Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ozam

guz tarczycy3

Polecane posty

ojej... jescze mam pytanie: po ilu minutach badz godzinach wybudzamy sie po narkozie, po operacji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość women38
rerenia u mnie operacja trwała 50 min, wybudzenie było po jakiejś chwili, bo leżałam już na sali pooperacyjnej, nie miałam już żadnych rurek. Wszystko od zabrania, poprzez przygotowanie, operacja, wybudzenie na pewno nie dłużej niż 1,5 godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej melduję się po operacji:) W szpitalu opieka ok, dostałam na sen estazolam na noc przed operacją, i po, no i wreszcie się wyspałam;). Żadnych skutków ubocznych poza lekkim bólem gardła i osłabieniem, głos bez zmian, przytarczyce ocalone:) Przy wypisie recepta na przeciwbólowy zaldiar, ale chyba nie ma sensu brać skoro specjalnie nie boli? No i seria zastrzyków w brzuch Clexane, takich antyzakrzepowych. Czy ktoś to miał po operacji??? Od jutra biorę też letrox 100 / przed zabiegiem nie brałam nic/. STRUMECTOMIA SUBTOTALIS BILATERALIS: wycieli wszystko, czy coś zostało? Nie miałam jak spytać chirurga, bo juz śmignął na urlop do ojczystej Afryki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzia 1
Rerenia Zaraz po operacji od następnego dnia biorę euthyrox 75 rano o godz.6.00 i popijam szklanką wody/żeby się dobrze wchłaniał to musi być pół godzinna przerwa od śniadania.Z tym euthyroxem jechałam do szpitala,bo tak przepisał mi mój endo.U mnie operacja trwała od momentu zabrania do przywiezienia na salę 3 godz,o godz.7,30 już na sali przedoperacyjnej kroplówka,o godz,8,00 narkoza i smaczne spanie do godz,10,30 kiedy obudziłam się i przewieźli mnie na salę. Będzie wszystko dobrze.Ale Ciebie rozumiem,też tak miałam, Pozdrawiam serdecznie.Dobrej nocki życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joker1979, wspaniała wiadomość w sam raz na urodzinki :-) i najlepszego również ode mnie bea42 ja na wypisie mam napisane strumectomia subtotalis obustronna(nie mam pojęcia co oznacza u Ciebie ten trzeci wyraz)i to oznacza, że wycieli mi po kawałku obu płatów tarczycy. i chyba nie tak dużo skoro jestem 4 m-c po operacji i cały czas bez tabletek. na początku tsh miałam 4,04 a po m-cu samo spadło do 2,04. ciekawe jakie mam teraz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bilateralis to właśnie obustronna....czyli mi tez coś tam zostawili:) Mam tylko wątpliwości co do łykania Letroxu 100. Przed operacją niczego nie brałam, TSH było w normie, poniżej 1. Teraz nagle mam brać taką dużą dawkę??? Wizytę u endo mam na początku sierpnia jak juz dostanę wyniki histop., może się lepiej wstrzymać z letroxem, odczekać i zrobić nowe TSH? Jak myślicie? Tabletki wypisano mi na oddziale, i nie był to endokrynolog.... Póki co czuję się ok. DORADZCIE COŚ, PLZ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i czy braliście te zastrzyki przeciwzakrzepowe po operacji???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bea42 Słoneczko ale Ci dobrze... jestes już po operacji.. a ja przed i się zaczynam bać choć tu z Wami mi lżej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawid83
Justyna u mnie wyglada to tak , że zawiozłem preparaty te co mi wycieli do Gliwic i tam jeszcze raz badają po swojemu- to standardowa procedura w przypadku raka tarczycy, pod koniec lipca mam wyznaczona wizyte i wtedy prawdopodobnie bede wiedział, czy druga operacja będzie, żeby wyciąć pozostałości tarczycy, czy tylko leczenie jodem.Strasznie się boję co oni tam wybadają , we wrocławiu znaleźli mi carcinoma papillare śr 1,5cm. Bea ja nie dostałem żadnych zastrzyków, mysle natomiast że to jest indywidualna sprawa, w zależności od tego jaką kto ma krzepliwość, dużo ludzi ma problemy z krzepliwościa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid, a bierzesz po operacji jakieś hormony tarczycy? Bo juz nie wiem czy brać ten Letrox 100 czy poczekać do wizyty u endo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bea42 moj endo powiedzial zebym po operacji 2 tyg sie do niego zglosila z wynikami badan z wapnia fosforu i tsh i wtedy cos mi przepisze. mowil ze hormonow mi starczy po operacjina te dwa tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zastanawia mnie tez kwestia zdejmowania szwów. Podobno mam jakiś pojedyńczy kosmetyczny, i mam się zgłosić na zdjęcie dopiero za tydzień w poniedziałek, czyli 12 dni po operacji. Możliwe to? Czy coś zle zrozumiałam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bea42, właśnie to znaczy obustronna :-) czyli mamy tak samo, tylko nie wiadomo czy tyle samo wycięte. ja jak już wcześniej pisałam nic nie biorę i nie brałam TSH samo spadło wapń w normie, ale może niech mądrzejsi się wypowiedzą w tej kwestii. a co do zastrzyków, jeżeli chodzi o te w brzuszek, to miałam tylko w czasie pobytu w szpitalu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bea42 a ile Ty jestes w tej chwili po operacji?? ile dni? mi lekarz chirurg powiedzial ze mi zdejmie w 6 dniu, ale jaki szef bede miala to nie wiem. ale operacje mam 28 lipca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rerenia: operacja była we czwartek. Czuję się całkiem niezle, tylko lekkie osłabienie. Po cesarce rok temu tez miałam szew kosmetyczny, czyli jedna długa nić, i zdjeli bodajże w 9tej dobie. Najgorsza to ta niepewność wynikająca z niedoinformowania... Ale chyba sobie ten letrox póki co daruję. Za 2 tyg odbieram histop, także przy okazji dadzą skierowanie na TSH i inne, wtedy ewentualnie zacznę łykać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bea A niby dlaczego chcesz sobie hormon darować???? zuzia ❤️ Wiesz, teraz w te upały to trudno mi stwierdzić jakie samopoczucie... Właściwie wszystko można zwalić na tą patelnię panującą za zewnątrz i w mieszkaniach:( Nie bardzo lubię taką pogodę, więc komfortowo się nie czuję.... Uffff. Pozdrowienia dla Ciebie i wszystkich pocących się, tak jak ja 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość women38
bea42 Leki przeciwzakrzepowe też brałam po operacji miałam ich 20. Także spokojnie możesz brać. Ja mam wycięty cały płat prawy i część lewego. Dostałam eutyrox 50 i do tej pory biorę tę dawkę. TSH jak narazie w porządku. Po operacji jestem 2,5 mieś. Pozdrawiam i cieszę się że masz to już za sobą . A gdzie miałaś operację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bea42 Dostałaś te zastrzyki do brania po wyjściu ze szpitala? Ja dostawałam je tyle ile leżałam w szpitalu . Jeśli chodzi o hormon to zaczęłam brać już na drugi dzioeń po operacji . Odstawić zawsze można jak lekarz uzna że zbędny. Ela , pozdrawiam , trzymaj się tam i nie umrzyj z nudów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bea bierz hormony obowiązkowo jak ci wypisano ze szpitala jak będą zbędne to zawsze zdążysz odstawić albo zmniejszyć dawkę ale naprawdę bez hormonów człowiek czuje się coraz gożej gwarantuję ja jest już miesiąc bez hormonów i czuję się fatalnie ale cieszę się na samą mysl że od wtorku zaczynam spowrotem brać hormony. lalinka pozdrawiam serdecznie jeszcze ze szpitala jeszcze jedna noc w szpitalu rano kąpiel scyntografia rozmowa z lekarzem i do domu hura !!!!!!!!!!!! pozdrawiam wszystkich ze szpitala w Warszawie dobrze że to już koniec ale za pół roku spowrotem na diagnostykę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
operację miałam w szpitalu uniwersyteckim w Białymstoku. Boję się tego hormonu, bo raz, że duża dawka, a dwa że przed operacją żadnego nie brałam, i czułam się ok, TSH tez cały czas było w normie. Ze mną lezały jeszcze 2 kobietki tarczycowe, i wszystkie dostałyśmy przy wypisie Letrox 100, jakoś tak z marszu.... Ale skoro radzicie, to będę brać, od jutra. Zastrzyków w brzuch nie dostawałam w szpitalu, dopiero do domu. Dzięki wszystkim za wsparcie, jest niezle pomimo upałów, i nawet mam siłę sama zajmować się swoim kochanym roczniakiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bea Przecież nie masz prawie całej tarczycy. Hormony będziesz musiała brać do końca życia. 100 to normalna dawka. Moja przyjaciółka bierze 175 od 2 lat. Nie rozumiem czego się boisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 lat temu brałam letrox 50, i bardzo szybko weszłam w nadczynność. Paskudnie się wtedy czułam :/ Skoro zdjęcie szwu mam za tydzień, to jak często zmieniać sobie opatrunek? Używać sprayu antyseptycznego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bea Ale kochana 5 lat temu MIAŁAŚ tarczycę. Przy jej braku ciężko wpaść w nadczynność:) Nic się nie martw. Z opatrunkiem to nic nie poradzę, operację miałam wczesną wiosną, a wiadomo, że rana lepiej się goi, niż wtedy, gdy są upały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hurra!!!!!!!!!! już w domu po dużym jodzie teraz tylko kilk dni kwarantany od dzisiaj biorę swoją ukochaną biała tabletkę rano ale narzai e małą dawkę przez 5 dni 50 i tak o będę zwiększać dawkę co 25 co dni ale już jestem szczęliwa gdyż scyntografia wyszła dobra nie ma żadnych przeżutów ale jeszcze gromadzi mi się jod w loży po tarczycy w dwóch obszarach pozdariwam wszystkich serdecznie duży jod to nic strasznego. Bea dawka 100 po wycięciu tarczycy to standard dy punkt wyjcia do dalszego ustawienia hormobroów taka dawkę dają w większoci szpitali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Letrox 100
To normalna dawka dla tych,którzy brali wcześniej ,a nie dla tych co nie brali w ogóle. Bea zacznij od 50.Clexanki są zbędne kiedy jestes juz na chodzie .Takie zastrzyki przyjmuje sie tylko w trakcie,kiedy człowiek jest unieruchomiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Letrox 100 a co ty lekarz że wiesz lepiej niżeli lekarz który wypisal bea eutyrox 100. 50 zaczyna się jak funkcjonuje się bez hormonów przez dłuży czas np. miesiąc kiedy miało się odstawione hormony przed dużym jodem i tsh jest wysokie ja jest po odstawieniu hormonów od dzisiaj biorę hormony faktycznie zaczynam od 50 ale ja mam tsh 107 natomiast osoba bezporednio po operacji ma jeszcze tsh w normie zreguły i nie musi zaczynać od minimalnych dawek pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Letrox 100
Nie lekarz,lecz pacjent .Przed operacja tez nie brałam hormonu,zostawiono mi tylko część lewego płata ,kazano zacząć od 50 po miesiącu zrobic badania i zwiekszyli wtedy na 75 i tak zostało ,no ale widzę,że wy tu madrzejsi jesteście niz mój endo ,to sie nie wypowiadam juz więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Letrox100, dzięki za poradę, tez miałam takie podejrzenia ze trzeba od połowy tabletki zaczynać przygodę z hormonem....no i te zastrzyki wydały mi się z lekka absurdalne skoro normalnie juz funkcjonuję. Skontaktuję się tel ze swą endo, i się upewnię z tą dawką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×