Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kaia mama synka i ...

Poród w Legnicy-kto rodził?

Polecane posty

Wyszłam po 13.00 wiec na pewno się nie widziałysmy.A leżałaś w której sali?Ja w tej 141 (chyba)-w każdym razie to była druga sala matek od wejścia od strony zabiegowego od noworodków ;) Na piewszej sali leżała np taka duuuża dosyć krótko ścięta blondynka ;) Miała córeczkę :) Fajna kobitka :) Ona jeszcze była jak Ty byłaś bo miała wychodzic coś koło 14.08

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem znowu :) Kaia - no to pan doktor musiał Cię ciaśniutko zszyć :D Fajnie :) Nic chyba wcześniej nie wspominałaś, że Adaś to alergik. Teraz to co drugie dziecko ma skazę albo inne paskudztwo... mama legnica vel mama czteromies. - może znajdź sobie jakiś stały nick i się zaczernij, bo już myślałam, że to kolejna mamuśka do nas dołączyła :) Mój synek był naświetlany, a co? Byłam dziś ze swoim synkiem u pediatry, bo ma lekką chrypkę, a ten wpadł do poczekalni i wycałował wszystkie zwierzątka z malunków ściennych... Mam nadzieję, że nie zlizał jakiś bakterii... W gabinecie też nie uśiedział, bo musiał przejrzeć kartoteki i zmierzyć się haha normalnie przydałoby się jeszcze ze dwie ręce i jedno oko na czubku głowy :D Na szczęście zdrowy mój łobuziak! Kasia znowu mam wychodne, taka to pożyje! Super, jeśli teściowie chętni do opieki na Antościem to dla zdowotności ( głównie psychicznej) trzeba wyjść bez dziecka. Ja nie mam rodziny na miejscu, ale nieraz mój synek jeździ do babci na noc i wszyscy są zadowoleni. Tęsknię za nim wtedy ogromniaście, ale jak miło wrócić to takiego przytulaka, który cieszy się jak się po niego przyjeżdża! Jak chodziłam we wrześniu na kurs to mama przyjeżdzała i przez kilka pierwszych dni mały był wniebowzięty, bo uwielbia babcię, ale po kilku dniach jak babcia przyjechała rano to się pocichutku schował i udawał, że go nie ma... szkoda mi go było okropnie, bo tak płakał i tak już było do końca... W zeszłą sobotę poszłam do fryzjera zrobić remont na głowie, a on został z tatusiem za którym szaleje i też jak się zorientował, że idę sama to głośno protestował... Och, taki już los matki... A co z tymi moimi krajankami z Jawora? Dziewczyny piszcie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
Antek też ma bebilon pepti i jestem zadowolona tylko że jeszcze mieszamy z hippem bo mu smak nie odpowiada. ale zaczął normalnie kupki robic:):) no i znów mi spi ładnie:) dziś bez czopka zasnął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najnajnaj pan dr dobrze zszył bo i jego nazwisko nie pozwoliło mu na nic innego hahahahahahaha :D:D:D:D:D:D:D Ty nie potrzebujesz dwóch kolejnych rąk tylko drugiego dziecka :D:D:D:D:D Adasiowa skaza wyszła niedawno jak zjadłam dwa duze jogurty naraz (o ja zachłanna :O ).Ale nie miał ani zielonej kupki nigdy,nie bolał go brzuszek.Tylko ta suchosć na brzuszku,przedramionach i nogach.ale juz jest ok ;) Ja patrzę co jem i jest git!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
a i jeszcze jedno czy to normalne ze dziecko po zmianie mleka robi rzdszą kupę niż do tej pory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaia - co do drugiego dziecka to ja chciałabym i boję się! Ale przedewszystkim ciaśniutko u nas już teraz, a z jeszcze jednym maluszkiem... Ech, zobaczymy... Kasia - no to super, że Antosiowi mleczko służy, powoli zmiejszaj dawkę hippa i będzie git! Mojemu bardzo smakuje to mleko, a ono tak cuchnie jak jakaś karma dla zwierząt... bleee! Co do kupki, to chyba możliwe, bo przecież mleczka mają różny skład itp, jakby to było nagminne i się pogłębiało to szybciutko do pediatry. Samych spokojnych nocek życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
mi to mleko śmierdzi smazonym olejem i co najgorsza dziecko juz jest tym przesiąknięte.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobitki!!! U nas powolutku się wszystko normuje.. chyba mała dorosła już troszkę, w końcu 2 miesiące do czegoś zobowiązują;) W nocy śpi ślicznie bo 7 h to jest minimum w tym jedna 10 minutowa przerwa na jedzonko:) a w dzień min 5h więc nie narzekam... Tylko mam nieciekawie bo przyzwyczaiła się do rączek i niestety jak nie śpi to płacze bo się malizna domaga noszenia i to z chodzeniem bo szybko się nudzi... ;) nie wiecie jak tego malucha oduczyć?? Na szczęście skaza białkowa nas nie dotyczy więc lecimy na cycusiu ale wieczorami mój głodomór jest nienażarty i długo zasypi bo je kilka razy więc chciałam jej podawać jeden raz butelkę - kupiłam bebilon a ona ni chce... chyba smak jej nie pasi... Z drugiej strony nie chcę zbytnio jej dopajać sztucznym mlekiem bo na cycu rośnie jak na drożdżach - 2,2 kg w 2 miesiące i 10 cm!!! :) Dziwię się bo ja z mężusiem nie należymy do wysokich osób a córa... :) Zmyka bo się obudziła... Całuski :*:*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama legnica
ok, niech zostanie mama legnica ;-) kaia mama synka, chyba wiem o ktora blondynke chodzi, chyba jej dzidzius tez byl naswietlany, bo mi dobrych rad pare dala, zeby szybko zoltaczka puscila ;-) ktos cos tu pisal u potrzebie kupna ubranka na chrzciny ?;-) ja bede miala do sprzedania po swietach, bo malego chrzcimy 26 grudnia, rozmiar z metki 68,ale wg mnie to 68-74 , bardzo ladny i cieplutki, renomowanej firmy, to taka mala reklama byla ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
hej, czy może ktos mi przypomniec jakie papiery nalezy przyszykować do becikowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Kasia - do becikowego to jeszcze trzeba ksero dowodu tożsamości i aktu urodzenia dziecka no ito co Kaia napisała. Z tym zaświadczeniem lekarskim to chyba na jakiś czas zawiesili, ale nie wiem, bo mnie to jeszcze nie dotyczyło. Ach, jak ja się wnerwiłam w tym naszym legnickim MOPS-ie. Poszliśmy z kompletem dokumentów, a paniusia mówi, że ona chce ksero odpisu aktu ur. małego. Ja jej na to, że ja mam wymagane dokumenty, a jak jej potrzebna kopia to niech sobie skseruje... Zaczęła coś majaczyć, więc wysłałam męża aby to skserował. Wrócił z 10 kopiami, a ona na to, że jeszcze chce ksero dowodu! Ożesz w mordę! Sama jestem zarówno z wykształcenia jak i z zawodu urzędasem, ale te paniusie to normalnie chyba za karę tam siedzą! Pierwszy i ostatni raz tam byłam! Ja nie będę miała co jeść to przeżucimy się na trawę i żołędzie ale tam nie pójdę! Oj, ale się wnerwiłam! Moje dziecko nic dzisiaj nie jadło... dopiero niedawno wtryżolił całego banana. Idę robić gofry - tych na pewno nie odmówi. Od jutra zmieniam swój dom w przetwónię śledzi! Uwielbiam, więc produkuję w wielu wariantach :) Acha, choinka u nas ubrana i stoi na komodzie, bo młody już porozbierał choinki w każdym sklepie w okolicy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najnajnaj zapodaj jakiś dobry przepis na śledzia w śmietanie!!!Ale taki z jajem żeby był,wiesz!:D ;) Mój Jaś od trzech dni nic nie chce jeść :O Tylko pije...Dziś wcisnęłam mu cycka z kurczaka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienka0103
Hej kobietki! Dawno tu nic nie pisałam, ale czytam to co piszecie prawie codziennie. U nas też choineczka ubrana, Olcia patrzy na nią zdziwiona. W środę byłyśmy na szczepieniu, moja kobietka waży 6600 i ma już 69 cm. No i dalej na samym cycochu. Muszę uciekać do mojej złośniczki. Odezwę się jeszcze. Pozdrawiam!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ile Oleńka ma teraz tygodni???Duża dziewczynka!I zapewne silna! Mój na samym moim mleku mając 6 tygodni ważył 6600 na 12 tyg ważył 8300 jutro jedziemy na szczepienie i zobaczymy.A ma teraz 17 tygodni...;) Pamiętacie jak nie mogłyśmy doczekać się porodu???:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienka0103
Kaia - to Twój Adaś to kawał chłopa. Moja Olcia jutro kończy 15 tygodni. A z tego co wyliczyłam, to Twój Adaś ma 19 tygodni, czy źle liczę? Jest cztery tygodnie starszy od mojej Oli, bo ona jest z 7 września. Pamiętam jak nie mogłam się doczekać porodu, końcówka trwała wieczność. A teraz moja koleżanka leży na patologii w Legnicy i czeka na jakieś posunięcie akcji porodowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
no moj synek ma 5 i pół tygodnia i waży prawie 6 kg już a ubranka na 68 nosi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Kaia - śledzik ze śmietanką: 40 dag matiasów w oleju 2 jajka na twardo 1 cebulka 3 średnie ogórki kiszone sok z cytryny 6 łyżek śmietany pieprz, sól śledzie zawsze moczę w mleku! są delikatniejsze. Potem krojimy w paseczki, jajka, ogórki i cebulkę w kostkę (cebulkę można przelać wrzątkiem). śledzika skrapiamy sokiem z cytryny, układamy na nim pozostałe składniki, śmietane mieszamy z przyprawami i zalewamy. Można wymieszać. Drugi wariant (bez propporcji, bo podsłuchałam w sklepie i robię na pałę) matiasy w oleju jajka jabłko cebula śmietana zmieszna z jogurtem lub sama sok z cytryny pieprz Matisy po wymoczeniu kroimy w paseczki i skrapiamy sokiem z cytryny, jajka i jabłko trzemy na tarce o grubych oczkach, cebulkę drobno siekamy i sparzamy wrzątkiem, mieszamy ze śmiataną i przyprawami. Mniam! Ja uwielbiam z buraczkami, są pięknie różowe! No i obowiązkowo robię w pomidorach. Na razie moczą się w mleku te które muszą się potem przeżreć smakami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najnajnaj ło kurka!Matiasy w oleju?Ja zawsze robię z tych takich zwykłych na wagę ze sklepu :D Ten pierwszy przepis wypróbuję na 100% A podasz jeszcze ten na śledzie w buraczkach? :) kasia to bardzo dobrze waży.Super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienka0103
Kaia- moja Ola jest miesiąc młodsza od Adasia, a też ma 69 cm. Czyżby rosła mi jakaś koszykarka? :) Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aloha! Kurcze, ostatnio tak szybko uciekłam, bo komputer zaczął szaleć i bałam się, że stracę to co napisałam więc szybko zapisałam i myk. Kaia - ja od niedawna kupuję tylko matiasy w oleju Lisnera i jest git :) No oczywiście mogą być takie beczkowe. Spróbuj wymoczyć w mleku! śledzie w buraczkach: śledzie buraczki ćwikłowe cebulka ogórek kiszony majonez pieprz, sól. Po wymoczeniu śledzika pokroić drobno, buraczki ugotować w skórkach, a następnie obrać i zetrzeć na tarce o grubych oczkach. Cebulkę i ogórka drobno posiekać. Układać warstwowo i polać majonezem lub całość wymieszać. Co do wzrostu dzieci to mój też tak rósł jak wściekły. I pamiętam jak był ostatni raz mierzony na leżąco to miał 81 cm, a na następnym szczcepieniu na stojąco miał 77 cm :D Normalnie zaczął się kurczyć jak staruszek! Z wagą tak samo: przybierał jak tucznik :P i normalnie myślałam, że jak będzie miał rok to będzie ważył z 25 kg i rowerek, wózek, huśtawka itp nie wytrzymają jego wagi. A tymczasem waży 12 kg, a za 4 dni skończy 21 m-cy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
witam pytanie do mam karmiących sztucznie. czy dodajecie do mleka kleik? jeśli tak to od ktorego miesiąca zaczęlście i ile tego kleiku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
Kaia słodki ten Twój Synuś a jaki ma strój:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienka0103
Niech magiczna moc Wigilijnego Wieczoru Przyniesie Wam spokój i radość. Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia Żyje własnym pięknem, A Nowy Rok obdaruje Was Pomyślnością i szczęściem. Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia Niech spełniają się wszystkie Wasze marzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
Kasiula - chyba można ja też składam w przyszłym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
hej. co tam u Was? o i juz po świętach. a my też po chrzcinach:):) w tej chwili walczymy z kolkami:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×