Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Emily 2525252

Wczesna ciąża, chyba za krótko brałam folik, co robić???

Polecane posty

Gość Kalisiaa
A gdzie o tym czytałaś aby zwiększać dawki? Pierwsze słyszę, od zawsze jest te 0,4mg. Cewa nerwowa kształtuje się u dziecka w 2-4 tyg, więc to przed i w tym czasie najważniejsza jest odpowiednia dawka kwasu foliowego. Możesz podać źródła swoich informacji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bissouu
Dawka chroniąca przed wystąpieniem wad wrodzonych wynosi 0,6-0,8 mg, z pożywienia dostarczamy średnio ok 0,1-0,2mg więc uzasadnione jest aby przyjmować kwas foliowy w tabletkach - jeśli dieta nie jest bogata w witaminy - to spokojnie można stosować i podwójną dawkę np. 2 tabletki Folika. Nadmiar powinien być wydalony z moczem. Jednak jak wiemy, że odżywiamy się zdrowo, to jedna tabletka powinna wystarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
0,6-0,8 - to raczej w USA. Dla kobiet w Polsce tak jak dziewczyny wspominały wystarczy 0,4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sekoczka
ja praktycznie odkąd rozpoczęłam starania o malucha to odrazu zaczęłam brać folik, nie było żadnych wymówek żeby go nie brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wydaje mi się ze dieta na pewno powinna byc bogata w owoce i warzywa i na pewno też to co wazne - przed planowaniem dziecka koniecznie powinnysmy przyjmowac kwas foliowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sekoczka
odpowiednia dieta też jest ważna w czasie ciąży, ale rzeczywiście kwas foliowy to podstawa, ja tak jak pisałąm wyżej brałam całą ciąże folik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z mężem jeszcze sie nie staramy, ale wolę mieć pewność że w czasie poczęcia będę mieć odpowiednią ilość kwasu foliowego w organizmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ceratka
w sumie bardzo rozsądnie podchodzisz do kwesti macierzyśtwa, kwas foliowy jestbardzo ważny wpierwszych tygodniach rozwoju naszego malucha, więc im wcześniej zaczniesz brać kwas foliowy tym lepiej dla niego. Ja przed ciążą brałam folik a ty jaki kwas foliowy stosujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Allllllloo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też kilka miesięcy przed zajściem w ciąże łykałam już folik, w tej chwili jestem w 3 trymestrze i w dalszym ciągu łykam z tym że folik mama 2/3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak naprawdę,lekarze zamiast przepisywać nam kwas foliowy i w czasie ciąży ograniczyć sie wyłącznie do tego, to przepisują nam różne suplementy w dużych ilościach, a kobiety je kupują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oprócz folika nie przyjmuję żadnych suplementów, żadnych dodatkowych witamin. Uważam, że to wystarcza, czuję się dobrze, wyniki mam dobre. Odżywiam się zdrowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja przyjmuję folik odkąd zaczeliśmy tylko myslec o naszym drugim dziecku. Mysle ze najwazniejsze jest tutaj nasze świadome podejscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pewno tez jest to najpopularniejszy lek jesli chodzi o kwas foliowy. Ja przyjmowałam go w swoich 2 ciążach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ceratka
folik ma wystarczającą ilość kwasu foliowego dla kobiet w ciąży więc nic dziwnego, że jest tak popularny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tataraka
ale jeśli chodzi akurat o folik no to spokojnie można go przyjmować bo jest bezpieczny, nie można go przedawkować, więc nawet nie ma potrzeby jego brania potwierdzać z ginekologiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełka
jedno jest pewne kwas foliowy trzeba brać koniecznie żeby nie doprowadzić do powstawania wad cewy nerwowej u dziecka, nie można ego bagatelizować chociaż czasami sobie myślę, ze niektóre mamy w ogóle o to nie dbają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
każda z nas powinna wiedzieć najlepiej jak zadbać o zdrowie swojego maluszka, nikt nikomu na siłę nie będzie strał się włożyć zasad jakie należy przestrzegać, aby dziecko urodziło się zdrowe, ale uważam że należy uczulać mamy na to jak zaniedbanie pewnych kwestii może skończyć sie dla naszego dzieciaczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja az tak bardzo sie na tym nie znam, ale jednak wiem ze jest to bardzo ważna witamina w czasie cięży i też ja przyjmowalam dla zdrowia mojego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiem Wam ze dieta na pewno powinna byc bogata w owoce i warzywa i na pewno też to co wazne - przed planowaniem dziecka koniecznie powinnysmy przyjmowac kwas foliowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odpowiem tylko na te wpisy jednym słowem.Masakra.Jezeli te wredne dziewczyny to naprawdę Mamy a nie jakiś nastolatek któremu się nudzi, to współczuje tym maluszkom które maja takie Mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość surfetka
ja uważam, że do kwestii macierzyństwa trzeba podchodzić bardzo poważnie, nie ma co nararzać dziecka na wady ukłądu nerwowego bo może to okazać się bardzo zgubne dla naszego malucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W pierwszej ciąży folik zaczęłam brać jak tylko dowiedziałam się , że jestem w ciąży tj, w 6 tc :) Synek zdrowiuśki do dzisiaj. W drugiej już planowanej brałam jakieś dwa miesiące wcześniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miesiąc przed zajściem w ciąze brałam Folik i potem jeszcze przez 3mc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bullka
kwas folowy jest bardzo potrzebny, zapobiega wadom cewy nerwowej, pozwala na prawidłowy rozwój maluszka, moim zdaniem jest niezbędny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pewno warto jest przyjmowac witaminy ale tez nie mozna przesadzac w drugą stronę. O kwasie foliowym muszą pamiętac kobiety które planują dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Planuje i już folik przyjmuję, lekarz mówił żeby cały pierwszy trymestr brać go. Bo to najważniejszy czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu wiadomo ze jest to wazne, ale na co trzeba zwrócic uwagę - to to ze nie zawsze jestesmy w stanie przewidzieć ciąze :) Dlatego zdrowa dieta jest tutaj równie wazna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tego właśnie względu powinnyśmy brać folik non stop, bo nigdy nie wiadomo kiedy ta ciążą wypadnie, a urodzenie zdrowego dziecka powinno być ponad wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli zdrowie dziecka lezy mamie na sercu to nie powinna tego lekceważyć, tylko zacząć brać ten lek nawet wtedy kiedy jeszcze nie planuje ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×