Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

WITAM wszystkie przyszłe mamusie:-) ja też mam termin na luty dokładnie na 27. ide jutro do gine i bardzo sie denerwuje czy wszystko bedzie w porządku. powiedzcie mi dziewczyny czy macie już widoczne brzuszki bo ja jestem dopiero w 12tc i musze juz chodzic w spodniach ciążowych bo stare strasznie mnie uciskały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lady Z mam tak samo jak Ty, też najchętniej poszłabym sprawdzic jeszcze u innych lekarzy;) tym bardziej ze mam wizyty tylko 1 raz w miesiacu:( nastepna dopiera 2 wrzesnia!!! Marlenkaja co do brzuszka to mój od tygodnia rosnie jak na drożdzach (14 tydz):):) jutro jade na szoping ciązowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kochane!!! ja mam małą prośbę do Was:) któraś pisała że się na tym zna...otóż mam moje poprzednie wyniki moczu i czy któraś mogła by mi wytlumaczyć co jest nie tak i jak powinien wyglądać prawidłowy wynik?? na co zwrócic uwagę?? barwa- żółta nzup odczyn- 6 białko - + białko - 8,2 mg/dl cukier - neg urobilinogen - norm bilirubina - neg ketony - neg nitrite - pos leukocyty - + erytrocyty - + osad moczu nabłonki wiel. - b.liczne L - 40-50 wpw E św. 3-4 wpw bakterie - liczne pytam bo w poprzedniej ciąży wynki były super i nie wiem teraz co to może być??? może źle pobrałam mocz?? bardzo prosze o pomoc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiec tak madalenaa odczyn wporządku białka w moczu raczej nie powinno być ale w ciązy się to zdarza, wszystko zalezy od tego ile go jest, jego obecność może byc wywolana gorączka, duży wysiłkiem, ciążą i niektórymi chorobami, zwłaszcza nerek cukier bardzo dobrze ze go nie ma:) urobil..... tez dobrze bilirub ketony to samo nitrite nie wiem co to ??? leukocuty norma 1-2 nie wiem ile masz, zbyt duza ilosc zazwyczaj zapalenie pecherza moczowego albo cewki moczowej erytrocyty tez norma 1-2 i te zame powody z tym ze dochodza choroby nerek wszystko zalezy od tego ile masz tyvh erytrocytów nablonki i bakterie normalnie nie powinny byc , jak jest ich nie duzo to nic sie nie dzieje a jak sporo to stan zapalny w ukladzie moczowym lekarzem nie jestem ale chyba bedzie jakies zapalenie u ciebie bo i te bakterie i nabłonki, spokojnie to nic strasznego lekarz na pewno cos ci przepisze i bedzie dobrze:) czasami bakteria dostaja sie w trakcie pobierania próbki, mocz powinien byc poranny pobierany ze srodkowego strumienia, okolice cewki moczowej powinny byc czysciutkie przy pobieraniu noi pojemniczek tez jest wazny, najlepszy z apteki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochana dziekuję Ci serdecznie :) właśnie obawiam się że źle pobrałam mocz... nie pamiętam czy przed się podmyłam , bo pamiętam tylko tyle że starsznie mi się chciało siku i jak bym wode pościła to bym się posikała :D... i nie pamiętam czy pierwszy "sik" był do kibelka czy do pojemniczka :-/.... ale już jestem po duomox-sie ale chyba znów grzybek sie zawiruszył (ale mam nystatyne na zapas w lodówce:) )... więc mam nadzieje ze juz bedzie dobrze! dzięki jeszcze raz wielkie!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dzeiewczyny dawno nic nie pisalam bo jeszcze nic nie wiem konkretnego dzisiaj ide na badania o 16 wiec bede mogla co kolwiek napisac bo ostatnioo bylam miesiac temu wiec napewno duzooo sie pozmienialo:) Caly czas czytam o czym piszecie zeby byc w temacie ale nic nie odpowiadam bo nie mam pojecia o wynikach moczu itd... Mi zawsze pobieraja jak mam wizyte odrazu karza isc robic siku do pojemnicza i to nie ma znaczenia o ktorej godzinie,a pojemniczki oni daja kazdej mamusi.Pozniej mam mierzone cisnienie i pobieraja krew do kontroli a pozniej dopiero do lekarza na konsultacje,badanie i usg.I koniec moge isc do domu.Bylam juz dwa razy na kontroli dzisiaj ide trzeci raz az sie ciesze ze zobacze mojego dzidziusia jak sie rusza bo wczesniej to byla taka mala kruszynka ze prawie tam nic nie widzialam na usg. Pozdrawiam cieplutko i odezwe sie pozniej z nowinkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kijevna
nerwus:)! aż mi się serce kraje jak czytam przez co przechodzisz, ale - tak jak dziewczyny piszą - musisz wziąć się jakoś w garść! czy lekarz Ci wytłumaczył co to 1:16 znaczy? jeśli nie, to może się jeszcze dopytaj - według mnie to znaczy, że jedna na 16 osób z takimi wynikami jak Twoje urodzi chore dziecko - to nie jest mało, ale też nie wyrok! (poprawcie mnie jak się mylę, bo ja mieszkam w Szkocji i tutaj jest właśnie tak - tak mi wytłumaczono). Ja też miałam kiepskie wyniki na Zespół Downa i przez jakieś dwa tygodnie sporo stresu - a tutaj nie badają przezierności - to były wyniki z krwi tylko, więc wiem przez co przechodzisz, ale chwytaj się każdej nadziei i uspokajaj jak możesz. Postaraj się odłożyć wszelkie głupie myśli do czasu wyników aminopunkcji - wszystko będzie dobrze, zobaczysz! Znalazłam kiedyś jakieś forum, gdzie byo więcej dziewczynz tym problemem, m.in. taka, która miała wyniki 1:5 i urodziła zdrowe dziecko, więc...! pamiętaj TO NIE WYROK!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kijevna
a ja się moze przedstawię reszcie, bo może od czasu do czasu popiszę:) czekam na drugiego potomka - termin 4 luty, mam 36 lat i mieszkamy sobie w Szkocji - pewnie dlatego będę mniej pisać, bo nie mam bladego pojęcia o połowie rzeczy medycznych, które tu dyskutujecie - jak już wcześniej dziewczyny z UK pisały - tu zabawa zaczyna się po 12 tyg, standartowo są dwa USG, a wyniki - jeśli są ok to najczęsciej wcale nie przychodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość conwalya
Hej dziewczynki Czy Wam tez różni się wiek ciąży z OM i z USG? Bo mi USG mówi teraz, że dziecko jest półtora tygodnia starsze. W 8 tygodniu tez wychodziło, że jestem w 9 i 1 dniu. A na samym początku, czyli w szóstym tygodniu, wiek na USG był był idealny z terminem OM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamunia22
no a ja bylam dzisiaj u ginekologa!!!! (tydzien ciazy i 3dni termin 14 marca!!!! pierwsze dzieckko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamunia22
poprawka : 9tydzien ciazy, ale sie boje ;(;(;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej :D Dawno nic nie pisałam...ale za bardzo nie było co. Dopiero wczoraj kolejne usg, wiec pisze :) Teraz przypada mi połowa 12 tyg, maluszek ma 5,5 cm i ma się bardzo dobrze. Przezierność ok (1,1), kość nosowa też w porządku :) o krwiaku dr nic nie wspominał wiec chyba go nie ma...ja jak taka głupia z wrażenia zapomniałam zapytać tak się bałam tej wizyty ale jak się okazało niepotrzebnie. No ale jakby coś z tym krwiakiem było nie tak to by przecież sam powiedział. Od wczoraj mam też odstawiony duphaston, zobaczymy czy to jakoś odczuje. Mam tylko mały problem, swoją drogą może ktoraś z was tez tak ma? Otóż niezaleznie od tego jakiej firmy witamin bym nie próbowała to każde jak jedne mi nie służą :( co jakąś zjem, to max 15 min i rzygam dalej jak widze. Przez prawie 2 tyg mialam takie podchody z tymi witaminkami ale za kazdym razem to samo...Lekarz mowil zaby na troszke wogole odstawic witaminy, żołądek ma odpoczać. Pytałam czy to nie zaszkodzi, ale owil ze jak na krotki okres czasu to nic sie nie stanie. Szkoda ze nie ma witamin w kropelkach albo cos, pytałam, no ale nie ma tak dobrze :P Mdlić to w sumie nie za czesto mi sie zdarza, ale ujde powiedzmy z 20min czasem mniej i mi momentalnie słabo...jakbym miala zaraz odjechac. Głowa jak z betonu, nogi z waty i wtedy robi mi sie niedobrze...Troche mnie to martwi ale jeszcze nie panikuje bo zwalam to na poczatki ciazy, osłabienie itp. Ale może powinnam? Bo za normalne to to nie jest, nawet na zadne zakupy nie moge jechac, bo trzeba chodzić. Poki siedze jest ok a tak to masakra jakas. Nastepna wizyte mam za miesiac i jak do tego czasu mi to nie przejdzie to zapytam lekarza co z tym zrobic i czy to nie oznacza jakis problemów znowu...eh....Pozdrawiam wszystkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IMIĘ .................. WIEK .........TERMIN PORODU......WIELKOŚĆ (TC) katasha7 ................26 ............ 26.01.2011........58,6mm (12W6) Monika .................. 21............. 01.02.2011 aniaania ................ 27 ............ 01.02.2011 Ninka86 ................ 24 ............ 01.02.2011 marcysia21 ............ 21 ............ 01.02.2011...........54mm (12t3d) niebieskooka_81 ...... 29 ............ 01.02.2011 ......... 44 mm (11 tc) radosnaJUZmama ..... 26 ............ 02.02.2011...........11cm (15T6D) matka,polka ............30..............02.02.2011 Sylwia_LBN..............36..............04.02.2011 Kessi_27 .................30 ............ 04.02.2011 agnik80 ................. 30 ............ 07.02.20 11 portolak..................24 .............10.02.2011 adziana ................. 35 ............ 10.02.2011 ptyśka .................. 30 .............10.02.2011 ajem7 ................... 24 ............. 10.02.2011 ...... 76.2 (13t5d) Truskaweczka_29 .... 29 ............. 12.02.2011 ....... 35mm (10tc) nemezis278 2........... 27..............14.02.2011 Ninka 24 ................ 25 ............. 14.02.2011 agi27 .................... 28 ..............14.02.2011....1USG/1.08.10 11t6d 55mm Myszzka_87 ............ 23 ............ 14.02.20 11 emka kafe .............. 25 ............. 16.02.2011 ........26mm (10tc) Oli14 ..................... 30 .............16.02.2011 trezele .................. 26 ............. 16.02.2011 maagdaa .................30 ............. 17.02.2011 milusia * ................. 27 ............. 18.02.2011 kasiula86 .............. 24 ...............19.02.2011 ......5,5 cm(12tc) Milutek ................. 23 ............. 22.02 .2011x2 2,96(10t2d) i 2,64(9t5d) z 29.07 emulinek .................27 ............. 23.02.2011 agatka27 ............... 27 ............. 25.02.2011 Loonah ................. 21 .............. 27.02.2011 ambrozja196 .......... 24 .............. 27.02.2011 TAHITIANA ............. 23 ............... 28.02.2011 ewka4127 ............. 24 ................ 28.02.2011 ......14mm (8tc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kijevna
convalya - w pierwszej ciązy USG przesunęlo mi termin o 9 dni do przodu, a dokładnie wiedziałam kiedy zaszłam, więc... teraz trochę strzelałam z datą ostatniej miesiączki, a termin USG wyszedł zgodny z tym strzałem kasiula - nie zmuszaj się - suchaj organizmu (i lekarza) - widać nic Ci nie brakuje! za duzo niektórych witamin to też niedrowo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kjevna ja jestem z Londynu, mi badali przeziernosc na pierwszym usg w 12 tygodniu i jednoczesnie pobrali krew na te badania, czyli 2 w 1. Moze w Szkocji inaczej jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Musze powiedziec ze u mnie wszytko dobrze dzidzia rosnie 6,71 cm 13tc badania oki :) Nastepny termin za 3 tyg i doktor powiedzial ze juz bedziemy wiedziec co to bedzie czy synek czy coreczka :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny tak was czytam i widze ze kilka z was jest z uk. mialyscie robione badanie na przeziernosc?(sorki jezeli zle napisalalam) kiedy sie robi takie badanie? ja mialam dzis usg wg ost @ rowno 12 tyg wg usg 13 tyd ale nie mam pojecia co sprawdzali, troszke sie patrzyla na malucha z roznych stron, klikala i klikala po czym stwierdzila ze wszystko jest jak powinno byc. jezeli to wazne to ja w szkocji mieszkam:) prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie chce mi sie logowac- sprawdz sobie w karcie ciąży czy masz wpisaną pozycje NT przy badaniach usg- tam powinien być Twój wynik- ja dzisiaj miałam usg i tez mi nie powiedziano danych ani nic- dopiero teraz wszystko sprawdziłam z internetem. U moich bliźniaków NT wynosi 1,5 i 1,4:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kijevna
W pierwszej ciąży nie badali mi przezierności - całe USG było za późno, a teraz jak dostałam zaproszenie na czas to w ulotce byo napisane, że dopiero trenują pracowników do tych badań i zamierzają je wprowadzić standartowo pod koniec przyszłego roku i z tego mi wynika, że na pierwszym USG w Szkocji przezierności nie badają. Jeśli komuś wyjdzie źle z badania krwi to proponują aminopunkcję. A jak ktoś się na to nie zdecyduje to odsyłają do szpitala i USG co dwa, trzy tygodnie do końca ciąży zapewnione. Zapytajcie swoje położne o to - może akurat któraś z Was się załapie na taki trening!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kijevna
p.s: w Szkocji jest inaczej niż w Anglii - np. dopiero niedawno wprowadzono drugie (szczegółowe) USG i już gdzieniegdzie mówią płec dziecka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) na wczorajszej wizycie wszystko ok. Dziecko ładnie rośnie, stało przez całe badanie na głowie - akrobat/ka czy co? następne badanie za miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeziernosc to tu badanie standardowe na pierwszym usg, ogladaja malucha sprawdzaja kosc nosowa, wzrost etc....i wpisuja w raporcie usg NTang. nuchal translucency w mm- ja mialam 1,2mm:) pozniej od razu idzie sie do polzonej pobiera krew na te szczegolowe badania:) parametr oceniany w badaniu USG płodu, odzwierciedlający obrzęk tkanki podskórnej w okolicy karkowej; jest to odległość między tkanką podskórną a skórą na wysokości karku płodu. Zwiększenie wartości NT występuje w niektórych zespołach spowodowanych aberracjami chromosomalnymi: zespole Downa, zespole Edwardsa, a zwłaszcza w zespole Turnera. Nie powinno przekraczac 3mm. A dzisiaj mialam stracha rano...w drodze do pracy zastrzykalo mnie w okolicy kosci ogonowej i tuz nad koscia lonowa....ale juz nic nie strzyka....mam dzisiaj 13t i5 d mam nadzieje, ze macica sie wciaz powiejsza i wszystko sie tam rozpreza:) takie dosc mocne strzykniecia dopiero pierwszy raz mi sie zdarzyly...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moge tylko powiedziec w takim razie, ze Szkocja jest dziwnym krajem w takim razie;) bop przeciez latwiej zbadac te przeziernosc od razu na badaniu usg i ewentualnie jesli para chce wyslac na badania krwi..u nas to badanie bylo na zyczenie choc robia bez problemu i od reki..a zmierzyc przziernosc to nic trudnego dla takiego specjalisty od usg, gdzie komputer wszystko jakby liczy- maluch musi sie tylko dobrze ulozyc:) No ale Kijevna wazne, zeby Cie dobrze doprowadzili do konca ciazy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość conwalya
KIJEVNA: Mi właśnie tez przesunęło o 14 dni, a tez dokładnie wiem kiedy zaszłam. Ginekolożka powiedziała, że po prostu dziecko szybko się rozwija. A urodziłaś w terminie zbliżonym do tego z OM czy z USG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka27
cześć dziewczyny! cieszę się, że jest nas tak dużo! Mam pytanie czy bardzo urósł już Wam brzuszek?? Ja jestem w 12 tc i mam taki malutki, co prawda nie mogę dopiąć niektórych spodni na guzik ale martwię się codziennie czy wszystko jest dobrze, czy cos sie tam nie zatrzymało, a usg dopiero za tydzień mam...chyba nie wytrzymam!! Piszcie jak wyglądają Wassze brzuszki. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny Wy i tak macie tych usg mnostwo:) ja w Londynie bede miala dopiero 2gie 4 pazdziernika i planowo to bedzie moje ostatnie:D niezle...zamierzam isc pozneij prywatnie....agatka ja mam 13 tydzien i zauwazam, ze brzusio rosnie raczej...po woli widoczny sie robi, ale nie jest duzo i nie martw sie na naszym etapie czasem sylwetka moze pozostac niezmieniona...4-5 miesiac moze sie uwydatni mocniej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×