie reaguję więc same plagi na mnie spadają, cóż mam zrobić a najgorsze że każdy lekarz co innego mówi i koło się zamyka. Czasami mam ochotę odpuścić ale co mnie nie zabije to mnie wzmacnia i prę do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina;87
Amelio 1975 - ja się jeszcze nie staram ,ale mój endokrynolog mi mówił, że najlepsze TSH na zajście w ciążę to ok 1 :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyryla
Witam wszystkich. Nebraska - wspaniale, że miałas PETa! On wykazuje też wszelkie małe zwyrodnienia kości, więc przebadana jesteś pod każdym względem :) Ja mimo moich przygód ze skorupiakiem, nie mogę się doprosić, ale z drugiej strony mam klaustrofobię, więc strach pewnie wygoniłby mnie spod maszyny :D Nie było mnie długo, bo cały czas mam powiększone węzły chłonne (wszędzie) i przechodziłam różne badania, cały czas pod obserwacją. Teraz robię sobie letnią przerwę:) Dla przypomnienia: jestem po raku brodawkowym, wycięta cała tarczyca w 2009 roku. Po operacji mały jod, a po dwóch latach (czyli w przyszłym roku) - następny mały. Podobno z małym jodem tak jest - raz na 2 lata przy mikroraku. Czy któraś z Was miała częściej? TSH ciągle za małe - od 0,01 po dawce 150, potem 0,03 przy dawce raz 150, raz 125. Teraz mam cały czas 125 i ciekawa jestem, ile mi przybędzie tego tsh, bo docelowo mam mieć 0,09-0,1. HANIA80 - przestałam chudnąć po zmniejszeniu dawki!!! I niestety, powolutku wracam do.....dawnych kształtów. Acha, jeszcze Was zapytam o sprawy żywnościowe, gdyż zwróciła się do mnie koleżanka z małej miejscowości, też po operacji całkowitej, że lekarz jej wspomniał o diecie, ale zapomniał dać kartki z rzeczami, których powinna unikać. Pamięta tylko, że ma jeść br. mało ryb (?). Czy ktoś z Was miał takie przykazanie od endo? Bo mnie powiedziano, że mogę jeść wszystko, oczywiście z umiarem (co trudne u mnie szczególnie co do lodów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amelia Nie podałaś norm na ft3 i 4, laboratoria mają różne, więc podaj. Tsh masz za wysokie, chociaż znam dziewczyny, które przy 5, a nawet 10 zachodziły w ciążę. Tak, jak dziewczyny napisały, najlepsze do zajścia w ciążę jest poniżej 1. A jak u Ciebie z usg tarczycy? Bo w sumie przy zdrowej, dawka 50 powinna sporo obniżyć tsh. Prawidłowo bierzesz hormon? On się źle wchłania, więc musisz przynajmniej pół godziny przed posiłkiem, a po wzięciu też przez jakiś czas nie spożywać nabiału. Niektóre leki powodują gorszą wchłanialność hormonu, np. żelazo. )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyryla, no w końcu sie odezwałaś. Lalinka miała mnie chyba już dosyć z ciągłymi pytaniami co tam u Ciebie. Cieszę się, że u Ciebie wszystko ok:)) Mam nadzieję, że teraz zagościsz na dłużej. Nebraska, gratuluję świetnych wyników, cieszę się razem z Tobą. Sama niedawno to przerabiałam, tak więc wiem jaka to dla człowieka ulga dowiedzieć się, że wszystko jest w porządku. Mnie tez najbardziej na wypisie cieszyła notatka "cech aktywnego procesu nowotworowego nie stwierdza się". No i teraz tylko TSH doprowadzisz do normy i już będzie z górki. Jak jest zdrowie, to reszta tez po woli sie jakoś ułoży. pozdrawiam:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyryla a ja myslałam ze masz miec tsh takie jak ja czyli od 0,1 do 0,4....ostatnio jak robilam sobie wyniki to tsh mialam 0,104 ale ft4 mialam duzo ponad norme mialam brac 6x200 1x150 ale oczywiscie te 150 bralam bardzorzadko bo zapominalam i caly czas lykałam 200 ....co do jedzenie to nikt mi nic nie mowil jem wszystko a ryby 2 razy w tygodniu uwielbiamy :)....co do tycia to stoje w miejscu czasem pol kilo w gore czasem w dol zalezy ile zjem:).... Iwonko nie bylo Cie troszke i juz myslałam ze nastepny wpis zrobisz z synusiem przy cycu heh.. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwonagos= FT 3 3,02 min 1,80 max 4,20 FT 4 0,97 min 0,80 max 1,90 Eutyrox biorę zawsze rano na czczo jem zawsze póżne śniadania więc to nie powinno mieć wpływu.4 sierpnia idę do endo-gin zobaczymy co powie wtedy zrobię sobie świeże tsh zeby miałą aktualne. Dzisiaj dostałam @ więc na 100% moja 2 insem się nie udała. Zapomniałąm dodać że puchną mi też bardzo kostki ręce dłonie i twarz. Włosy wyłażą garściami. Powiem szczerze że czasami nie mam siły walczyć ale mam ciągle nadzieję że i do mnie los się uśmiechnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomniałam usg tarczycy Tarczyca położona typowo, dwupłatowa. Cieśń 2,2 mm. Prawy płat tarczycy o wymiarach 13x13x47 mm. Lewy płat tarczycy o wymiarach 15x12x43mm. Oba płaty tarczycy o prawidłowej echogeniczności, bez zmian ogniskowych. Bardzo Wam dziekuję za porady bardziej doświadczonych forumowiczek. Dla mnie to dużo znaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×