Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wontrubka

YAZ

Polecane posty

Gość mysz
dziewczyny czy zazywanie leków przeciw przeziebieniu np. acatar w tabletkach lub ferrisan po picia zmniejsza działanie tablekek? wontrubko gdzie sie znowu podziałas??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki :) To i ja się dołączę do tematu :) Czekam sobie właśnie na okres, żeby zacząć tabletki, ale będę go miała dopiero w połowie września;/ To będzie moje 1 opakowanie. Mam nadzieję, że obejdzie się bez żadnych skutków ubocznych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witamy aelle :) też mam nadzieje ze Ci tabletki podpasują :) nie przejmuj się złym samopoczuciem albo plamieniami na początku. Warto to przeczekać :) mysz - no jestem ;p ale nie wiem czy wpływają. Chyba nie bo w ulotce nic o tym nie ma. Ale ja bym zapytała po prostu w aptece przy kupowaniu febrisanu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waterfull
hej dziewuszki.przez pierwsze 4 i pol opakowania bylo wszystko git, ale ostatnie 2 tygodnie 5 opakowania i do polowy 6 zrobil mi sie straszny dol, caly czas chodze smutna, nie chce wychodzic z domu i non stop bym plakala. mam wspanialego chlopaka ktory mnie wspiera, ale to co od miesiaca odstawiam to jak z cyklu dramatyczno - komediowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waterfull wiem o czym mówisz - mój facet ma ze mną jak na rollercoasterze :P ehh... hormony... nic się na to nie poradzi ;) u mnie pojawił się inny problem - po ostatnim stosunku z chłopakiem zaczęłam na następny dzień krwawić. Dzisiaj jest juz trzeci dzień takiego skąpego krwawienia ,mimo że zostało mi jeszcze 7 tabsów do okresu :O trochę się boję. dodam, że to moje trzecie opak. Mam nadzieje, ze uda mi sie na ten tydzień zapisać do lekarza :( szukam pocieszeniaaaaa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny Również dołączam do tematu. Ja biorę YAZ już parę ładnych miesięcy 7, może 8 nie pamiętam. Na początku było wszystko ok. Zero jakichkolwiek skutków ubocznych. Ale teraz wydaje mi się że spadło mi libido. Być może jest to skutek przemęczenie bo mam czternastomiesięczną córeczkę, a może faktycznie tabletki. Zastanawiam się tylo czy to możliwe, żeby dopiero teraz pojawiły się jakieś skutki uboczne. No i od 2 czy od 3 miesięcy moje miesiączki nie są taki jak wcześniej podczas brania YAZ. Teraz zamiast krwi pojawiają się takie brunatne jakby skrzepy. Co to może być? Miała któraś tak? Być może któraś z Was pisała o tym wcześniej, ale przyznam się bez bicia, że z braku czasu przeczytałam tylko 1 stronę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesć dziewczyny ja juz dzisiaj 19 tebletka i jakos dziwnie sie dzisiaj czuje,, pobolewa mnie brzuch ;/. i nie wiem od czego to moze byc -.- tez tak moze mialyscie kiedys?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ooo hej... Wontrubko ja początkowo nie zwracalam uwagi na libido - widac nic złego się nie dzialo. Ale od pewnego czasu zauważam zupełne zniechęcenie do sexu i niestety uważam ,że to wynik brania yazu a biorę już ok roku. Właściwie zaczyna to już stanowic pewien problem w moim związku więc chyba pora coś z tym zrobić ;) Choć przyznam ,że poza tym nie odczuwałam skutków ubocznych i żal by mi bylo zamienić yaz na coś innego. Pozdrawiam wszystkich serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nooo dziewczynki.... ja już nie jestem YAZowiczką :P byłam dzisiaj u gina, pochwaliłam się krwawieniem ni z gruchy ni z pietruchy w środku miesiąca po stosunku i on mi powiedział, że dlatego takie "rewelacje" się dzieją, bo organizm dłużej się przyzwyczaja do tabsów 24+4 niż 21 i 7 dni przerwy. I zapytał jak się czuję. Powiedziałam, że poza tym super i że te tabsy mi pasują. To przepisał mi YASMIN. Skład ten tam (troszkę wiecej estrogenu) ale własnie bierze się je z przerwą 7 dniową. Ciekawe jak to będzie... ale forum będę odwiedzać ;) być może jeszcze jak córka marnotrawna wrócę do yazu :P pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wróciłam. ^^ wontrubka szkoda, że przestajesz je brać, ale wiadomo - trzeba dbac o siebie. ;) ja już nie mam żadnych skutków ubocznych, jedyne co, to jakoś nie mam ochoty na seks... ale mam jedno pytanie. w tym blistrze miałam zatrucie pokarmowe, wzięlam dodatkową tabletkę z tego samego opakowania. więc nie mam tej 24. i co mam zrobić, po 23 zacząc brać białe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez nie jestem juz YAZowiczka. Biore teraz Cerazette, poki co wszystko ok, no i tabsy za darmo na 3 miechy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość umbrelka 82
ja również nie jestem już yazowiczką. Przechodzę na plastry evra. Cellulit mnie naszedł ofc po yazie :) see ya

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysz
szkoda wontrubko, tak milo było dzielic sie z Toba przezyciami;) do diebel_ek ; mysle ze mozesz wziąc biala tabletke zaraz po 23 i nic sie nie stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze, kobietki się wykruszają. może te tabletki nie sa takie dobre jak nam się zdawało ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nawet mnie nie straszcie, bo ja jeszcze nie zaczęłam a już jestem w stresie, że coś będzie nie tak :( Kurczę, chciałabym żeby mi yaz podpasował, bo nie chce mi się zmieniać na inne;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem w trakcie 4 op. Yaz-u. Przerabiam właśnie huśtawkę emocjonalną. Non stop bym ryczała. Mały problem urasta do rozmiarów Mount Everestu. Mam nadzieje że mi minie bo chyba zwariuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Ja juz YAZ biorę od ponad pół roku, odkąd ginekolog mi polecił i nie odczuwam zmian. Mam do was tylko pytanie. Miałam wypadek z kolanem, przez co musiałam brać i biorę nadal, zastrzyki przeciw zakrzepom. Wiec, czy moja tabletka działa? W książęce dołączonej do każdego blistra jest napisane , że nie powinno się stosować leku yaz: "jeśli występowania w przeszłości lub obecnie występuje zakrzep w naczyniu krwionośnym nogi(zakrzepica)...lub innych narządów". U mnie nie stwierdzono zakrzepu, ale biorę zastrzyki. Proszę o komentarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wontrubko ja mialam podobnie, ale po stosunku mialam doslownie takie male krwawienie i juz na nasteony dzien tego nie bylo alee jak narazie nie zmieniam yazu . i koncze wlasnie 1 opakowanie, :) mam nadzieje ze plamienia ustapia. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysz
do OlaWawa; musisz poradza,ic sie ginekologa bo to powazna spraw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) moje "małe krwawienie po stosunku" trwa już 7 dzień :/ teraz będę brała w zasadzie to samo (bo yasmin - ma prawie identyczny skład), ale z 7 dniową przerwą, bo gin mi powiedział, że więcej przerwy w miesiącu bez hormonów może pomóc na jakby nie patrzeć uciążliwe krwawienia. No i oczywiście od nowa mam jazdy. Bo dzisiaj zaczynam 7 dniową przerwę, a do tej pory jeszcze przez 3 dni brałabym yaz i od nowa wkręcam się z akcją "dzidzia" :/ No ale - tabs jest tabs i chyba gin wie najlepiej co robi ;) całuski dziewuszki, będę zaglądać - tym bardziej, że praktycznie będę brała to samo co Wy tylko 4 dni krócej ;) ps) myślałam, że chociaz trochę kasy zaoszczędzę na yasminie.... a gdzie tam! 5 zł tylko tańszy od yazu (czyli u mnie w aptece 35 zł :/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ciągle też schizuję. ale doszłam do wniosku, że koniec, jak zacznę 3 opakowanie, to jedziemy z moim na maxa, po coś te tabsy są, to działać muszą. a też czasem sobie myślę, że jestem w ciązy juz, ale boję się zrobić test. zreszta miałam normalnie krwawienie na 3 białej teraz jestem na 15 z drugiego blistra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biorę Yaz i tabletki na uspokojenie. Oczywiście bez dziurawca- Valused. Pomaga jedna rano i cały dzień można przetrwać. Podejrzewam że te huśtawki nastojów spowodowane są moja osobistą sytuacja niż braniem Yaz-u. Także nie wszystkie nasze stany można zwalić na tabletki antykoncepcyjne. Dla mnie te tabletki są super. Nie mam nerwic jak kocham się z moim facetem. Pełen luz. Czysta przyjemność dla dwojga. Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juti2904
Hej dziewczyny. mam takie pytanie. kilka dni temu kochalma sie z moim chlopakiem ale nie skonczyl we mnie ... wczoraj zauwazylam ze zapomnialm wziasc tabletki z czwartku i wzielam ja wczoraj tylko ze bylo to po ponad 12 godzinach ... czy jest mozliwosc ze moge byc w ciazy ... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juti2904 to zalezy ktory to tydzień brania. Poczytaj koniecznie ulotkę, tam jest napisane jak postępować i jakie jest ryzyko zajścia w ciążę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ja biore YAZ od pol roku i poki co jest wszystko ok oczywiscie byly w miedzyczasie krawiewienia w trakcie brania pigulki ale z czasem minelo,ochota na seks wcale sie nie zmniejszyla po prostu wszystko jest dobrze ja jestem bardzo zadowolona, fajnie ze nie trzeba pamietac zeby zaczac nowe opakowanie to sie konczy i zaczynam nowe to mi bardzo odpowiada,ale jesli ktoras z was zle znosi YAZ to szybciutko do lekarza po co sie meczyc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Ja chcę Was przestrzec przed tym lekiem. To jest świństwo. W grudniu 2009 lekarz przepisał mi JAZ, jako super środek anty. Zrobiłąm wcześniej badania hormonów i cytol. Wszystko było ok. Gin powiedział,że to lek nowej generacji i pomoże m.in.na problemy z cerą, na migreny, które zawsze miałam i działa odchudzająco. Rewelacja no nie? Niestety po niecałym miesiącu bania tabletek dostałam UDAR niedokrwienny mózgu!!!!!! Mój stan nagle zrobił się bardzo ciężki, straciłam władanie w lewej stronie ciała, miałąm problemy z mówieniem, pisaniem , wyrażaniem myśli, liczeniem. Oprócz tego rozlegulowała mi się tarczyca, zwariowały przeciwciała p-ANCA i zrobił się guzek w piersi. Przed tym byłam zdrową i aktywną sportowo osobą. Przez JAz wykryto u mnie dziurę w sercu, przez cały czas muszę brać leki przeciwzakrzepowe, które niszczą żołądek . Tak mi pomógł ten cudowny lek. Przestrzegam Was przed tym "dziadostwem". To cichy zabójca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie, mam do sprzedania 2 opakowania tabletek antykoncepcyjnych YAZ w oryginalnym, foliowym opakowaniu - termin ważności do lipca 2014 r. - za jedno opakowanie zapłaciłam 38,90,- sprzedam za 30,00,-/szt. przy zakupie dwóch opakowań. Zainteresowanych zapraszam na mail'a - elle1977@gazeta.pl Możliwość osobistego odbioru dla osób mieszkających w Wawie. Dziękuję i zapraszam, Elle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny wy tez mialyscie duze plamienia,,, praktycznie juz wyglada to jak okres przed bialymi tabletkami, bo od jakies 4 rozowych tabletek (juz ostatnie sa) mam okropne plamienia;/.. dzisiaj biore pierwsza biala , tez tak mialyscie? ii mnnie bolalo podbrzusze jak na okres;/..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdalenka... ja DOKŁADNIE to samo w ostatnim miesiącu, tylko że 7 dni przed okresem :/ A ponieważ to moje 3 już opakowanie to lekarz zaproponował mi zmianę na tabsy z 7dniową przerwą ... mam nadzieję, że będzie ok, bo okres miałam w sumie 11 dni :O ja jestem z natury niecierpliwa dlatego próbuję innych tabsów, ale w sumie zaluje że nie wykupiłam jeszcze jednego opakowania... bo w sumie do trzeciego włącznie mają prawo dziać się takie rzeczy... także no stres :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×