Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

karolina8587

Jak ukisić ogórki?

Polecane posty

Gość listek laurowy
czosnek, koper, chrzan , ziarenka pieprzu, zalej gorącą wodą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko nie goraca
zimna, przegotowana woda z sola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do słoika daje -chrzan,koper,czosnek,liśc laurowy,jak mam to liśc z selera.Zalewam gorącą wodą z solą do przetworów.Na wierz układam liść chrzanu.I gotowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W moim dodaje się liście dębu. To takie nawiązanie do dawnego kiszenia w dębowych beczkach. A woda przegotowana i ostudzona. Gorącą dajemy tylko do tych ogórków które są do szybkiego zjedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a u mnie daje się dodatkowo
liście wiśni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od 17 lat jednym przepisem kisze ogórki-zawsze z powodzeniem: umyć ogóki, do słoików wkładam dużo kopru i czosnku i troszkę gorczycy /powoduje że ogórki są twarde/ zalewam dobrze osoloną wodą z kranu, zakręcam dobrze i gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bląbimblum
u nie się daje liście wiśni i winogrona dodatkowo :)dodaję też trochę ziaren gorczycy ,żeby twarde wyszły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liście winogron........
Chcecie mieć gwarancję Skarbu Państwa na to, że ogórki będą chrupiące i twarde?? Zanim się zabierzecie za kiszenie zalejcie ogórki zimną wodą przynajmniej na noc, jak rano "wypiją" wodę to znów zalejcie i zostawcie aż znów ją wypiją i tak do skutku, aż po min. 12 h kolejnego moczenia wody w naczyniu nie ubędzie lub ubędzie nieznacznie. I bez żadnych liści będziecie mieć twarde pyszne ogórki. Sposób wypróbowany - znam go od 5 lat i tak właśnie robię, jeszcze mi się nie zdarzył słoik z miękkimi czy pustymi ogórkami. A zdradziła mi go pewna Kobieta, która tak robi już od 20 lat ogórki...... Co do komponentów do kiszenia to ja daję chrzan, czosnek i koper, zalewam gorącą solanką a słoiki zakręcam i odwracam do góry dnem aż do zupełnego ostygnięcia. Pasteryzację tym sposobem mam z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k jakKasia
rzce najwazniejsza na 1 l wody 1 łyzka soli..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×