Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Gość RadosnaJUZmama
Ninka24 SERDECZNE GRATULACJE!!!!!! no,no coraz wiecej chłopaczków.....cóz za niesprawidliwa dominacja;P:P:P:P Bardzo sie ciesze twoim szczesciem:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninka - gratuluję chłopczyka!!! no widzę, że dziewczyny, które mają termin podobny do mojego już się dowiadują, więc mam nadzieję,że za tydzień ja też będę już wiedzieć.... dzwoniłam wczoraj w sprawie usg 3d/4d i tak jak z Michałekim Pani mi powiedziała, że proponuje po 26 tyg, bo najlepiej widać, koszt 250 zł. jak Wasze ruchy? ja zaczynam czuć także w ciągu dnia, a wieczorami to już naprawdę wyraźnie. Aż mi się nie chce wierzyć,z e tak wcześnie, bo z Michałkiem to czułam ok 22 tyg dopiero. Ale przy drugim dziecku to podobno częste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abigailii
pytałam o te witaminki bo po ostatniej wizycie gin. powiedziała ze mogę juz odstawić kwas foliowy a nie wspomniała o żadnych witaminach, a ja byłam taka przejęta tym co zobaczyłam na USG ze zapomniałam o Bożym świecie :) , dopiero później w domu zaczęłam się zastanawiać czy to nie jakieś zaniedbanie ze strony mojej gin. za tydzień mam wizytę to naprawie ten błąd, ale piszecie ze nie wszystkie jecie te witaminy wiec myślę ze nic złego się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abigailii
a ja jeszcze z jednym pytankiem, bardzo mi fajnie z Wami bo cokolwiek można sie dowiedzieć i powiedzieć wrażeniami :) chodzi mi o spanie.. od którego momentu powinno się zrezygnować ze spania np, na plecach? spicie jak lubicie czy staracie się już na boku? aha, i jak to jest np, z rannym przeciąganie się, czy to jest na razie bezpieczne czy unikać tego? co chwilę nad czymś się zastanawiam, a na wizycie zawsze tyle emocji ze zapomnę zapytać. ps. gratuluje wszystkim mamom, które znają już płeć dzidziusia.. ja mam termin na koniec lutego wiec muszę jeszcze sporo poczekać. Na razie nie mogę doczekać się wizyty, za tydzień, w16tyg. ciąży i potwierdzenia ze wszystko jest w porządku, bo to najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie dziekuje jeszcze za gratulacje :) dopiero po porodzie bede dziekowac :) Ale sie ciesze strasznie ze to juz ja mam 17 tyg i lekarz mi powiedzial ze bedzie syn i zrobil zdjecie :) Aha pytalam to ten pomiar NT powiedzial ze nie robil u mnie teraz(w pierwszej ciazy robil ) bo nie ma co sie stresowac moda jestem core mam zdrowa i zadnych chorob genetycznych w rodzinie. Po zatym wszytko jest w porzadku z innymi pomiarami i wynikami. W pierwszej ciazy ten sam lekarz mnie prowadzil i bardzo jestem zadowolona wiec teraz tez zdaje sie na niego. Pozdrawiam i milego dnia zycze :) Aha co do spania to ja zasypiam na boku ale pozniej spie na plecach kiedy zrobi mi sie nie wygonie to znow na boku i tak do rana :) Ale wydaje mi sie ze czym wiekszy bede miala brzuszek to na boku bo jak dla mnie to byla najwygodniejsza pozycja do spania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ninka - oj widzisz..fajnie masz ---synek :), a u mnie na 80% bedzie druga córa ...liczyliśmy z mężem teraz na synka, ale najważniejsze żeby Maluch był zdrowy..... więc imię dla syna? ---my mieliśmy dać Adrian, ale imienia dla córy drugiej nie mamy---myslałam o Mai... ale mojemu kojarzy sie z pszczółką :P..... musi pasować do imienia pierwszej córci ----SARY :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abigailii - ja śpię tak jak mi wygodnie, a że od zawsze lubie spac na boku to tak własnie robię, czasem oczywiście zdarza mi się spac na plecach, ale zazwyczaj szybko mi się nudzi ta pozycja i wybieram boczek;) madalenaa - mi osobiście imię Maja bardzo się podoba, nawet się nad takim zastanawiałam, teraz chyba stało się bardzo popularne. A że z czymś się kojarzy, jak z pszczółką to chyba nie najgorzej? ;) mi z kolei podobało się imię Kacper to mąż mi powiedział, że Mu się z duszkiem kojarzy i że odpada;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madalenaa ludziom to się nie dogodzi :) My mamy synka i fajnie by było teraz dziewczynkę ale klops :) Wczoraj podejrzeliśmy żeby płeć zobaczyć i nawet mam wydruk zdjęcia z ptaszkiem i jajkami :) Troszkę mi przykro bo liczyłam na dziewczynkę no ale w tym wypadku nie złoży się wcześniej zamówienia :) więc znów będziemy mieli problem z imieniem :D bo już przy pierwszym było sporo dylematu bo każde imię z kimś mi sie skojarzyło o odpadło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamika a w którym tygodniu sie dowiedziałas płci??? ja miałam robione w 15tc i powiedziała ze na 80% córa... inetresuje mne to czy juz wyraźnie widać genitalia ja napisze tak ----zawsze chciałam miec pierwsza córe i mam , a co do drugiego szkraba to bardziej ze wzgledu na meza szala przeważała na syna... dla mnie druga córa to kolejne szczęście do kochania ----bo Sarunia jest moim oczkiem w głowie... jest strasznie dojrzała jak na swój wiek, własnie zaczeła chodzic do przedszkola i mówi ze jestem jej mamusią i psyjaciółką ----i jak tu nie kochać córeczek :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam wczoraj u gina i jestem na początku 17tc! i jak by nie było na USG było wyraźnie widać chłopaka :) lekarz jeszcze nie powiedział co i jak ale już wtedy się kapnęłam co tam widać :) No ale nie ma co narzekać :) chociaż nie powiem chciałaby mieć córeczkę... a tak to trzeba będzie się ciągle z facetami użerać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdalenaa ja mam na imię Maja..i powiem ci, że teraz Majek jest po prostu zatrzęsienie....kiedyś byłam samiutka z tym imieniem a teraz co 3 dziewczynka ma tak na imię....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie powiem maz jest w siodmym niebie ze bedzie synek :) W pierszej ciazy mowil ze bedzie cora bo wie co robi tak samo mowil teraz ze bedzie synek bo wie co robil... hihi I wszytko jak narazie to po jego mysli idzie pytalam juz o trzecie dziecko co bedzie ale mowil ze jak bedzie robil to mi powie hehe madalenaa moze podoba ci sie imie Nicole( ja chcialam miec Nicole i Sare) ale bedzie Nicole i ?? ( Brayan albo Simon albo Alan ....??) nie wiem jeszcze ale na szczescie mamy jeszcze duzoo czasu do zastanowienia sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abigailii
ja zawsze marzyłam ze jak będę mieć córkę to dam jej na imię Julia, no szalałam zawsze za tym imieniem, a tutaj w ostatnich latach to .. sprawdzałam ostatnio ranking najpopularniejszych imion i Julek było najwięcej. .15tysiecy w zeszłym roku.. i jednak nie chciałabym żeby sie okazało ze w klasie mojej córki będzie np.6 Julii :( chociaż z drugiej strony to imię nadal podoba mi się najbardziej i nie wiem czy będę umieć z niego zrezygnować, mimo tej popularności teraz. a propo, imię Maja jest też w czołówce, chyba nawet na drugim miejscu najpopularniejszych obecnie imion. 2 narodzone dziewczynki ostatnio w mojej rodzinie dostały imię Maja, a i dziś na plotkarskim portalu czytałam ze Frytka zmieniła imię z jak to powiedziała "pospolitej" Agnieszki na Maję.. heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie wiem że popularne, ale w moim miasteczku jest tylko jedna Maja i na dodatek kończy już gimnazjum, wiecej jest Saruniek :) ---bo aż cztery z moją -te dziewczynki już w liceach są, a jedna na studiach, więc moja najmłodsza i jak narazie po niej nikt nie ma tak samo na imię ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abigailii Julia to ładne imię ale ja bym się go bała ze względu na charakterek Julii :) Te dziewczynki co znam z tym imieniem to istne diabełki ;) Przy pierwszym synu to mąż chciał imię Kamil ale ja się nie zgodziłam bo jestem Kamila i tak dla mnie było by dziwnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie nawet Frytka jest teraz Mają....hihihihi...ja bym chciała teraz jakieś inne imię dla siebie:p Maja zrobiło się banalne...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abigailii
szczerz mówiąc nie znam osobiście żadnej Julii.. nie wiem czy w okolicy jest jakaś.. ale ogólnie wiem ze ostatnio zrobiło się ich pełno.. tak czy tak, ja jeszcze nie znam płci więc być może ominie mnie ten dylemat bo może będę szukać imienia dla chłopca, a tutaj konkretnego typu nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ho ho ile miałam do poczytania :) Radosna gratuluję córeczki !!! ninka a Tobie synka :) ja też prawdopodobnie będę miała dwóch chłopczyków, bo jednego już mam a drugi siedzi w brzuszku :D nie miałam wcześniej keidy zajrzeć bo mój Michał zaczął chodzić do przedszkola :) i jestem dumną mamą przedszkolaka :D ❤️ co do spania to ja się kręcę całą noc, trochę na jednym boku trochę na drugim i na plecach też :) ja biorę te witaminy matruelle czy jak to się zwie i jestem zadowolona, nie mdli mnie ani nic innego...w sumie mam je bo mama mi dała reklamówkę próbek które dostała więc biorę to co mam ;);) co do imion to chyba będzie Tomek a dla dziewczynki miałam Marysie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomniałam napisać że czuję ruchy :D dzisiaj troszkę mniej dzidzia fika ale wczoraj to aż siedziałam i się śmiałam takie miałam wariacje w brzuchu :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) ooo widze, ze temat imion się ruszył!!! Maagdaa - Tomek? a miało być na M? ale w sumie ładnie, moja siostra miała być Tomkiem;) ja wciąż myślę o Julii i podobnie jak abigailii od zawsze podobało mi się to imię i jeśli będzie dziewczynka to ciążko mi będzie z niego zrezygnować....choc faktycznie popularność tego imienia w ostatnich latach jest ogromna! a jak chłopiec to typów jest masa, ale żadne imię jakoś do mnie nie przemawia, może Szymon albo Bartek albo Marcin albo Mateusz.....decyzji brak....moze już w czwartek się dowiem kto tak się kręci w tym moim brzuchu to łatwiej będzie zdecydować. idę na spacer, choć pogoda nie zachęca, chmury i zimno, miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdzie sa wszyscy?? mam pytanko :) czytałam gdzieś kiedyś ( i teraz oczywiście nie mogę tego znaleźć) że można sobie nawilżacz krocze i ćwiczyć ale nie mięśnie kegla (choć nie bardzo widzę jakby to miało w praktyce wyglądać) i w ten sposób podobno uniknąć cięcia w kroczu.... troche mi to dziwnie brzmi bo niby czym tam smarowac oliwką?? przecież tak chyba nie można z tego co się orientuję. może któraś z was słyszała o czymś takim?? ja się trochę boję nacinania bo to jakos tak strasznie wygląda ( oczywiście mnie pokorciło i obejrzałam filmik na youtube:/) a za pierwszym razem przez ten poród w aucie jakoś tak sama pękłam ale podobno "ładnie" więc się wszystko ładnie zagoiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny:) musze sie z wami podzielic wazna informacja: na 90% bedziemy mieli córeczke:):):) ciesze sie bardzo:) zastanawiamy sie teraz nad imieniem dla malutkiej, wydaje mi sie ze bedzie Ola chociaz po glowie chodzi mi tez Zosia i Julka (dośc popularna;)) co do witaminek to zazywam falvit mama, jest dla mnie idealny czuje sie po nim bardzo dobrze a i cena jest przyzwoita:) Ewka4127 rzeczywiście skomplikowane sa te zabiegi, sama nie wiem może by były i skuteczne ale ja raczej sobie odpuszcze. co do cwiczen to miesnie dna miednicy sa dla nas kobiet bardzo wazne i powinnysmy je cwiczyc jak najczęściej zeby zapobiec ewentualnemu nie trzymaniu moczu więc te cwiczenia polecam:) inne zreszta tez tylko wszystko z umiarem i z głową, cięcia krocza raczej one nie wyklucza ale wzmocnia miesnie i poprawią samopoczucie. Mam do was jeszcze pytanie, uzywacie jakis preparatów przeciwko rozstępom ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny mam do sprzedania kilka leków które mi zostały - nie zaczęte całe opakowania z długą datą sprzedam taniej!!! Zakupiłam recepty a musiałam przerwać leczenie, a poza tym już niedługo rodzę. jak ktoś jest chętny to piszcie : pauliv@go2.pl DUPHASTON, FENOTEROL, ISOPTIN - 2 OPAKOWANIA , DOPEGYT - 2 OPAKOWANIA , DIOSMINEX , CLEXANE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie smaruje na rozstępy odkąd dowiedziałam sie że jestem w ciąży to zalecenie mojej mamy która jest dermatologiem więc się słucham potulnie:) więc od początku ciązy rano smaruje sie babydream bo tylko na nim było napisane że można stosowac od 1 trymestru a wieczorem po kąpieli M mnie smaruje oliwka dla dzieci a jak sie skończyła to zwykłą oliwą z oliwek:) teraz zakupiłam perfecta mama niby od 4 miesiąca. Tylko z tego co wiem to jak się ma taka skórę jak ja czyli podatną na rozstępy to smarowanie od 4 miesiąca to jest zdecydowanie za późno. Ja niestety po Jasiuli jestem cała w rozstępach na brzuchu na posladkach na wewnętrznej stronie ud ale nie bardzo je widać u mnie bo jestm mulatka i sie jakies takie zrobily "cieliste". a może po prostu je polubiłam i ich nie widze juz tak bardzo... nie wiem ... no ale tak czy siak wolałabym sobie nowych w miarę mozliwości nie dokładać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewka fajnie ze masz mame dermatologa:) mogłabys tak w skrocie napisac czym charakteryzuje sie skóra podatna na rozstepy??? ciekawa jestem jaka jest moja;) to moja pierwsza ciaża i w sumie tez smaruje sie od poczatku, tylko oliwka dla dzieci, odkąd pamietam stosuje oliwke, moja skóra jest po niej super nawilzona, teraz tez uzywam oliwki tylko takiej specjalnej dla kobiet w ciazy, ciekawe jaki bedzie tego rezultat???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abigailii
aniaania widzę ze mamy podobny gust jesli chodzi o imiona :) dla chłopca tez podoba mi się Szymon, Mateusz i Bartuś, są ładne ale jakoś tak nie szaleje za nimi jak za Julią dla dziewczynki, choć teraz na prawdę nie wiem czy dałabym tak córce na imię, ta popularność jest przerażająca, 15tys Julii w samym zeszłym roku to daje do myślenia.. wizytę mam w czwartek, ale to dopiero 16tydz. więc nie liczę na to ze poznam płeć, choć już się nie mogę doczekać.. kiedyś myślałam ze może nawet w ogóle nie będę chcieć wiedzieć do końca, ważne żeby było zdrowe, i nadal to jest najważniejsze, i czy będzie chłopiec czy dziewczynka to będzie wielkie szczęście, bo długo staraliśmy się o dziecko, ale ciekawość mnie zaczęła zżerać, szczególnie odkąd zaczęłyście się chwalić ze już wiece :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! No więc z innego forum z pierwszej ciąży wiem o tych ćwiczeniach ale osobiście ich nie stosowałam i szczerze mówiąc zbytnio nie pamiętam nacięcia bo i tak poród boli :P A zszyta bylam bardzo dobrze bo później mój gin to podziwiał i stwierdził, że prawdziwy szewczyk dratewka mnie szył :) Co do rozstępów to obawiam się, że jak ma się do nich tendencję to smarowanie tak czy siak nie pomoże :( ja smarowałam ale jak nadszedł czas to się porobiły i koniec :( A na koniec to w końcu wiem, że junior kopie i to coraz bardziej bo już nawet pod ręką go można poczuć więc i wkrótce mąż będzie mógł poczuć jak maleństwo kopie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anulka ----gratuluję!!!! mi też wyszło na 90% że będzie córcia :D ( u nie to już druga)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×