Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kaia mama synka i ...

Poród w Legnicy-kto rodził?

Polecane posty

USG POŁÓWKOWE to USG robione w POLOWIE CIążY tak sama nazwa wskazuje czyli około 20 tygodnia ciąży. Ja USG miałam na samym początku ciąży (by ja wykryc ;) ),potem w 13 tygodniu potem w 18 potem POŁÓWKOWE właśnie w 21 tc potem w 28 tc i następnie 34 i 38.Przed porodem było ostatnie już w szpitalu.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_Latinka
dziekuje za odp ja chyba jednak pojade do tej Feminy bo do hercunia czy jak on tam na nie chce isc bo sama slyszalam jaki jest a ja nie lubie sie stresowac u lekarza sama wizytą ile przed trzeba sie rejestrowac? wystarczy tydzien czy dluzej? i czy przyjmuja popoludniami? apropo to roznie bywa co do wykrywania chorob itp..moja kuzynka w krakowie poszla na to 3d dwa razy i wszystko bylo ok, a przed porodem na zwyklym usg okazalao sie ze dziecko bedzie miec problemy z pecherzem, nerkami i cos z raczka wiec, roznie bywa z ta wykrywalnoscia nie wiedzialam ze musze miec na papierze ta grupe krwi troszke to smieszne ale ok, oddawalam 2 lata temu mojemu Tacie krew bo mial nowotwor to mialam tez robiona grupe krwi ale papierka nie mam trudno.. a i moje spostrzezenie co do lekarza mego .. jest ok ale jak na prywatna wizyte..slabiutko oj slabiutko.. do lekarza co półtora miesiaca bede chodzic tyle wsytrczy.. rozstepy.. no wlasnie ja tez mam sklonnosc :((tak jak moja mama, siostra..i mam oliwke mama ale mi nic nie pomaga 2 razy dziennie smaruje,slyszalam o tej mustelli ze jest dobra ale musze sie upewnic zanim wydam tyle :) i na piersiach po boku bo strasznie mi sie powiekszyly juz widac pierwsze rozstepki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Zgadza się, że grupę krwi trzeba mieć na piśmie. Ja jestem honorowym krwiodawcą, więc miałam z głowy, bo mam niezbędne papiery. Również co do USG to jak sama nazwa wskazuje "połówkowe" to jest ok. 20 - 22 tyg ciąży i jak zalecają lekarze można wtedy zrobić 3D. Badanie w 13 tyg. jest genentyczne i bada się wtedy m.in. przezierność karkową. Ja miałam usg co miesiąc, a ze względów medycznych konieczne są 3 o ile dobrze pamitam ok. 11- 13 tyg, ok. 20-22 tyg. i jakoś po 30 tyg. Tak robią gdy się chodzi państwowo i w wielu krajach jest to powszechne. Lekarze przyjmujący prywatnie robią na każdej wizycie, bo szczerze mówiąc tego wymagamy, my pacjentki. Kaia - jak to jaki były mąż, przecież Wojtek! :D Adaś lubi nowalijki i b to mu się chwali! A mój panicz dzisiaj jechał pierwszy raz autobusem! Tzn. jechał raz jak miał 3 tyg, bo jechaliśmy do okulisty, ale teraz to tak świadomie i na poważnie :) Szczęśliwy był :) Uwielbia autobusy miejskie i piętrowe, a PKS go nie rusza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
witam po długiej nieobrcności. Szarlotka gratulacje Mam pytanko. Kiedy mozna dziecku zrobic testy na alergie. Czy któraś z Was robiła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Ja tylko na momencik, bom zapomniała pogratulować Szarlotce! Wszystkiego dobrego dla Was! Czekamy na więcej wieści. Kasiu - nas też czekają testy, ale wszyscy zalecają poczekać aż mały skończy 3 lata, a wcześniej to tylko z krwi, bo drapane dla takiego malucha się nie nadają. Najlepiej zapytaj Waszego pediatry lub zadzwoń do alergologa. Ale zima co :D My rano staliśmy w drzwiach balkonowych i się gapiliśmy jak zaczarowani... Po 17.00 dopiero wyszliśmy, ale zimno jak cholewka, a mój synek cwaniaczek zażyczył sobie żebym mu śnieżki robiła :D Aby do lata!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam podobnie jak wiele ciężarówek mam wiele pytań odnośnie porodu w legnicy, pierwsze dziecko rodziłam w legnicy 10 lat temu, niestety wspominam to okropnie. nie sam poród bo przyjechałam do szpitala po 17, przeszłam wszystkie badania nawet usg(co od razu wydało mi się dziwne, a okazało się że mój syn ma 3 węzły na pępowinie i nikt mi nie chciał powiedziec) później kazali mi trochę pochodzic po korytarzu i wróciłam na łóżko na którym miałam ktg, przebrałam się w koszulę i czekałam. o 20 doszłam do wniosku że to już a o 20.20 syn był na świecie, oczywiście nie obyło się bez nacięcia ale lekarz który mnie szył zrobił to perfekt dr Pacułt nie wiem czy jeszcze pracuje na oddziale. to były święta i niestety niewielkie zainteresowanie, mojemu synowi na drugi dzień na główce wyszedł guz - krwiak wielkości pięści i wybroczyny, oczywiście nikt nie przyznał się do winy ale najgorsze że dr kowalik za późno zdecydował o podaniu wit k i dziecko o mało się nie wykrwawiło, na szczęści nic mu dziś nie jest ale cały pobyt w szpitalu trwał 2 tyg i po 9 dniach kolejne 8 dni. byłam wtedy bardzo młoda i dobrze że mój mąż miał głowę na karku i potrafił krzyknąc. co do położnych to tylko jedna po porodzie na korytarzu pokazała mi jak się karmi, potem odwieźli mnie na salę i zostawili do rana samą z dzieckiem. nie karmiłam piersią prawie wcale i nie mam wyrzutów sumienia, tylko tyle że musiałam miec własne mleko, kiedy wyszły komplikacje to dziecko leżało na innym oddziale. po szyciu nie mogłam siedziec około 3 tyg, ale dziś jest ok. i do sedna obecnie jestem w 19 tygodniu lekarz wyliczył mi termin na 11 września, chociaż wiem że troszkę się pomylił ale tym się nie martwię. chodzę od 3 lat do dok malkiewicza i jestem zadowolona, pierwszą ciążę prowadził dok hercuń i też było ok. wszystkie badania diagnostyczne łącznie z prenatalnymi robiłam w feminie i z ręką na sercu mogę ich polecic, nie zdecydowałabym się na poród tam(chociaż ponoc są wstrzymane) ale badania na prawdę profeska. czy któraś z Was może mi powiedziec jak jest obecnie w legnickim szpitalu? jacy lekarze tam teraz pracują na porodówce? interesuje mnie też odbywają się porody rodzinne bo jednak z kimś przy boku byłoby mi lepiej(chociaż mam pewną barierę psychiczną, której nie mogę przełamac) no i czy mam sobie ogolic krocze? byłabym wdzięczna jeżeli ktoś udzieliłby mi informacji pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to ja jestem w temacie porodowym zorientowana na bieżąco, co prawda miałam cc, ale m dr Mal.. trzeba zrezygnować bo nie pomagają w szpitalu jego pacjetkom. Cięcie krocza robią standardowo, gola panie pielegniarki tylko w miejscu cięcia. Jak sie sama ogolisz to i tak beda golic, bo powiedzą ze nie dokładnie. Opieka położnych na sali porodowej super. Co do późniejszej opieki bywa różnie, ja polecam od noworodków taka jedną głośna rudą z aparatem na zębach, jak ja spotkasz i masz problem z małym wal tylko do niej, mojemu krzykaczowi i mnie tylko ona chciała pomóc. Inne twierdziły że przesadzam i mleka nie chciały mu dawać, bo twierdziły ze mam pokarm. A ja owszem miałam tylko, to były 3 krople i dupa więcej nie chciało lecieć - skutek był taki że mały ssał i ssał godzine jeden godzin e drugi cyc i krzyczał z głodu. Aha przystawiony był dobrze bo wszystkie sprawdzały ech było minęło. Teraz wyszło ze mamy mleko na recepte Nutramigen do tego lefax na kolki i biogaie ( esputicon w naszym przypadku sie nie sprawdził ). Na alergie też bede robic badania i tak jak wczesniej ktoś pisał robi sie dopiero po 3 roku, wczesnie tylko z krwi. Co z ta pogodą !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_Latinka
witam w maju :)) pieknie snieznie Nas przywital prawda :) chcialabym zapytac o L4, czy Czesz-Soch bez problemu wystwaia czy nie? bo boje sie troszke zapytac :)) a jest mi baardzo potrzebne bo musze posiedziec w domu mam zawroty glowy, ciagle wymiotuje tragedia jakas czuje sie jak cien czlowieka myslalam ze wytrzymam ale jednak nie, a po miesiacu to i tak Zus bedzie mi placil a nie moj pracodawca. i jak ktos sie orientuje co ile trzeba dostarczac to L4mozna wziasc od lekarza dluzsze niz na 1 miesiac? i komu sie je wrecza pracodawcy czy do Zusu? ja mam jeszcze rente rodzinna po zmarłym Tacie do momentu zakonczenia anuki i nie wiem czy te swiadczenia koliduja ze soba, mam nadzieje ze nie bo pieniazki mi sa bardzo potrzebne szczegolnie teraz. pisze prace podyplomowa i jakas skolowana jestem, i do tego ta pogoda.. i jeszcze ta zgaga.. dziekuje za odpowiedzi milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trochę mnie zmartwiłaś inf o Malk...ale chyba nie zmienię lekarza, jestem bardzo zadowolona i on jest moim lekarzem ok kilku lat, więc raczej nie bagatelizuje niczego, poza tym nie mam zamiaru napychac kieszeni C-S i mam nadzieję że na nią nie trafię. Nie orientujesz się jak jest obecnie z tymi porodami rodzinnymi i jacy lekarze pracują obecnie na porodówce? czytałam gdzieś że ma zacząc działac szkoła rodzenia w szpitalu, czy macie może jakieś info na ten temat? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
nas na kolki pomagaly kropelki bobotic i butelki doktorav browna. butelki rewelacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka witaj!Gratuluję dzidziusia w brzuszku :) Nie martw sie tym Malkiewiczem :) Ja chodziłam do zupełnie nieznanego lekarzom z legnickiego szpitala dr Gawaorczyka w Lubinie i nikt mi złego słowa nie powiedział.Opiekę miałam super i wszystko profesjonalnie ;) Przy moim porodzie był dr Kołpa,dr Dziergawko i dr Cybulska :O Z Sochacką widziałam się tylko raz po porodzie na obchodzie.Krótko "Jak się pani czuje?" "Dobrze" "To dobrze" ;) Hehehehe.Jakoś nie zaiskrzyło między nami :D Ale to nic ;) Położne...wszystkie cudne!!!!!Szkoła rodzenia działa już od dawna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za info, przedzwonię do szpitala i zapytam o tę szkołę. odnośnie lekarzy to znajome jest mi tylko nazwisko cybulska, te dwa pozostałe nie. zaryzykuję i skorzystam z wizyt u jeszcze jednego lekarza dr Pacułta, który też jest ok i dzisiaj udało mi się do niego umówic. dodatkowo pracuje w szpitalu, nie liczę na żadne względy ale z opinią o tym że pacjentki dr Malk...są gorzej traktowane spotkałam się już wcześniej. pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Hej Anka, witaj u nas! Przeglądnij sobie pierwsze strony naszego topiku, a uzyskasz odpowiedzi na wiele swoich pytań. Co do lekarz prowadzącego, to jeśli od długiego czasu jesteś zadowolona z Malkiewicza to nie rezygnuj z jego opieki, a w szpitalu co ma być to będzie. Ja chodziłam do szkoły rodzenia przy szpitalu i jestem zadowolona :) Mia - odnośnie zwolnienia, to mogą wystawiać maksymalnie na 28 dni. Zwolnienie dostarczamy pracodawcy. A z tego co mówiły koleżanki, to Czeszejkowa wystawia bez problemu. Idę coś porobić pożytecznego, bo moje szczęście usnęło dopiero przed 22...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
Witam. wreszcie mamy piękną pogodę/. Idziemy na spacer trzeba korzystać. Antek juz zaczyna siadać i za tydzień kończy pół roczku, jak ten czas zasuwa. Miłego weekendu pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My chyba już uporaliśmy się z atakami kolek, teraz są ale rzadsze i krócej trwają. Zaczęliśmy układać sobie harmonogram dnia. Może powolutku dojdziemy do wszystkiego. A moze któraś z was ma hustawkę do odsprzdania, bo po kolkach mały tylko chce zasypiac na raczkach a mnie juz sił brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
polecam komis na Izerskiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_Latinka
witam Piekne Panie :) po 1 gdzie jest Izerska :)? kolo czego przynajmniej i co w tym komisie mozna znalesc? po 2 cz-soch jest ok dla mnie, tylko ze wszystko szybciutko, ale w sumie dla mnie to plus bo sama wizyta jest stresem oprocz tego jak widze maluszka na ekranie ( i ciesze sie ze mam sie sama wazyc w domu :)) co to porodu..to podzielam opinie wyzej co ma byc to i tak bedzie bez wzgledu na lekarza, jesli chodzi o naciecie krocza to slyszlam ze przed porodem nalezy podkreslic ze nie chcesz zeby to robili ( chyba ze wiadomo sa jakies trudnosci) ja bede obstawać przy tym silnie bo siostra miala duzego maluszka i nie nacinali jej bo lekarz twierdzil ze dlugo sie goi a kobieta da rade :) to samo im powiem ze dam rade :) pisalam ze napisze jak bede po badaniach wiec juz jest po troszke tego bylo najdrozej wyszla mnie toksoplazma bo to sa dwa wyniki , no i morfologia, wbc, mocz, glukoza i cos tam jeszcze i wyszlo 120zl pozniejsze juz beda tansze bo morfologia i mocz chyba :) z tego co wiem. w sumie to chyba lepiej o szpitalu nie myslec poprostu ide tam zeby wrocic z dzieciaczkiem a reszte pokonam i do domku :)) co do rodzinnych to jak dzwonilam to babka mowila zeby zadzwonic z miesiac przed porodem i zapytac to samo do apartamentow 1os ( 2 miesiace przed)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
Mia a z ktorej czesci legnicy jestes to ci wytlumacze gdzie izerska jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_Latinka
dobrze, ale odrazu napisz co tam mozna znalesc :) boczna poznanskiej tam sa nowe osiedla to tu :)) wiec pewnie ta izerska gdzies daleko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
można tam znależć całą wyprawkę dla niemoeląt. Ciuszki, wózki, łóżeczka dosłownie wszystko. Izerska jest na Piekarach A za wiaduktem. Jest tam również przychodnia. nie wiem czy wiesz gdzie kiedyś był taki mały ryneczek? Ale spokojnie drugi komis( jeszcze większy wybór to PINOKIO ktory znajduje się na wprost REALA zaraz za ulicą na wysokosci reala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten komis na izerskiej jest chyba zaraz koło apteki w takim blaszaku. co do tych badań to ja ostatnio robiłam w szpitalu grupę 30 zł, morfologię 7 zł i wr 13 zł. na górze w laboratorium szpitalnym bo w punkcie krwiodawstwa grupa kosztuje już 45 zł. mojej szwagierki koleżanka pracuje na położniczym, właśnie się dowiedziałam, i na chwilę obecną nie ma możliwości wzięcia sali 1-osobowej, ponieważ w szpitalu była jakaś kontrola i wykazała, że pobieranie opłat jest nielegalne więc przekształcili te sale na normalne ogólnodostępne. co do porodów rodzinnych to podobno są odwołane ze względu na zbyt duże zagrożenie infekcjami itp dla kobiet rodzących oraz dzieci ze str osób trzecich (chociaż ja uważam, że chodzi o to żeby te osoby trzecie zbytnio nie przeszkadzały lekarzom, którym czasem coś nie wyjdzie i w razie czego żeby nie były po prostu świadkami jakiegoś zajścia, bo rodzącej, zmęczonej kobiecie wszystko można wmówic). mam nadzieję, że moja fasolka 11 maja pokarze, że jest Marysią, na którą czekamy. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
tak Anka to ten komis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_Latinka
dziekuje Sloneczka :) na nastepny tydzien pojade i zobacze co tam jest, ten kolo reala to jest po drugiej stronie w takim podworku starym? co do rodzinnych porodow ja chodze do cz-socha i powiedziala ze jesli chodzi o porod rodzinny to ona spokojnie moze mi zalatwic, tel wykona i Maz wejdzie( nie ywobrazam sobie zeby jego nie bylo, bo slyszalam rozne rzeczy to wole miec go przy sobie) co do 1-osobowych to ja dzwonilam jakies 3-4 tyg temu do szpitala i polozna powiedziala ze jest w nich remont i zeby zadzwonic w lipcu i zapytac czy beda dostepne.( moze to i zle ze sie placi, za 1-os i ze nie powinno tak byc, ale ja zaplace zeby byc sama i uwazam ze kazdy ma prawo wyboru) niektorzy wola w wiekszej sali to kwestia dopasowania. Siostra rodzila w weekend to porod jej odbierala polozna tylko 1 sama :) a na koncu zeby zoabczyc czy jest ok przyszedl lekarz, tez bym tak chciala a nie jak jest 5 osob bo na sama mysl mi slabooo:) ale mamy ladny dzien:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak komisy to fajna sprawa, tylko troche drogo tam wychodzi w porównaniu z netem, no ale wiadomo można dotknąć i sprawdzić. Jedyne co moge doradzadzić przyszłym mamom które beda w szpitalu, żeby przystawiały swoje maleństwa do cyca jak najczęściej i wszystko bedzie ok.Opieka w szpitalu jest normalna, żadna rewelacja, ale da sie przeżyć. Jak już się wróci do domu to wszystko przestaje bolec i myśli się tylko o swoim maleństwie, także bez obaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
Co do sal jednoosobowych to juz rok jak trwa remont więc to ściema. ten ten komis w podwórku . my na spacerek uciekamy. no i chcemy sie pochwalic:) mamy dwie jedynki na dole:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emila23
Witam W ramach zaliczenia zajeć, muszę przeprowadzić badanie. Proszę o wypełnienie krótkiej ankiety. Ankieta jest anonimowa. Badanie trwa ok 5 minut. Ankieta znajduje się pod adresem: http://badania.webd.pl/swps/ Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_Latinka
masz 100% racje, w szpitalu oby szybciutko, i do domku z dzieciaczkiem :)) gratuluje 2 :)) ja narazie mam utrapienie z rozstepami bo mi sie pokazuja a oliwka dla mam nie pomaga wogole.. apropo wozka, bede kupowac jakos za miesiac chyba i nie wiem jakie kola sa najlepsze bo sa jakies 3 rodzaje? licze na wasze doswiadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
my mielismy wózek z takimi małymi kółkami podwojnymi. Odradzam bo na śniegu bylo ciężko a z tego co mówia znajomi tpo najlepsze są pompowane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
koła oczywiście:) ale dziś żeśmy się na spacerowali pogoda cudna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×