Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ozam

guz tarczycy3

Polecane posty

Lusia żeby bociek przyleciała, mąż Ci nie jest potrzebny ;) dziewczyny i chłopaki co ja robię źle? jestem rok po resekcji od lutego do sierpnia moje tsh było w przedziale 1-2, teraz zaczęłam się czuć inaczej, ale byłam przekonana że to zmęczenie jakie było moje zdziwienie jak zrobiłam wapno jest 1.85 przy normie 2.15-2.55 a tsh 4.568 0.27-4.2 ja naprawdę jestem zdyscyplinowana i jem euthyrox około godziny przed śniadaniem, co do wapna już tak nie jest pozwoliłam sobie nie brać nieraz 3 razy w tygodniu ale nie 3 dni z kolei czy niskie wapno ma wpływ na wzrost tsh? miał ktoś taki problem? już nie chce tsh dwu cyfrowego (przy ustawieniu dawki doprowadziłam mój organizm do tsh 25)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwonka euthyrox 150 wapno 500 mg i alfadiol 0.25 przy 100 tsh miałam 25 nie rozumiem tego ze biorąc 150 przez pół roku tsh było 1-2 a teraz postanowiło sobie rosnąć o co tu chodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka ja biore euthyrox 200 a jak ostatniorobilam tsh to mialam coprawda w dolnej ale w granicach normy, moze to za mala dawka dla Ciebie....ja biuore hormon ostatnio okolo 2-3 w nocy jak sie obudze do sikania :), bo rano od razu kawa .... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hania myślisz że na godzien przed śniadaniem to za mało? ja biorę jak wstaje, później prysznic, suszenie się makijaż, nieraz prasowanie, śniadanie dla męża i dopiero jem śniadanie nie rozumiem tego że przez pół roku było ok, a teraz za mała dawka, może przytyłam, ale jeżeli to max 2 kg nie idę do endo tak sobie myślałam żeby 3 razy w tygodniu jeść po 175 a 4 razy po 150 i zobaczę pod koniec grudnia jaki będzie wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgnieszkaL73 Moja endo twierdzi , że zimą wszystko się gorzej wchłania. Myślę, że Twój pomysł na zwiększenie dawki jest dobry. Mało bierzesz wapnia i alfadiolu . Zwiększ np. alfadiol rano i wieczorem 0,25 i zobaczysz jaki będzie skutek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalinka ja bardzo już nie chce jeść wapna bo boli mnie żołądek po wapnie, a co do alfadiolu i wapna to brałam go tylko rano, na samym początku po operacji czasem jadłam drugą dawkę wapn 1000 i 0.25 alfadiolu, od maja jem 500 mg i 0.25 alfadiolu oczywiście rano, wapno wywołuje u mnie ból żołądka i może nie biegunkę ale doskonale wiem kiedy go zjem :( dlatego marze o dniu kiedy nie będę musiała go jeść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich bardzo serdecznie po długiej przerwie szczególnie lalinkę i cyrylę, sebeeka, iwonagos nie wiem czy mnie jeszcze oamiętacie. Mam znów problem czy ktoś się z takim czymś spotkał: byłam ostatno na usg i mój wynik w loży po prawej stronie obszar hypoechogeniczny o wym. 0,44x0,28x0,72 cm. Dla przypomnienia jestem po operacji całkowitego usunięcia tarczycy z powodu raka pęcherzkowego w 2009 r. i 2 krotnie miałam duży jod. Byłam u swojej endo co się jej wynik nie podobał bo obszar się powiększył od ostatniego usg i skierowała mnie na biopsię ale wynik będzie dopiero za miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgnieszkaL73 wyniki nie zbyt dobre i piszesz że nie idziesz do endo dlaczego samemu nie powino się zmieniać dawek hormonów natomiast jeżeli chodzi o wapno i alfadiol to napisze jak ja biorę leki wyniki zarówno z wapna jak itsh jest ok a z wapnem i fosform było różnie, biorę eutyrox o 6 rano śniadanie około 7 następnie leki od nadciśnienia a wpano i alfadiol razem biorę podczas kolacji 1000 kalperos 2 x 0,25 alfadiol pozdrawiam ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek605 Nie ma się co z góry martwić, trzeba czekać na wyniki.Trzymam kciuki. Napisz dlaczego korzystniej brać wapń na kolację:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela przecież endo i tak mi zwiększy dawkę, spróbuje tak jak pisałam naprzemiennie 150 z 175 i pod koniec grudnia zrobię ponownie tsh i wapno, jak się nie zmieni to ustawie się do kolejki do endo, wstępnie kazała mi przyjść w maju, chyba że coś będzie się działo, szybciej i wygodniej jest zwiększyć dawkę i sprawdzić, jak nie zadziała pójdę do endo, wiem wiem nie kończyłam medycyny, do mojej endy prywatnie czeka się około 2 tygodnie wiec nie chce wiedzieć ile czeka się na NFZ:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyryla
Witaj Lolek, ja miałam z kolei br. powiększone węzły chłonne nadoboczykowe i szyjne, cały czas pod kontrolą (co 3 miesiące od ponad roku) i wychodzi na to, że ten typ tak ma, a już mi mówiono, że patologiczne. Trzymam kciuki, żeby i u Ciebie wyniki były ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lalinka to przypadek że jem wapno i alfadiol wieczorem poprostu mi tak wygodniej rano około 6 eutyroks później inne leki i już mi za dużo i a moja endo nie powiedziała czy powinnam brać rano czy wieczorem jak biorę wapno i alfadiol raz dziennie ale w moim przypadku jest bardziej korzystne bo wyniki mam lepsze Agnieszka wiadomo że endo zwiększy dawkę hormonów ale na ile tego właśnie samemu nie powinno się robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Czekam mnie maly jod 28 listopada, powiedzcice mi czy podczas tego pobytu można poruszac się po calym szpitalu ?czy rzeczy ktore sie zabiera trzeba potem wyrzucic tak jak po duzymjodzie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grafit20
Czy orientuje się ktoś jak długo czeka się obecnie na operację w Gliwicach- po zdiagnozowanym nowotworze tarczycy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyryla
DAWID, ja na mały jod dojeżdżałam z domu. Pierwszego dnia badanie krwi i tabletka, drugiego dnia scyntygrafia szyi i trzeciego - scyntygrafia całego ciała + wizyta u lekarza (omawianie wyników itp). Osoby spoza danego miasta zostają w hotelu przyszpitalnym, ale mogą się poruszać (przynajmniej tak jest na Ursynowie w Wwie), chociaż uprzedzają, żeby jednak zachować dystans do dzieci i kobiet w ciąży. Twoje rzeczy zabierasz ze sobą - to nie są takie dawki jodu, jak na dużym. Ja dostałam wskazówki, żeby jeść na osobnych talerzach i sztućcach i lepiej spać osobno, ale podobno w różnych ośrodach dają różne zalecenia. Na Ursynowie w warszawskim CO zalecają ostrożność w ciągu 14 dni, a słyszałam że np. w Gliwicach już mniej tych zaleceń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyryla
W Warszawie tak to wygląda, nie wiem jak w Gliwicach. Chyba tu ktoś miał mały jod w Gliwicach, niech się odezwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, wlasnie moj kilometrowy post sie usunal bo nie wpisalam nicka.... Sprobuje go odtworzyc. Wrocilam dzisiaj do domu po duzym jodzie. wynik narazie nie pewny. Nie swieca pluca (dobrze pamietajac moje 4 guzki na TK klatki), reszta ciala tez nie poza 1 plamka w klatce, ktora jest pozostaloscia grasicy, czego sobie zycze, albo niestety jakims wezlem chlonnym. Mam isc na powtorna scyntygrafie w przyszly wtorek i jesli dalej bede swiecic robia mi jakies badanie TK razem ze scyntygrafia i po nalozeniu wynikow sprobuja stwierdzic, co swieci. W telegraficznym skrocie wyniki z krwi: ALT 71 norma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, wlasnie moj kilometrowy post sie usunal bo nie wpisalam nicka.... Sprobuje go odtworzyc. Wrocilam dzisiaj do domu po duzym jodzie. wynik narazie nie pewny. Nie swieca pluca (dobrze pamietajac moje 4 guzki na TK klatki), reszta ciala tez nie poza 1 plamka w klatce, ktora jest pozostaloscia grasicy, czego sobie zycze, albo niestety jakims wezlem chlonnym. Mam isc na powtorna scyntygrafie w przyszly wtorek i jesli dalej bede swiecic robia mi jakies badanie TK razem ze scyntygrafia i po nalozeniu wynikow sprobuja stwierdzic, co swieci. W telegraficznym skrocie wyniki z krwi: ALT 71 norma ponizej 55 RDW - SD 38,4 norma 39 - 51,5 LYM 3,73 norma 1 - 3,3 TG 5,49 ale przy anty TG bagatela 3720 i zaznaczam, ze nie pomylilam sie w zerach... Zatem moj marker nowotworowy jest delikatnie rzecz ujmujac malo miarodajny A z innej beczki to pobyt pozostawil spory niesmak. W porownaniu z opieka na chirurgii to opieka pilegniarek, informowanie pacjentow, podejscie ijedzenie to jest dramat do kwadratu. nie mowiac juz o tym, ze farsa jest cala izolacja na oddziale zamknietym skoro na otwartym tez leza duze jody a w naszym pokoju na zamknietym oddziale nie dzialal kibelek. Znaczy to ni mniej ni wiecej tylko wycieczki na siusiu i cos wiecej do sasiadek... A zapach z toalety i dzwikei jak w ponaddzwiekowym samolocie - bezcenne... Jednym slowem chaos i gołe baby:) Hi hip hurra jestem w domu A sam jod niestety tak jak mowilam nie oszczedzil mojego zoladka. Wymiotowalam pierwszej nocy a caly drugi dzien bylo mi nidobrze i na srodku przeciwwymiotnym jechalam do niedzieli. Dobrze ze popracowalam nad sliniankami w piatek od razu bo w sobote tylko troche mnie pobolewaly a przy zmdlosciach nie bylo sznas ani na wode z cytryna ani tym bardziej slodycze czy owoce. Kazali nam sie wykapac dzien przed badaniem wieczorem, dali nowe pizamy ale wycieralysmy sie w stare reczniki i spalysmy w straej poscieli... Slowem rewelacja:) No i to chyba tyle z rewelacji w telegaficznym skrocie. PS. Ciesz sie ze was widze:) Dawid, Jak w Gliwicach masz ten jod to jestem na biezaco. Zadne hotele - szpital 3 dni ale mozesz po nim biegac jak kot z pecherzem:) Tylko w przeciwienstwie do duzego jodu musisz miec wszytsko swoje szlafrok itp. Ja bylam co prawda na duzym ale przed oddzialem zamknietym bylam na otwartym na sali z dziewczyna z malborka. Ona wlasnie miala maly jod. Grafit, nie wiem jak jest teraz ale w sierpniu srednio czekalo sie 3 tyg. - 1,5 mies na operacje. Agnieszko, ja bym nie zmieniala sama dawki leku ale rob jak uwazasz. U nas tez sa terminy polroczne ale na ewentualnosc "naglych wypadkow" oni chyba sobie zostawiaja z 1 miejsce na termin. Przychodzisz prosisz grzecznie zeby cie przyjela bo nagla sprawa jest i juz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorki momentami za składnie, ale przez to, że pisałam tego po raz drugi z głupoty, byłam poirytowana i nie miałam nerwów tego przeczytać i poprawić. Eh błogoslawiona biała tabletka wzięta już dziś, mam nadzieję, że niedługo zacznie działać, bo albo rozwalę w domu jakiś sprzęt, albo rozwiodę się z mężem, albo i jedno i drugie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wszystkim. czy ktos moze mi dac namiary na dobrego endo w warszawie. z gory dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Tysia wspolczuje Ci dolegliwosci zołądkowych bo z glowa w tej toalecie to masakra...az mnie ciary przeszly....jeslichodzi o cala reszte to nie wspominam az tak zle na jedzenie i opieke nie narzekalam...ale moze trfilam na jakis lepszy sklad osobowy albo kazdemu udzielil sie wowczas nastroj wielkanocny:)) najwazniejsze zeby wyniki byly dobre tego Ci zycze...:) Agnieszka pewnie teraz podpadne innym ale ja oczywiscie sama bym zwiekszyla dawke nie czekala na wizyte....:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hania to ja też podpadnę u mnie w przychodni do pierwszego kontaktu jak się ma "stałe leczenie" to na te leki można napisać kartkę czego jest brak i na drugi dzień idzie się po receptę, ja już tak zrobiłam :) załączyłam ksero wyników i napisałam kartkę euthyrox N 175 i tak poniedziałek, środa, piątek i niedziela na 175 pozostałe dni 150, pod koniec grudnia idę na krew i spr czy dobrze się ustawiłam ;););) wiem że nie kończyłam medycyny i przepraszam Tych których nie posłuchałam, ja z tego gatunku "upierdliwiec" ;) pozdrawiam Lusia gdzie jesteś? jak tam szyjka ? ;) a palny już znasz na ciąg dalszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka, żeby się na Ciebie obrazić, to trzeba nie rozumieć idei forum. Każdy może Ci doradzić ale nikt kazać. Każdy decyduje o sobie sam. Na szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tysia ja wiem ze masz racje ale .... właśnie może gdyby życie było inne i dostępność do lekarzy lepsza ale mamy co mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tysia to dla Ciebie apropo wcześniejszego wpisu - rozwodu :):):) Facet wraca z delegacji i znajduje żoną w łóżku z jakimś typem. Bez słowa wychodzi z domu na placyk przed blokiem. Siada na ławce z ciężkimi myślami: "Ależ k***a z niej, przecież wysłałem jej sms-a, że wrócę wcześniej". Posiedział, wypalił kilka papierosów, twarz mu trochę pojaśniała... "z drugiej strony, może to jednak nie k***a, może zwyczajnie sms-a nie dostała..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×