Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ozam

guz tarczycy3

Polecane posty

Gość Megan91
dawid83 glowa do góry!!!!!!!!!!! jesteś zdiagnozowany i wiesz jak to się leczy!!!!!!jod przejdzieszszybko i będzie zdrów!!!!!!! pomyśl o tych, którzy jeszcze nie wiedzą co im jest, dlaczego żle się czują i szukają przyczyn, miłego dnia dla Wszystkich!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małgorzata D Wszystko w normie, trzeba co jakiś czas kontrolować pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koala 60, mój wynik juz jest / dzwoniłam wczoraj do szpitala/, dziś jadę odebrać. Teraz sezon urlopowy, także dłużej to trwa. Czekaj cierpliwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwonagos od dawna interesuję się zasadami zdrowego odżywiania. Oprócz tabletek na cholesterol nie biorę żadnych innych. Jedna na noc. Żadnych sztucznych witamin i minerałów. Wyłącznie te z pożywienia. Dlatego jem dużo warzyw i owoców między innymi. Z owocami też trzeba uważać - zawierają sporo cukru. Jeżeli coś jest z moim organizmem nie tak zawsze szukam informacji w jakich pokarmach mogą się one znajdować. I wprowadzam je do memu. Staram się jeść wszystko co naturalne (nie zawsze tak jest bo wiadomo, że producenci żywności serwują nam niestety chemię). Wydaję więc sporo na żywność, ale za to nie wydaję w aptece. No i nie muszę się truć chemicznymi substytutami. Tak jakoś mi się do tej pory udawało. Jak będę musiała to oczywiście będę brała te leki - mam nadzieję, że tylko przez jakiś czas. Endo mam naprawdę super. No, a przede wszystkim kompetentną. Sonia 71 boję się brania leków ze względu na skutki uboczne. Przeczytałam, że mam nadczynność subkliniczną, czyli tę ukrytą bez żadnych objawów. Guzki wykryto u mnie przypadkowo przy okazji usg piersi, jako że staram się w miarę co jakiś czas robić niektóre badania. Masz rację, że nieleczona nadczynność może być niebezpieczna dla zdrowia i dlatego jak napisałam wyżej jeżeli będę musiała to oczywiście będę brała. Teraz zgłębiam wiadomości na temat chorób immunologicznych. Serdecznie pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to zgłębiaj te wiadomości a póżniej podziel się nimi na forum jestem szczególnie zainteresowana, bo to co mam ja zapalenie tarczycy(hashomoto)to schorzenie imunologiczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam juz swój wynik: Struma nodosa cum noduli hyperplastici. A w węzłach chłonnych jakiś stan zapalny niespecyficzny, a w drugim tkanka tłuszczowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę o pomoc.Jestem po operacji tarczycy:całkowite usunięcie tarczycy,wszczepienie przytarczycy prawej górnej,usunięciu węzłów chłonnych przedziału środkowego szyi, usunięcia węzłów chłonnych bocznych lewych.Idąc na operację wiedziałam,że to rak brodawkowy.Dziś dostałam wynik hist-pat. lewy płat tarczycy- carcinoma papillare(typ sclerosing variant) infiltrans lobi sinistri glandulae thyreoideae.Średnica guza 17mm-pT3N1a Cieśń-Thyreoiditis chronica.wypreparowano dwa węzły chłonne z przerzutami carcinoma papillare węzeł chłonny tkanki okolicy przedtchawicznej- również przerzut carcinoma papillare węzły chłonne szyi boczne lewe- 24 wypreparowano w tym 3 z przerzutami jak wyżej. pomóżcie mi to odczytać bo wydaje mi się że źle to wygląda.Idę na jod 12 sierpnia.Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beta1117
Dawid 83 Jestem nowa o podobnych dolegliwościach .Operowana byłam we Wrocławiu 24 czerwca w Klinice na Borowskiej. Po biopsji u prof. Jelenia wiedziałam, że rak brodawkowy itak było 1.2 cm. Wycieli mi całą tarczycę wraz z cieśnią. W gliwicach byłam 27 lipca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga1969 Carcinoma papillare glandulae thyreoideae - rak brodawkowaty gruczołu tarczycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawid83
Witam! Bea gratuluję wyniku! Aga1969 -tak jak pisała Iwangos to rak brodawkowaty tylko ten sclerosing to jakiś podtyp, którego nie mogę znaleźć,ale to nie ma znaczenie, jest brodawkowaty i tyle, ja też mam brodawkowatego i pT3 , a węzłów mi nie wycięli i nie wiadomo czy są czyste!Zresztą jak usłyszałem od onkologa najważniejsze, że to rak zróżnicowany =WYLECZALNY!12 sierpnia idziesz na jod do Gliwic?bo ja mam się tam stawić na jod 11 sierpnia! Beta - ja byłem operowany na Skłodowskiej, 29 byłem już na drugiej wizycie w Glwicach i zakwalifikowali mnie na pierwszy jod , a Tobie tez zbadali już szkła w Gliwicach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga, wklejam tu klasyfikację. Klasyfikacja TNM guzów tarczycy T - guz pierwotny Tx - nie można ocenić guza pierwotnego T0 - nie stwierdza się obecności guza pierwotnego T1 - guz wielkości do 1 cm, ograniczony do miąższu tarczycy T2 - guz wielkości 1 - 4 cm, ograniczony do miąższu tarczycy T3 - guz powyżej 4 cm średnicy, ograniczony do miąższu tarczycy T4 - guz każdej wielkości wychodzący poza torebkę gruczołu tarczowego UWAGA! Każdy stopień można podzielić na: a) jednoogniskowy b) wieloogniskowy N - regionalne węzły chłonne (do regionalnych węzłów chłonnych należą węzły szyjne i śródpiersiowe górne) Nx - nie można ocenić okolicznych węzłów chłonnych N0 - nie stwierdza się przerzutów nowotworowych do węzłów chłonnych N1 - obecne przerzuty do regionalnych węzłach chłonnych N1a - do węzłów szyjnych po stronie guza N1b - do węzłów szyjnych po stronie przeciwnej, pośrodkowych, obustronnie oraz/lub węzłów śródpiersiowych górnych UWAGA! Do oceny pN w przypadku limfadenektomii selektywnej konieczna jest ocena przynajmniej 6 węzłów chłonnych. M - przerzuty odległe Mx - nie można ocenić przerzutów odległych M0 - nie stwierdza się obecności przerzutów odległych M1 - stwierdza się przerzuty odległe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid83 Ja idę na jodoterapię w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach Mieszkam tutaj.Poza tym po muszę powiedzieć że są tu naprawdę wspaniali lekarze,ordynator chirurgii powiedział przed zabiegiem"wytnę wszystko co nie będzie mi się podobało" tak też zrobił. Mam tylko nadzieję,że więcej tego już we mnie nie ma a jeżeli jest to jod to załatwi. Dziękuję za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga Tak brzmi dosłowne tłumaczenie z translatora. Rozproszonych stwardniające odmiana raka brodawkowatego tarczycy -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beta1117
Dawid W Gliwicach byłam pierwszy raz więc oddałam szkiełka przyjmował lekarz Michał Kalemba rzeczowy sympatyczny pytał jakie mam pytania zwiększył dawkę enthyrostu na100 brałam 50 na zmianę75 poziom PSH był 8.7 . ZrobiL USG i znalazł coś w węzłach dlatego miałam też biopsję. 19 sierpnia zdecydują operacja węzłów lub jod. Może się uda bez operacji. Moją tarczycę wykryli przez przypadek żadnych objawów wyniki krwi też dobre. Dawid nie mart się jest to uleczalne, wszyscy to mi mówią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawid83
Beta u mnie też żadnych objawów , guz wyszedł przez przypadek,miał być tylko gruczolak, bo biospji wyszło że to guz pęcherzykowy a po operacji okazał się rakiem, wezły od początku mam nie powiększone-na usg po operacji nadal nie powiększone więc nie robili mi biopsji, ale kto to wie co to wyjdzie na scyntografii, wczoraj też przyjmował mnie Kalemba:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawid83
Iwangos to może ten sam chirurg nas operował?:), ciężko się tam śpi , niby sale małe ale te prześwity górą powodują , że wszystkich słychać dookoła!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, te prześwity.... 5 rano - koniec spania:) Masakra. Mnie operował dr P.D.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, juz po. Zyje! Pisze ze szpitala. Oqeracje mialam 29lipca. Nie bylo zle. Odezxe sie niebawem. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słoneczkosłoneczko
Małgorzata D wole guzkowate czyli tak jak ja. Jestem 5 miesiąc po resekcji tarczycy.Taki wynik to informacja że masz wiele guzów na tarczycy. Ja miałam kilkanaście i przechodziłam z nimi kilkanaście lat .Ale trzeba było się zebrać i wyciąc ,bo nigdy nie wiadomo co siedzi w środku.Biopsja nie daje gwarancji,że jest ok. Więc trzeba kontrolować i finalnie pewnie operować .Ale to decyzja Twoja i lekarza. Pozdrawiam dawid33 trzymaj się. jesteśmy z Tobą rerenia czekamy na relacje i wrażenia, pozdrawiamy również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rerenia pozdrawiam jak tam po operacji czy wszytsko w porządku z głosem i czy przytarczyczki pracuja trzymaj się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid trzymaj się podadzą jod iwszystko będzie ok. pozdrawiam ela. Ja jod miałam dwukrotnie i dwa razy miałam odstawiane hormony jestem trzy togodnie po dużym jodzie w Warszawie a tam przed jodem odstawia się na miesiąc hormony już pomału dochodzę do siebie bo tsh miałam bardzo wysokie. Ty jedziesz do Gliwic bez odstaiwienia hormonów także nawet nie odczujesz że miałeś podany jod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słoneczko,' dzieki za odp. w badaniu mikroskopowym mam napisane : wyłącznym materiałem cytologicznym z badanego guzka prawego płata tarczycy są prawidłowe komórki pęcherzykowe - struma nodosa dr n med. Jan Stencel- ponoć najlepszy w Trójmieście pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małgorzata D a co ci powiedział twój endokrynolog ,nie zaleca ci operacji ? od jak dawna kontrolujesz tego guzka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soniu, konsultowałam guzy z najlepszym endo na Wybrzeżu prof Sworczakiem,operację bedę miała w przyszłym roku bo to ze względu na wiek mnie nie ominie.Najlepiej teraz gdy mam 50 lat a nie siedzemdziesiąt.Guzy mam od 20 lat.Są stabilne,konroluje od dwóch lat.Profesor mi powiedział, że są to najpewniej gruczolaki.Połowa ludzi ma guzy tarczycy. .Nie ma co panikować pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś z was leczy się u endokrynologa na ubezpieczenie czy tylko prywatnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja leczę się na kasę prwyatnie u endo byłam tylko raz i to u tej samej co na kasę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sonia Ja pryw. Dostanie się do endo na NFZ graniczy z cudem. Moja pierwsza wizytyta-zarejestowałam się w styczniu na koniec czerwca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×