Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość aniak74

kobiety w ciąży z macicą dwurożną

Polecane posty

Gość gość
U mnie tez niedawno wykryto ta wadę lekarz mowil ze to nie ma wpływu na zajscie ale strasznie się martwię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_gosc
u mnie macice dwurożną zdiagnozowano kilka lat temu, w czerwcu okazało się że jestem w ciąży, zarodek zagnieździł się w lewym rogu. Obecnie jestem w 20 tc no i od kilku tygodni mam ciągłe bóle brzucha oraz twardnienie. W międzyczasie zmieniłam lekarza prowadzącego, bo ten pierwszy kazał się nie przejmować i nic nie zapisywał na to. Teraz jestem pod opieką innego lekarza który przepisał mi nospe, scopolan, asmag i ostatnio dodał duphaston ze względu na to że brzuch dalej boli. Od 17tc dziecko jest w położeniu główkowym, nie wiem może tam prostu ma więcej miejsca.. Za tydzień następna wizyta. Mam nadzieję że nie skończy się skierowaniem do szpitala..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak sie kończą zabawy na dwa baty... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caroline29
m_gość 3 mam kciuki aby ciaza przebiegała pomyślnie. Czekam na dobre wieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Część, też jestem posiadaczką macicy dwurożnej. Obecnie 18 tc, plamienia, twardnienie i bóle brzucha, w dodatku skraca się szyjka. Pierwszą ciążę straciłam w 14 tygodniu, wszystko było idealnie, aż pewnej nocy odeszły wody :( Boję się, że teraz będzie podobnie. Lekarza też musiałam zmienić, pierwszy bagatelizował mój stan, nie widział przeciwwskazań abym pracowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem w 20tc ciąży bliźniaczej. W 12tc dowiedziałam sie ze mam macice dwurozna. 16 lat temu urodziłam syna sn (zadnych problemów) a 10 lat temu córeczki trojaczki cc w 35tc. Od 17tc zdaje się brałam fenoterol, w 23tc szpital i kroplówka. Boję się bo fenoterol wycofali. Teraz pozostaje mi magnez i nospa... Jak widac da sie z tym dotrwac do konca ciąży ale jak juz teraz znowu jestem w ciazy to strasznie sie boje... Mam nadzieje ze sie uda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malenka_an
Itam czy jeszcze ktos tutaj zaglada? Jestem w drugiej ciazy, mam macice dwurozna z przegroda,pierwsza ciaza byla w miare spokojna,oprocz stawiania sie brzucha, urodzilam w 38tyg,przez cc, corka 2550g. Teraz jestem w drugiej ciazy i od poczatku przezywamy swoje male tragedie. Od 9tc-13tc przelezalam w szpitalu, mialam krwotoktki spowodowane krwiakami. Potem miesiac spokoju i mniej wiecej od 18tc zdazaja mi sie krwawienia. Takie jednorazowe, uchodzi ze mnie krew, kilka skrzepow i spokoj. Bylam juz 2x w szpitalu, jednak juz naprawde nie wiem co myslec i kiedy mam tam jezdzic.. Bo lekarze nie widza zadnej przyczyny, widac dwuroznosc, widac przegrode,reszta ok. Czy ktos przezyl taka ciaze?prosze o porade bo nigdzie o czyms takim nie czytalam,wiadomo ze panikuje kiedy widze krew, jednak mam w domu 1.5roczna corezke i ciezko mi decydowac kiedy i na jak dlugo musze Ja zostawiac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_M
Witam dziewczyny. Na mnie niestety również spadło posiadanie dwuroznej macicy. Dowiedziałam się o tym jak zaszlam w ciążę 6 lat temu z pierwszym synkiem, którego udało mi się donosic do 36 tc. Urodził się malutki. 2350 i 50 cm. Ciąża ciężka, od 8 tc. krwawienia i szpitale do 17 tc. Później już lepiej Ale oczywiście musiałam się oszczędzać bardzo. W ubiegłym roku dowiedziałam się ze jestem w drugiej ciąży :) radość trwała do 15 tyg kiedy zaczęły się krwawienia i w 17 tc niestety straciłam maleństwo. Minęło już 7miesięcy od tamtego zdarzenia i myślę że jestem gotowa na kolejną próbę. zaczal się pierwszy miesiąc starań, zobaczymy :) Trzymam za Nas wszystkie kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mona koleżanka miala na to zabieg. Niedawno urodziła syna a miała problemy. Może podpytasz gina na ten temat? Jestem w 25tc ciąży bliźniaczej. Na razie bez problemów. Lekarz mówi ze z dwuroznej zrobiła się już jednorozna :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena____
Witam , niestety też jestem posiadaczką dwurożnej macicy dowiedziałam się o tej anomalii będąc w ciąży . Niestety w 7 tc przestało bić serduszko maleństwu. Łyżeczkowanie i czekam na zielone światło. Odwiedziłam 3 specjalistów i uspakajali mnie , że powodem poronienia RACZEJ nie była dwurożność. Do 3 miesiąca poronienia czasem są nie wytłumaczalne . Kolejna sprawa dwurożność dwurożności nie równa .Pozdrawiam i życze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdy do poronień dochodzi wcześnie 6,7,8 tydz. (do 3 miesiąca) to najczęstszą przyczyną jest trombofilia wrodzona. U mnie lekarz dopiero po 3 wspomniał o takim badaniu. Wcześniej o tym nie wspominał, bo jak sam powiedział "badanie kosztuje prawie 400 zł, więc nie chciałem Pani narazać na koszty". Zrobilam badnaie okazało sie, ze mam 3 mutacje!! I gdyby ktokolwiek wcześniej powiedział mi, że powinnam takie badanie zrobić i brać odpowiednie leczenie to być może moje Aniołki by żyły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_M
Jak pisałam wcześniej to był pierwszy miesiąc starań i od razu bum :) dwie kreseczki :) na tą chwilę 6 tydzień i mam nadzieję że tym razem się uda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninka1988
I ja chciałabym podzielić się z wami moja historią. Jestem posiadaczką macicy dwurożnej, którą pani doktor stwierdziła na profilaktycznej wizycie, później powtórzyła badanie na usg 3d i sie potwierdziło. Jak zaszlam w ciążę to poszłam do innego lekarza, który od razu zauważył dwurozność. Od poczatku duphaston i witaminy. W 19tc podczas kontrolnej wizyty okazało się że szyjka sie mocno skrocila ok 15mm, skierowane do szpitala i tam mialam założony pessar i kroplowki z magnezem przeciwskurczowo. Niestety pomimo ze biore magnez codziennie czesto mam skurcze, bezbolesne ale sa i na kazda wizyte chodze z dusza na ramieniu zeby nie uslyszec ze znow sie cos skrocilo... Dodatkowo biore luteine 2x100. Teraz jestem w 33tc. Bardzo chcialabym wytrzymac jeszcze 4tygodnie chiciaz do 37...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pamiętam że na Patologii Ciąży leżała ze mną dziewczyna która miała macica dwurożną i urodziła w 36 tygodniu zdrowego synka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak wcześniej pisałam mam syna, trojaczki a obecnie 31tc ciąży blizniaczej a ciąż ta bez powikłań :-) z dwurozna się zrobiła jednorozna. Tak że już na spokojnie czekam, za tydzień idę do szpitala by było bezpieczniej i mam nadzieje ze urodze w 35tc conajmniej. Wiec jestem przykładem ze macica dwurozna nie taka straszna. Pozdrawiam dziewczyny i powodzenia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emily86
Mam macicę dwurożną, urodziłam dwie zdrowe córeczki, jedną w 35tc, drugą w 40tc. Poronień brak, choć o obie ciąże musieliśmy się trochę postarać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M_B
Witam. O macicy dwurożnej dowiedziałem się zaraz po ślubie 1,5 roku temu jak zaczęliśmy się starać o dzidzie choć podobno w 2012r na zdj usg była widoczna i nikt mnie nie poinformował. Najpierw luteina na wyrównanie okresu - starania bez skutku. w styczniu 2017 laparoskopia (prawy jajowód niedrożny). Trafiłam wkońcu na świetną Panią dr z Warszawy od razu badania na hormony i wyszła bardzo wysoka prolaktyna . trzy miesięczne branie bromergonu pozwoliło mi ujrzeć 2 kreseczki :) jestem aktualnie w 6 tyg , ciąża w ryzyku . Plamienia brązowe i zalecone leżenie od 4 tyg bo trafiłam do szpitala z krwawieniem. Czytając wasze komentarze jestem pełna nadziei :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćpati
Dziewczyny dziś byłam u mojego ginekologa. Jestem w 5tc. Dopiero teraz USG ukazało dwurożna macicę. Lekarz od razu przepisał mi duphaston na podtrzymanie i powiedział, że ma nadzieję, że wszystko będzie ok ale niestety pozostaje czekać. Dużo kobiet ładnie przechodzi ciążę, jednak jest to utrudnienie już na samym początku. Ja jednak jestem przerażona i chce mi się wyć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lokomoko
Kilka poztow wczesniej juz opisywalam swoje przejscia z macica dwurozna. Od pazdziernika 2015r będąc już po plastyce macicy nie mogłam zajść w ciążę az do czerwca 2017r :) o cenie jestem w 34tc synek rośnie, oczywiście od początku ciąży biorę luteine 2x100mg, acard75, niestety tarczyca sie uaktywnila no i inne suplementy.. tak wiec u mnie ciaza byla mozliwa Ale dopiero po kilku zabiegach i plastyce macicy... inne kobiety jak widać miały więcej szczęścia i ta wada nie przeszkadzała w podnoszeniu ciąży, ale każda z Nas ma na to szansę!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie dwuroznosc spowodowala odejście wód w 34tc i porod przedwczesny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczynki powiedzcie mi gdzie w krakowie mozna zrobic taka plastyke na nfz , i ktory lekarz wypisuje takie skierowanie . Bylam u prywatnego lekarza ktory bierze za taki zabieg 4.5 tys , a chce poszukac jeszcze gdzies taniej . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lokomoko
Ja miałam robiona plastykę na NFZ. Cały cykl leczenia miałam na fundusz. Mój lekarz pracuje w szpitalu w Lublinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MMM

Ja o budowie swojej macicy dowiedziałam się po porodzie. Ciąża przebiegła można by rzec książkowo, urodziłam córkę w 38 tc, ważyła 3640 g. Po porodzie miałam straszne bóle przy miesiączkach, zaczęłam szukać pomocy u różnych lekarzy trafiłam do endokrynologia-ginekologa, cały czas jestem diagnozowania. Czeka mnie histeroskopie, już raz byłam zakwalifikowana do tego zabiegu po czy lekarz uznał, że badanie nie jest mi potrzebne. Od 3,5 roku walczę z comiesięcznym bólem nie wiem czy przyczyną jest anatomia mojej macicy czy jest jakaś inna przyczyna.. Czy któraś z Was ma jakieś dolegliwości spowodowane dwurożną budową macicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda mama

Ja też się dowiedziałem o wadzie dopiero w ciąży. Od 20 tyg. szyjka zaczęła się skracać, w 26 była gotowa do porodu. Od tego czasu z pessarem leżałam w szpialu. Nie wstając z łóżka na luteinie i buscopanie dotrwałam do 34. Poród był ekspresowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZZZ

Lokomoko, czy mogłabym poprosić Cię o kontakt prywatny np. E-mail? Jestem w podobnej sytuacji- 2 straty, obie w 7tyg. po długich staraniach... zastanawiam się nad plastyką, ale strasznie się boję, mam kilka pytań. Twój przypadek napawa mnie ogromną nadzieją. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dowiedziałam sie ostatnio ze mam macice dwurożna😞 w pierwszej chwili szok i niedowierzanie. Bylam na badaniu usg bo podejrzewałam ze jestem w ciąży. Wykonanalam dwa testy i ukazały sie na nich dwie kreseczki jednak na usg nie było jeszcze widac zarodka. Moja gin kazała mi przyjsc za tydzien. Bardzo się boję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×