Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Radosna - ja chyba zdecyduję się na kupno tego klinu, ale niekoniecznie przez allegro, bo w sklepie podobno taka sama cena, a tu trzeba przesyłkę doliczyć. u mnie brzusio duuuży, dziś się ważyłam, ok 9,5 kg na plusie. ale ogólnie nie jest źle. poza tym u mnie ciemno, buro i w ogóle wychodzić z domu się nie chce.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RadosnaJUZmama
aniaania- ja chyba tez sobie go kupie:):):) nie jest az taki drogi, a moze warto go faktycznie miec:):):) kochane powiedzcie mi ,czy któras z was zna jakas fajna diete bogata w żelazo??????? , albo stosuje jakas????? bede wdzieczna za POMOC:D:P:P:P:) u mnie pogoda dzisiaj absolutnie do bani:(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RadosnaJUZmama, Ja biorę żelazo w tabletkach Biofer, tak mi zalecił mój gin, bo mam anemię :( Gdy są zaparcia to stosuje się go raz dziennie, a jeżeli nie ma to 2 razy dziennie (tak powiedział mi mój gin).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RadosnaJUZmama
aGuska19830 kochana ja biore FemiFeral , ale myslałam bardziej jakos o naturalnych wspomagaczach, bo powiem ci szczerze moja droga,ze brałam wczesniej Biofer, pozniej Ascofer i jakos super rezultatu nie ma.... dlatego myslałam,ze moze któras z was wspomaga sie jakos naturalnie żelazem .... bo co natura, to natura:D:D:D Ostatnio zakupiłam sobie suszone morele i podjadam,ale po nich czasem mnie pogoni na toalete...:P:P:P:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RadosnaJUZmama
a hemoglobine ostatnio miałam 10.5, a płytki 137 tys. ...wiec nie jest to jakas rewelacja...tym bardziej,ze teraz zaczyna mi sie 30 tydzien ciazy i moj gin mowil ze dzidzia teraz potrzebuje dwa razy wiecej zelaza!!!!!!!! no i przepisał mi Femi Feral, ale chciałam dodatkowo jeszcze cos jesc....:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam tylko ciut lepsze wyniki :( Staram się jeść produkty zawierające żelazo. Podaję dane z różnych "mądrych książeczek ciążowych": 1. Produkty zawierające żelazo: brokuły, brukselka, fasola, groch, jęczmień, chleb pszenny pełnoziarnisty, kiełki pszenicy, kurczak, masło orzechowe, migdały, orzechy, ostrygi, pomidory, rodzynki, szpinak, truskawki, wątroba, wołowina mielona, ziemniaki. 2. http://www.eufic.org/article/pl/6/31/artid/iron-common-deficiency/ 3. mięso i jego przetwory, produkty zbożowe i zielone warzywa. Obecność witaminy C w pożywieniu poprawia wchłanianie żelaza. 4. Źródła żelaza: wątróbka, wołowina, cielęcina, szpinak, fasola, zarodki pszenicy, rodzynki, sok z suszonych śliwek, pieczywo i płatki wzbogacone żelazem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ka3sia
Witam! Dziewczyny jeśli można chciałabym do Was dołączyć :) Mój synuś ma 29 tyg., termin przewidywany na 6 luty :) pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 10 luty
ka3sia > Witamy :) Miło, że jest nas co raz więcej :) Ja też jestem tu od niedawna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 10 luty
Dziewczyny, jakie witaminki dla ciężarnych bierzecie?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RadosnaJUZmama
ka3sia- jasne z emozesz dolaczyc, coz za pytanie;):):) 10 luty- ja slonce biore Pharmaton Matruelle, z kwasami Omega-3, DHA, jodem i cały kompleks witamin:):):) do tego duuuzo soczków, i ciagle jednak łykam kwas foliowy:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kijevna
Radosna - ja sobie robię potrawy z większą ilością żelaza, ale od niedawna, więc nie wiem jeszcze czy to coś daje (chociaż czuję się lepiej) jem więcej jajek, wołowiny (gulasz albo steki wołowe), morelki suszone, orzechy, brokuły, szpinak, syrop klonowy, wątróbka, pasztety...coś tam pewnie jeszcze - nie pamiętam - staram się przegryzać jakimiś cytrusami albo czymś kiszonym, bo żelazo ponoć lepeij się wtedy wchłania (czyli np. jajecznica plus pół grejpfruta na śniadanie), czekam na receptę od lekarza na żelazo... podobno najlepiej się wchłania żelazo z produktów mięsnych aaa i sok z buraczków i pietruszki jest świetny, ale nienawidzę, więc sobie nie robię witamin na razie nie łykam, zobaczymy co dalej:) hej ka3sia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 10 luty
Ja zażywam preparat PregnaPlus. Jest rewelacyjny :) :) Polecam przyszłym mamuśkom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nową "Lutóweczkę" :) Ja zażywam Prenetal Classic i Prenatal z kwasami DHA. Do tego żelazo Biofer (jest bez recepty) dwa razy dziennie, bo mam anemię :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja pharmaton Matruelle z omega 3 dha i kwasem foliowym. Ale biorę dopiero 2 opakowanie wcześniej nic nie brałam A mi przyszło łóżeczko dla Zuzi :) Takie ładne klapus safarii z żyrafką :) No i pozamawiałam takie naklejki na ścianę do sypialni właśnie takie fajne 3 żyrafki żeby malutka miała ładną przestrzeń super one wyglądają na ścianie jak namalowane. Pomału urządzam więc gniazdko. A na początku grudnia chcę też zamówić już wózek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 10 luty
katasha> To widzę, że przygotowania pełną parą :) A na kiedy masz termin? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, mam pytanko. Od wczoraj czuję dziwne ruchy Małej, tzn. wydaje mi się że przekręciła się tak że pleckami dotyka brzucha i odczuwam takie dziwne bąbelki w środku. Martwię się. Czy to oby normalne? Miała któraś z Was tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 10 luty
a Guśka 1983 > Nie martw się kochana, ja mam tak często :) Czasem nawet mój maleńki kopie mnie dosłownie w jelita :):):) Jest ruchliwy i często się przekręca właśnie pleckami do przodu :D Główka do góry :) Twoja dzidzia rośnie i potrzebuje więcej miejsca, przestrzeni, a w jednej pozycji można się łatwo znudzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 10 luty
Te nasze maluszki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko moja Mała to ostatnio bardzo spokojna się zrobiła i mało się rusza a czytałam że między 24 a 28 to najwięcej dziecko powinno się ruszać. Ja dziś zaczynam 27 tydzień i oczywiście się martwię :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 10 luty
aGuśka > Nie martw się, po prostu ma leniuszka małego akurat ostatnimi czasy :) A Twój zły nastrój jej nie pomaga :P Pogadaj do niej, pogłaskaj brzuszek. Przede wszystkim odpręż się i nie smuć. Na pewno wszystko jest dobrze. Czasem nie trzeba wierzyć we wszystko, co się czyta. Każdy maluszek jest inny, wyjątkowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 luty dzięki :* Zjadłam coś słodkiego, poleżałam, pogłaskałam i pogadałam do niej. Dała mi kilka kopniaków :) Już jestem trochę spokojniejsza, ale i tak zastanawiam się nad kupnem detektora tętna płodu, choć mam już stetoskop :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 10 luty
aGuśka > No widzisz :) Malutka pewnie dziś troszkę odpoczywa, tyle :) Mój synek niedawno cały dzień się nie poruszył ani razu. Nic nie pomogło. Bałam się, że brak słów. Za to w nocy dał mi taaaaaaaki wycisk, że w ogóle nie spałam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RadosnaJUZmama
aGUśka1983- kochana pamietasz jak ja pisałam,ze moja mała nie "odzywa" sie wcale..... ledwo co???? miala jakis czas temu moment i to bylo miedzy 26 a 28 tyg. ze miala takie dni i momenty ze ledwo co sie poruszala....czulam wtedy wlasnie jakies takie bableki albo kilanie od srodka..... i tez odchodzilam od zmysłów...... i tak jak pisze 10 luty, kazdy maluszek jest inny, i albo twoja mała sobie wiecej sypia, albo odpoczywa,albo lubi po prostu spokój w brzuszku:):) Powiem ci tak, naparwde nie zamartwiaj sie....jak juz to spróboj zjesc cos slodkiego albo zimne lody:):):) zobaczysz czy sie odezwie...... Lecz gdyby taki stan słabego czucia trwal okolo 4 dni.... warto to sprawdzic;):):),bynajmniej moj gin tak mi mowil.... ja teraz zaczynam 30 T.c i moja mała to wyprawia brzuszkowe rewolucje.....brzuch to mi lata na wszystkie strony, widze jej stópki nieraz, mało tego jak mi przywali po zebrach to az łzy do oczu sie cisna;) Takze spokojnie,bez stresu:):):) Na pewno wszystko jest dobrze:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RadosnaJUZmama
aGuśka1983- kochana powiedz mi a słyszysz serduszko przez ten stetoskop???bezproblemu????? Bo tez sie nad nim zastanawiam:):):)??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RadosnaJUZmama
aGuśka1983- bo ja wlasnie znalazłam sobie ostatnio stetoskop pediatryczny,dwustornny, za 99 zł,ale nie wiem czy taki bedzie prawidłowy?????masz moze jakas opinie na ten temat???:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 10 luty
Hmmmmm, tak mnie jakoś co raz bardziej przekonujecie do kupna stetoskopu.... :O Czy dobrze słychać przez coś takiego serduszko dzidziusia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Mamuśki :) Jesteście Kochane :*:* Przez stetoskop słyszę bicie serduszka ale nie zawsze. Chyba trzeba w dobrym miejscu przyłożyć. Na dole przy spojeniu łonowym słychać, ale też trzeba w odpowiednie miejsce przyłożyć słuchawkę. Ja mam taki zwykły stetoskop dwużyłowy, dwustronny (zapłaciłam 40 zł). Pani w sklepie powiedziała, że taki powinien mi wystarczyć, bo ceny niektórych są nieco wygórowane (prawie 400zł). A kupiłam bo koleżanka, która jest lekarzem pediatrą i niedawno urodziła Córeczkę, powiedziała mi że słychać bicie serduszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 10 luty
właśnie taki oglądałam przed chwilką w necie :) Pogadam z mężem jak wróci z pracy. Fajnie by było posłuchać w domu, na spokojnie serduszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc Babolki:) Mam termin na 26 luty i szukam jakiegoś forum, coby się wesprzec czasem i pogadac;) Przyjmiecie mnie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×