Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Emily 2525252

Wczesna ciąża, chyba za krótko brałam folik, co robić???

Polecane posty

Gość gość
Ja własnie już teraz po ciązy zamierzam dalej przyjmowac kwas foliowy. Jednak jak widać jego dzialanie jest po prostu nieocenione :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu wiadomo ze jest to wazne, ale na co trzeba zwrócic uwagę - to to ze nie zawsze jestesmy w stanie przewidzieć ciąze :) Dlatego zdrowa dieta jest tutaj równie wazna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
teraz to już nic nie zrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest pewne ze warto pilnować takich rzeczy bo przez naszą nieroztropność możemy narobić krzywdy własnemu dziecku, dlatego kwas foliowy w okresie starania się o maluszka powinien być podstawą. A kazda przyszła mama powinna miec tego świadomość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pogięło was? folik to wynalazek ostatnich 15 lat, kiedys ludzie nie brali i dzieci się zdrowe rodziły,... wystarczy jeść codziennie surówkę z białej kapusty, która zawiera wiele kwasu foliowego, natkę pietruszki i inne zielone warzywa... czy wy bez tabletek już się żyć nie umiecie? A za parę lat będziecie zdychać na raka wątroby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj to wcale też nie musi tak byc. Przecież pewnie zdrowo sie odzywiałas, jadłas zielone warzywa to dostarczałas jakąś tam ilość kwasu foliowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak najwięcej zielonego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w ciązy przyjmowałam tylko kwas foliowy. Mysle ze to w zupełności wystarczy i nie ma potrzeby przyjmowania już niczego wiecej. Ale po ciązy tez mam zamiar własnei cały czas jednak brak kwas foliowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rybulkaa
W zielonych warzywach i owocach jest duzo folianow, ale niestety uciekaja kiedy je gotujemy, smazymy itp dlatego lekarze zalecają dodatkowo kwas foliowy w tabletkach. Z tego co sie orientuję Folik jest jednym z najczesciej polecanych i chyba jako jedyny jest lekiem a nie suplementem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczerze mówiąc ja absolutnie bym sie nie zastanawiała tylko od samego poczatku planowania dziecka przyjmowała te witaminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia66
Ja zaczęłam brać kwas foliowy dopiero w 8 tc ciąży i wszystko w porządu.Nie stresuj się niepotrzebnie bo to najbardziej może zaszkodzić :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
biorę od poczatku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tuutka
Ja Folik zaczęłam brać zaraz po odstawieniu tabletek anty i po jakichś 4 miesiacach udało nam się zajśc w ciąze :) I przez 1 trymestr tez brałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natajka
Kwas foliowy jest bardzo ważny - ja planując ciąże brałam Folik, polecony przez mojego gina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie brałam kwasu foliowego ani żadnych innych witamin, dzieci zdrowe. A na wady układu nerwowego u dziecka to chyba przede wszystkim geny mają wpływ. Wciąz takie wady się przecież pojawiają mimo że podobno wszytskie kobiety biorą kwas foliowy ( w Polsce). to juz by trzeba było te mamy chorych dzieci zapytac czy one brały kwas foliowy, ale po co robic badania:D grunt że interes sie kręci:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba własnie tutaj nie ma to znaczenia. Wazne ze bralas w ogóle Folik, to w tej sytuacji liczy sie najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie ważne, ani troche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko brałam kwas foliowy a potem juz po 2 gim trymestrze prowadziłam po prostu zdrową diete i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nic się nie stanie, nie panikuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deaa
ja cała ciążę dbałam o zdrową dietę, ale jednak kwas foliowy brałam codziennie bo wiem jakie skutki mogą być jak są niedobory w chwili gdy zaczyna zamykać się cewa nerwowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalisza
Większość dzieci rodzi się zdrowa, to nie ma potrzeby panikować, ale jednak przyjmowanie kwasu foliowego zmniejsza ryzyko wystąpienia wad cewy nerwowej gdy tak się nie domknie w pierwszych tygodniach po zapłodnieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
napędzanie rynku farmaceutycznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No nie wiem, a czytałas co moze byc kiedy będzie niedobór kwasu foliowego w organizmie przyszłej mamy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja Tez czytalam kiedys artykul ze ten kwas foliowy w tabletkach to pic na wode, napedzanie kieszeni koncernom farmaceutycznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też to tylko brałam i w sumie w czasie ciąży to jedyne co przyjmowałam równolegle ze zdrową dietą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syntiia
Może tak pisze konkurencja, mój lekarz mówi co innego. Bez kwasu foliowego narażamy swoje dziecko na okropne wady, nie może go zabraknąć jak zamyka się cewa nerwowa, a to dzieje się ju z w pierwszych tygodniach po zapłodnieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I tutaj rzeczywiscie jak wiekszośc z Was dziewczyny był to Folik.Poza tym żadnych innych witamin w ciązy ja osobiście juz nie przyjmowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nawet jeśli to prawda, to przecież kwas foliowy chroni od wielu chorób, zawalu a nawet niektórych nowotworów. Potrzebuje go niemal każda komórka naszego ciała, to jaki to pic na wodę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meaas
Przecież lekarze też by nie zalecali folika gdyby były jakieś wątpliwości. Lek jest przebadany klinicznie to wiadomo, że pomaga w prawidłowym rozwoju układu nerwowego u płodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja biorę kwas foliowy w dawce 10 mg! 1 dziecko miało rozszczep wargi. Nie jest szkodliwy i lekarka namawia mnie w 2 ciąży by brać 15 mg, ale czuję się po takiej porcji jak bym była przeziebiona i biorę 10. W 1 Ciąży brałam witaminy z kwasem foliowym ale nie ustrzeglo to przed rozszczep

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×