Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość to bardzo dziwne

Ginekolog nie bada mnie na wizycie....... Czy to normalne?

Polecane posty

Gość to bardzo dziwne

Dziewczyny zmienilam teraz ginekologa i dziwnie mi jest na tych wizytach, bo wogóle mnie nie bada ginekologicznie.... Może nie potrzeba, ale u poprzedniego gina zawsze byłam badana. Niby ten lekarz jest bardzo dobry, no ale ja już sama nie wiem. nie to żeby takie badanie było super przyjemne, ale zawsze wydawało mi sie niezbędne... A jak Wy myślicie? czy Wasi ginekolodzy zawsze Was badają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...no to jak nie bada to co robi na wizycie...patrzy w oczy czy co...nie rozumiem...chyba po cos sie idzie do ginekologa...wiadomo, jak tylko po recepte to moze tak sie zdażyc , ale nie notorycznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zsaz
a usg robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cudzysłów
mnie tez nie bada, byłam już na 4 wizytach i tylko usg za każdym razem mi robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to bardzo dziwne
tak raz mi zrobił usg, a i tu mnie troszke zmylił, bo wcześniej będąc w szpitalu miałam robione usg i moje jajniki są w miare równe tej samej wielkości, a jemu wyszło ze jeden jajnik mam dużo większy, a dodam , że w szpitalu usg robił mi bardzo dobry diagnosta, bo wcześniej chodziłam do niego prywatnie. Czy az tak może się mylić? Zaczęłam zastanawiać się nad zmianą lekarz, z drugiej strony to nie takie proste....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to bardzo dziwne
A jak to jest u Was, czy lekarz bada Was przy każdej wizycie? Proszę odpowiedzcie bo ja nei wiem co mam o ty myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eewrwererrew
Przez całą ciążę byłam badana. Siadałam na to krzesło ginekologiczne i lekarka sprawdzała mi chociażby czy czasami nie mam rozwarcia i czy ujście jest zamknięte, bo różnie bywa, a tylko tak da się sprawdzić czy wszystko jest okej. Na każdej wizycie będać w ciąży lekarz musi zrobić badanie dowcipne. Też w ciąży powinien pobrać wymaz do badania, zrobić posiew z pochwy. Dziwacznego masz lekarza albo mu sie zwyczajnie nie chce. A jeżeli chodzi o USG to w ciąży maxymalnie 4 razy powinno się naświetlać brzuch, a nie za każdym razem na wizycie. Weź zmień lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to bardzo dziwne
no to już jakieś pocieszenie, że lekarz wie co robi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to bardzo dziwne
ja nie jestem w ciąży, jestem po 2 poronieniach i on szuka przyczyny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ferdek_kiepski
jeżeli robi usg to nie musi badać na fotelu, bo to samo ma na monitorze, a przy badaniu wewnętrznym tylko dodatkowo ryzykuje wprowadzenie infekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eewrwererrew
Tak jasne infekcje :D Ty chyba nie masz pojęcia o tym co piszesz. Każdy lekarz zakłada rękawiczki to raz, a po drugie będąc w ciąży nie może się obyć bez badania wewnętrznego. Samo USG nie zawsze wystarczy, a poza tym nie można po tysiąc razy w ciąży naświetlać brzucha. Bzdety niezłe wypisujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po pierwsze dziewczyna nie jest w ciąży a dopiero chce w nią zajść! a po drugie nie uważam żeby badanie wewnętrzne było potrzebne na każdej wizycie. skoro zrobił usg to po co miał to samo oglądać jeszcze raz? nie masz żadnej infekcji (a przynajmniej nie zgłaszasz żadnych dolegliwości) to po co? ja nie zawsze jestem badania na fotelu.jak idę np z problemem utrzymującej się laktacji pomimo zaprzestania karmienia to mam badane piersi i usg piersi a nie "przegląd" na samolocie :P a co do badań w ciąży to tylko w Polsce co wizyte masz badanie! a przecież wszędzie na świecie dzieci się rodzą! także w takiej Anglii, Irlandii gdzie ciąże prowadzi położna a lekarza widzisz jak cos jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isssa444
a czemu nie możnaa naświetlać brzucha ja mam robione usg co 4 tyg plus badanie na fotelu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze poczytal kafe i nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ferdek_kiepski
hm... rozumiem,że fakt iż jestem ginekologiem położnikiem, diagnostą USG, nie ma tu większego znaczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to bardzo dziwne
Cieszę się , że są jednak sprzeczne zdania, bo mi z jednej strony wydaje się to dziwne, że mnie nie bada, ale z drugiej to może wcale nie musi tam zaglądać... Powiem Wam , że przechodzę piekło chodze od jednego lekarza do drugiego, i teraz jak (tak przynajmniej mi się wydaje) trafiłam na kompetentnego lekarza okazuje się , ze może wcale nie jest taki kompetentny.... A jak wy myślicie, może podsuniecie mi jakąś mysl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym jeszcze nie zmieniała lekarza. skoro robi usg, daje skierowania na badania hormonów, do tego jest polecany przez inne pacjentki to bym poczekała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to bardzo dziwne
jaki nick taka i wypowiedż, pozdrawiam dowcipną osobę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Badania...
Ja to się zastanawiam, co wg Autorki ów lekarz może wykryć poprzez badanie manualne? Szczególnie jeśli przychodzisz do niego, mówisz co Ci jest i on następnie zaczyna prowadzić leczenie. Badaniem takim nie sprawdzi jakie masz wyniki, bo po to Cię właśnie wysyła na badania krwi, etc. Co innego gdybyś poszła do niego z bólami brzucha, obfitym krwawieniem, nadżerką, nie wiem.. jakimiś upławami.. etc? I zapewne jeszcze przychodzisz do niego co tydzień, czy co 2 tyg - i co się wtedy może zmienić? Szczególnie, że jak napisałaś - zrobił Ci usg, które o wiele więcej wnosi w temacie leczenia bezpłodności niż badanie palpacyjne Ehh.. Czasem tyci trochę rozumu wystarczy, żeby nie zadręczać się głupimi pytaniami i wątpliwościami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to bardzo dziwne
Ponawiam temat, Czy lekarz, który ani razu nie zbadał mnie podczas wizyty jest ok? Owszem zrobił mi usg, ale to wszystko. Boję się , czy jak zajde w ciążę też mnie będzie tak przyjmował? Proszę odpowiedzcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparat do USG
nie emituje promieni, więc tym samym nie naświetla się "brzucha". co za bzdury ktoś tu wypisuje????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to bardzo dziwne
Odświeżam temat, bo już wiem co lekarz może wykryć przez badania manualne. Otóż widzicie, chciałam się dowiedzieć czy wasi ginekolodzy też was nie badają, bo mnie to niepokoiło. Jak widać zdania były podzielone, więc stwierdziłam , że nie mam się czym martwic. ALE niestety okazuje się, że lekarz przez to nie wykrył u mnie nadżerki, która jest już w tym momencie spoora... Jak widać krytyka na tym forum "nie ma sobie równych". Piszę tylko po to żebyście drogie specjalistki lepiej sobie paznokietki pomalowały a nie pisały swoje "mądrości", bo tylko szkodzicie. Okazuje się, że może wcześniej zmieniłabym lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to teraz zabłysłaś :) normalny człowiek zadając pytanie na forum w takich sprawach, nie może ślepo ufać, że anonimowe osoby dobrze doradzą. I jeszcze masz pretensje, że nie zmieniłaś przez te opinie lekarza :) śmieszna jesteś co najmniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ostatnio
"Piszę tylko po to żebyście drogie specjalistki lepiej sobie paznokietki pomalowały a nie pisały swoje "mądrości", bo tylko szkodzicie. Okazuje się, że może wcześniej zmieniłabym lekarza." szukałaś specjalisty na forum? rozumek masz malutki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to bardzo dziwne
na szczęście nie opieram się na opinii innych , może tak zabrzmiała moja wypowiedź. Chodzi mi o to ,że niektórzy forumowicze pozjadali wszystkie rozumy, a tu dowód, że niektórzy to półgłówki bardziej ograniczeni niż ja. Bo niestety wypowiedź w stulu: "a co on może zobaczyć badając palpacyjnie..." To jest przestroga dla wielu dziewczyn, które tu szukają jakiejś porady : Dziewczyny na pewno nie znajdziecie tu nic oprócz wyzwisk i pomiatania .... Piszę to tylko dla tych dziewczyn które chcą się tu poradzić, dajcie sobie spokój...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to bardzo dziwne
Do ostatnio i Manii----- chodzi mi o to , że bardzo nie lubię jak się z kogoś kpi, co do mojego rozumku, wclae sie nie będę spierać na ten temat. Wy sie zastanówcie, jakich rad udzielacie i czy one komuś nie zaszkodzą. Mozecie mnie obrażać ile wlezie. To tylko o was swiadczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To po co pytałaś o zdanie
spejalistki z kafe? Gdyby stało się cos gorszego tez one byłyby winne? Dorośnij dziewczyno;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to bardzo dziwne
jw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilijanka11111
Super:) To teraz dowiedz się jeszcze czym jest ta nadżerka. Badanie ginekologiczne jest głupie i w dzisiejszych czasach niczego nie wnosi, tylko w Polsce się je wykonuje bez wyraźnej przyczyny, a mimo to w Polsce np. śmiertelność na raka szyjki macicy jest większa niż na zachodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie możesz obwiniac dziewczyn za to co piszą... Wiadomo badanie można ieć, ale ja mieszkając w Anglii i prowadząc tu ciążę, miałam tylko edno baanie dopochwowe, a to ze względu na to że się do szpitala z gorączką 38stopni zgłosiłam i tyle. I jakoś nie widze potrzeby zaglądania tam co wizyte, jeżeli cos dolega swędzi, pojawiła się dziwna wydzielina, to ok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×