Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kaia mama synka i ...

Poród w Legnicy-kto rodził?

Polecane posty

Ja też stosowałam przy Szymku Oilatum, więc i tym razem go mam, ale przyznam, że o parafinie i krochmalu nie słyszałam ;) mkwroc wiesz co no nie wiem w końcu czy będzie za mały czy nie. Zobaczymy jak się urodzi :) Koleżanka urodziła w lipcu dziewuszkę 62 cm długą, a powiedzieli jej, że dziecko będzie małe i wszystkie ciuchy rozm 56 mogła schować, także zobaczymy ;) andria z tego co wiem, to oni się teraz nie spieszą z wywoływaniem porodu, nawet jeśli jesteś po teminie. No chyba, że to już 10- 14 dni i, jak to określił jeden z legnickich lekarzy, są warunki do porodu naturalnego. Bo inaczej to cc. Po naturalnym porodzie, jak już leżysz na położniczym, to nie dają nic przciwbólowego, tylko dla tych co po cc i to jeszcze trzeba się upominać. anka mnie też złapało to świństwo (chyba od jedzenia za dużej ilości słodyczy i gorąca), do gina idę w środę, póki co rano i wieczorem stosuję tantum rosa. Łagodzi na tyle, że da radę wytrzymać. Mój lekarz twierdzi, że nic nie można samemu brać, lepiej się pokazać. Ale nie wiem jak to jest z lactovaginalem. Może zapytaj jeszcze w aptece. Skurcze Ci ustąpiły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skurcze nie ustały a nawet przeciwnie, wczoraj jak mnie udo ścisnęło to aż sobie usiadłam. No ale teraz to już chyba mogę się różnych rzeczy spodziewać. Zaraz zadzwonię do przychodni i się dowiem co z tym moim lekarzem. Do tej pory brałam leki na receptę ale właśnie słodycze i upały robią swoje i znowu się coś przyplątało. Mam po prostu takie skłonności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka z misce rozpuść z wodą trzy łyżeczki sody oczyszczonej.W ciepłej wodzie ;) To sposób mojej babci.Kilka razy dziennie tak sie podmywaj i powinno byc ok ;) Powodzenia życzę wszystkim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny, czytam o tym legnickim szpitalu i "Leśna Góra" to to nie jest ;-) Ja mam termin na 5.10.11, ale myślę, że zejdzie trochę dłużej. Nie wiem czy dobrze zrozumiałam, w Leginy nie podaje się znieczulenia zewnątrzoponowego??? Nie załamujcie mnie proszę,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andria82
Dość że nie dają znieczulenia podczas porodu to jeszcze nic po porodzie. Przecież jak się karmi piersią to ból obkurczania się macicy jest czasami potworny :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adria82, w którym wieku my żyjemy?? Może jeszcze na stogu siana nas położą? Normalnie jak krowy... Jestem w szoku, bo myślałam, że to plotki z tym znieczuleniem. Nie dają nawet jak chce się za nie zapłacic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_latnka
ja tez slyuszalam ze mozna zaplacic za znieczulenie ale ile ( choc nie powinno sie takich praktyk czynic w szpitalu) niektorzy po porodzie sami biora jakies przeciwbolowe, bo boli i tyle a nic w tym szpitalu nie daja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_latnka
jeszcze z innej beczki, gdzie w legnicy są komisy meblowe? bardzo proszę Was o pomoc!bo wlaciwie potrzebuje kilka rzeczy bo sie wyprowadzam, no i w tym nowym mieszkaniu nie ma zadnej komody dla dziecka na ciuszki a cos takiego chce, i kilka innych rzeczy. bardzo dziekuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
średniowiecze to za mało powiedziane, wiem ze kiedyś takie znieczulenie kosztowało około 500 zł ale to było w czasach kiedy nikt w ogóle nie myślał o znieczuleniu do porodu. Co do połogu to nie odczuwałam zadnych niedogpdności, nawet krwawienie było krótkie bo około 7 dni, ale krocze bolało ponad 2 tygodnie o siedzeniu nie było mowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ineczko ja mieszkam od urodzenia w Legnicy ale nie znam ulic zawsze mam z tym problem ale może jakoś Ci wytłumaczę wiesz gdzie jest spółdzielnia mieszkaniowa na ul.gwiezdnej tam tez jest lidl to za dwupasmówką jest taki niewielki komis meblowy stylowe meble czy coś takiego oni mają też sklep w kunicach może tam coś znajdziesz i jeszcze jest jeden na jaworzyńskiej ale to jak mówię bardziej stylowe meble a o innych to nie wiem. A byłaś na ul E.Plater tam są niedrogie nowe mebelki może byś znalazła jakaś komodę. A tak to super nowe mieszkanko i nowa dzidzia fajnie pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkwroc
Dziewczyny nie wiem jak jest ze znieczuleniem do porodu , ale po porodzie jak najbardziej dają środki znieczulające. Ja pomimo ,że karmiłam to dostawałam .Inne też dostawały kobiety, ale niektóre same odmawiały . Mia-- tanie i fajne komody są w Mercusie .Oglądałam w zeszłym tygodniu, bo też muszę kupić, nie mieścimy się już z ciuchami ;) Antoś-- mnie się wydaje,że powinien być jeszcze dobry ;) ja rodziłam w lipcu synka, a zima i jesienią nosił jeszcze rozmiar 68 ;) ciuszków żadnych na 56 nie kupowałam i nie zamierzam, bo albo okażą się za małe ,albo wystarczą na tydzień ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_latinka
Jolu dziękuję orientuje się gdzie to jest a tak to poszukam :) może akurat tam coś znajdę, mkwroc w merkusie zobacze to tez jest tam gdzies w okolicach, tania tzn ile :) dziekuje za info hehe tak Jolu ale mam nadzieje że zdąze się przeprowadzić i wszystko wyszykować bo mam troszkę roboty.. jak tam sobie złatwiasz z becikowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkwroc
Mia-- tanie,chodziło mi że tańsze niż w innych sklepach, a trochę ich ostatnio pozwiedzałam ;) zależy ile przeznaczasz na mebelki Obejrzyj sobie orientacyjnie na stronie, ale na żywo też lepiej się przejść, bo nie wszystkie są w sklepie internetowym http://www.sklepmercus.pl/86-komody A ja po dzisiejszej wizycie mam nakaz oszczędzania się , bo skróciła mi się troszeczkę szyjka i malutkie rozwarcie na 0,5 cm -a to dopiero 32 tc :( chociaż nie jest tragicznie, lekarz powiedział ,że wystarczy troszkę więcej odpoczynku tylko jak to zrobić przy energicznym dwulatku w domu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_latinka
dziekuje zaraz sobie posprawdzam, ja meble mam ale potrzebuje komody albo czegos podobnego na ciuszki dla maluszka żeby były osobno, mkwroc to uważaj na siebie bardzo u mnie 28 tydzien :) ale z tą glukozą ide dopiero po 20-stym bo narazie nie mam czasu..tyle na głowie , zadzwonie tak jak mówiłyście do tej przychodni familijnej bo o szpitalu nie ma mowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mia myślałam, że już zrobiłaś tą gluzkozę. Szkoda, że nie powiedziałas, że będziesz dzwonić, to ja bym zapytała. Właśnie stamtąd wracam. mkwroc no to oszczędzaj się dziewczyno ile się da, chociaż przy maluchu się praktycznie nie da. Chyba, że kładziesz w dzień spać, to wtedy odpuść już domowe obowiązki i jazda poleniuchować ;) andria zazdroszczę Ci tych umytych okien :) Moje już wołają o pomstę do nieba, ale coś nie mogę się zebrać. W ogóle zrobiłam się bardzo leniwa, wczoraj obiad był dopiero o 19. Dobrze, że Szymek w przedszkolu je wcześniej ;) anka stosowałaś sposób z sodą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!! Nie doczytam was za cholere - widzę ze temat kwitnie :) to dobrze!!! Nie chce wam marudzić ale cholera kiedy ja odpocznę. Kolki się skończyły!!!!! a zaczęły ząbki i jest buuu, buuuu, mama też jest buuu, spacery buuuu, wszystko jest buuuu. I znowu nie mam czasu na nic i sił coraz to mniej, ale matka to takie urządzenie, że jak maleństwo potrzebuje to lwica się budzi!!!! Powodzenia wam życzę. Teraz widzę mnóstwo kobitek z brzuszkami i aż mi szkoda was, ale już niedługo maleństwa będziecie mieć na rączkach i już nic innego nie będzie ważne!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkwroc
Mia-- ja tez myślałam,że już zrobiłaś glukozę .Najwyższy czas ,żeby nie było za późno. Spróbuj na Okrzei . Szarlotka-- oj biedny Twój maluszek, widać bardzo wrażliwy na ból jest :/ nam ząbkowanie przeszło dość łagodnie, tylko pojedyńcze akcje były , wtedy podawałam czopki VIBURCOL i się sprawdzały. Żele na dziąsła natomiast się nie nadawały Antoś-- synek czasem zaśnie w dzień, ale to nie jest codziennie .Staram się odpoczywać więcej , obowiązki domowe na razie trochę odpuszczam, choć nie mogę patrzeć na bałagan :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarlotka no bardzo współczuję, ja bym nie wiedziała kiedy Szymkowi ząbki wychodziły, gdyby nie lekka gorączka i tyle. Ale pamiętam, że raz była akcja buuuu i wtedy nam pomógł Dentinox żel. Kosztuje ok 20 zł i wiem, że po nim drętwieje dziąsełko, próbowałam na sobie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_latinka
zadzwonilam do tej familijej na okrzei to powiedziala ze od 7 15, a tam jest kolejka>?? bo ja tam nigdy nie bylam? i ile kosztuje to badanie? i jak tam jest z cenami morfologi i moczu? a ja jej pytam czy badanie z obciazeniem glukozy mogę zrobic a ona wogole nic nie kontaktowala i w sumie mowi ze badania prywatnie mozna zrobic i nic wiecej :) wiec spoko, czyli zobacze na miejscu hehe;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkwroc
Mia-- z cenami nie wiem jak tam jest,bo ja robię na NFZ . Badanie glukozy robią oczywiście ;) jak ja byłam ,to nie było kolejki .Parę osób, ale szybko i sprawnie idzie .Jak masz robic obciążenie glukozą ,to lepiej iść z rana ,bo potem dwie godzinki trzeba czekać , a tak jak szybciej pójdziesz ,to i wyniki będą szybciej.A po jakim obciążeniu masz zrobić 50g czy 75g??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny tak piszecie o tej glukozie. Ja byłam na Piastowskiej w przychodni i pani laboratka odesłała mnie gdzie indziej bo u nich nie robią. Czy macie jakąś godna polecenia położną, która pracuje w wojewódzkim szpitalu w Le? dzięki i trzymajci się zwłaszcza te już w 9-tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkma
Witam, troszke Was podczytuję. Mam termin na 30 września. Biore fenoterol i isoptin od 29tc. teraz jestem juz w 37 i na dniach odstawiam. Chcialabym dotrwac do terminu ale zobaczymy bo maluszek juz ma mało miejsca ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mia tam jest kolejka, ale szybko idzie ;) Morfologia kosztuje 15 zł, mocz chyba ciut mniej, a glukoza nie pamiętam, ale tanio nie jest :( Piłam to świństwo 75 g duszkiem i do dziś mnie na wymioty bierze, jak sobie przypomnę. Także powodzenia życzę :) A pytałaś na piekarskiej? Iwona niestety nie znam żadnej położnej, która pracuje w szpitalu :( jkma witaj mamy ten sam termin :) To Twoja pierwsza ciąża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkma
Tak Antoś, to moja pierwsza ciąża...bardzo chciana. mam 29lat więc juz czas najwyższy:) Niestety groził mi porod przedwczesny stąd leki i cukrzyca mnie tez dopadła ale opanowałam to dieta. jak odtawie leki to bede mogła sobie pozwolic na więcej. niestety leki podwyzszaja mi cukier i jak dotad przytylam 5kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość missaga11
hej dziewczyny, to ja się też dołączę. Mam termin na koniec grudnia, myślałam o szkole rodzenia. Wiecie może czy została uruchomiona ta przy szpitalu, którą tak szumnie zapowiadano? miała być bezpłatna od lipca, tylko się nie mogli dogadać skąd wziąć kasę i nic od tamtej pory nie słyszałam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andria82
Szarlotka - ja też swojej córeczce podawałam czopki VIBURCOL. Bardzo pomogły. Zosia miała kolki do końca 3 miesiąca a w 4 zaczęły wychodzić jej ząbki. Wiem co przeżywasz. Niedługo to się skończy i nawet nie będziesz o tym pamiętać :) Mia - ja robiłam test na glukozę 75g w przychodni na biegunowej. Płaciłam chyba niecałe 20 zl. Mkwroc - odpuść sobie sprzątanie :) jak maluszek idzie spać to ty też :) bałagan denerwuje ale teraz dzidziuś jest najważniejszy :) jkma witaj ja mam termin na 23 września to może się spotkamy :) ale chyba ja też wcześniej urodzę. Synuś zajmuje cały brzuszek i coraz łagodniej się porusza. Chyba zbiera siły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkwroc
jkma--a te leki to z jakiego powodu bierzesz?? ja też chciałabym dotrwać do terminu,albo chociaż do 38 tc ... Musimy zaciskać nogi ;) andria-- wiem,że dzidziuś teraz najważniejszy .Bałagan denerwuje, ale co zrobić ?? nasprzątam się po porodzie ;) szybciej wrócę do formy :P Kurcze chciałam dzisiaj zajść do sklepu Askot na Chojnowskiej, ale go zlikwidowali :/ albo przenieśli, tylko żadnej informacji nie było ...Nie wiecie gdzie jest podobny sklep ,gdzie mogę kupić prześcieradełka do łóżeczka ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tam było dość drogo to chyba się zlikwidowali. podobny sklep jest w gwarnej na górze, a koleżanka mi mówiła, że dobrej jakości pościel dla dzieci ma auchan, ja osobiście kupowałam w ikea i też jestem zadowolona, warto też kupować na allegro tylko wiadomo, że więcej niż jedną sztukę bo przesyłka wychodzi taniej. jak dobrze pójdzie to jeszcze jutro pójdę do gina, bo dzwoniłam do przychodni i okazuje się, że jest już po urlopie ale do końca września nie ma już miejsc, więc jadę zapytać czy mnie przyjmie i coś poradzi na swędzenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_latinka
ja mam 75 tej glukozy nie wiem od czego to zleży i co bede tam robic przez 2h przeciez nie wyjdę chyba bo od nowa w kolejce bede musiala stac.. mam nadzieje ze ta glukoza nie kosztuje 30-40zł o zgrozo, badania i ciagle badania.. tak, pojde raniutko, ale na piekarskiej sie nie dowiedzialam czy robia czy nie wiec..wole isc gdzie napewno mi zrobia niz czekac na darmo.. mkwroc fajne przescieradełka są w cerfurze na sklepie i w auchanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_latinka
a i zapomnialam dodac apropo poloznej to tak koleznaka 4 miesiace temu rodziła i była polozna o nazwisku kowalik czy jakos tak i ponoc pani bardzo dobrze wykonuje swoja pracę jak czlowiek i mozna zaplacic zeby odbierała porod takie infromacje posiadam :) ona była zadowolona z tej poloznej bardzo dziekuje za inf o biegunowej..ale to dla mnie za daleko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×