Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Gość kijevna
agi 27 - w Szkocji do ub. roku było tylko jedno USG w pakiecie - jeśli wszystkie wyniki były ok. i żadnych badań ginekologicznych też nie ma - Polki tu mieszkające wściekały się i latały do kraju, albo chodziły prywatnie, jak nie mogły wytrzymać. z tą przeziernością to nie wiem - może taniej i szybciej tego nie robić tylko czekać na badanie krwi? zresztą zobacz przez co nerwus przechodzi, a pewnie niepotrzebnie! conwalya - dziecko urodziłam dzień przed terminem liczonym od miesiączki, ale poród był wywoywany, bo według USG było już po terminie, a oni czekają góra 10 dni - także ciężko mi powiedzieć kiedy maluch chcial naprawdę przyjść na świat - poza tym mówią, że chłopców zwykle się przenosi:) na temat wymiarów się nie wypowiadam, bo zostałam wielka po pierwszej ciąży i o tyle dobrze, że się nie powiększam póki co, ani brzuch, ani nic;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość conwalya
IMIĘ .................. WIEK .........TERMIN PORODU......WIELKOŚĆ (TC) katasha7 ................26 ............ 26.01.2011........58,6mm (12W6) Monika .................. 21............. 01.02.2011 aniaania ................ 27 ............ 01.02.2011 Ninka86 ................ 24 ............ 01.02.2011 marcysia21 ............ 21 ............ 01.02.2011...........54mm (12t3d) niebieskooka_81 ...... 29 ............ 01.02.2011 ......... 44 mm (11 tc) radosnaJUZmama ..... 26 ............ 02.02.2011...........11cm (15T6D) matka,polka ............30..............02.02.2011 Sylwia_LBN..............36..............04.02.2011 Kessi_27 .................30 ............ 04.02.2011 agnik80 ................. 30 ............ 07.02.20 11 portolak..................24 .............10.02.2011 adziana ................. 35 ............ 10.02.2011 ptyśka .................. 30 .............10.02.2011 ajem7 ................... 24 ............. 10.02.2011 ...... 76.2 (13t5d) Truskaweczka_29 .... 29 ............. 12.02.2011 ....... 35mm (10tc) nemezis278 2........... 27..............14.02.2011 Ninka 24 ................ 25 ............. 14.02.2011 agi27 .................... 28 ..............14.02.2011....1USG/1.08.10 11t6d 55mm Myszzka_87 ............ 23 ............ 14.02.20 11 emka kafe .............. 25 ............. 16.02.2011 ........26mm (10tc) Oli14 ..................... 30 .............16.02.2011 trezele .................. 26 ............. 16.02.2011 maagdaa .................30 ............. 17.02.2011 milusia * ................. 27 ............. 18.02.2011 kasiula86 .............. 24 ...............19.02.2011 ......5,5 cm(12tc) Milutek ................. 23 ............. 22.02 .2011x2 2,96(10t2d) i 2,64(9t5d) z 29.07 emulinek .................27 ............. 23.02.2011 agatka27 ............... 27 ............. 25.02.2011 Loonah ................. 21 .............. 27.02.2011 ambrozja196 .......... 24 .............. 27.02.2011 TAHITIANA ............. 23 ............... 28.02.2011 ewka4127 ............. 24 ................ 28.02.2011 ......14mm (8tc) conwalya .............. 23 ................ 18.02.2011 ...... 86 mm ( z om 13,0 t; z USG 14,4 t)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość conwalya
Madallena ja właśnie przed godziną odebrałam wyniki moczu i krwi i wszystko by było dobrze oprócz tego, ze mi tez wykryli obecność bakterii, leukocyty 1-3 i ph8. Reszta wszystko w normie. Martwią mnie jednak te bakterie.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kijevna jedno badanie wg mnie to za malo:( w 20-22 tc powinni tez robic polowkowe tak samo jest w Pl, dobrze, ze mam juz termin wyznaczony...badani ginekologicznych tu nie mialam zadnych...i nie bede miala:) co kraj to obyczaj:P 18.10 lece do Polski to pojde do ginekologa, zrobie sobie badania krwi i moczu "po polsku" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
conwalya nie przejmuj sie:) nosisz ladne duze dziecko juz:) szybko rosnie:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kijevna
IMIĘ .................. WIEK .........TERMIN PORODU......WIELKOŚĆ (TC) katasha7 ................26 ............ 26.01.2011........58,6mm (12W6) Monika .................. 21............. 01.02.2011 aniaania ................ 27 ............ 01.02.2011 Ninka86 ................ 24 ............ 01.02.2011 marcysia21 ............ 21 ............ 01.02.2011...........54mm (12t3d) niebieskooka_81 ...... 29 ............ 01.02.2011 ......... 44 mm (11 tc) radosnaJUZmama ..... 26 ............ 02.02.2011...........11cm (15T6D) matka,polka ............30..............02.02.2011 Sylwia_LBN..............36..............04.02.2011 Kessi_27 .................30 ............ 04.02.2011 kijevna ..................36.............04.02.2011 agnik80 ................. 30 ............ 07.02.20 11 portolak..................24 .............10.02.2011 adziana ................. 35 ............ 10.02.2011 ptyśka .................. 30 .............10.02.2011 ajem7 ................... 24 ............. 10.02.2011 ...... 76.2 (13t5d) Truskaweczka_29 .... 29 ............. 12.02.2011 ....... 35mm (10tc) nemezis278 2........... 27..............14.02.2011 Ninka 24 ................ 25 ............. 14.02.2011 agi27 .................... 28 ..............14.02.2011....1USG/1.08.10 11t6d 55mm Myszzka_87 ............ 23 ............ 14.02.20 11 emka kafe .............. 25 ............. 16.02.2011 ........26mm (10tc) Oli14 ..................... 30 .............16.02.2011 trezele .................. 26 ............. 16.02.2011 maagdaa .................30 ............. 17.02.2011 milusia * ................. 27 ............. 18.02.2011 kasiula86 .............. 24 ...............19.02.2011 ......5,5 cm(12tc) Milutek ................. 23 ............. 22.02 .2011x2 2,96(10t2d) i 2,64(9t5d) z 29.07 emulinek .................27 ............. 23.02.2011 agatka27 ............... 27 ............. 25.02.2011 Loonah ................. 21 .............. 27.02.2011 ambrozja196 .......... 24 .............. 27.02.2011 TAHITIANA ............. 23 ............... 28.02.2011 ewka4127 ............. 24 ................ 28.02.2011 ......14mm (8tc) conwalya .............. 23 ................ 18.02.2011 ...... 86 mm ( z om 13,0 t; z USG 14,4 t)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość conwalya
Dzięki agi za pocieszenie:). Mam nadzieję, że na prawdę nie ma się o co martwic. W środę mam kolejną wizytę więc się wszystkiego dowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewka a gdzie zamierzasz rodzić i do jakiego lekarza chodzisz w Szczecinie?? Ja się zastanawiam nad Policami. Co do terminu porodu to ja z pierwszego USG mam na 2 lutego i tak wychodzi mi tez z moich obliczeń. Ale po usg w 12 tyg wyszło że na 26 stycznia. Tez myślę że jednak termin będzie na 2 lutego a może dziecko szybciej rosło bo ja wiem dokładnie kiedy zaszłam mam Baby-Comp i on też mi wyznaczył termin na 2 lutego a pozatym dzięki niemu wiem ze owulację maiłam dokładnie 11 maja No ale widać że termin tydzień w tą czy w ta i tak nie gra az tak dużej różnicy. Kasiola 86. mi tez było na początku w ciąży strasznie słabo i nigdzie nie mogłam sama chodzić nawet na zakupy bo zaraz robiło mi się słabo i bałam się że zemdleję. Jednak teraz jest już duzo lepiej. a czemu ty wogóle bierzesz az tyle witamin ja tam nie biorę żadnych witamin. A wy jak dziewczyny bierzecie jakies witaminy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) ja dzisiaj idę na 14 do lekarza:) podejrzymy moją dzidzię:)odezwę się później i dopiszę do Waszej tabelki:)o ile pozwolicie:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny powiedzcie mi jak to jest . jesztem w 12tc pierwsza wizyte miałam 8tc i miałam usg dopochwowe dziś mam koleja wizyte u gine czy będzie robiła już normalne usg czy też do do pochwowe a może wogóle nie będzie robiła bo niby są tylko 3 usg w czasie ciąży.chce zeby mąż był przy mnie w czasie tej wizyty i nie wiem czego sie spodziewać może wy mi powiecie jak to było u was? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marlenkaja. Ja miałam robione USG zarówno w 8 jak i w 12 tygodniu. w 12 się zazwyczaj robi bo wtedy bada się ta przyzierność czy jak to tam Ja miałam je robione jeszcze dopochwowo ale słyszałam że niektórzy robią już wtedy przez brzuch więc to chyba zalezy od lekarza i od tego jakim sprzętem on dysponuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w 12 tygodniu miałam usg dopochwowo:) dzisiaj idę do lekarza i powiem jakie miałam a jutro zaczyna mi się 16 tydzień:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość conwalya
A ja nie miałam robionego badania przezierności karkowej. Byłam w środę na USG i myślałam, ze w trakcie badania ginekolog to zrobiła, ale dla upewnienia zapytałam ją pod koniec i okazało się, ze nie. Powiedziała, ze muszę za to osobno zapłacić 150 zł,a ja nie byłam na to przygotowana. I jeszcze dodała, ze jesli bym chciała wykonać to badanie to właściwie powinnam go zrobić własnie tego dnia( z USG wielkość dziecka odpowiadała 14 t i 4 d). Dodam, ze chodzę do lekarki na NFZ i USG mam również robione za darmo. Pozostaje mi tylko wierzyć, ze wszystko będzie w porządku. Mam taką nadzieję, bo ani w mojej ani w męża rodzinie nie było przypadków dzieci z zespołem Down'a ani innymi zaburzeniami genetycznymi. Jednak jak każda przyszła mama obawiam się wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marlenkaja- ja miałam wczoraj usg jeszcze dopochwowe mimo iż jestem już w 12 tyg. conwalya-ja wczoraj byłam u lekarza na NFZ i robił mi przezierność i absolutnie za to nie płaciłam. Z racji tego ze było dobre to sie nie odezwał ale mam wszystko wpisane w karcie ciąży-po tym to sprawdziłam i mam 1,4 oraz 1,5:) Poza tym na necie pisze ze badanie na przezierność robi sie max do 13tci 6 dni wiec moim zdaniem u Ciebie to juz za pozno na nie bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość conwalya
Ja miałam w środę połowe USG dopochowe a drugą połowe przez brzuch. Śmiesznie trochę, ale ginekolożka stwierdziła że niepotrzebnie miałam napisane na skierowaniu, że badanie ma być wykonane dopochwowo. To był 13 tydzień wyliczając z OM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
conwalya - za przezierność dodatkowo się płaci? pierwsze słyszę! przecież to się robi przy użyciu zwykłego usg i jeśli oczywiście dziecko dobrze się ułoży, to trwa chwilkę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość conwalya
To fajnie mnie potraktowała babka od USG w takim razie. chodzi mi o to że wymagała 150 zł. no nieźle . Zła tez jestem na swoją lekarkę prowadzącą, bo w ogóle mnie nie poinformowała o tym badaniu i kiedy należy je zrobić. A ja jestem zielona w tych sprawach bo to moja pierwsza ciaża. Dowiedziałam się o tym badaniu dopiero na tym forum. Ja bym się jeszcze załapała na to badanie, jeśli by brać po uwagę wiek z OM (13 tydzien)tylko , ze ginekolog na USG powiedziała ze dziecko przerosło swój wiek o półtora tygodnia i że byłoby to już nawet ryzyko. No ale zastanawiająca jest cena którą mi zaśpiewała. Przykre jest to ze pewnie większość lekarzy z NFZ robią to badanie za darmo a niektórzy, tak jak niestety w moim przypadku - nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RadosnaJUZmama
Kochane witajcie:) Ja od srody biore furagin i utinoscorbin- jak na razie odpukac pomaga, nerka przestała boles, mocz zrobił sie klarowny i przejrzysty , no i siusiam z łatwoscia;):):) BYłam takze wczoraj na konsultacji internistycznej u lekarza rodzinnego, no i powiedział mi praktycznie to samo co moj gin, ze nie jest za tym zeby podawac mi JUZ antybiotyk,ze damy "szanse" nerkom zeby na furaginie sie podniosły, no i do tego zalecił mi zeby kupic w sklepie zielarskim Prawdziwa zurwaine w syropie z witamina C- powiem Wam pije to 3 razy dziennie, niekiedy nawet 4 razy dziennie i SUPER, raz ze mam wiecej energii, dwa dostaje duzo witaminek do organizmu, bo tak jak ktoras z was pisała ze odrzuca ja od tych wszystkich suplementów dla matek w kapsułkach- zgadza sie, moj gin mnie tez ostatnio przed tym ostrzegał mowiac ze mam sie nie wystraszyc jak zaczne wymiotowac po kolejnym opakowaniu, bo te wszystkie suplementy, nie zaleznie od producenta BARDZO obciazaja nasze zoladki.... i własnie po jakims czasie u niektórych z nas , które maja wrazliwsze zoladki moze byc naturalne odrzucenie.... a po trzecie zurawina zawiera witamine D- która przyczynia sie do rosniecia naszych maluszków w brzuszkach...w kazdym razie na pewno to nie zaszkodzi a pomoze a nóz..:P:P:P:P:P:P Co do mojego moczu-ze jeszcze na chwilke wróce do tego tematu, to ja miałam jak pisąłam leukocyty i nabłonki, reszta ok...zadnych bakteri, białka...ale lekarz poinf. mnie ze jakies zapalenie tam moze byc.... JAk na razie wlacze z tymi nerami tak, zeby jak najmniej obciazac organizm... a trzeba to paskudztwo zaraz leczyc bo i dziecko moze przez to urodzic sie z wada nerek...takze musimy kobietki dbac o siebie, a najgorsze jest to,ze w ciazy jestesmy na te wszystkie bakterie układu moczowego bardziej narazone...uffff;P:P:P:P a sie rozpisałam:P:P:P:P w przyszłym tygodniu ide powtórzyc badanie mcozu i miejmy nadzieje ze bedzie chociaz lepiej:):) Kazdej z was zycze samych dobrych wiadomosci:) i fajnego samopoczucia;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
conwalya niefajnie Cie potraktowala...a poza tym tak duzo narzeka sie na sluzbe zdrowia w Uk itd..a w sumie to oni maja dobre podejscie, uwazam, ze dobrze, ze sa te 2 usg, chociaz sa konkretne jest przeziernosc i badani krwi w kier. chorob genetycznych za jednym razem, pozniej polowkowe i jesli wszystko gra koniec usg, chyba, ze jest wskazanie...moim zdaniem zdrowe podejscie..nie robia tu raczej dopochwowych usg, ani badan ginekologicznych..mimo to jestem zadowolona, mam wszystko na czas no i nie musze palcic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość conwalya
Nic z tego nie rozumiem:( czemu mnie tak potraktowali. Mi nie robi USG moja lekarka prowadząca tylko dostaje od niej skierowanie do innej przychodni i tam chodze. Nie wiem czemu nie wykonują tam tego badania. bardzo to wszystko dziwne Zapytam lekarki w środę:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RadosnaJUZmama
Cod o USG dopochowego to ja ostatnie miałam robione w 12Ta tak to przez brzuszek i raz na wizycie nawet nie miałam USG tylko takim małym aparacikiem moj gin słuchał czy bije serduszko i tyle...teraz koncze 15 tydz. i mam robione co wizyte przez brzuszek..moj mezus zawsze ze mna chodzi na wizyty, no chyba ze musi byc w pracy na mus dłuzej to nie...ale tak to idzie, bardzo to przezywa i jak on to mowi- czuje taka wież.... z dzidzia:) poza tym mi sie serce raduje jak widze mego lubego jak mu łezki nie raz leca jak gin omawia- a tu nozka, a tu oczka, a tu serduszko....to takie uczuciowe wszystko:):) Wiec ja tam mojego zabieram.... Co do przeziernosci karkowej to jak dziewczyny pisza- jest DARMOWA!!!!!! i nie wolno dac sie naciac.... Teraz kazdy praktycznie gin, to robi w standardzie.... wiec nie słyszłałam zeby ktos musiał za to płacic o0sobno, chyba ze ta ginekolozka liczy ci to jakos badanie prenatalne??? bo i takie cwaniaki sa.... ze tak to licza by tylko kase zbic...na ludziach... Dzisiaj te badanie robi sie od reki, raz dwa, i masz wydruk i wszystko wiesz:):) Takze podpytaj dokładnie...jak to wyglada....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapytaj, bo to badanie wykonuje sie w okolicy 12 tc, jest wtedy miarodajne i wiarygodne. Moje wszystkie kolezanki w Polsce je mialy, ja sie obawialam, czy mi je tutaj zrobia i na szczescie zrobili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RadosnaJUZmama
Conwalya- jezeli babka cie kieruje do innej przychodni na wykonanie badan to albo ona nie ma takiego sprzetu u siebie, albo ma z ta przychodnia podpisana umowe i kieruje cie do nich, oni ci kaza płacic a przychodnia odpala jej jakas tam czesc.... to sie zgodze .... Ale..... pomimo tego jak masz skierowanie to tez nie powinnas płacic za przeziernosc..... Z tego co wiem niekeidy pobiera sie opłaty za 3D lub 4D ale to w prywatnych przychodniach .... MOj gin ma u siebie w gabinecie i 3D i 4D, i robi mi wszystkie badania w cenie wizytty....nigdzie mnie nei wysyła...owszem byłam na badanich prentalnych w innej specjalistycznej przychodni,ale dał mi skeirowanie i nie płaciłam... nic.... A poszłam na te badania bo w 2007 miałam martwa ciaze w 8 tyg... bo jakbym nie miała skierowania no to zapłaciłabym 450 zł..wiec nie mało... Ale jezeli chodzi o badania na wady genetyczne lub Downa to nie powinnas płącic.. Ja miałam w gabinecie zrobione : -cała ultrasonografia -markery wad chromosomalnych -anatomia płodu -oszacowane ryzyko dla trisomii 21,18, -przeziernosc karkowa -budowa płodu -indywidualna wartość ryzyka trisomii (zespół downa) -echo serca -wymiar dwuciemieniowy -FHR -CRL -NT -HC -łozysko -płun owodniowy - pepowina i jej droznosc.... i nic nie płaciłam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość conwalya
Popytam,a le teraz to i tak już będzie za późno.Kurcze to już do końca ciązy nie ma szans się dowiedzieć czy z dzieckiem jest wszystko w porządku pod tym względem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki ja już po wizycie u lekarza:)usg miałam dopochwowe:) mimo iż jutro zaczyna mi się 16 tydzień:) i wiem, że będziemy mieć synka:)tak się cieszę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×