Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zwariowana mamuśka

Co czytacie swoim 5 -6 latką?

Polecane posty

Czytam sporo. A no to wporzadku jesli maja dodatkowe zadania. Moja starsza corka tez majac 3 latka umiala nazwac litery calego alfabeu, bo chciala. wieku czterech lat umiala je napisac. Pewnie gdybym ja teraz uczyla pisac i czytac to by czytala. Ale ja nie chce. Miala faze, ze bardziej lubila gdy jej opowiadalam bajke niz zebym czytala... Zreszta do tej pory tak woli. Wiec robiby to na zmiane. Nie wiem dlaczego woli sluchac opowiadana bajke? Macie jakis pomysl czego to przczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Dori30
Bo skupiasz się na niej a nie na książce, czuje się w centrum twojego zainteresowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja corka ma teraz 6 lat i we wrzesniu idzie do szkoly. Oni dopiero w pierwszej klasie ucza sie liter. Cala pierwsza klasa. W przedszkolu nie ma nauki alfabetu. Tu wlasnie odradzaja wczesniejsza nauke. Wiadomo jesli dziecko doprasza sie to trudno mu tego zabronic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w zerówce nie uczą już czytać i pisać, nie uczą tego również w pierwszej klasie.... tzn oprócz czytania tzw. globalnego; mimo to moje dziecko, "samo" nauczyło się czytać, składając litery napisane na opakowaniach, szyldach itp. synek był tym zainteresowany, ale pisaniem już znacznie mniej, natomiast córeczka potrafi pisać niektóre litery, ale nie złoży ich w słowo, ma dopiero 4 lata i rzadkością w tym wieku jest umiejętność syntezy. Natomiast sześcioletni syn bardzo interesuje się liczbami, daje sobie radę z mnożeniem, dodawaniem znakomicie, z odejmowaniem i dzieleniem trochę gorzej, bardzo się poduczył działań na dużych liczbach, grając ze mną w Monopol. Zdobył więc sporo umiejętności, niejako "sam", ale np nadal nie umie płynnie jeździć na rowerze. Kilka ostatnich miesięcy spędziliśmy na czytaniu serii o Muminkach, która bardzo mu się podobała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo fajnie przy nauce3 czytania sprawdza się "Kubuś Puchatek" i "Chatka Puchatka". Książeczki mają duże litery, napisane są prosto, ale i przyjemnie. Można też przetestować "Powrót do Stumilowego lasu"- kontynuacje napisaną przez Davida Benedictusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EwaSmukła
Stale zmawiam coś z internetu, to książki, to publikacje. Ostatnio stałam się fanką IMP. Na ich stronie w prenumeracie można zamówić wiele książeczek dla dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inesines666
Moja 6-letnia córeczka bardzo lubi, kiedy czytam jej co wieczór do poduszki. Moim zdaniem wpływa to bardzo dobrze na rozwój dziecka. Jeździmy do czasu do czasu z mężem do Magdalenki w Bochni, bo mają tam bardzo duży wybór książek dla maluchów,w zależności od wieku dziecka. A wy też czytanie swoim pociechom na noc? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAmilTrof
Z żoną jesteśmy na etapie czytania biblii dla dzieci. Mamy śliczną obrazkową wersję z IMP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja 6-letnia córeczka wprost przepada za Tają z Jaśminowej. Kupiłam ją jakiś czas temu, bo sama pamiętałam tę książkę z dzieciństwa. Idealnie wpasowała się w moją młodość, kiedy biegałam boso po ogródku :) Tym bardziej ucieszyłam się, że Zuzia też ją pokochała. Na pewno pomógł fakt, że parę lat temu było wznowienie, więc nie straszę małej rozlatującymi się karteczkami, tylko mamy śliczny egzemplarz w twardej okładce z masą kolorowych, nastrojowych obrazków :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czytam córce Milana Kunderę i Borszewicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja Dostojewskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja Orwella i Huxleya, a także Kafkę i Burgessa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kosmooosik
jest wiele książek dla dzieci, ciągle wprowadzają coś nowego ja bardzo często sugeruje się opisem, zamawiam online bo jest taniej i wygodniej, moją ulubioną stronką jest ksiegarnia-internetowa.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwinowa
W księgarni https://rewolucja.co.uk/dla-dzieci-i-mlodziezy/ksiazki-dla-dzieci mają duży wybór książek dla dzieci. Dostawa jest niedroga, trzeba za nią zapłacić niecałe 2 funty, mają bogaty asortyment, sprzedają puzzle, gry planszowe. Taka księgarnia to dobre rozwiązanie dla osób, które na stałe mieszkają w UK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×