Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ozam

guz tarczycy3

Polecane posty

Gość słoneczkosłoneczko
Aga 1969 Sorki, że tak póżno odpowiadam ale miałam zaległości na forum i dopiero teraz przeczytałam. ja byłam w Śco Kielce w marcu tego roku. Miałam wycinaną całą tarczyce i węzła (wyniki po hispat mam dobre to było wole guzkowate). Nie u dr. Słuszniaka ale wiem ,że jest dobrym fachowcem. Na warunki nie można narzekać.Personel miły, naprawde troszczą sie o pacjenta. Gdybyś chciała coś jeszcze wiedzieć to odezwij się .Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bea ja bym jednak słuchała lekarzy, skoro taką dawke Ci zapisali to bierz ją....mi po operacji wogóle nie dali hormonów twiedząc ze tarczyca zrobiła zapas na m-c-bzdura moja endo była oburzona po tygodniu bez brania hormonu miałam wysoką niedoczynnosc..a dodam ze przed operacja hormony mialam idealne...teraz jestem na dawce euthoryx 225 i dobrze sie czuje:) lolek i joker bardzo sie ciesze razem z wami...super wiadomosc...joker ja po duzym jodzie gdzie scyntygrafia wyszła ok tez miałam wyzanczoną nastepną wizyte za 6 m-cy, wiec nic sie nie martw:) Wczoraj moja córka 9 lat pojechała na pierwszą w zyciu kolonie matko jak sie poryczałam na dworcu..ale póki co jest zadowlona heh mam nadzieje ze tak bedzie do konca... pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koala60
bea42 nie mam zielonego pojęcia jakiś taki na okrętkę i dwa końce zawiązali ze sobą. słuchajcie czy ktoś może mi powiedzieć co oznacza wypisze szpitala; Tyreoidectomia totalis bvilateris Dreinage m. redon bilateris bo zapomniałam zapytać lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koala60 cala Ci usuneli tarczyce? jak sie czulas po operacji...? ja mam 28 lipca do szpitala i 29 operacja, boje sie troszke ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawid83
Koala tak jak Renia napisała masz totalnie usuniętą tarczycę, i wyprowadzono z dren Redona-czyli ta rurka co krew przez nią płyneła do butelki po operacji-standardowa sytuacja. Bea ja brałem eutyrox 50 w 5 dzień po operacji, zacząłem od ćwierć tabletki potem pół i po tygodniu na cały przeszedłem i to był chyba błąd bo po 3 tygodniach miałem wysokie TSH i odrazu dali mi eutyrox 100, więc proponuję bierz tak jak lerkarz kazał. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koala60
to tak jak mi mówił lekarz przed operacją że wytnie całą.operacji nie ma się czego bać, ja jestem cztery dni po operacji a mogłabym iść na dyskotekę. Zadzwonila do mnie dziś koleżanka i powiedziała ,że gdybym nie wiedziała że jesteś po operacji to po głosie by nic nie poznała ,także głowa do góry strach ma wielkie oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama wizyte u endokrynologa ma w czwartek o 22;00 w Świdnicy. Nie wiecie czy czegos konkretnego sie dowiemy?? a własnie, czy jak w szpitalu robili mojej mamie badania krwi i 'cos by wykryli, musieliby jej to powiedziec, Mieliby taki obowiazek czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaustynab O 22? Szok, ale pora przyjęcia.... Myślę, że czegoś konkretnego się dowiecie właśnie w czwartek od endo. Skoro mama ma guzy, lekarz poogląda usg, może zleci biopsję jeżeli guz jest podejrzany z biopsji. Tsh ma zrobione? O jakie "coś" wykryte z krwi pytasz? O raka? Z krwi, ze standardowych badań to "coś" nie wyjdzie, jeżeli z badania hsitopatologiczego po wycięciu tarczycy wyjdzie rak, otrzymujecie wynik do ręki i nie ma żadnego ukrywania, bo trzeba się dalej leczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich,dawno nie pisalam ,ale starałam się czytać.Dzisiaj wróciłam z córką z Gliwic,w poniedziałek miała usuniętą tarczycę,a teraz odpoczywa w swoim łóżku.Zabieg zniosła bardzo dzielnie,opieka w porządku,nie będę pisać szczegółowo,bo jeszczse nie ochłonełam,ogólnie nie ma się czego bac,ma przepisany euthyrox100 i tak jej podaję(nie radzę zmieniać dawki,bo lekarze wiedzą co robią,po całkowitej resekcji tak ma być!!!) Manetb ,na szczęście nie doszło do podrażnienia przytarczyc ,wapno w porządku,głos też bez zmian,jestem bardzo zadowolona. Jeśli chcecie coś więcej wiedzieć służę pomocą,jestem na ,,świerzo''z wiadomościami. Konw@lia jesteś już?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marg:) to super ze juz po operacji, usciskaj od nas córke..teraz obie zasługujecie na odpoczynek.....bardzo mocno was pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marg ❤️ zuch dziewczyny! cieszę się, że macie już to za sobą. trzymam kciuki za wynik:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość women38
marg Bardzo się cieszę. Wyczuwam nutkę optymizmu w tym co piszesz, super! Trzymajcie się na pewno będzie dobrze !!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj marg pierwszy etap za Wami napewno bedzie dobrze, trzymam kciuki za dobry wynik.Mozna wiedziec ile corka ma lat? Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konw@lia
MARG;) jestem,jestem dzis wrocilam do domku:)...dziekuje wszystkim za podpowiedzi, mialyscie racje da sie wytrzymac:)...wszyscy sa tam bardzo mili,poznalam kilka super osob te z ktorymi bylam w pokoju byly tak jak ja pierwszy raz:)...jestem przeszczesliwa, bo jestem zdrowa:):*...wyniki dobre, tylko kontrola w poradni ,scyntygrafii nie musze robic bo stadium zaawnsowania bylo wczesne...kochani pozdrawiam Was serdecznie...wskaznik dzis mialam 3:) i 7 dni kwarantanny...14 dni jest jak wskaznik przekracza 10, a 7 dni jak jest ponizej 10...naprawde nie jest zle na odzile otwartym jest spoko,a na zaknietym da sie przezyc(nawet w takie upaly)...MARG usciskaj corke odemnie wspaniala dziewczyna teraz juz wszystko bedzie dobrze:):*...pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane/ni uśmiechnięte/ci podwójnie :) i przyszłe/li (oby jak najmniej) dzięki za wsparcie, nie było mnie bo ciągle internet z doskoku u szwagra najlepszego na świecie:) już mnie trochę nerwy puszczają, myślę o Was często i wszystkie dobre myśli kieruję w Waszą stronę jak będę u siebie podłączona do sieci to będę zaglądać częściej trzymajcie się dzielnie tyle co Wam zawdzięczam to się do końca życia nie wypłace przytulam do serca, chociaż w tym upale to nie wiem czy ktos bedzie chciał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak więc opowiadam jak było u endo. Bardzo sympatyczny lekarz, moja mama jest nim zachwycona. Powiedział, że nie zna nikogo kto umarłby na tarczycę, a guzek mojej mamy (bo guzem go nie mozna nazwać) jest mały. Trzeba zrobic biopsję, jesli to zwykły guz to wytna tylko kawałek tarczycy razem z guzem, a jeśli jest złosliwy wytna cała tarczyce i bedzie wyleczona w 100%. Na biopsje jesteśmy skierowane do Wrocławia, podobno do jednego z najlepszych lekarzy od biopsji (Prof. Michał Jesień chyba) i z wynikami do dzisiejszego endokrynloga. On podejmie decyzje czy trzeba szybko operować (w przypadku guza złośliwego) czy poczekac nawet do 4-ech miesięcy, jeśli jest zwykły. Lekarz strasznie sympatyczny i powiedział, że mama jeszcze wnuki odchowa...a szybko to nie będzie ;-) Jestem dobrej mysli.Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzia 1
Justynab112 To jest prof.dr hab Michał Jeleń ,przyjmuje we Wrocławiu na Kluczborskiej 37 w Gabinecie Cytologicznej Diagnostyki Onkologicznej.Też korzystałam z Jego usług.Wynik był prawie na poczekaniu. Pozdrawiam serdecznie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justynab Prof Jeleń to najlepszy patomorfolog we Wrocławiu, wynik na miejscu. A, że na miejscu, więc od razu wiadomo, co tam w człowieku siedzi. Trzeba się szybko zarejestrować. Ja czekałam na przyjęcie ze 3 tyg. tel. 071 321-73-15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też się tego trzymam , miłe dziewczynki i chłopaki. Znałam osoby , które umarły na różne gatunki raka ale ani jednej , która umarłaby na tarczycę. Co prawda chyba ze strachu nie zadałam takiego pytania endo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koal60
i właśnie minął tydzień odkąd podcieli mi gardziołko .jak ten czas szybko leci .Jutro tylko zdjęcie szwów i ranka będzie się goić.pozdrawiam wszystkich zwłaszcza tych przed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawid83
Konwalia to super,że tak wyniki i scyntografia ok!gratuluję! Justyna - jak słyszę kiedy lekarz mówi, że nie słyszał żeby ktoś na to umarł- to odrazu dostaję większej energii i chęci do życia! Marg- to teraz już będzie z górki! Koala - czas szybko leci, już tydzień po, a niedługo w ogóle zapomnisz, że była jakaś operacja! a ja czekam na konsultacje w Gliwicach mam pod koniec lipca-ciekawe co wybadają w tych moich szkłach! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koala60
Dawid pozytywne myślenie to połowa sukcesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od kiedy myć należy ranę szarym mydłem? Zdjęcie szwu mam w poniedziałek, w 11 dniu od operacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz mozesz myc szarym mydlem , ja nie stosowalam zadnych kremow tylko szare mydlo a blizne mam malutka, teraz opalona to prawie jej nie widac,do roku moj onkolog powiedzial aby nie opalac bo bedzie czerwona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koala60
bea42 na 11 dzień? ja mam na 8 jutro idę na zdjęcie szwów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konw@lia
DAWID83 dzieki wielkie:*:)...teraz czekam az skonczy mi sie kwarantanna, wroca dzieci... mam zamiar zrobic cos dla siebie wyjechac choc na kilka dni i zrobic sobie nowy tatoo...jej pozdrawiam wszystkich mocnoooo:)....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danan122 Jesteś i co tam u Ciebie laleczko.? Lolek , ciesze się razem z Tobą i po co to się było tak denerwować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×