Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Aaa i po prawej stronie jest kalendarz ciazy tez sa super filmiki wejdzcie sobie na 13tyg ciazy i jest pokazane jak u dzieci zaczyna rozwijac sie plec:) I jeszcze jest jeden filmik jak lekarz opowiada o badaniach prematalnych jak sie robi i kiedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jvcghvfgv
hej dziewuchy, co tu tak cicho:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewka41
no właśnie wywiało wszystkich gdzies:) ja niestety zaczęłam wymiotować:/ do tej pory miałam tylko mdłości całodzienne i mało jadłam bo nie miałam apetytu a teraz jak zaczęłam 13 tydzień to się zaczęlo wiszenie na toalecie:/ koleżanka tak miała do końca ciąży mam nadzieje że nie będę również tym beznadziejnym przypadkiem:) jem tylko do 12 rano a potem to już loteria:) ach ciagle oglądam tą płytkę:) M mówi że mi odbiło już kompletnie:) ale ja się nie mogę napatrzeć na tego mojego aliena:) dobrze że poszliśmy na to usg bo trochę kasy kosztowało ale jestem spokojniejsza:) ktoś pisał że wie juz czy chlopak czy dziewczynka:) kiedy powinno być widać na usg?? bo ja czytam sprzeczne opinie i co innego powiedziała mi ciocia a co innego wujek a oboje są ginekologami:/ i kiedy najlepiej iść na 3D?? kupujecie juz coś?? bo w sumie to jeszcze wcześnie ale ja już zaczynam kolekcjonować ubranka z wyprzedaży:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam i ja kilka dni mnie nie było ale teraz w pracy mam ograniczony dostęp do forum bo szkole swoją następczynię w końcu od wrzesnia idę na zwolnienie:) Ewka 4127 ja chodzę do dr Ziętka i tez jestem z niego zadowolona. ale fakt USG jakoś nie powala więc mogłabyś mi dac namiary gdzie ty byłas na tym USG i ile ono kosztowało??? I czy było takie normalne czy 3d??? A co do porodu to ja chcę w Policach bo moja szwagierka rodziła tam 2 dzieci i często ja odwiedzałam i bardzo mi się tam podobało. Przede wszystkim sale na max 2 osoby z własną łazienką no i z takim pokoikiem dla maluchów na przebranie i kąpiel. Ale jeszcze ostatecznej decyzji nie podjełam więc zobaczę. mi studenci by jednak przeszkadzali podczas porodu:P A ja czuje się całkiem nieźle i też wypatruje pierwszych ruchów dziecka ale nie wiem czy je miałam czy nie. Cały zcas mnie jakby w brzuchu coś boli i to takie dziwne uczucie więc pewnie nawet jak będa ruchy to pomyle je z bulem brzucha albo z ruchem jelit :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
studenci sa teraz tez w Policach bo po remoncie jest to również szpital kliniczny:) a ja byłam u dr Jerzego Węgrzynowskiego w klinice HAHS na Felczaka. To było normalne usg 2d ale na 3d też do niego pójdę. Zapłaciłam razem z płytką 210 zł więc sporo też mi robił ta przyzierność itd chociaż z drugiej strony co to jest 200 zł:) teraz jak bedziemy wszystkie miały pociechy to 200 zł to pewnie bedziemy na pieluchy miesięcznie wydawać:) a tak mam pamiątke na całe życie no i moge aliena sobie teraz oglądać jak mam tylko ochotę:) Ach oni tam w tej klinice zaczynaja zapisy na koniec miesiąca czyli np od 30 sierpnia zapisaują na wrzesień 30 wrzesnia na październik itd jest dużo chetnych z tego co wiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka27
Kochane! ja wlasnie dzisiaj jade z mezem na USG w 13 tc! Już nie mogę się doczekać, a zarazem bardzo sie stresuje... żeby było wszystko dobrze i żeby dzidzisuś był zdrowy. Może płeć już będzie widać, jak się dobrze ułoży. Trzymajcie kciuki, buziaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katasha7 a czemu idziesz na zwolnienie? Pracujesz fizycznie czy ciąża zagrożona? To pytanie to nie złośliwść tylko ciekawość, bo ja mam nadzieję pracować jak długo się da :) Moje koleżanki niektóre to i w 9 m-cu pracowały, no ale pracę mamy spokojną :) Wydaje mi się, że jakbym miała do lutego w domu siedziec to bym kota dostała, teraz mam wakacje i się już nudzę, bo jednak ani na słońce za bardzo nie można, ani na wycieczkę rowerową, a po mieście łazić nie lubię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RadosnaJUZmama
Witajcie moje drogie;) A ja dzisiaj mam miły dzien, bo odebrałam wyniki moczu i okazało sie ze po wirusach ani sladu- wszystko oki:):):) zero leukocytów, zero bakterii zero jakis fosforanów etc...wszystko gra:):) I nawet te upierdliwe płytki krwi poszły mi do góry,takze i morfologia lepsza;):) Mam nadzieje,nie zapeszajac ze tak juz bedzie....bo co sie stresu najadłam ze hej.... piekna pogoda dzisiaj:) az chce sie zyc;) buziaki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie:) Przepraszam ze sie nie odzywalam ale troszke mam ostatnio na glowie i praca i lekarze oj duzo tego a samopoczucie rózne;) Bylam wczoraj u swojej poloznej na wizycie i slyszalam bicie serduszka swojego maluszka a do tego usmiech mojego meza który tez byl wzruszony doprowadzil do tego ze ta chwila byla poprostu magiczna. Dla nas jest to cos wiecej niz tylko ciaza i kolejne dziecko ze wzgledu na to ze do konca nie wiemy jak sie potocza nasze losy ale jestemy dobrej mysli.Chodzi o to ze pierwsza ciaze poronilam gdyz mam konflikt serologiczny:(Polega on na tym ze ja mam bardzo rzadka grupe krwi która niszczy w organizmie kazde obce cialo:(Po poronieniu dostalam specjalna szczepionke która ma zminimalizowac ryzyko poronienia kolejnej ciazy,wczoraj polozna poinformowala mnie ze bedzie potrzeba abym jeszcze w 25 tygodniu wziela po raz kolejny ta szczepionke dla dobra malenstwa.Najgorsze jest to ze nawet przy porodzie moze okazac sie ze jest cos nie tak ale oczywiscie dzieki tym szczepienia mozna nawet calkowicie zapobiec najgorszemu.Oczywiscie my nie dopuszczamy takich mysli ale ja jako przyszla mama mam obawy bo to chyba jest oczywiste zwlaszcza jak tak bardzo sie czeka na malenstwo i tak bardzo juz sie kocha dzieciatko które ma sie pod sercem. Do tego od kilkunastu juz lat choruje na serce i w niedziele mam jedna wizyte u kardiologa na echo serca ,w poniedzialalek mam zakladanego holtera na 24 godziny na sczescie wysla mnie z tym aparatem do domu bo musza zarejestrowac w ciagu doby jak funkcjonuje moje serce.Potem kolejna wizyta kolsuntacyjna 1 wrzesnia i tak ciagle cos.Dla tego wczoraj jak uslyszelismy bicie serduszka naszego malenstwa to plakac nam sie chcialo zwlaszcza ze polozna powiedziala ze jest wysmienicie:):):) Mam tez wyrazic zgode na kolejnej wizycie na transfuzje krwi wrazie gdyby cos nie wyszlo w trakcie porodu ze wzgledu na mój stan zdrowia itd wiec troszke moje drogie jestem wykonczona ale ciagle staram sie myslec pozytywnie i mówimy sobie z mezem ze nic zlego sie juz nie wydarzy:) Zycze Wam mamusie drogie duuuuuuuuuuuuuuzo zdrowia bo to najwazniejsze i Waszym malenstwom oczywiscie tez naj ,naj:) Troszke sie rozpisalam ale musialam sie wygadac po tych wyczerpujacych dniach.A jak tam wasze brzusie bo moja pani polozna sie smiala wczoraj ze nie mam brzuszka hehehe ale to tutaj troszke dziwne bo angielki juz z natury sa otyle wiec ja jak wczoraj leglam to plasciusienka ale ponoc na wszystko przyjdzie czas i bede rosla :)buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Isa E
Dziewczyny czytam Was bo sama jestem lutowka (prawdobodobny temin 14.02), ale sama nie pisze bo czasu jaka na lekarstwo. Chcialam zapytac jak to jest w twardnieniem brzucha u Was? Czy sie Wam zadarza. Mam na mysli takie bezbolesne twardnienie, kiedy bardzo wyraznie mozna wyczuc kontury macicy. Jakie macie doswiadczenia w tym temacie? Mam wizyte w srode i zobacze co mi lekarz powie, ale jestem ciekawa czy macie takie przejscia za soba. Czytalam takie tematy i okazuje sie ze czasami ta sama kobieta na konsulatacji u dwoch roznych ginekologow slyszala dwie rozne diagnozy. Jedna, ze macica sie rozciaga i sie stawia, a inny ze to nie jest dobry objaw i trzeba duzo lezec i sie nie przemeczac. Chetnie poczytam jesli ktos ma to za soba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RadosnaJUZmama chciałam Ci tylko napisać, żebyś myślała pozytywnie :) wiem co czujesz i jaki strach Cię ogarnia i niestety powiem, Ci, że do końca ciąży zostają te obawy :( bo tylko kobieta która straci dziecko wie jaki to ból :( Ja poroniłam w 11tc i byliśmy krótko po ślubie i bardzo się cieszyliśmy z maleństwa ale niestety..... Po 1 poronieniu niestety w Polsce nie robią żadnych badań a ja tak na dobra sprawę nie wiem dlaczego tak się stało :( Mogę się domyślać, że poniekąd mogła to być wina leków które brałam na samym początku jak jeszcze nic nie wiedziałam :( W każdym razie jak ponownie zaszłam w ciążę to byłam bardo przewrażliwiona na każdym punkcie i jak nigdy zaczęłam uważać na siebie i na to co łykam! Niestety nie potrafiliśmy się już tak bardzo cieszyć z ciąży bo każdego dnia zastanawialiśmy czy wszystko jest ok! Na szczęście teraz biega nam po domy mały brój :) Ja jestem znów w ciąży i jak poprzednio każdy dzień jest pełen obaw czy jest wszystko ok! Jak by było mało tym razem dziecko nie miało zbyt dobrego startu ponieważ tuż przed brałam sterydy i sporo leków na oskrzela i astmę ale jak tylko zaczzęłam podejrzewać ciążę to odstawiłam leki a jak zrobiłam test to poleciałam do swojej pulmunolog co zapisala mi takie leki które będą bezpieczne! RadosnaJUZmama jak masz okazje częstszych wizyt to korzystaj ponieważ przynajmniej w dni wizyt masz pewnie chwilę spokoju i wiesz, że jest dobrze i wierzmy w to, że tak pozostanie :) Mam jeszcze takie pytanie bo nie czytałam Was za bardzo wstecz :) Czy już czujecie ruchy??? Pytanie kieruję zwłaszcza do dziewczyn z terminem na połowę lutego :) I z góry dziękuję za odp!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość conwalya
U mnie we wtorek będzie skończony 15 tydzien (15 t i 0 dni) i jeszcze nie czuję ruchów. Termin mam na 18 lutego. Sądzę, ze jak na pierwsza ciążę to za wcześnie by było chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, witam!! a ja już czuję...ale bąbelki w brzuchu od czasu do czasu i mój M już jak przyłoży ucho do brzusia to go słyszy :).... bryka sobie:P... więc góra 2 tygodnie a bede czuła wyraźnie ruchy :) A! ale to moja druga ciąża :D pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RadosnaJUZmama
Kamika 25- dziekuje ci za miłe słowa;):):) masz racje niestety obawy towarzysza codziennie...jutro własnie mam wizyte , wiec mam nadzieje ze wszystko bedzie oki:):) Dodało mi otuchy to,jak napisałas,ze teraz po domu biega ci maluszek:):):), wiec jest szansa:):) ze powinno wszystko byc ok....naprawde staram sie myslec baaaardzo pozytywnie, zeby nie zamartwiac sie bo musiałabym do głowy dostac:P:P:P:p No,ale chyba my kobiety juz to mamy we krwi ta nadmierna nieraz czujnosc... ale jak pisałam i ja i ty ,ze lepiej korzystac z tych wizyt i trzymac reke na pulsie niz potem sobie cos zarzucic:):) Takze Kamika tobie zycze zeby wszystko znowu było jak nalezy:):):) i duuuzo wiary i optymizmu:):):) Agnik80- slonce u mnie to samo, ja mam grupe krwi B Rh minus, a maz 0 Rh plus...robiłam juz kolejny raz badania na przeciw ciała i na szczescie odpukac wyszło wszystko OK:) Po pierwszym poronieniu w 2007 roku tez dostałam immunoglobine anty D. I ok.25 tyg. bede musiała przyjac na wszelki wypadek druga...:) Takze badzmy wszystkie dobrej mysli...:):) U mnie se jutro zaczyna 17 tydzień. wiec mam nadzieje ze moze sie juz uda zobaczyc czy to ON czy ONA, ale najwazniejsze zeby dzidzius był zdrowy a co bedzie to i tak bede najszczesliwsza matka i kobieta na swiecie:):):) KOchane zycze Wam jeszcze miłego ,niedzielnego wieczoru:):):):) i duzo wewnetrznego spokoju:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Przepraszam, że tak długo mnie nie było, ale wyjeżdżaliśmy i z dostępem do netu krucho. Teraz już w domu :) maagdaa - a skąd Ty wiesz jaka płeć? sprawdzałaś już? nerwus - trzymam za Cię mocno kciuki :) - przestań juz czytać w necie i daj znać jak samopoczucie Twoje Jeśli o mnie chodzi - we środę mam kolejną wizytę, poznam wyniki testu PAPPA i nie ukrywam, że się denerwuję. Czuję się raczej dobrze (o niebo lepiej niż w pierwszej ciąży), nie mam już nudności, żadnych wymiotów, nic mnie nie boli, czasem ciągnie w brzuchu. Za to mam na okrągło zaparcia mimo kilogramów owoców każdego dnia. Lekarz kazał mi brać xennę i espumisan, 2x1, biorę i jest trochę lepiej. Uczulam Was żeby zaparć nie lekceważyć, bo można się dorobić żylaków odbytu na całe życie(słowa mojego gina). Ktoś pytał o zakupy - ja już szaleję z zakupami, bo się nie mogę doczekać :))) Trochę ubranek, bo dużo wyprzedaży, kocyki, ręczniczki, pościel a teraz łóżeczko :))) Mój Fisiek senior zaczyna coś przebąkiwać o wózku. No i jeszcze jeden ważny zakup - samochód kombi - oczywiście z myślą o Fiśku juniorze :))) Mam do Was kilka pytań: Czy powinnam już czuć ruchy maluszka? Druga ciąża, dziś 16t6d a ja nic nie czuję. Tylko bulgotanie, ale to raczej moje niesforne jelita :) Może to jeszcze za wcześnie? Jak to u Was jest? Kiedy pytać o płeć dziecka? Czy przy USG połówkowym może już być pewność? Tak do końca to sama nie wiem czy chciałabym wiedzieć - przy pierwszym dziecku nie wiedziałam, ale to były inne czasy :( Teraz jednego dnia chcę wiedzieć, innego nie - takie tam humory :) Przytulam was wszystkie mocno!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IZULKA:)
Witam Dziewczyny:) Można dołączyć? Termin mam na 17 luty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izulka pewnie ze mozesz :) zapraszamy!!! tylko pusto tu jakoś:( niewiele osób sie odzywa :( Sylwia u mnie na przełomie 12-13 tc było widać na usg ze prawdopodobnie będzie synek, oprócz tego mialam takie przeczucie zanim w ciąże zaszłam ;) no i już się tak nastawiłam na chłopczyka :) ale to nie byla jeszcze na 100% pewna opinia, także zobaczymy na początku września czy coś bedzie widać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RadosnaJUZmama
Oj cos tu jakos ostatnio cicho:P:P:P Ja wczoraj miałam wizyte u gina,ale nie robił mi USG tylko zbadał ginekologicznie, posłuchał czy biej serduszko i tyle.... no i powiedzial,ze wyniki teraz i moczu i morfologii sa bardzo dobre:):) Myslałam ze dowiem sie płci dziecka,ale niestety....nie chciałam naciskac na niego, bo powiedzial,ze nie jest zdrowe takei naswietlanie płodu.... Dał mi kolejne skierowanie na badania prenatalne, jedne juz miałam robione w 12 tyg. ciazy, teraz w 21.... TC. Mam nadzieje tylko,ze wsio bedzie OK:) IZULKA- co zapytanie,czy mozesz- POWINNAS:) witaj:):) Sylwia LBN- kurcze z tymi ruchami dziecka to u kazdej z nas inaczej, ja skonczyłam dzisiaj 17 tydzien i tez nic jeszcze nie czuje....czasami własnie cos tam bulgocze ,ale nie wiem czy to sa ruchy, czy ja sobie juz cos wmawiam... Takze ciezko mi sie wypowiedziec...:):) Co do płci dziecka, to sa dziewczyny u których widac juz w 15 tyg, a sa u ktorych dopiero w 24 tyg.... Ja mam tylko nadzieje ze w koncu zobacze płec na tym USG prenatalnym które mam 23 wrzesnia...masakra tyle czasu!!!!!!! W kazdym razie chciałam byc juz wiedziec bo tak mnie kotrcvi cos juz kupic....fajnego,tym bardziej ze naparwde teraz jest wiele promocji i okazji ze warto by było...:):) A z drugiej str. boje sie cos kupic by nie zapeszyc!!!!!!! Aj skomplikowana jestem:P:P:P:P sciskam WAS mocno:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dla odmiany chyba teraz będę chciała znać płeć bo w poprzedniej ciąży dopiero pod koniec lekarka mi się wygadała bo nie chcieliśmy wiedzieć! Za to na badaniu prenatarnym w 12 tc lekarka postawiła 51% na chłopaka ale to był jeszcze czas jak to trudno stwierdzić więc mam cichą nadzieję tym razem na dziewczynkę ale jak co do czego nie będziemy wymyślać :) Liczę, że poznam płeć 2 września u gina bo kolejne prenatarne dopiero w październiku w 22tc! Jak by nie była ta ciąża przebiega zupełnie inaczej :) Miłego dnia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz sześć dni męczymy stronę nr 50 więc faktycznie ruch nam na forum zmalał:) u mnie nic ciekawego wizyta koło 6 września to sie dowiem kiedy na usg sie zgłosić. brzucho mi nie rośnie tylko się zaokrąglił:) jutro zaczynam 14 tydzień to może się coś ruszy:) nieustannie oglądam filmik z alienem i znam go juz na pamięć:) co do ubranek to ja kilka juz kupiłam:) czerwony, granatowy czarny szary i zielony pasuja do każdej płci:) poza tym nie jestem fanka różu więc nawet jak bedzie dziewczynka to nie będzie miała zbyt duzo rzeczy w tym właśnie kolorze:) poza tym juz żyjemy troszkę nowym rokiem szkolnym :) książki kupione piórnik i plecak odswieżone:) to tyle u mnie :) żeby nie było że się nie odzywam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kijevna
Hej, nie odzywałam się, bo polecieliśmy na weekend do kraju chrzcić bratanicę... latanie z dwulatkiem to nie jest bułka z masłem - coś mi się zdaje, że odechciało nam się na długo... jeszcze nie czuję ruchów, a to moja druga ciąża i tydzień ten sam co Twój Sylwia - ale się nie przejmuję - ruchy w pierwszej też czułam bardzo późno -ok. 20 tygodnia trzymajcie sie dziewczyny zdrowo i bądźcie dobrej myśli - lekarze i medycyna juz naprawdę dużo mogą - uświadomiłam sobie niedawno, że gdybym rodziła sto lat temu, to moje dziecko by nie przeżyło, a i ja raczej też - także głowa do góry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam i ja Ja miałam dość intensywny weekend bo wesele a potem urodzinki chrześniaka więc tez się nie odzywałam. Ja ruchów dziecka tez nie czuję choć to niby już 18 tydzień. Ale nie wiem tak naprawdę jak się to czuje bo mi w brzuchu cały czas coś bulgocze i mam wrażenie że coś się rusza ale to pewnie jelita. Nie wiem czy jak się pojawią ruchy to w ogóle je jakoś rozpoznam. A co do mojego zwolnienia to prace mam spokojną ale szefowie sa przewrażliwieni bo jedna już w pracy poroniła więc chcą abym poszła na zwolnienie. A ja się nudzić nie będę bo mam 2 prace magisterską do napisania więc akurat sobie czas zorganizuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Ja tu jestem caly czas i czytam ale nie pisze za czesto bo u mnie nic sie nie dzieje wszytko dobrze :) Ruchow jeszcze nie odczywam przynajmniej tak mi sie wydaje hihi mam poczatek 15tyg za tydzien ide na usg i mam nadzieje ze da nam sie zobaczyc plec dziecka bo strasznie jestem ciekawa.Wydaje mi sie ze bedzie druga corcia bo ja mam caly czas ochote na slodkie i takie tam... z pierwsza cora tez tak mialam ze na sniadanie kanapke z nutella :) bo nic innego mi nie smakowalo.A wy jakie macie zachcianki ?? na slodkie czy bardziej slone i kwasne ?? RadosnaJUZmama trzymam kciuki ze bedzie juz do konca wszystko dobrze z badaniami :* Agnik80 -ja tez sie martwilam o konflikt serologiczny ale zrobilismy z mezem badania krwi dokladnie bo nie wiedzielismy jakie mamy RH i wyszlo ze mamy oboje 0 Rh+ wiec na szczescie jest oki :) IZULKA:) jeszcze pytasz jasne ze mozesz dolaczyc do nas czym wiecej nas bedzie tym lepiej i wiecej informacji na rozne tematy:) A i wlasnie co do kupowiania ciuszkow to ja jeszcze czekam az bede wiedziec dokladnie co bedzie bo jak by byl chlopak to chce (wszytko) niebieskie a dla dziewczynki mam duzoo ubranek po corci :) Lozeczka tez jeszcze nie mam bo czekam na plec zeby kupic dokladnie pod dzidziusa ,co do wozka to mam kremowo ,granatowy z czerwonymi nitkami wiec pasuje dla dziewczynki i dla chlopca:) Pozdrawiam serdecznie i milego popoludnia zycze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IZULKA:)
Hej dziewczyny:) Jestem w 15 tygodniu i 5 dniu:) To moja druga ciąża.Pierwsza skończyła się cesarką:( Mam nadzieję ,że tym razem będzie inaczej.Mój synek ma już 5 lat:) Powiem Wam ,że już czuję ruchy maleństwa:).Od początku ciąży jestem na zwolnieniu ( lekarz nie chce puścić mnie do pracy).Wcale nie miałam mdłości, w związku z czym apetyt cały czas mi dopisuje, co skutecznie odbija się na mojej wadze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to i ja spróbuję po raz kolejny oficjalnie dołączyć :) U mnie jest 16tc a co do terminu to mam między 9 a 17 lutym :) Tzn. jeden lekarz wg USG ustalił na 9 lutego, jego komp na 12 a inny komp na 14 a mój gin wg jakiejś tabelki na 17 luty :) Mam już jednego smyka który za 2 miesiące skończy 2 latka i już za nim nie wyrabiam :) Co do ruchów to w niedzielę miałam wrażenie, że je czuję :) W poprzedniej ciąży pierwsze muśnięcie poczułam pod koniec 16tc i do dziś dnia pamiętam tę krótką aczkolwiek cudowną chwilę :) To na początek bo dziecko zaczyna broić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abigailii
witam serdecznie wszystkie "Lutówki" jestem w 14tyg,0dn ciąży. Mam takie pytanie, czy czy w tym okresie zdarzało Wam się jeszcze czasem jakieś pobolewanie brzucha, lub kłucie jajników? ja w pierwszych tygodniach ciąży tak miałam, prawie codziennie, gin. mówiła ze wszystko jest dobrze, macica się rozciąga, przygotowuje itd.. ale czy teraz w 13-14tyg. takie dolegliwości to tez coś normalnego? co prawda teraz zdarza mi się to sporadycznie. Jestem trochę przewrażliwiona bo do 12tyg ciąży brałam bromergon, ba miałam za wysoką PRL i to zmniejszało ryzyko poronienia, ale teraz już gin. kazał go odstawić, i za tydz. ide na badania PRL i zobaczymy cy nie wzrosła, czy nic sie złego nie dzieje.. mam nadzieje ze jak w 12tyg na USG bylo wszystko dobrze, ładnie biło serduszko, a kruszynka aż podskoczyła podczas badania i wyraźnie było ją cała widać, to ze już to ryzyko poronienia zmalało..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IZULKA:)
abigailii- Mnie też czasami pobolewa brzuch i czasami kują jajniki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izulka, Kamilka, abigailii - witajcie serdecznie w Klubie Lutówek;-) Co do ruchów - nadal nic nie czuje poza bulgotaniem. Małż ciągle ucho przykłada i tych bulgotek słucha :) Zastanawiam się czy to aby na pewno jelita, bo przecież one teraz są jakby z tyłu, więc na pierwszym planie to może jednak te bulgotki Fiśka słychać? Nie mam pojęcia, ale tak sobie tłumaczę :) Jak myslicie? abigailii - ja 18 tydzień i też czasem brzuch ciągnie - położna mówi, że to normalne, że to macica, gdyby ból się długo utzrymywał wtedy do lekarza. Ewka - ja też fanką różu nie jestem, więc u mnie gdyby okazało się, że dziewczynka to raczej wszystkie inne kolory, byle nie róż!!! maagdaa - ja się kurcze tak nastawiłam na chłopca, że hej! Może dlatego, że pierwsze dziecko też syn i był bardzo spokojnym dzieckiem, więc miło wspominam czas wychowywania (dopóki w okres dojrzewania nie wszedł) :( W dodatku wiadomo, że aby prawdopodobieństwo poczęcia dziewczynki było większe powinno się współżyć już przed owulacją, a my przecież z inseminacji, więc w samą owu, a że igreki są szybsze to tak jakoś o chłopcu myślę. Poza tym ten róż :))) kijevna - ja ruchy w pierwszej ciązy też w 20 tygodniu, ale podobno w drugiej ciązy czuje się wcześniej. Nie żebym się jakoś specjalnie przejmowała, po prostu już się nie mogę doczekać :) Ja dziś zaczynam 18 tydzień, a na 17.00 do lekarza - nerw mam jak jasna cholera, bo dziś wyniki testu PAPP-A. Aha - i jeszcze jedno - od dwóch nocy się budzę, bo "łapią" mnie okropne skurcze w łydce. Czytałam, że to się zdarza w ciąży. Czy któraś tak ma? No i strasznie mnie bierze na palenie, nie wiem czemu akurat teraz :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia trzymam kciuki, zamelduj po powrocie co lekarz mowił :) skurczów łydek jeszcze nie mam ale w poprzedniej ciązy trochę mnie męczyły :O co do płci to ja tez mam synka który był bardzo spokojny i nadal taki jest, grzeczny i bardzo rozważny,żadnej głupoty nigdy nie zrobił.Jak był malutki to nigdy nie łaził po schodach, żadnych barierek nie musieliśmy robić bo on wszystko rozumiał.po ścianach nigdy nie malował, w nocy jadł i spał i tak ma do dzisiaj tylko już oczywiście od dawna nie je w nocy ;) co do ciuchów to póki co jeszcze nic nie kupuję, czekam na potwierdzenie że to chłopczyk, wtedy kupię nową pościel, kocyki itp sporo rzeczy mam po synku,brakuje mi kombinezonu bo synek urodził się wiosną i nie był potrzebny ale teraz koleżanka i szwagierka mają mi dać więc będę miała dwa.W sumie to nie na długo bo od lutego już niedaleko do wiosny :D body, pajacyki itp zamówię u koleżanek w Uk no i mam jeszcze teściów w Szkocji więc też pewnie coś przyślą :) a póki co najbardziej rozglądam się za wózkiem.Najbardziej potrzebuję taki na początek bo na potem mam spacerówkę chicco enjoy i maclarena więc chyba zdecyduję się na coś używanego, żeby przejeżdzic te kilka miesięcy w gondoli i potem tez sprzedać :) co do bólu brzucha to mnie trochę boli wieczorami, nie jest to mocny ból, przeważnie jak sie położe to przechodzi. Ninka ja w pierwszej ciąży jadłam tylko słodycze, nic innego mi nie smakowało, tylko chałki, drożdzówki, bułki z miodem itp i mam synka a teraz zupełnie odwrotnie słodycze moga dla mnie nie istnieć. jem kapustę kiszoną , śledzie, wędlinę z chrzanem ..... wracam co kuchni bo gotuję barszczyk czerwony i robię krokiety z kapustą i pieczarkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×