Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ozam

guz tarczycy3

Polecane posty

Hej wszystkim jestem już w domu po małym jodzie na szczęście wynik scyntygrafii i inne wyniki OK! Beta nie wiem co chcesz wiedzieć o małym jodzie. Jeżeli masz jakieś konkretne pytania to napisz. TSH mam 80, od jutra euthyroks, początkowo pół dawki jaką zażywałam, a potem dawka jak przed odstawieniem. Samopoczucie nawet do zniesienia, ale ogólnie to człowiek jest bardziej zmęczony i senny niż na euthyroksie. Kolejną kontrolę u endo mam za 3 miesiące. Pozdrawiam wszystkich, cieszę się że mam to wreszcie za sobą. Ewakul a Ty jak się czujesz? Wyszłaś na prostą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lusia__
Asia gratulacje ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beta1117
Aska 42 . bardzo się cieszę , że wynik super ja też liczę że i umnie wypadnie dobrze .Ja idę na duży jod 21. 09 /środa/ jod podadzą w piątek czy wypiszą mnie w poniedziałek ? Samopoczucie nawet dobre drugi dzień bez cynomelu nie czuję różnicy może potem będzie gorzej . Ciesz się , że już to masz za sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 27
Mam takie pytanko , czy ktoś widział na forum Koczeladę lub Marka, którzy często byli na forach guz tarczycy1,2??? Jeśli jesteście lub wogóle tu zaglądacie odezwijcie się. Pozdrawiam serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 27
iwonagos Powiedz mi czy sie orientujesz czym smarować bliznę, mi chyba zrobił się bliznowiec i nie wiem co dalej zastanawiam się nad usunięciem w gabinecie kosmetycznym ale nie mogę karmić więc będę musiała poczekać trochę. Pozdrawiam i co tam u Ciebie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 27
jeszcze jedno jestem od operacji ponad rok (12.07.2010) czy to normalne, że blizna jest różowa i taka trochę zgrubiała bo mi to wygląda właśnie na bliznowca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWAkul
aska42 witam ciesze sie ze uCiebie ok jutro wlasnie odbieram wyniki krwi to bede wiedziala,ale chyba w normie bo od 2tyg czuje sie niezle ale.......od soboty juz znow odstawiam hormon bo za 4 tyg duzy jod w warszawiwe i juz sie boje zeby nie puchnac poza tym zaczela sie szkola ,2dzieci w podstawowce wiec jest co pomagac a ostatnio nerwy bo okres mi sie spoznil 2 tyg i juz byla panika czy hormon czy przekwit czy.....w pon ide na wizyte dla spokoju duszy bo test wyszedl negatywny pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Beta ja miałam podany jod we wtorek, w środę miałam scyntygrafie i poszłam do domu. Więc chyba w poniedziałek Cię wypuszczą. Trzymam kciuki, żeby u Ciebie też było wszystko OK. Nie ma konieczności izolacji bo dawka jodu jest bardzo mała wiec można było chodzić po całym szpitalu. Razem ze mną była Pani, która miała operację 6 lat temu i ma się dobrze, teraz miała kontrolną scyntygrafie. Ewakul myślę, że z tym okresem to od hormonów, ja też teraz mam wszystko rozregulowane, a na twarzy to prawie wyglądam jak dorodny eskimos, jak patrze w lustro to się trochę nie poznaję. Nie wiem jak długo to się będzie utrzymywać bo głupio na ulicę wyjść. Szkoda, że znowu masz odstawienie hormonu, jest to trochę uciążliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorry Beta nie doczytałam, że Ty na duży jod idziesz, to nie wiem czy w poniedziałek już Cię wypiszą i czeka Cię kilka dni w izolatce. Nudne to będzie, ale da się wytrzymać, tylko dużo pij nawet na siłę, żeby wypłukać jod z organizmu w miarę szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izabela78
witam, 8 listopada mam wizyte w Gliwicach, szkliełka pojechały na ocenę jak mam się do tej wizyty przygotować? jakieś badania będa jeszcze czy tylko powiedza co dalej robić i kiedy kolejny krok - dodam że mam podejrzenie guza pęcherzykowego napiszcie mi cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beta1117
Izabella Bardzo odległy dali termin do tej pory po rejestracji czekało się do miesiąca . Może póżniej po badaniach przyśpieszą. Po przyjeżdzie trzeba się zapisać w rejestracji /1 piętro/ One powiedzą do którego pokoju należy się udać. Napewno zrobią USG pobiorą biopsję i zadecydują co dalej . Jeśli będzie biopsja to wyznaczą inny termin. Niezamartwiaj się na zapas jeśli już jesteś zapisana w Gliwicach to będzie wszystko dobrze . Ludzie przyjeżdzają tu z całej Polski : Białystok , Gdańsk ... Ja gdybym miała tę wiedzę co teraz napewno zrezygnowałabym z operacji we Wrocławiu . Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim, mam do Was pytanie. Oczywiście wypis po małym jodzie wręczono mi na korytarzu, więc nie było nawet kogo dopytać. Z tego co czytam po operacji usunięcia całej tarczycy to raczej macie problemy z niskim poziomem wapna, ja mam natomiast wapno powyżej normy i dodatkowo poziom fosforu mam przekroczony. Wiem, że jest coś takiego jak gospodarka wapniowo-fosforowa i chyba to ma wpływ na układ kostny. Czy może któraś z Was też tak miała. Wizytę u endo mam dopiero na początku grudnia, to wtedy dopytam, ale to kawał czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aska42 Proponuję żebyś do tego czasu porzuciła mleko, ryby itp. Raczej tu się z takim problemem nie spotkałyśmy. Wcześniej nigdy nie miałaś robionych badan wapnia.? Pewnie w szpitalu po operacji podawano Ci wapń i alfadiol co mogło się przyczynić do wzrostu,ale to są takie moje dywagacje przy słonecznej sobocie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia czytam ze masz problem, ale nie podajesz info co dodatkowo zażywasz jedyne co mi przychodzi do głowy to, wizyta u rodzinnego, on może wypisać skierowanie na wapno i tsh i inne, negocjuj jak największy pakiet jednorazowy za który nie będziesz musiała płacić, moja jak zobaczyła złe wyniki to dostałam stałe zlecenie na co miesięczne wapno i tsh a i kompleksowe co pół roku też dostaje, niech Ci rodzinny pomoże a jak nie to idź prywatnie do endo, bo do grudnia daleko, tylko zrób wcześniej badania, żebyś dwa razy nie musiała chodzić za kasę do endo, ja bym jeszcze spróbowała zaatakować endo na korytarzu ;) machając wynikami do interpretacji, nie ma prawa Ci odmówić interpretacji wyników pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Lalinka po operacji miałam robione wapno i było ok dostałam tylko wapno do picia musujące jedno opakowanie. Operacje miałam półtora roku temu. Potem robiłam sobie wapno na własną ręke i też było w normie , nigdy nie miałam zaleceń od endo o takie badanie. Byłam teraz na małym jodzie i robili mi różne badania, wyszło wapno podwyższone, nawet pytali mi się czy nie zażywam preparatów wapna albo wit D3, ale nic takiego nie zażywam, biorę jedynie magnez bez wit B6, bo jetem po raku. Nie dostałam żadnych zleceń co do tego zawyżonego wapna. Zrobię sobie chyba za miesiąc kontrolne i zobaczę, jak będzie nadal zawyżone to zacznę drożyć temat bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aska42 To ci heca , każdy ma inny problem, dużo dałabym za ten wapń:) Napisz wynik i normy bo ciekawa jestem. Jakąś nadczynność przytraczyc sugeruje to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka dzięki za zainteresowanie, zaatakować endo w szpitalu graniczy z cudem. Wypis dają w przelocie na korytarzu, a co dopiero mówić o jakies rozmowie. Wybiorę się do rodzinnego może on coś będzie wiedział co z tym fantem robić i na co to ma wpływ, bo jeżeli na kości lub nerki to nie jest bez znaczenia. A z badaniem tsh to i tak muszę poczekać bo przez miesiąc nie brałam euthyroksu, obecnie mam tsh w okolicy 80 bo miałam kontrolną scyntygrafie, a wcześniej miałam 0,06, jestem po raku tarczycy dlatego utrzymują minie na niskim poziomie tsh. Robiłam sobie wcześnie badanie poziomu wapna i było w normie, nie biorę żadnych preparatów z wapnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalinka nie ma norm na wypisie tylko wyniki: wapń całkowity - 2,58 mmol/l a wapń zjonizowany 1,02 mmol/l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zjonizowany norma 1,16 - 1,32mmol/l Całkowity 2,25-2,65 mmol/l To wygląda, że w normie tylko w górnej granicy. Zrób sobie za jakiś czas po prostu badanie , nie ma chyba o co rwać szat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość córka aaa
Witam, piszę w tym temacie, ponieważ w poniedziałek moja Mama podda się operacji usunięcia tarczycy. Bardzo się martwię i zastanawiam, jaki będzie wynik badania hist-pat wyciętego materiału - Mama ma kilka małych guzków i jeden duży. Początkowo podejrzewano u Niej chorobę Hashimoto, ale jednak teoria padła. Mama ma niedoczynność tarczycy (tsh poniżej normy), w usg nie stwierdzono powiększonych węzłów chłonnych, biopsja cienkoigłowa nie wykazała żadnych niepokojących zmian (jednak jeden z lekarzy uprzedził, iż nie ma się z czego cieszyć...) W scyntygrafii największy guzek okazał się tzw "zimny", co martwi mnie najbardziej, gdyż naczytałam się chyba za dużo doktora google. Czy z tego lakonicznego opisu da się coś wywnioskować? Czy ktoś z Państwa był w podobnej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
córka aaa nie czytaj doktora googla, poczekaj cierpliwie na wynik histopata dopóki nie masz wyników szkiełka o żadnym raku nie mam mowy, po co zamartwiać się na zapas, myśl pozytywnie pozdrawiam nie myśl że się wymądrzam, ja jestem po resekcji PRZYPOMINAM MYŚL POZYTYWNIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
córka Nie czytaj za bardzo. Wszystko się okaże po operacji. Ja miałam 9 guzów, w tym jednego smoka 3,5 cm. Wynik histoptat. ok, a za 3 dni zostanę po raz 3 szczęśliwą mamą;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość córka aaa
Dziekuje Paniom za odpowiedz. Chyba faktycznie niepotrzebnie zagladalam do Internetu... Mama juz w szpitalu - z nastawieniem "co ma byc, to bedzie". Ja tez nie czytam zadnych Internetowych diagnoz i nastawiam sie na pozytywne wyniki. A nawet jesli nie - bedziemy walczyc. Jutro operacja, wiec serdecznie prosze o trzymanie kciukow :) pozdrawiam, corka Anna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki i chłopaku! Badań tarczycowych jeszcze nie mam, krew w normie tylko mi si e mocz zabakteriował i musze powtórzyć, jak nie urok to przemarsz wojsk, a jutro idę na usg podejrzeć malucha, oby wszystko było dobrze lalinko buźka nadia jak beda wyniki to powiem trzymaj się iwonko, wystaw nosek na słonko i odpoczywaj póki możesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Greystonka i Iwonka , trzymam kciuki za wasze maluchy, poszalałyście trochę i niedługo będziemy miały internetowy żłobek:) Żeby tak Sebek dołączył to byłoby ekstra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
córka aaa Moja mama ma guzy na tarczycy (sporo - dwa byly duze) i nie sa rakiem. ma je juz okolo 20 lat i powiem ci ze nie rozna tylko sie pomniejszaja bardzo powoli ale pomniejszaja sie :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aska42 pisałam w którymś poście, że bierzesz magnez ale bez B6 z powodu raka. Ja też jestem 2 miesiące po wycięciu całej tarczycy w powodu raka brodawkowatego. Tylko że jem magnez z wit B6. Czy są jakieś przeciwwskazania do brania B6? Żaden lekarz mi o tym nie mówił - no bo w sumie też nie pytałam żadnego, ale nie wpadłam na ten pomysł. Pytałam tylko w szpitalu, czy w związku z tym rakiem muszę w jakiś sposób zmodyfikować dietę, to powiedział, że nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×