Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
ettariell

Bardzo sucha skóra - pomóżcie!!!

Polecane posty

Gość gość
gość dziś Kvrwa znowu ty? Kremy "apteczne" są robione na bazach typu euceryna których większość stanowi parafina albo wazelina. Innej opcji NIE MA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystkie kremy przemysłowe poszły do kosza w szpitalu., nie mogliśmy stosować ,bo nie ten skład. Toksyny wprowadzane przez skórę to cios . Dla suchej skóry tylko zamawiane z receptury aptecznej EKOLOGICZNE do pielęgnacji przez cały czas i teraz w domu po szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
KUVRWA jego y****a mać! WON z tą bzdurą!!! Receptury apteczne jako bazę mają wazelinę/parafinę, czyli najgorszy szajs!!! :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dawno zamawiamy kremy robione w recepturze ,bez eurycyny, bez parafiny i bez wazeliny , bo o to nam chodzi , żeby były bez takich składów przetworzonej ropy naftowej i zanieczyszczeń toksycznych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Gie prawda. Apteki nie mają prawa robić na innych bazach niż te typu Euceryna/Hascobaza. Za to w domu można sobie zrobić i z siuśków chomika, więc nie wiem, co ten twój spam "apteczny" ma niby dać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My zamawiamy robione ekologiczne kremy w recepturze aptecznej dostosowane do wymagań i prewencji zdrowia Wiedza medyczna opatra na faktach i badaniach naukowych : Napisać w wyszukiwarce: pub.Med.Gov. Evidence for Cosmetics as a source of mineral oil contamination in women .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muminkaa
Ja stosuję ten krem https://www.allecco.pl/40779,allerco-emolienty-balsam-do-ciala-250-ml-sucha-i-wrazliwa-skora.html. Kosztuje te 30zł ale zdecydowanie się opłaca. Na mnie swietnie się sprawdza, może wam też by pomgół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A gdzie tam ,to musi byc bez faszerowania chemikaliami ,ale celowo ten skład pomijasz i w wariata przerabiasz . Po te czasy to jak zdrowo postępować , to pierwszy obowiązek dla człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Analiza 196 preparatów dostępnych w 40 polskich aptekach internetowych pozwoliła zaobserwować, że aż 58,3% badanych emolientów zawierało parabeny, 24,3% – lanolinę, 25,2% – mieszaniny substancji zapachowych, 9,7% – formaldehyd. Spośród przebadanych preparatów tylko 39,7% spełniało kryteria składników pozbawionych potencjalnych alergenów, ale to nie znaczy , że nie dają alergii. problem dotyczy preparatów emolientowych przeznaczonych dla dzieci. Analiza występowania alergenów kontaktowych w kosmetykach dla noworodków i niemowląt przeprowadzona w 2016r. wykazała, że aż 28% produktów zawierało alergeny kontaktowe. Co więcej, aż 92% spośród nich oznaczono jako produkty „hipoalergiczne”, „testowane dermatologicznie i/lub alergologicznie”, „rekomendowane przez Instytut Matki i Dziecka”. Wybór odpowiedniego emolientu jest więc dla rodzica nie lada wyzwaniem. Po pierwsze, warstwa naskórkowa noworodków i niemowląt pozostaje niedojrzała, co może skutkować nasiloną penetracją haptenów alergizujących do głębszych warstw skóry i tym samym silniejszą reakcją alergiczną. Po drugie, opis składu preparatu emoliacyjnego nie powinien pozostawiać wątpliwości co do jego jakości, a określenie ,,hipoalergiczny” nie powinno znajdować się na opakowaniu potencjalnie uczulającego produktu , Przeanalizowano skład 177 kosmetyków zawierających łącznie 522 różne substancje, w tym 181 substancji aktywnych i 49 składników problematycznych. Wśród nich znalazły się 24 konserwanty, 15 substancji zapachowych i 6 filtrów słonecznych. Składnikami niepożądanymi były najczęściej metyloparaben (38%), fenoksyetanol (36%) i propyloparaben (33%) Duże kontrowersje budzi przede wszystkim dość powszechna obecność parabenów w preparatach emoliacyjnych. W emolientach znajdziemy również niekiedy laurylosiarczan sodu (SLS). Jest to skuteczny surfaktant anionowy, który pomaga w emulsyfikacji olejów do kremów, ale może również działać drażniąco, a ponadto nasila przeznaskórkową utratę wody i zmniejsza grubość warstwy rogowej. Dowiedziono, że codzienna aplikacja emolientu zawierającego SLS prowadzi do zmniejszenia wielkości i postępu dojrzewania korneocytów i nasila TEWL .Zauważono ponadto, że emolienty, w składzie których znajduje się SLS, zawierają najczęściej również inne substancje problematyczne, co może jedynie zwiększać ryzyko rozwoju alergii kontaktowej po zastosowaniu takich preparatów. Dlatego kremy ekologiczne robione w recepturze aptecznej to jest to dla pielęgnacji skóry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Krem witaminowy od HB - powinien dać dużą różnicę, a przede wszystkim cera powinna wyglądać przy nim całkiem normalnie. Musicie dopilnować absolutnych podstaw. Skóra powinna się zrobić gładka i nawilżona, będzie o wiele milsza w dotyku. Tak więc ogólnie - zdecydowanie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
NIE POLECAM, INC SKłAD!! ZGROZA .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela_kowcun
Kobitki, ostanio moja cócia kupiła mi niesamowite urządznie... co te cudo nie robi... po kilkunastu dniach wygładziło mi zmarszczki, napięło i wygładziło mi cerę, poza tym, rozluźnia mięśnie i odczuwam ulgę gdy masuję skronie. Żałuję, że dopiero teraz to odkryłam , dlatego teraz z każdym się tym dzielę. allegro.pl/masazer-do-twarzy-lifting-przeciwzmarszczkowa-hit-i7568729649.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pomarszczyła więcej to i tamto .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
olejek bio oil jest fajny, delikatny, który nawilża skórę. ja smaruje go na całe ciało łącznie z twarzą. jest naturalny, szybko się wchłania, a skóra przestaje być sucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bio góowno! Kto normalny kupuje parafinę za takie pieniądze i ją jeszcze na skórę pcha? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo fajną serię kosmetyków ma firma Novaclear. Ja ich używam a mam naprawdę suchą skórę no i przy tym jest jeszcze wrażliwa. To te kosmetyki http://atopis.pl/produkty/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zafajdane te Nova clear toksynami i konserwantami chemicznymi, czy umiesz czytać co w składzie napchane i jak szkodzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cedar83
Pomocne mogą być kąpiele magnezowe. Z pewnością nie zaszkodzą. Są na rynku np. tutaj http://zechsal.pl/ płatki magnezowe do rozpuszczania w kąpieli. Bazują na naturalnych solach magnezu. A magnez świetnie działa na skórę - także od zewnątrz. Między innymi poprawia stan nawilżenia skóry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iga8432
Zamiast drogeryjnych balsamów spróbuj naturalnych kosmetyków np. z konopii. Ja tez próbowałam wielu produktów z drogerii i nic nie przynosiło długotrwałego efektu. Dopiero kosmetyki konopne zdały egzamin. Na http://konopnymarket.pl/ znajdziesz wiele bardzo dobrych kosmetyków do skóry z problemami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sisi11
Żel z aloesem Floslek, potem długo nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy gdzie ta sucha skóra. Ale tak ogólnie to Eclat, genialny krem L'Biotica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agunia1333
Dziewczyny przetestowałam chyba wszystko na sucha skórę i nic mi nie pomogło. Dopiero ten balsam dostałam od mamy https://neutrogena.com.pl/product/15 i jestem zachwycona. Tyle razy widziałam go na półkach w sklepie, a zawsze wydawałam mnóstwo pieniędzy na balsamy z apteki, które i tak mi nie pomagały. Neutrogena ma naprawdę dobre produkty. Balsam szybko się wchłania i jest wydajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie pomaga ,bo trzeba na głowę brać, a nie chemikalia syntetyczne na skórę i musi być tylko gorzej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O widzisz ile szybko się wchłoniło chemicznych syntetyków neutrogena co bardzo źle. O zgroza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyszłam z założenia, że najlepiej skorzystać z kosmetyków dla dzieci. Są przebadane i bezpieczne, dlatego używam tego samego kremu, które ma moje dziecko, czyli elodermu. Nie mam po nim podrażnień i uczucia swędzenia. Trzeba szukać i testować, tak by znaleźć coś najlepszego dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O jaka bujda, ile tu jest chemicznych składów w kosmetykach dla dzieci. Po prostu jak nie nadaje się pod względem składu ,bo nigdy tego nie spożywalibyśmy i to murowane , że nie smaruje się tym skóry ludzkiej . Przez skórę bardzo szybko szkodliwe chemikalia idą do krwi . Nie ma taryfy ulgowej wtedy . Wybrana profilaktyka swojego zdrowia jest w naszych dłoniach.Po prostu nie ulegaj sugestii.Po prostu czytaj badania jakie czynniki w kremach, szminkach,cieniach są bardzo szkodliwe ,wprost rakotwórcze,podstępne .Okazuje się choroba po pewnym czasie i dramat. Zdrowotne decyzje trzeba na każdym kroku podejmować z kosmetykami,bo to walimy bezpośrednio na skórę, która chłonie bardzo szkodliwe substancje i metale ciężkie jak gąbka wodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak to prawda 100 %.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto sprawdzić co jest tego przyczyną. U mnie był podobny problem i okazało się, że to przez twardą wodę. Kupilismy zmiękczacz wody i jest dobrze. Sprawdź http://zmiekczaczewody.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zabobony wciskasz ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćArielka
Woda wodą, ale o skórę trzeba regularnie dbać tym bardziej jeśli jest sucha, ja sobnie co jakiś czas zamawiam z DOZ balsam kokosowy botame, jest bardzo skuteczny, skółtra gładka i delikatna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×