Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość matematykkkkaa

Korepetycje z matematyki jako regularna legalna praca-czy ma to sens?

Polecane posty

Gość matematykkkkaa

Witam, Jestem 3 lata po studiach na kierunku Matematyki spec. Informatyczna. Obecnie prowadzę własną działalność gospodarczą - zarabiam narazie mało ale za to tak sobie zorganizowałem firmę , że poświecam jej średnio 1godzine w tygodniu zatem na brak czasu nie narzekam. W czasie studiów dorabiałem dając korepetycję z dobrym skutkiem bo uczeni przeze mnie maturzyści świetnie zdali mature i dostali się na studia a ja często byłem polecany by kogoś kolejnego uczyć. Lubiłem to robic bo uwuielbiam matematykę. Miałem kilku stałych uczniów i kilka osób raz na jakiś czas. Jak dla studenta nie zarabiałem jakoś słabo. Teraz myślę by zająć się tym profesjonalnie łącznie z kursami grupowymi - mam warunki gdzie je prowadzić itd. Może się mylę ale wg mnie spokojnie mogę mieć 5 godzin dziennie co daje przy stawce 30/h 150 złotych dziennie -> czyli troche ponad 3000 miesięcznie. Z czasem można stawkę podnieść albo uczyć 3 uczniów w grupie po 20pln/h co da 60złotych za godzinę pracy z taką grupą. Liczę też się z tym że korepetycje daje się powiedzmy od września do maja ale znowu przed samą maturą mogę mieć 2 razy więcej osób... Prosze pamiętać też o tym, że matematyka jest już obowiązkowa na maturze więc chetnych podobno jest sporo - ja bym celował w osoby co chcą np już od września przygotowywać się do rozszerzonej matury z matematyki. Jestem z miasta gdzie mieszka 400000 ludzi więc to całkiem sporo. Myślę o ulotkach - znajomy ma księgarnie i antykwariaty więc za darmo bede tam się reklamował.Do tego internet i lokalna prasa. Proszę o jakieś sugestie - może spotkaliście się z osobami dającymi korepetycje nie na zasadzie dorabiania ale jako swoje główne źródło dochodu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, żyłam kilka lat z korepetycji (niestety tych nielegalnych) jesli mialoby to być Twoje jedyne źródło utrzymania to juz lepiej zatrudnic sie gdzies na pol etatu a reszte dorabiac bo strasznie dużo Ci wyjdzie podatków, ZUS... poza tym pracujac nawet na pol etatu zyskujesz staz pracy co napewno z czasem docenisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpółpracowałam też z taką agencją, która uczy angielskiego przez internet i udzielalam lekcji matematyki studentom z różnych stron kraju i polaków z zagranicy to teraz calkiem popularne pomysl o korepetycjach przez skypa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EDYTKA22
zsadc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podatki i zus go nie zabiją - już prowadzi działalność, więc i tak to opłaca. Przy okazji będziesz miał sporo kosztów, można odliczyć wszystkie pomoce naukowe, internet, telefon, kawę, herbatę etc. Moja firma ma już np. 5 czajników ;) Ja uważam, że to dobry pomysł. Też myślałam nad włączeniem korepetycji do moich zajęć w firmie, w końcu z tego zrezygnowałam, bo miałam sporo zleceń. Minusem udzielania korepetycji jest to, że ludzie często i w ostatnim momencie odwołują lekcje, problemem są wakacje i miesiące takie jak grudzień, ale o tym z pewnością wiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×