Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...
Go艣膰

samotni rodzice

Polecane posty

A widzisz da si臋 :-) Popatrz w lustro i pomy艣l sobie ile masz miejsca i jak wielu ludzi Ci臋 tam mo偶e poca艂owa膰 :-) Ja si臋 nie przejmuje opini膮 innych-艣wiat jest pi臋kny po cz臋艣ci dlatego, 偶e tyle opinii ilu ludzi i ka偶dy ma prawo mie膰 swoj膮. I pi臋kne jest to, 偶e ja nie musz臋 si臋 z nimi zgadza膰 :-) Pomy艣l tak : kto艣 na mnie na przystanku 藕le spojrzy, pojedzie gdzie艣 tam daleko i mo偶e mnie poca艂owa膰 w dup臋 :-) A tak powa偶nie m贸wi膮c lepiej si臋 skupi膰 na dzieciach ni偶 na opinii innych. Ja to motto mam w stopce chyba od 2007 roku i skupia艂em si臋 wtedy na rodzinie :-) S膮 wa偶niejsze sprawy w 偶yciu ni偶 ploty i oskar偶enia :-) Co do S膮d贸w-to ju偶 nie III 艣wiat :-) Mnie S膮d przyzna艂 dzieci i alimenty. Nie powiedzia艂em z艂ego s艂owa na by艂膮, nie k艂贸cilem si臋-skupilem si臋 na tym co najwa偶niejsze-dobro dzieci :-) Ale nie o miom rozwodzie b臋dziemy tutaj rozmawia膰 :-) Ju偶 u艣pi艂em dzieciaki i w ko艅cu mog臋 si臋 myciem naczy艅 zaj膮膰 i sprz膮tanie m kuchni :-)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
wiesz Og贸rku, taki facet jak ty to skarb, widzisz m贸j eks ci膮gle m贸wi na mnie 藕le nawet przy dziecku, nawet rek臋 na mnie przy dziecku podni贸s艂 i do dzisiaj nie wiedzi w tym nic z艂ego, wr臋cz us艂ysza艂am 偶e powinnam sie cieszy膰, 偶e tylko tyle mi zrobi艂 ci臋zko 偶y膰 z takim poczuciem krzywdy, a jeszcze gorzej z tym 偶e okaza艂o si臋, 偶e osob臋 kt贸r膮 sie kocha艂o i kt贸rej si臋 ufa艂o wog贸le si臋 nie zna, 偶e w jego post臋powaniu on ani jego bliscy nie widz膮 nic z艂ego, wr臋cz mnie obarczaj膮 win膮, co do s膮du i dziecka to sprawa bardziej skaplikowana, i to mnie jeszcze umacnia w przekonaniu, 偶e najgorsze chwile przede mn膮, zreszt膮 s艂owa m臋偶a powoli zaczynaj膮 si臋 spe艂nia膰 ( jego cel 偶yciowy to mnie zniszczy膰-zrobi wszystko 偶eby tego dokona膰) a teraz ju偶 wiem 偶e jest do tego zdolny, dlatego na razie tak trudno mi jest mie膰 w d.... jego s艂owa bo wszyscy w nie wierz膮, nawet s膮d uwierzy艂 w sprawie alimentacyjnej i bez 偶adnych dowod贸w orzek艂 na jego korzy艣膰 na podstawie tylko jego s艂贸w a dziecko to m贸j skarb o kt贸rego b臋d臋 walczy膰 i przez kt贸rego tyle z艂ego s艂ysz臋 od m臋偶a, poniewa偶 jestem dla niego przynajmniej na t臋 chwil臋 najwa偶niejsza

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
samodzielna mamo 35 dzi臋ki za ciep艂e przyj臋cie, wiesz co do tych s膮d贸w mam w膮tpliwo艣膰 ale mo偶e jednak szcz臋艣cie si臋 do mnie usmiechnie i dostan臋 sprawiedliwego s臋dziego dla dziecka oczywi艣cie nie jestem potworem i kocha mnie bardzo, z tym potworem to oczywi艣cie by艂 sarkazm bo gdybym nim by艂a naprawd臋 to pewnie i rozw贸d bylby z mojej winy a tak to trzeba by艂o troch臋 ubarwi膰 we wniosku rozwodowym i na koniec jeszcze mnie skrzywdzi膰 ale to ju偶 specjalno艣膰 mojego m臋偶a bo jak to kto艣 powiedzia艂 do k艂贸tni trzeba dwojga wi臋c on te偶 nie jest bez winy czy ty co艣 wcze艣niej pia艂a艣 o Rabce?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
tak ja pisa艂am o Rabce jak Margaret mia艂a jecha膰 do syna, a o co chodzi? Ojciec mojego dziecka te偶 mnie tak traktowa艂. Na pocz膮tku te偶 s臋dzina by艂a dla mnie nie przychylna, ale s膮 badania w RODK-u i tam wszystko wysz艂o. Potem ju偶 by艂o inaczej. Mo偶esz skorzysta膰 z porad psychologa dla siebie , a dla syna dobry by艂by pedagog. Chodzi艂a by艣 tam jednak bez dziecka. Na prawd臋 warto

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Pierwsze, gdzie si臋 powinna艣 uda膰 to Komitet Obrony Praw Dziecka-tam maj膮 psycholog贸w itd... To s膮 ludzie, kt贸rzy podchodz膮 do spraw dzieci profesjonalnie i je偶eli uwa偶asz, 偶e nie masz osbie nic do zarzucenia zg艂o艣 si臋 tam koniecznie. Widzisz ja kocha艂em najlepiej jak umia艂em, dawa艂em z siebie wszystko, zmieni艂em prac臋 porzucaj膮c karier臋 i duuuu偶e pieni膮dze tylko po to 偶eby by膰 z rodzina i si臋 okaza艂o, 偶e nie znam mojej 偶ony a to co zrobi艂a to nawet mi si臋 nie 艣ni艂o. Pr贸bowa艂a wykorzysta膰 m贸j obecny zaw贸d (do艣膰 specyficzny) do kreowania jakiej艣 opinii o mnie, ale ludzie kt贸rzy mnie znaj膮 tylko si臋 艣miali jak s艂yszeli r贸偶ne prawdy. Nawet te艣ciowa w mojej obronie stan臋艂a. Czasem najbli偶si s膮 nam najbardziej obcy, lub te偶 wolimy do siebie nie dopuszcza膰 pewnych prawd. Nie b臋d臋 si臋 tu u偶alal nad sob膮 bo i nie ma po co a na by艂膮 i tak patrz臋 jak na matk臋 naszych dzieci a nie jak na kogo艣, kt贸 glupoty gada. Trzeba mie膰 szacun dla siebie i innych nawet tych kt贸rzy nas skrzywdzili.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
a pytalam o Rabk臋 bo myslalam 偶e mieszkacie gdzies w tych rejonach do psychologa zacz臋li艣my chodzi膰 z dzieckiem wsp贸nie z m臋zem ale rowniez osobno, niestety teraz to za p贸藕no, gdy probowa艂am m臋偶a nam贸wi膰 wczesniej to mnie wy艣mia艂, a teraz to mu chodzi o to 偶e dziecko nie chce do niego chodzi膰 wi臋膰 do psychologa ci膮gnie, jakby ten czarodziejsk膮 r贸偶dzk膮 mia艂 sprawi膰 偶e dziecko zapomni ze tatus odszedl i nie chce z nami mieszka膰 ach ci臋偶kie to wszystko, zwlaszcza gdy sie ma za m臋偶a rozpieszczonego wnuczusia i synusia, kt贸ry wszystko dostaje a zachowuje si臋 jak 15 ch艂opczyk

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
widzisz og贸rku, ja do siebie straci艂am szacunek przez m臋偶a tylko po to 偶eby ratowa膰 mal偶e艅stwo, i teraz zi臋zko mi z tym a jeszcze trudniej go odzyska膰 co do pierwszej sprawy to oczywi艣cie nie jest tak 偶e nie mam sobie nic do zarzucenia, ja wiem gdzie pope艂nilam b艂膮d i si臋 do niego przyznaj臋 w przeciwie艅stwie do mojego m臋za, tez zmieni艂am prac臋 na gorzej p艂atn膮 by byc wi臋cej w domu, a i tak to sie odwr贸ci艂o przeciwko mnie,

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 emi43
samodzielna mamo jeste艣 wyj膮tkowa ,masz du偶o ciep艂a w sobie,potrafisz innym dawa膰 wsparcie ,dzi臋kuj臋.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
mose Je偶eli chodzi o dzieko ja pisa艂am o pedagogu. Chodzi o to aby syn przez t膮 ca艂膮 sytuacj臋 ( rozw贸d) przeszed艂 z jak najmniejszym uszczerbkiem . Ojciec mojego s艂oneczka te偶 uwa偶a艂, 偶e nastawiam j膮 przeciwko niemu. Nie wiem ile lat ma twoja pociecha. Dzieci w pewnym wieku ( ok 3-5 lat) potrafi膮 si臋 bardzo przywi膮za膰 do jednej osoby. Nie chc膮 np. spa膰 po za domem. I to jest jak najbardziej normalne zachowanie. Musisz by膰 bardzo cierpliwa i uwa偶na, 偶eby nic si臋 nie odwr贸ci艂o przeciwko tobie. S膮 takie O艣rodki Pomocy Kryzysowej - tam mo偶na otrzyma膰 pomoc w takich przypadkach jak Tw贸j. Zazwyczaj takie porady s膮 udzielane bez obecno艣ci dziecka. Dowiesz si臋 tam jak z nim post臋powa膰. Je偶li jest potrzeba wydaj膮 za艣wiadczenia do s膮du. S膮 te偶 psycholodzy i prawnicy. emi 43 dzi臋ki za te s艂owa, teraz b臋d臋 mia艂a jeszcze wi臋cej tego ciep艂a i mog艂a dzieli膰 nim z innymi troch臋 Ci go wysy艂am Mama

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 smutkiem nasycona
Witam wszystkich serdecznie:) Sp臋dzi艂am wyj膮tkowo mi艂y weekend, by艂am z dzie膰mi nad jeziorem w sobot臋 i w niedziel臋, ja chwyci艂am troch臋 s艂o艅ca a oni mieli niez艂膮 zabaw臋. Po raz pierwszy sp臋dz臋 samotnie urlop, dzieci w tym czasie b臋d膮 z ojcem. P贸ki co ciesz臋 si臋 bo od 14 lat tak nie mia艂am ,ale ......po偶yjemy, zobaczymy. Ale偶 upa艂y, pogoda niemal偶e podzwrotnikowa :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
hej smutkiem nasycona a gdzie sie wybierasz na te wakacje sama? ja sie zastanawiam nad samotnym wypadem ale przera偶a mnie to, nigdy nie bylam nigdzie sama,

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 kot13
samodzielna mamo a w艂a艣ciwie Mamo- przychylam sie do ciep艂ych opinii - m膮drego zawsze warto poczyta膰:-) i wida膰, ze rozumiesz uczucia dziecka i liczysz si臋 z nimi a to wbrew pozorom rzadko艣膰

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 emi43
Nigdy nie by艂am sama na urlopie ,ale bylismy razem z synem,by艂o cudownie. Polecam wszystkim samotnym rodzicom.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
ja w艂asnie wr贸ci艂am z takich wakacji z synem potwierdzam bylo super!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Witam wszystkich nowych :) Ja jak zwykle wpadam na chwilke, bo ostatnio praca mnie za bardzo kocha. mosew Polecam O艣rodek interwencji kryzysowej bodaj偶e na ul.Radziwi艂owskiej 8 w Krakowie. Sama tam chodzi艂am si臋 poradzi膰 przed rozwodem i naprawde pomogli. Ja co prawda by艂am dawno ale wesz艂am, powiedzia艂am o co mi chodzi i um贸wili mnie z odpowiedni膮 osob膮. Co do urlop贸w z dzie膰mi- polecam. Sama te偶 je偶d偶e z synem i jest super. Nie ma nic pi臋kniejszego ni偶 zadowolone i u艣miechni臋te dziecko. smutkiem nasycona Mo偶e tak si臋 wydaje 偶e smutno samotnie sp臋dza膰 urlop, ale nie musi tak by膰. Odpocznij, na艂aduj akumulatory, zr贸b co艣 na co przy dzieciach nie ma czasu...nam te偶 co艣 si臋 w ko艅cu nale偶y :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
margaret 35, by艂am tam raz ale potem zrezygnowa艂am, mysla艂am ze wszystko sie u艂o偶y jako艣, naiwna by艂am, teraz mam psychologa fantastycznego dla dziecka i sama tez z nia si臋 um贸wi艂am, a w rozw贸d to ja chyba do wczoraj nie wierzy艂am, dopiero pozew mnie sprowadzi艂 na ziemi臋 czy ty jestes z Krakowa?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 smutkiem nasycona
Dzie艅 dobry wszystkim :) Mosew----->W艂a艣nie sama nie wiem gdzie si臋 wybra膰 mam kilka pomys艂贸w. Kusi mnie morze bo blisko ale z drugiej strony marzy mi si臋 偶eby zobaczy膰 latem Wroc艂aw bo by艂am tam zim膮 i mnie urzek艂. Samotna mamo----> te偶 tak sobie my艣l臋, 偶e b臋d臋 mia艂a okazj臋 nadrobi膰 wszystko, zaj膮膰 si臋 czym艣 na co nigdy nie mam czasu np.b艂ogie leniuchowanie:D powiem wam co艣 w tajemnicy- chyba jestem wyrodna matk膮 bo bardzo si臋 ciesz臋, 偶e b臋d臋 sama :(

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 smutkiem nasycona
margaret95--->pos艂ucha艂am Twojej rady i tak do tego podesz艂am, zaczynam si臋 naprawd臋 cieszy膰, dzi臋kuj臋 :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Witam wszyskich w ten upalny dzie艅 Ja my艣l臋 偶e zawsze trzeba si臋 liczy膰 z uczuciami dzieci, mo偶na je bardzo szybko zrani膰, a smutek w oczach dziecka jest czym艣 okropnym. Dzieci powinny by艣 radosne. Na smutki przyjdzie czas w doros艂ym 偶yciu. Nigdy nie my艣la艂a,ze to co robi臋 jest rzadko艣ci膮. Urlop z ma艂ym s艂oneczkiem, nic lepszego. Du偶o czasu, mo偶na robi膰 co tylko si臋 zechce, nie trzeba si臋 spieszy膰. smutkiem nasycona o urlopie pisa艂a Margaret, ale ja te偶 tak my艣l臋, nie jeste艣 wyrodn膮 Matk膮 . Mo偶na wtedy nadrobi膰 zaleg艂o艣ci i przygotowa膰 jak膮艣 niespodzinke dla pociechy jak wr贸ci. Pozdawiam cieplutko Mama :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Z tymi niespodziankami to dobry pomys艂. Ja zawsze jak syn ma wr贸ci膰 staram si臋 przygotowa膰 kilka niespodzianek (teraz te偶-bo ma wr贸ci膰 w niedziele ) I w艂a艣nie ta reakcja, ta rado艣膰 jest najfajniejsza :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Witam wszystkich :-) Jeszcze trzy dni tych upa艂贸w i wynosz臋 si臋 gdzie艣 na lodowiec :-) Dzisiaj znowu mia艂em t膮 przyjemno艣膰 ca艂e popo艂udnie sp臋dzi膰 nad jeziorem z dzie膰mi i upaja膰 si臋 ich rado艣ci膮. Nawi膮zuj膮c do samotnych wyjazd贸w-ja marz臋 o tygodniu wolnego i wcale nie mam wyrzut贸w sumienia-w ko艅cu mnie te偶 si臋 nale偶y troszk臋 odpoczynku. Jak z tym tygodniem b臋dzie to nie wiadomo... Ale z dzie膰mi by艂em ju偶 tydzie艅 nad morzem i na kolejny wyjazd raczej si臋 nie szykuj臋 bo i urlopu nie ma :-)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 smutkiem nasycona
og贸rku-- wi臋c sp臋dzisz 贸w wymarzony tydzie艅 na lodowcu ?;)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 samodzielna mama35
witam Faktycznie w taki upa艂 to by艂by dobry lodowiec. Ja na szcz臋艣cie jutro jad臋 z moim s艂oneczkiem nad morze, Troch臋 daleka droga, ale mo偶e si臋 nie roztopi臋 Mam nadziej臋 偶e forum b臋dzie dalej jak wr贸c臋 pozdrowienia dla Wszystkich Trzymcie si臋 ( nie pisze cieplutko bo i tak jest za gor膮co) Mama

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
witam wszystkim.dawno tu by艂am. jak znosicie ten skwar:):)???? w艂a艣nie wyznaczono mi ju偶 drug膮 i najprawdopodobniej ostatni膮 spraw臋 rozwodow膮 . z tego powodu ju偶 mi si臋 humor poprawi艂:) niech ju偶 ko艅cz膮 si臋 te s膮dy. poza tym sesj臋 zaliczy艂am i niebawem prac臋 mgr zaczn臋 pisa膰.. m贸j synek 1.5 roczny ma si臋 dobrze, jednak偶e te upa艂y go m臋cz膮. powiem Wam, 偶e nie utrudniam kontakt贸w m臋偶owi z synkiem, zabiera go do siebie 3 razy w tyg na par臋 godzin. ale nie podoba mi si臋 to, 偶e nigdzie nie zabiera tego malucha - na 偶adne lody czy inne atrakcje, tylko dom, dziadkowie i najbli偶sza ulica. nie wychodzi m膮偶 z t膮 inicjatyw膮, a g艂upio mi mu to m贸wi膰, ma ju偶 32 lata.. ja nie jestem mobilna jeszcze i nie mam jak gdzie艣 wyskoczy膰 z synkiem,nawet nad jeziorko.. i to m贸j dylemat... chcia艂am wszystkich pozdrowi膰 i 偶yczy膰 mi艂ego dnia:)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Witam, tez dawno nie pisa艂am, ale by艂am na wakacjach. Nast臋pny wyjazd w przysz艂膮 sobot臋. Odleg艂o艣膰 troch臋 mnie przera偶a, ale damy rad臋. Jak znam 偶ycie, to pewnie b臋dzie pada膰, ale mam tez plany zwiedzania bunkr贸w i twierdz, wi臋c deszcz nam te偶 niestraszny :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 smutkiem nasycona
samodzielna mama---偶ycz臋 mi艂ego napawania si臋 morsk膮 bryz膮 zrobi艂am sobie przerw臋 w pracy i wyskoczy艂am na chwil臋 na miasto-masakra, upa艂 nie do zniesienia a w sklepach meksyk wol臋 ju偶 w pracy siedzie膰 ja tak偶e pozdrawiam wszystkich dla odmiany -ch艂odniutko

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Taki lodowiec to szczyt marze艅 :-) Og贸lnie wol臋 zim臋 od lata (wiem wiem jestem jednym z niewielu, ale mam ciemn膮 karnacj臋 i nie musze si臋 opala膰). Dzisiaj robi臋 dzie艅 gospodarczy na prasowanie itd... a i ochoty nie mam na t臋 par贸w臋 wychodzi膰. Sabatinka Ci臋偶ko tak bez auta cokolwiek zrobi膰, wi臋c wsp贸艂czuj臋. Ale gratuluj臋 zako艅czonej sesji :-)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 samodzielna mama35
sabatinka moje wielkie gratulacje z okazji zaliczenia sesji ja ju偶 tez po ostatniej sesji . Dzisiaj odebra艂am prace magistersk膮 do ostatniej korekty i w pa藕dzierniku obrona. Wiem co to znaczy samemu wychowywa膰 dziecko pracowa膰 i studiowa膰. A co studiowa艂a艣 - jak mo偶na Dlatego jeszcze raz wszystkiego dobrego i powodzenia na obronie Mama

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

B膮d藕 aktywny! Zaloguj si臋 lub utw贸rz konto

Tylko zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony

Utw贸rz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si臋

Posiadasz w艂asne konto? U偶yj go!

Zaloguj si臋

×