Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

a co do imion to dla dziewczynki najbardziej podoba mi się Marysia albo Marta a dla chłopca nie mam pojęcia..chciałabym na literę M bo wszyscy we trójkę tak mamy i nazwisko też na M :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adziana co racja to racja:) ja tez jestem po poronieniu i jak zobaczylam bijace serduszko mojej kruszynki to lezka mi sie w oku zakrecila ninka nie tylko Ty jestes ciekawa plci dziecka ,wiadomo ze najwiekszym szczesciem bedzie jesli malenstwo urodzi sie zdrowe ale tak jakos marzy nam sie dziewczynka a to dlatego ,ze jeden brat ma chlopczyka a drugi posiada dwójeczke mlodych chlopców.Wiec przydala by sie taka mala kokosia ale oczywiscie nawet jak bedzie chlopczyk to bedziemy go kochac nad zycie:):):) A co do imion to mam tylko dla dziewczynki:Nikola Wanessa i Jessica(Dzesika) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahaha smieje sie madziu bo ja chce nazwac coreczke marysia albo wlasnie marta a synia grzesio;; a ty gdzie dokładniej mieszkasz?wiesz co nawet niewiem dzie on pracuje jutro sie zgo zpaytam;;;; kurcze to ktory ja mam w koncu ydz majac ostatni okres 12maja????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to mamy trezele podobne gusta :) Marysia jest ślicznie 🌻 co do tych tygodni to kazdy jakos inaczej podaje, już sama nie wiem jak to wyliczyć...ja miałam @ 10.05 i wydaje mi się że kończę 6 tc a zaczynam 7tc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnik80 moja pierwsza corcia ma na imie Nicole a nad Vanessa tez sie zastanawialam ale jeszcze mam duzoo duzoo czasu wiec mysle ze jeszcze pare imion mi przejdzie przez glowe :) A mojej przyjaciolki cora ma na imie Jessica wiec nie chce dawac tego samego imienia. A co do pluci to mi tez jest obojetnie bo jak bedzie cora to beda dwie siostrzyczki a jak bedzie chlopak to bedzie parka i tak bede szczesliwa mamusia podwojnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trezele wiec jestes wg.ostatniej @ w szóstym tygodniu a pojutrze zacznie ci sie siódmy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trezele wg.ostatniej @ jestes w szóstym tygodniu a pojutrze bedziesz zaczynala siódmy:)oczywiscie to jest ruchome ale tak obliczaja ginekolodzy.W pózniejszym czasie to sie moze zmienic jak juz malenstwo podrosnie ,zrobia wnikliwsze pomiary i dowiesz sie dokladnie co i jak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maagdaa ja mam nastepny termin 15.07 do lekarza i wszystkiego sie wypytam dokladnie i zobaczymy co mi powie na temat termiu porodu bo sama jestem ciekawa czy bede miec na 14 czy na 17 przy ostatniej ciazy wyliczyl mi na 10 a urodzilam 09 wiec dzien przed terminem wiec malo prawdopodobne ze tym razem urodze w terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a czy wy tez wybierajac imona dla dzieci analizujecie to czy znacie osobe o takim imieniu i jaka ta osoba jest?? :)) imiona dla mojego dzieciaczka to Aleksandra lub Stanislaw :) czyli Ola lub Stasiu...ehhh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ja sobie was tak czytam i te wasze mdlosci itp a ja nic zero tylko male zmeczenie, w 1 ciazy strasznie slaba bylam piersi bolaly powiekszyly sie bardzo szybko a teraz nic...ja wiem kiedy malenstow zmajstrowalismy hehe wiec wiek ciazy licze jak wy od ostatniego okresu minus 5 dni, dziwnie to u mnie ale tak bylo. aaa.. i warzywa mi strasznie smierdza hehe nie wiem czym sama ale nie moge tego zniesc, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamy! Ja trochę towarzyszyłam forum na samym początku ("Trochę zaskoczona"), ale teraz już wiem, że mogę przystać na stałe:-) W czwartek miałam usg - wszystko w porządeczku, pesteczka ma 14 mm i bije jej serduszko, tak że sama wygląda jak mała pompeczka;-) Nie będę pewnie często pisała bo przechodzę te pierwsze tygodnie masakrycznie.... Poranne mdłości mam przez cały dzień, do tego okropna zgaga przy której po prostu chce mi się płakać. Niby lekarz coś mi na to przepisał, ale że jestem w ciąży to muszę sobie te leki wyjątkowo oszczędnie dawkować, więc ulgi raczej nie przynoszą. Aha - termin mam na 01.02, zaraz postaram dopisać się do tabelki. Trzymajcie się ciepło!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ha, ha :-)! dopiero teraz zauważyłam, że mam imienniczkę na forum. Specjalnie pozdrawiam!;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IMIĘ - - - - - - - - - - - - WIEK - - - - TERMIN PORODU aniaania - - - - - - - - - - - - - 27 - - - - - - - - - 01.02.2011 Ninka86........................24.................01.02.2011 radosnaJUZmama - - - - - - -26 - - - - - - - - - 02.02.2011 katasha7 - - - - - - - - - - - - 26 - - - - - - - - - -02.02.2011 Kessi_27 - - - - - - - - - - - - 30 - - - - - - - - - -04.02.2011 agnik80.......................30.................07.02.20 11 portolak - - - - - - - - - - - - -24 - - - - - - - - - -10.02.2011 nancy1984 - - - - - - - - - - - 25 - - - - - - - - - -13.02.2011 agi27 - - - - - - - - - - - - - - - 28 - - - - - - - - - -14.02.2011 emka kafe - - - - - - - - - - - -25 - - - - - - - - - -16.02.2011 Oli14 - - - - - - - - - - - - - - - 30 - - - - - - - - - - 16.02.201 1 trezele - - - - - - - - - - - - - -26 - - - - - - - - - - 16.02.2011 maagdaa - - - - - - - - - - - - 30 - - - - - - - - - - -17.02.2011 figunia - - - - - - - - - - - - - -24 - - - - - - - - - -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radosna JUZmama
Witajcie moje kochane, ale tu sie gwarno zrobiło...tyle "nowych"mamusiek przybyło...:):):) wspaniale;):):):):):) Ja nie pisałam od 2 dni bo i troszke ostatnio taka słaba jestem ze nie funkcjonuje ostatnio normalnie;) Dziewczyny byłam wczoraj na USG, i moje malenstwo ma 15.7 mm, widac raczki, zaczatki nozek. ..... Ostatnio jak byłam biło tylko serduszko...:) niesamowity widok:):):) U mnie konczy sie 8 tydzien. niesamowicie mi ten czas leci. Najwazniejsze ze z dzidzia wszystko dobrze, i ze rozwija sie. Moj gin skierował mnie na USG plenatarne-ktore mam 22 lipca. Robie je po to,zeby wiedziec czy wszystko z malenstwem ok, i czy nie ma jakis wad, etc.... Ciesze sie ze moj gin tak dba o mnie. i przejmuje sie tym co ja mysle i czuje... wczoraj rozmawial ze mna w gabinecie ok. 30 minut. w wielu kwestiach mnie uspokoił.... Takze odetchnełam z ulga;):):):) Widze takze ze coraz wiecej nas na 02.02.2011- TERMIN!!!!! jak miło.:):) Na szczescie u mnie dzisiaj pogoda lepsza bo wczoraj to znowu deszcz i szaro:( Kolejna wizyte mam na 30.06 i na 5.07.... z tego wzgledu chodze tak czesto bo jak pisąłam wam w 2007 roku mialam ciaze obumarła... takze gin woli mnie monitorowac czesciej. co i mnie uspokaja:):):):) Poza tym mdłosci mi dokuczaja,zaparcia,no i te bolace piersi :):):):) Ale co tam,zniose wszystko,byle do przodu:) Zycze Wam kochane miłego popołudnia i te ktore pracuja -miłej i spokojnjej pracy:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no gratuluje mamuśki. radosna JUZmama a usg prenatalne każdy może sobie zażyczyć np za dopłata??? bo mi mówili że to tylko kobiety po 35 roku życia, wiem że w 13 tygodniu sprawdza się u każdego wady związane np z zespołem downa bo to się ze zwykłego usg odczytuje. Ja wizyte mam na 28.06 ale to taka zwykła bez USG ale wreszcie wypisze mi kartę ciąży bo do tej pory nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radosna JUZmama
Katasha slonce nie kazdy moze isc na badania (USG) plenatarne- tak jak pisałas moga to byc kobiety po 35 roku zycia, kobiety ktore kiedys poroniły lub miały obumarła ciaze, kobiety ktore urodziły martwe dzieci,kobiety z wadami genetycznymi, kobiety ktore urodziły dzieci z wadami rozwojowymi.... Ja ide ze skierowania bo jakbym chciala isc normalnie prywatnie to duzo ksoztuje.... i nie kazdego zakfalifikuja na takie badania...Na szczescie moj gin jest ordynatorem w dwóch szpitalach u mnie w rejonie to załatwił mi to... Takze ja sie ciesze bo bede spokojna:):):) Martwiła bym sie gdyby mnei wysłała na plenatarne inwazyjne,ale ja robie nie inwazyjne;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny u nas tez mozna zrobic badania prematalne za dodatkowa oplata (100e) ale jesli nie ma koniecznosci nie trzeba. To wszystko zalezy jak wyjda podstawowe badanie usg i czy w rodzinie byly jakies przypadki zachorowan i czy jest sie po 35 roku zycia .Ja w mojej pierwszej ciazy nie mialam przeprowadzanych takich badan i jest wszystko oki mam sliczna corcie :) Pozdrawiam mamuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radosna JUZmama
Ninka24-masz racje.....slonce;) Ale moj gin zaproponował ze zrobimy to USG,ze woli miec reke na pulsie.....to i tak nie zaszkodzi malenstwu,a da mi taki spokoj ducha;):):) Poza tym jak jest okazja darmowo je wykonac czemu nie;):) Poza tym mam teraz do wykonania tez mase badan z krwi,mocz,białka,etc.... Powoli to zaczynam wszystko łapac:D:P:P:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A teraz z innej beczki czy ktos mi moze poradzic jak mam sie leczyc bo cos mnie rozklada mam straszny kaszel i powoli zaczyna mnie gardlo bolec wydaje mi sie ze z tego kaszlu. Jakie sa domowe sposoby na kaszel ?? slyszalam o mleku z miodem i czoskiem a jest cos jeszcze ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radosna JUZmama
Ninka24- jak byłam w 5 tygodniu tez byłam przeziebiona- piłam syrop z cebuli, bardzo pomogł, duzo malinowej herbaty z cała wyciskana cytryna, rutinoscrobin bo go mozna w ciazy brac, czosnek na chlebek, i inhalacje mentolowe.... przeszło po 4 dnaich:):):):) a i miałam syrop dla kobiet w ciazy ktory mi polecili w aptece,kurka ale nazwy nie pamietam... poza tym oprócz domowych sposobów wszystkie homoepatyczne leki mozna brac:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radosna JUZmama
A i jeszcze bardzo dobre tabletki do ssania homoepatyczne- HOMOGENE9- super pomogły i kaszel ustał...i ten ból.... gardła.... pamietaj zeby nie brac zadnych strepsils, ani cholinex bo nie wolno!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radosna juzmama oczywiscie jesli jest taka potrzeba to jestem jak najbardziej na tak a w twoim przypadku to jak najbardziej wskazane poniewaz ty bedziesz spokojniejsza po badaniach i dzidzius tez bedzie spokojniejszy. Trzymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka mamuski 🖐️ tj usg prenatalne a nie plenatarne ;) ja nie mialam robionego bo nie było i nie ma potrzeby, gdzieś koło 12-13 tc mialam usg sprawdzające czy nie ma poważnych chorób typu zespół downa itp u mnie to trochę inaczej przebiega bo ja jestem pod opieką mamy więc jestem spokojna i grzecznie sobie czekam na kolejne badania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninka ja tez słyszałam o tym syropie z cebuli no i czosnek i miód na pewno nie zaszkodzi :) zdrówka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczerze mowiac to ja nigdy nie przepadalam za tym syropem z cebuli bo jak balam mala to zwasze trzeba bylo pic blee,.. ale za to uwielbiam czosnek w kazdym rodzaju wiec mysle ze dam rade :) (musze sie wykurowac nie ma innej opcji) dzisiaj ide na pierwsze spotkanie rodzicow do przedszkola nie wiecie jak sie ciesze :) to bedzie nowy etap zycia mojej corci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IMIĘ - - - - - - - - - - - - WIEK - - - - TERMIN PORODU aniaania - - - - - - - - - - - - - 27 - - - - - - - - - 01.02.2011 Ninka86........................24.................01.02.2 011 radosnaJUZmama - - - - - - -26 - - - - - - - - - 02.02.2011 katasha7 - - - - - - - - - - - - 26 - - - - - - - - - -02.02.2011 Kessi_27 - - - - - - - - - - - - 30 - - - - - - - - - -04.02.2011 agnik80.......................30.................07.02.20 11 portolak - - - - - - - - - - - - -24 - - - - - - - - - -10.02.2011 nancy1984 - - - - - - - - - - - 25 - - - - - - - - - -13.02.2011 Ninka 24----------------------24--------------- 14,16.02.2011 agi27 - - - - - - - - - - - - - - - 28 - - - - - - - - - -14.02.2011 emka kafe - - - - - - - - - - - -25 - - - - - - - - - -16.02.2011 Oli14 - - - - - - - - - - - - - - - 30 - - - - - - - - - - 16.02.201 1 trezele - - - - - - - - - - - - - -26 - - - - - - - - - - 16.02.2011 maagdaa - - - - - - - - - - - - 30 - - - - - - - - - - -17.02.2011 figunia - - - - - - - - - - - - - -24 - - - - - - - - - -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To wg. was w którym ja jestem tygodniu skoro okres miałam 26 kwietnia a tydzien temu na usg moja fasolka miała 4 mm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IMIĘ - - - - - - - - - - - - WIEK - - - - TERMIN PORODU aniaania - - - - - - - - - - - - - 27 - - - - - - - - - 01.02.2011 Ninka86........................24.................01.02.2 011 radosnaJUZmama - - - - - - -26 - - - - - - - - - 02.02.2011 katasha7 - - - - - - - - - - - - 26 - - - - - - - - - -02.02.2011 Kessi_27 - - - - - - - - - - - - 30 - - - - - - - - - -04.02.2011 agnik80....................... 30.................07.02.20 11 portolak - - - - - - - - - - - - -24 - - - - - - - - - -10.02.2011 adziana....................... 35.................10.02.2011 nancy1984 - - - - - - - - - - - 25 - - - - - - - - - -13.02.2011 Ninka 24----------------------24--------------- 14,16.02.2011 agi27 - - - - - - - - - - - - - - -28 - - - - - - - - - -14.02.2011 emka kafe - - - - - - - - - - - 25 - - - - - - - - - -16.02.2011 Oli14 - - - - - - - - - - - - - - - 30 - - - - - - - - - - 16.02.201 1 trezele - - - - - - - - - - - - - -26 - - - - - - - - - - 16.02.2011 maagdaa - - - - - - - - - - - - 30 - - - - - - - - - - -17.02.2011 figunia - - - - - - - - - - - - - -24 - - - - - - - - - -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×