Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Emily 2525252

Wczesna ciąża, chyba za krótko brałam folik, co robić???

Polecane posty

Gość gość
Jak zaczęłam planować ciążę to dopiero o kwasie foliowym pomyślałam :) I tak brałam folik do końca 1 trymestru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja nie bralam prawie wcale w dwoch ciazach i wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaczęłam brać folik jak dowiedziałam się, że jestem w ciąży a było to miej więcej w 6-7 tc :) I też brałam do końca pierwszego trymestru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uważaj żebyś nie przedobrzyła z tymi witaminami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam się, trzeba dostarczać organizmowi to, co potrzebuje, a nie jakieś preparaty w których jest niby wszystko, czyli w praktyce nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja sie bałam bo zaczełam przyjmowac w 6 tygodniu ale przeceiż kwas foliowy też dostarczasz codziennie w diecie kiedy pozywasz duzo zielonych warzyw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja brałam jakieś trzy miesiące przed zajściem w ciążę, ale ja brałam mama DHA premium plus. Tam też jest kw. foliowy ale też DHA, wit. D3, jod, ma dobre składniki także i po ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zbytnio też się nie przygotowywałam, brałam tylko mama DHA premium plus, bo tam są najpotrzebniejsze witaminy i minerały, min. niezbędne kwasy tłuszczowe, kw. foliowy, wit. D3. Odżywiałam się zdrowo, zero stresu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To kup teraz Femiovit. Na pewno będzie dla Ciebie odpowiedni. Ja jestem zadowolona z tego ze trafiłam na suplement o tak bogatym składzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W mama Dha premium też są niezbędne kwasy tłuszczowe , a oprócz tego jod, magnez oraz większa dawka witamina D no i oczywiście kw. foliowy. Ja calutką ciążę tylko te witaminki przyjmowałam, zawiera same niezbędne składniki, więcej nie potrzeba mi było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto na pewno spróbować z witaminami Feminovit. Akurat w moim przypadku sprawdzają się naprawdę dobrze. Dla mnie maja dobrze zbilansowany skład. Zapytaj lekarza, mój akurat właśnie polecił ten suplement.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak na prawdę nie trzeba brać setki witamin :) Wystarczy kwas foliowy, dha, wit d, magnez i to wszystko jest w mama dha premium. Ja zaczęłam chwilę przed zajściem w ciążę :) I tak już ponad siedem miesięcy a rodzę za niecałe dwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz rację nie trzeba łykać tylu witamin :) Ważny jest kwas foliowy, dha, wit d, magnez , no i to wszystko jest w mama premium dha. Ja tylko to biorę już ponad pół roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też brałam te witaminy, świetny mają skład, lekarz mówił że to mi w zupełności wystarczy, wyniki też miałam dobre cała ciąże. Poza tym starałam się jeść zdrowe produkty, więcej warzyw , owoców, kasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakoś tak specjalnie nie przygotowywałam się do ciąży :) Łykałam calutką ciążę i trochę przed ciąża mama dHA , jadłam więcej zdrowej żywności, przestałam pić kawę i herbatę a zaczęłam pić więcej wody, bo wcześniej piłam jej na prawdę mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zikka

 

ja z kolei brałąm mama dha premium bo ma chyba wszystko co mozna sobie wytmarzyć w trakcie ciąży, poza to preparat rekomendowany przez PTG, mnie przekonało to, że preparat zawiera wszystko co niezbędne dla dziecka, poza tym czy byłabyś w stanie codziennie zjeść kilka kg szpinaku żeby zapewnić dziecku odpowiedni poziom witamin, ja nie byłam w stanie więc dla mnie tabletka to gwarancja zdrowego rozwoju dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makaronowa

Mamadha premium dla mnie najlepszy skład. Sam kwas foliowy to za mało, potrzeba jeszcze np DHA, jodu magnezu.  Bierzesz jedną tabletkę która zapewnia ci wszystko co potrzebne żeby dziecko rozwijało się prawidłowo. A jak wyniki są dobre to wystarczy się zdrowo odżywiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja miałam ciążę nieplanowaną i zaczęłam brać kwas foliowy dopiero w 8 tygodniu kiedy potwierdziłam ciążę u lekarza. Dziecko zdrowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biannkowa

Brałam przed ciążą mamadha jakieś 3 miesiące przed a potem przez całą ciążę.  Preparat dedykowany dla kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią. Tam w składzie też jest kwas foliowy więc śmiało można brać już w momencie planowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×