Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ozam

guz tarczycy3

Polecane posty

witam mam pytanie,po jakim czasie od operacji całkowitego usunięcia tarczycy należy zrobić TSH?Jak długo trzeba zażywać Calperos i Alfadiol,w przypadku gdy wyniki poziomu wapnia są w normie?Od operacji mineło2,5 tygodnia.CZY mam się już zapisywac do endokrynologa ,czy na razie wystarczą wizyty kontrolne w Gliwicach ?Aha,chciałam jeszcze dodać ,odbiegając od tematu,,że osobom z chorobą nowotworową należy się zasiłek pielęgnacyjny(bez względu na dochody).Pozdrowienia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprostowanie-nia ja mam się zapisać ,tylko moja córka,bo to ona jest po operacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marbi z tego co mi wiadomo, to anaplastyczny występuje w późnym wieku po przekształceniu się nowotworu zróżnicowanego. Nie ma co pisać czarnych scenariuszy. Skoro masz już termin operacji to należy lokatora wyciąć, mysleć pozytywnie, bo w każdym leczeniu nastawienie pacjenta to połowa sukcesu:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proponuję przeczytać artykuł o chorobach autoimmunologicznych autorstwa Sławomira Gromadzkiego. Oto link do tego artykułu - wpisać w google: http://www.pt.maranatha.pl/zdrowie15.html A tutaj wycinek z tego artykułu: "Nie ulega wątpliwości, że dla osób chorych na choroby autoimmunologiczne ( a do takich należą również choroby autoimmunologiczne-mój przypis) , najbardziej wskazana jest dieta wyłącznie roślinna, bez nabiału ani żadnych zwierzęcych produktów. W przypadku chorób z autoagresji nie powinno się spożywać najmniejszych ilości słodyczy, napojów słodzonych, serów żółtych, ciast itp. i oczywiście w żadnym wypadku nie można stosować najmniejszych ilości używek, włącznie z kawą, alkoholem, herbatą, czekoladą czy napojami typu cola" Jest ponadto opisanych dużo chorób autoimmunologicznych wraz ze wskazaniami jak postępować w takich chorobach i jeszcze przypadki tzw. cudownych uzdrowień, które tak naprawdę są tylko zmianą sposobu życia i diametralną zmianą zasad żywienia. I to jest najtrudniejsze właśnie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marbi
trochę mnie pocieszyłaś julkakoszulka;-) bo jauz mam bóle kosci i w płucach mnie ściska a wszystko oczywiście oczyma wyobraźni to przerzuty;-)mnie martwią te makrozwapnienia wolałąbym mieć mikrozwapnienia;-) dziewczyny czy wy robiłyście sobie USG tarczycyw cześniej? bo ja przyznam się dopiero pierwszy raz w wieku 37 lat. Nie wiadomo ile ten guzek gnojek tam siedzi;-) ja miałam kaszel i duszność i dlatego poszłam...a mój ma już 13x11x10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marbi Na usg miał 1,3 cm i wygladał nie najgorzej wg lekarza po operacji okazało sie ze ma 2 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marbi
alemala to znaczy że USG prawdy ci nie powie do końca...a odczuwałaś jakieś objawy tego guza?. kurdę mnie ta ręka tak niepokoi boli mnie już od miesiąca w stawie ramieniowym...pech po stronie guza;-) i nic mi nie pomaga. Alemala miałaś jakieś zwapnienia w tym guzie? Mi lekarz powiedział że 5% że nowotwór złośliwy ale oni tak mówią widocznie żeby nie denerwować pacjenta, jakby 5% podejrzewali toby mi kalcytoniny nie kazali chyba robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marbi a co to jest ta kalcytonina? co ona wskazuje? nie martw się tak na zapas ,poczekaj na wynik biobsji, większość guzków to chyba hypoechogeniczne , mój też , myślałam że gorsze są mikrozwapnienia niż makrozw. ale w sumie to nie znam się , mnie tam nikt nie straszył ,że mój guzek tak żle wygląda chociaż też jest hypo i ma 2cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARBI na zapas to sie nie martw, co do zwapnien to moj onkolog powiedzial ze mikrozwapnienia sa podejrzane o zmiane zlosliwa,takze glowa do gory,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marbi
no proszę, a mój powiedział że on o zwapnienia sie najbardziej nie martwi ale o nieregularny kształt, ale powiedział też że jakby miał 'diagnozować" po usg jaki nowotwór to rdzeniasty bo mikrozwapnienia są charakterystyczne dla zróznicowanych a makro dla rdzeniastego. A kalcytonina to marker tego rdzeniastego i wskazuje na jego obecnosć sonia71 a ty co tam masz w tym guziku? czekasz na operację, sorki ja nie nadążam jeszcze ale wkrótce juz będę;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marbi
nie wiem co jest, piszę i się nie wkleja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marbi
no;-) więc tak, kalcytonina to marker tego rdzeniastego i mój endo powiedział że najbardziej go niepokoi kształt który jest nieregularny, a nie zwapnienia, ale po tych zwapnieniach jakie ja mam to on wnioskuje że to bardziej rdzeniasty bo mikro zwapnienia sa charakterystyczne dla zróżnicowanych a makro dla rdzeniastego i stąd ta kalcytonina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marbi
a jednak tamto sie wkleiło;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marbi miałam biobsję prawie półtora roku temu nic złego wówczas nie wykazała ,a teraz to mam dodatkowo zapalenie tarczycy i lekką niedoczynność, biorę eurytox i za miesiąc z wynikami na kontrolę .a ty kirdy bedziesz miała wynik biobsji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marbi
sonia 11 sierpnia będę miała wyniki a 20 na operację, a ty miałas wyniki w normie przed biopsją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marbi
i mi już 3 lekarzy powiedziało że operacja byc musi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcz e na wiosnę miałam w normie tsh, ft3, rt4 a teraz w lipcu zrobiłam tsh :5 i TPO(przeciwciała) 1700, mam podobno zapalenie tarczycy hashimoto , mój lekarz o operacji to nic nie wspomina póki co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marbi
to jesteś szczęściara;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marbi
Danan a Ty co miałeś/miałaś?;-) jestes po operacji czy się leczysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy ja wiem czy szczęściara, po operacji to przynajmniej wie się na 100% co to był za guzek a tak to zawsze jakieś obawy są ale wydaje mi się ,że jeśli nie ma takich ewidentnych wskazań to lekarze jakoś nie śpieszą się z kierowaniem na operację być może ze względu na ryzyko uszkodzenia tych przytarczyc i póżniejsze problemy z wapniem, tak sobie myślę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marbi
techniczka od biopsji podała mi wynik przez telefon, podobno guz jest koloidowy, to już mniejsza szansa że rak co? z drugiej strony ja koloidowy może być nieregularny? już sama nie wiem, powinnam się cieszyć a ja się zastanawiam czy aby przypadkiem się nie pomylilil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale przecież nie każdy guzek o nieregularnych kształtach to rak, nie potrzebowali by robić biobsji jeśli tak by było, zaczekaj spokojnie na wynik,będzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki moje kochane , ktore sa juz po operacji... mam pytanie.. Jakas taka jestem slaba po operacji czy cos mam brac na wzmocnienie organizmu czy sama wroce do normy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzia 1
Rerenia Ja po operacji czułam się dobrze,oprócz szyi ,której dyskomfort jeszcze czuję do dzisiaj a jestem dwa miesiące po operacji.Ale robię w miarę wszystko no nie dźwigam za bardzo.Endokrynolog powiedział,że w środku rana goi się do roku,tak że bez nerwów.Dbam żeby mi było ciepło w szyję ,bo inaczej to zaraz czuję szyję sztywną.Rana super zagojona. Wyniki TSH w normie ostatnio o,971.Biorę Euthyrox 75 .Jak będziesz miała ranę zagojoną to można szyję natłuścić oliwką dla dzieci albo kremem LINOMAG.Ok. 1 miesiąca psikałam ranę octeniseptem.Podpowiedziała mi koleżanka,która też była po operacji tarczycy.A po dwóch miesiącach zafundowałam sobie żel silikonowy Dermatix i od paru dni smaruję cieniutko na noc.Pozdrawiam serdecznie Iwonagos Ciebie też pozdrawiam serdecznie.Jak się czujesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marbi usmialam sie z Twoich wypowiedzi, to co wolisz raka od zwyklego guzka?Ja jestem po operacji 14 lat wole guzkowe ze zwapnieniami ,mialam usuniety prawy plat i czesc lewego i na tym poodrastaly sobie guzki,w dwoch sa podejrzane zmiany jadrowe,mam wspaniala dr ktora pochopnie nie kieruje na operacje, we wrzesniu mam kontrolna wizyte to zobaczymy co zadecyduje,co trzy miesiace mam sie zglaszac.Rerenia wiadomo ze czlowiek jest slaby, ale glowa do gory wszystko powolutku wroci do normy,ja niczym sie nie wzmacnialam, tylko nie zglosilam sie do endo jak mialam zalecone w wypisie i z braku hormonow bylam do D po jakims czasie,bedzie dobrze glowa do gory pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, dzisiaj wróciłam z mamą z biopsji. Wyniki wyszły pozytywne. Guz nie jest rakiem. Jest łagodny. Na wypisie nie ma nic z TSH...? Ale są powiększone wole tarczycy. Jaka jets różnica? Buziaki dla wszystkich przed i po operacji!!! Trzymajcie się!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megan91
Witam wszystkich!!!!!!!!! Nareszcie moje wyniki się stabilizują, a to powoduje że termin operacji coraz bliżej. W przyszłym tygodniu spotkanie z chirurgiem na ustalenie konkretnej daty. Nic tak nie cieszy jak konkrety!! Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koala60
kochani jak się czuliście po odstawieniu hormonu przed jodowaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane dziekuje Wam bardzo za odpowiedz Martwie sie tylko kiedy ta rana bedzie wygladala jako tako, a nie taka strupkowata... A powiedzcie mi jescze jak dbalyscie o rane po operacji? tzn pierwszy dni , tygodnie po, ja jestem juz tydzien po operacji i jak mam dbac o nia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×