Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lidl jest tani?

bezdotykowy termometr dla dzieci

Polecane posty

Gość marysia_67
My mamy NC150 z Microlife i już rok nam służy, więc mogę polecić. Co do sprzętu z Lidla - nic mi na jego temat nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alinka_linka
W życiu nie kupiłabym sprzętu medycznego w lidlu. To tak, jakbyś leki kupowała w warzywniaku... Pewnie nawet atestu to nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna888
Ja również polecam Microlife, daje dokładne wyniki i jest zupełnie bezawaryjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 222
Ja polecam włoski sprzęt - Thermofocus lub Visiofocus - w zależności od portfela. to jest sprzęt, który pracuje cały czas uwzględniając temperaturę otoczenia. przy mierzeniu widać, jak zmieniają się dziesiąte stopni. mnie nigdy nie zawiódł, a używam już przez dłuższy czas. polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najwieksze gowno jakie mozna bylo wyprodukowac ten termometr. w szpitalu tego uzywaja dla noworodkow a zwykly mowi o 3 stopnie wiecej jak czuc po dzicku ze ma goraczke kazdy przeciez pozna po swoimdziecku a pielegniarki jeszcze sie kluca i nie wierza tym rteciowym to kurwahore jest a zwlaszcza ze pielegniarki sa starszej daty to ja juz niewiem czym sie kieruja tacy ludzie , chyba tym zebyodwalic swoja robote , to nie kurwa zaprawa a male dziecko ktore moze umrzec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj maly lezal w szpit i miezyli wlasnie tym gownem i to w czolo jeszcze jak czolo przewaznie jest chlodniejsze od reszty . i to tez zalezy od organizmu czlowieka moj maly ma chlodne czolo a cala glowa rozpalona i cialo a oni przykladaja do czola . nie pozwalajcie na to ! zawsze miezcie swoim termometrem bo oni patrza na procedury . maly mial 39,2 a ona przyszla strzela wym gownem i 36,7 .mowie to jeszcze raz , i 38,2 za chwile znow i 37 ,2 i jak to ma zmierzyc dobrze? i dotyka dziecko i czuje ze gorace i gada ze on niema goraczki bo czuc , bo musi wierzyc temu term co jest gownem . nie wierzcie tymtermometrom w szpitalasch bezdotyowym lepej zeby dziecko sie obudzilo przy normalnym mierzeniu niz by mialo ucierpiec przeztaki termometr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam termometr z lidla i dwa razy drozszy z apteki, lidlowy jest dokladniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dziecka
Proszę pana/i to jest forum, gdzie osoby wymieniają doświadczenia - nie przeklinają i nie pokazują swoich emocji - jak pan/-i gość wpisy powyżej. Panu/i już dziękujemy za wypowiedź. szkoda, że nic nie wnosi do sprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Termometr elektroniczny jest tak samo trudny w użytkowaniu jak zwykły. Specjalnie taki zakupiliśmy z mężem bo myśleliśmy że będzie lepszy, ale problem z pomiarem jaki był tak jest. Ostatnio mieliśmy taką właśnie sytuację. Dziecko w nocy się obudziło i zaniepokoiło mnie że dotyku było nienaturalnie gorące. Zaczęłam mierzyć temperaturę i robiłam chyba ze trzy podejścia i za kazdym razem wychodziła inna temperatura. Z tego wszystkiego najbardziej ufałam swojej własnej ręce przyłożonej do czoła dziecka :O No ale jakiś termometr w domu powinien by ć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
acha i dodam jeszcze że sytuację utrudnia fakt że synek się złości jak celujemy mu w czoło "pistolecik" i za każdym razem kręci głową "nie". A czoło w chwili pomiaru powinna być nieruchomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przepraszam użyłam nazwy "elektroniczny" ale teraz widzę że to zupełnie co innego! Miałam na myśli bezdotykowy termometr, na podczerwień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Joasi
Proszę Pani, ja zachęcam do zakupu termometru thermofocus, który nabyłam w kwietniu tego roku. ma sensor odległości i bezszelestny. kupiłam go w aptece w dobrej cenie i działa bez problemowo. ten termometr mierząc temperaturę cały czas na wyświetlaczu ją pokazuje, więc nie ma problemu, jeśli dziecko rusza główką. co więcej - wyczytałam, że jest to jedyny termometr, który ma referencję pomiaru również na zamkniętej powiece oraz na tętnicy szyjnej, więc miejsc na dokonanie pomiaru jest więcej. odległość określa się za pomocą światełek, które są bezpieczne - bo to światełka LED. polecam - mama Jasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikt taki
termometr firmy NOVAMED jest tak samo chiński i tak samo niedokładny jak każdy termometr produkowany w tym kraju. ciekawe jest to, że Chiny produkując na eksport termometry bezdotykowe, jednocześnie ich nie sprzedają w swoim kraju. sprowadzają z Włoch inne termometry, bo wiedzą co jest dobre. A my wszyscy dajemy się nabierać na cenę, promocje i slogany typu: swiss design........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnnkaa
Używamy z powodzeniem BabyOno termometru - jak dla mnie super, działa i jest prosty w obsłudze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośka 77
Ja polecam thermofocus essentiale 0700A2 - produkt włoski, intuicyjny i pokazuje temperaturę do której nie mam zastrzeżeń. widać, że cały czas pracuje kiedy się go zbliża lub oddala, aby ustalić odpowiednią odległość do pomiaru. mogę polecić wszystkim, którzy do tej pory zrazili się do bezdotykowych termometrów. koszt to około 150zł, ale warto zainwestować raz i nie mieć potem problemów z reklamacjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my mamy brauna, elektroniczny douszny. Pomiar trwa 3 sek. Mierzyliśmy temp u siebie kilka razy, u dziecka również i wygląda na to, że ok. Ale przyznaję, że nie mieliśmy do czynienia z wysoką gorączką. Przed tymi bezdotykowymi przestrzegała nas położna w szkole rodzenia. Mowiła, że są zmuszone stosować takie na oddziale, bo takie akurat mają, ale jak jest słoneczny dzień to wszystkie pacjentki leżące na salach nasłonecznionych, mają stan podgorączkowy. Więc same sobie zdecydujcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośka 77
Douszny miałam też Braun - był dobry. problem w tym, jak zmierzyć dziecku temperaturę w nocy nie budząc go oraz co zrobić, jak dziecko ma zapalenia ucha - nie włożysz do niego nic. dodatkowo kapturki - drogie. To spowodowało, że znalazłam thermofocus'a i porównując oba modele dziś - temperatura u zdrowego dziecka jest praktycznie taka sama - na czole jak i w uchu. przewaga bezdotykowego jest dla mnie dziś bezdyskusyjna. z czystym sumieniem polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość draco
Witam. Apropos termometrów bezdotykowych. Zakupiłem takie cudo firmy omron za 130pln. Wydawało się, że to świetny zakup, lecz po południu dziecko zaczęło narzekać, że mu zimno i drżało. Zmierzyłem temperature owym termometrem i wynosiła 37,8. Lecz dziecko bardzo źle wyglądało i po ponownym pomiarze tym razem termometrem rtęciowym okazało się , że ma 39.5 !!!!!! Nie kupujcie tego badziewia bo można kogoś zabić!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jakub 81
Witam, ja także zakupiłem termometr Omrona. Niestety pomiary totalnie niewiarygodne. udało się go oddać w kolejnym dniu - uffff. kupiłem więc osławiony Microlife NC-100. skanowanie temperatury - 3 sekundy, oślepiające niebieskie światło - wynik raz w miarę dobry, a za chwilę zupełnie różniący się. Uczciwie mówiąc - oddałem znajomym. Kupiłem za duże pieniądze Visiofocus - zapłaciłem 260 zł. Dużo czytałem na temat dobrego termometru. Minęły już dwa miesiące - jestem wreszcie zadowolony - póki co. Ma takie łuki gdzie muszą znaleźć się cyfry i to jest dobra odległość. tutaj mam większą pewność, że pomiar jest odpowiedni. rozmawiałem też z dystrybutorem tego termometru - z Rzeszowa: dużo się dobrego dowiedziałem, choć każdy swoje chwali. różnica jest taka, że wszystko potem mogłem sprawdzić i stwierdzić, iż to, co mówili było prawdą. poprzednie termometry nie pokazywały odległości i chyba to był prawdziwy powód - tak sądzę. polecam ten visiofocus kogo na niego stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Omron, Microlife, Novamafree - jeden pieron. wszystko mierzy tak samo - to znaczy jak chce. nie wiem, czy już się skalibrował, czy dopiero się kalibruje. jaką odległość zachować? To wszystko do d... piszą o jakiś włoskich termometrach - czy ktoś może napisać co to i czy warto naprawdę kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goździkowa2
o..... i sensownie piszesz - myślę tak samo o chińskich termometrach. nie warto kupować Microlife bo co chwila pokazuje taką samą temperaturę - z różnych odległości - co za badziew. wymieniono mi go już 3 razy - chwila dobrze - potem źle. co zrobić - takie życie, że nas w butelkę nabierają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość do goździkowej2
prawda, oj prawda Pani Goździkowa...... to samo z inhalatorami, ciśnieniomierzami, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basssiowa23
Drogie mamy jesli zalezy Wam na dobrym i sprawdzonym termometrze to tutaj na pewno znajdziecie wszystko to co szukacie http://geratherm.pl/classic/ I dlatego szczerze Wam równiez polecam. U nas zawsze sie sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyga33
Sensowne termometry bezdotykowe ma niemiecka firma Gertherm. Ja mam od nich taki model jak - termometr cyfrowy non Contact GERATHERM. Obsługuje się to bardzo prosto, wystarczy tylko przystawić do głowy, piknąć i po sekundzie jest wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znnn
Mam w domu termometr nonContact Geratherm. Jak na razie nie narzekam. Szybki pomiar, pamięć wyników, chyba z trzydziestu, łatwa obsługa. Nawet moja mama, rocznik wojenny, sobie radzi bez problemu z pomiarem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robixx
Ja jestem zadowolona z tego jak działa bezrtęciowy termometr Classic. To jest marki Geratherm. Jest dokładny, pomiar nie trwa długo. Higieniczny, szklany, nie jest na baterie, także będzie działać do końca świata i jeden dzień dłużej, o ile się nie stłucze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam termometr bezdotykowy Medisana. Jak dotąd niezawodny. Pomiary wiarygodne, sprawdzone z termometrem rtęciowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×