Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość anka 8888

Małe dziecko a klimatyzacja.

Polecane posty

Gość anka 8888

Mam takie pytanie.Czy małemu dziecku( w moim przypadku półrocznemu) może zaszkodzić klimatyzacja w aucie ? Ja zawsze jak w pacy włączę klimę na trochę to zaraz mnie bolą zatoki i gardło. Może lepiej otwarte szyby ? Zbliża się lato , w samochodzie jak w piekarniku. Co tu zrobić,żeby się dziecko nie ,,ugotowało'' ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milton
A nie mozesz ustawic tej klimy tak by nie robila z samochodu lodowki? ja mam 4 miesieczne dziecko i klime wlaczona i w domu i w aucie i nic mu nie jest, ale ustawiam tak na 22-23 stopnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolaneczka
ja tam tez wole umiarkowana klimę w aucie niz spaliny i hałas z ulicy... nic malenstwu nie bedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez kitu..............
jak mnie lecza ludzie, co to nie umieja z klimy korzystac :O i od razu na max chlodzenie ustawiaja nie wiem co maja pomoc otwarte szyby jak sie stoi w korku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Klimatyzacja jest świetna o ile jest regularnie serwisowana i używana zgodnie z instrukcją. Trzeba mieć też dobry serwis, który klimatyzacją się zajmuje, np. http://www.szwarcgruba.gda.pl/ - wtedy to wszystko razem jest bezpieczne i dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiem że temat odkopany na potrzeby reklamy:/ ale z własnego doświadczenia powiem Ci że od małego moja córka jest przyzwyczajona do klimy (ma teraz niecałe pół roku). Moim zdaniem zdrowsze i bezpieczniejsze dla dziecka jest przebywanie w umiarkowanej temperaturze niz w nagrzanym samochodzie, z otwartymi oknami i wiejącym wiatrem. Musisz tylko regularnie odgrzybiać klimę, my tak robimy i nigdy nam nic nie było. Mąż miał z kolei w pracy zagrzybiałą klimę i prawdopodobnie to było przyczyną choroby dróg oddechowych, którą dosć cieżko zniósł. Ważne jest też to żeby nie przesadzać z różnica temperatur. Jak już zbliżasz się do celu podrózy to wyłącz klimę tak żeby temperatura w aucie stopniowo się wyrównała z otoczeniem i bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Klimatyzacji trzeba używać z głową – jak jest temperatura 22 stopnie to nie ustawiac na 15. Bez sensu. I druga sprawa – trzeba czyscic. Do mnie regularnie wpadaja ludzie z klima plus na konserwacje i odgrzybianie Klimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No dokaldnie! jak sie uzywa rozważnie to moze byc klima jak najbarziej. Pamietajcie tez,że trzeba ja regularnie sprawdzać, najlepiej przed latem ;) ja to robie zazwyczaj w http://www.gastal.wroclaw.pl/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja z takim malym dzieckiem bym nie wlaczala klimy bo moze sie przeziebic. A jesli juz sie chce ja wlaczyc to na pewno nie moze byc zbyt niska temperatura i przede wszystkim najpierw musi isc do serwisu jak np. http://www.thermotechnica.pl/ zeby zobaczyli czy dobrze dziala i ewentualnie ja oczyscili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mity. Jak korzysta się z głową i przede wsyztskim dba się o serwis kilmatyzacji to jest ok. lepsze obniżenie temp. O kilak stopni niż kiszenie się w upale w lipcu. Nam serwisują klime ludzie z lubelskiej klima plus także jest czysta, bez grzyba i nie boimy się uzywac przy polrocznym dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amber54
Jak ustawisz klimę z głową to dziecku nie zaszkodzi. Moje maluchy od dawna podróżują z włączoną klimą i nic im nie jest. Niedługo chcemy tez zamówić klimę do domu. Znalazłam ostatnio ofertę firmy z http://coolsystem.com.pl/klimatyzacja.html i chcę skorzystać z ich usług. Mają atrakcyjne ceny i serwis więc w razie czego można się do nich zgłosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy ktos z was moze polecic tę klimatyzację www.puchlodz.pl ? dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Korzystając z klimatyzacji należy pamiętać o odgrzybianiu, bo może być szkodliwa dla zdrowia. Korzystam regularnie z usług serwisu klimatyzacji www.celmer.torun.pl w Toruniu bo jeżdżę z dziećmi autem i dbam o nasze zdrowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja regularnie jeżdżę do serwisu klimatyzacji www.autogaz.com.pl w Katowicach, gdzie przy okazji sprawdzam też instalację lpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulijuli
racja, kontrola co jakiś czas to podstawa. Moja firma co jakiś czas zgłasza się tutaj: klimavip.com.pl/klimatyzacja-przemyslowa oni też montowali nam cały system w bardzo korzystnej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monter 34
Na moje klimatyzacja multi split jest lepszy , koszt instalacji takiej klimatyzacji może jest większy lecz można dokładnie dobrać moc urządzenia do powierchni, agregat klimatyzacji zawsze instalowany jest na zewnątrz budynku, obczaj parametry tej klimatyzacji i zobacz, ja czekam aż mi przywiozą fujitsu http://www.mirtor.com.pl/klimatyzacja-torun/ z czujnikiem podczerwieni który steruje klimą i kieruje strumień powietrza na źródło ciepła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Klimatyzację najlepiej instalować w firmie, która się na tym dobrze zna i będzie potrafiła ją odpowiednio ustawić. Tak by maluszkowi nic nie zaszkodziło. Polecam www.gastal.wroclaw.pl. Nie dość, ze mają dobre ceny, to obsługa jest naprawde pomocna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ważne żeby regularnie ją czyscic i dezynfekowac, minimum raz na miesiac, bo jedyne co moze byc szkodliwe to grzyb. Zwlaszcza jesli wilgotnosc w domu przekracza czesto 60%. My mamy klimatyzację i wszystko jest w porządku. Tak więc przy odpowiedniej konserwacji nie musicie się obawiać, ze coś będzie nie tak z dziećmi.... 

Urządzeń przy tym jest wiele, od siebie polecam stronę:

https://universeklima.com/urzadzenia/

Możecie sobie o poszczególnych poczytac. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja otwieram zazwyczaj okna. Nie na max ale troszkę. A jak to nie pomaga to ostatecznie klima ale bardzo leciutko. Od klimy bardzo łatwo się przeziębić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Chciałabym zaprosić do sklepu z ubrankami dla dzieci (3lata-14lat). ekiddo.pl , oraz na facebooka ekiddo. gdzie dodajemy nowości oraz zdjęcia   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×