Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cymbałka

********** TERMIN MARZEC 2011 *********

Polecane posty

Gość Betty82
Dziewczyny...mam problem... Zauważyłam u siebie śluz (z pochwy) bezbarwno-mleczno-żółty bez zapachu gęsty jak galareta czy Wy też macie coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lidian
ja co jakieś trzy tyg mam coś takiego. U mnie to nawracająca grzybica, nie szkodzi dziecku jednak trzeba ją leczyć. Ja dostaje co jakis czas dopochwowe tabl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ponoć taki śluz jest zupełnie normalny w ciąży. Jeśli Cię to martwi to najlepiej idź do gina, ale ja taki mam i miałam i mój lekarz nie robi z tego problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i ja tez tak mam, ponoc niebezpieczne jest wówczas jezeli towarzyszy nieprzyjamy zapach oraz swędzenie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczny! Śluz to nic złego tak jak pisze elwir_a. U mnie na szczęście tylko przeziębienie dostałam syropek stodal 3*1 łyżka, Prenalen 3*1łyżka, tantum verde do psikania w gardziołek. Życze wam zdrówka:) puszek666 gratulacje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Wczoraj byłam na badaniach prenatalnych. w poczekalni czekałam na swoją wizytę i akurat wychodziła Pani z wielkim płaczem. Okazało sie że dzidzia nie żyje. Wpadłam w taka panikę że sobie nie wyobrażacie. Lekarz mnie pyta o nazwisko a ja zapomniałam z tego strachu, a jak zobaczyłam malucha i się nie ruszał to wpadłam w histerie. Facet nie wiedział co się dzieje że tak wyje. Ale mnie uspokoił bo maluch spał i ssał rączke(włączył funkcje 3D). Lekarz poruszał brzuchem i się obudziło. Na uspokojenie pokazał mi jak bije serduszko i nawet je słyszałam. Z usg wykluczyli zespół Downa NT 1,99mm. Nie wiem jak jest norma bo z tego wszystkiego zapomniałam spytać. Badania krwi beda w przyszłym tygodniu to zobaczymy czy z resztą jest ok. Inne parametry dzidzi tez w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puszek666 gratuluję, poza tym mamy ten sam termin porodu, mi wg OM wychodzi 13.03.2011 a nie wiem czemu mam w karcie ciąży napisane 14.03 jak wg usg wychodzi 10.03:) moje maleństwo ma CRL 74mm a przezierność 1,9 także jest w normie, mzebr rozumiem co przeżyłaś, ja przed każdą wizytą też się boję czy aby na pewno jest wszystko ok, szczególnie że mam na prawym jajniku torbiel 7cm który podobno nie zagraża dziecku ale ja się boję, na usg zawsze na początku lekarz dał mi serduszko posłuchać a jak byłam ostatnio to przez dłuższy czas nic nie słyszałam ani nic do mnie nie mówił ani nawet wyobraźcie sobie monitora nie przekręcił w moją stronę także nic nie widziałam, na końcu dał mi posłuchać serduszko i zrobił zdjęcie maluszkowi i obrócił monitor ze słowami "proszę tak wygląda Pani dziecko", nie widziałam jak się rusza, chyba miał zły dzień bo nawet zdjęcia nie dostałam, powiedział, że nie mogą dawać, a na pierwszym usg dostałam od niego a on na to, że papieru nie ma a dla swoich potrzeb chyba 5 zdjęć sobie wydrukował:( dziewczyny a jak u was wygląda kwestia zdjęć? Chodzicie do lekarza prywatnie czy na kasę chorych? Czy aby przyjść z mężem trzeba lekarza uprzedzić na wcześniejszej wizycie? Ja chodzę na kasę chorych. Lekarz ogólnie miły, pozwala zadawać pytania ale nie wiem co mu ostatnio było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betty82: moj śluz jest jakis taki dziwny żółto-zielony, ale wczoraj byłam u gin mnie przebadał też myslał że to jakieś zapalenie ale powiedział że jest zupełnie normalny taki śluz mzebr: nie wiesz 3D najlepiej robić w jakich tygodniach? jak miałaś robione NT to co Ci lekarz powiedział, okreslil jakieś ryzyko? mi tylko powiedział że ma 1 mm, a ryzyka nie moze okreslic bo za słaby sprzęt. Mam nadzieję że nic nie ściemniał. Pisałam o tym wcześniej ale nikt nie odpisał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolina_r22: ja chodzę niby prywatnie ale za to nie płacę tylko zaklad pracy, zdjecia dostaję ale moj gin tez byl wczoraj jakis dziwny, że nawet moj mąż nie zobaczyl usg. A Ty przynajmniej mozesz serduszko posłuchać bo ja jeszcze nie słyszałam niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny a ja wczoraj bylam u gina z wynikami z przeziernosci karkowej 2,10 mi wyszlo powiedzial ze norma jest do 2,5.jesli chodzi o CRL to moj maluszek w 13 tygodniu mial 75,3 a fotki zawsze dostaje z badan na przeziernosc dostalam 5 fotek gin poogladal poczytal opis i oddal mi wszystko.moje malenstwo zdroweprawidlowo sie rozwija i serduszko bije znowu wczoraj je slyszalam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mzebr to mnie teraz nastraszyłaś.... jutro mam usg i mam nadzieje ze wszystko jest dobrze... zdjęcia z usg również zawsze dostaje,lekarza mam w prywatnej przychodni, ale również płaci za moje wizyty zakład pracy. Usg zawsze mam w gabinecie gdzie lekarz ma swój monitor a pacjentka ogląda wszystko co robi lekarz na drugim monitorze wiec jest komfortowo....a co do wizyty z mężem to jutro będzie mój mąż pierwszy raz ze mną, więc zobaczymy jak to będzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hola :) Gratuluje puszek666 ale wiadomosc fajna :) ja mam nadz zostac przy jednym :) Dzisiaj mowie w pracy pod koniec, mam spotkanie z kadrowa. Ja mialam drugie ugs tydzien temu jak bylam w 14 tyg, teraz 15 tyg i nastepne usg mam dopiero 5 listopada czyli jak bede w 22 tyg ale nie mam zamiaru sie zamartwiac czy wszystko ok czy nie bo musi byc ok :D Ogladalam wozki co tu pokazujecie, i chyba quinny maxi-cosi mi najlepiej podchodzi :) Spodni ciazowych to chyba nie bede kupowac, szkoda mi wydac 50e na pare a pozniej co, wiec zamowilam sobie te pasy z allegro i mysle zeby sobie wszyc je w moje spodnie w ktorych juz sie nie dopinam, przynajmniej narazie, bo tylko brzuch mi rosnie a ja jako tako nie tyje i dalej jestem szczupla :) Wiecie co ja mam straszna ochote na pasztet.. i jem salami czasem, wolno salami czy nie? A co z krewetkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja fotki dostaje co wizyta, chodzę prywatnie za wizyte płace 80 zł, (wizyty mam co trzy tygodnie). Badania mam robione w szpitalu na kase chorych więc uwazam, że jest ok. Co do USG 4D mój lekarz powiedział,że jezeli chce to powinnam zrobić między 20-24 tyg. wtedy dziecko najlepiej widać. Spodnie ciązowe właśnie zamówiłam na allegro, bo ostatnio jak się wybrałam na zakupy to były same wielgaśne rozmiary:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny, mam do was pytanie, czy odczuwacie jakiekolwiek bole (pobolewania, uklucia)? Ja jestem w troszke mlodszej ciazy a pytam was z racji tego ze jestescie bardziej 'doswiadczone' - mnie non stop jak siedze cos pobolewa - taki tepy bol, czasami mowi sie ze ćmi a nie boli - bralam duphaston i lekarz zdecydowal o odstawieniu, badania sa oki ale te bole czy klucia mnie martwia. Z gory dziekuje za odpowiedzi, pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do sluzu to ja tez mam zoltawy i nawet jest go sporo, cytologia wyszla mi super, zero stanow zapalnych, moja gin mowi ze to normalne - u niektorych jest to bialy sluz a u innych zoltawy lub kremowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
single_mama: tez nie zamierzałam wydawac duzej kasy na ciuchy ciążowe, ale na allegro znalazlam takie dzinsy za 38zl i do tego pas ciążowydo kupię: http://allegro.pl/show_item.php?item=1223901075 GREEN_DAY : ja odczuwam takie silne ostre bóle z jednej lub drugiej strony, trawjące kilka sekund gdy długo leże a potem się poruszę, ale gin powiedział ze jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jej puszek super gratulacje!!! a wczesniej lekaz mowil o jednym bobasie?? pytam z ciekawosci mam w czwartek usg a moj M nadal cicho wierzy ze sa bliźniaki chodz mi sie zdaje ze w ostatnim usg to juz naprawde ślepy by zauwarzył jedno maleństwo:) ja jestem w 14 tygodniu:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lidian
elwir jak się robi żeby zakład pracy płacił za wizyty u ginekologa? ja dostaje zdjęcie z każdego umówionego badania, natomiast jak wypadnie badanie niespodziewanie i przed planowaną wizytą )np jak miałam plamienia)to nie dostałam. green day co do bóli u mnie jest róznie. Najczesciej to klocie jajnika ale jak zmienie pozycje siedzenia czy spania to przechodzi. Boli mnie potwornie glowa czasami. mam na dzis jeden problem ze skora + jakis dziwny liszaj mi wyszedl na dloni, ktory swedzi i jest dziwny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zakła pracy musi mieć podpisaną umowę z jakąś przychodnią, najlepiej zapytaj w kadrach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lidian - tak jak jus29 napisałam zakład pracy podpisuje umowę zazwyczaj na większa liczbe świadczeń, moja firma ma podpisana umowę w Luxmedzie i tak właśnie mam lekarzy... GREEN_DAY ja tez często czułe kłucie ale podobno to normalne, pisałam chyba już o tym..... zastanawiam sie tylko nad lekkimi bólami brzucha po odstawieniu duphastonu, jak będę u lekarza to zapytam czy tak powinno być.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puszek666, mój mąż dzwonił dzisiaj w sprawie tego adaptera i okazuje się, że to pomyłka ponieważ do podwójnych wózków Mikado nie ma takowych niestety. elwir_a, ja również mam pakiet w tej grupie, tylko że w Medycynie rodzinnej :) Co do kującego bólu, to też mi się taki zdarza - czasem z lewej a czasem z prawej strony. Ponoć to również normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lidian
dzięki za odp. to u mnie chyba nie pzejdzie, bo mój zakład pracy ma umowę ale z przychodnią gdzie nie ma ginekologa. tak czytam wasze info. na temat rosnącego brzucha, ciuszków, wózków.....ja jeszcze żyję obawami, nie potrafię jeszcze myślec o takich rzeczach, nadal sie boję o ciążę mimo ze jest ok... nie wiem co jest nie tak ze mną...pewnie przez wcześniejsze poronienie... zacznę w to wszysko wierzyc w 8 miesiącu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich Czy ktos orientuje sie moze jaka jest cena wizyty wraz z badaniem usg w klinice emc healthcare ? z gory dzieki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny z tego co mi gin powiedzial to takie wlasnie bole po kilka sekund to bol rosnacej macicy i e to calkiem normalne ja mialam tez jakis czas temu takie bole ze pod wieczor nie funkcjonowalam wcale najlepiej bylo by wtedy nie oddychac nawet nie mowiac o ruszaniu sie.dostalam tabletki -SPASMOLINA to przeciwbolowe ale niestety na recepte.moge polecic dzialaja i to dosc szybko bralam je 3*1.a co do wydzielin to calkiem normalna sprawa dobre upilam sobie na samym poczatku taka bardzo super ksiazke w ktorej opisany jest tydzien po tygodniu oraz wsystkie badania po co na co i dlacego nie mowiac juz co sie dzieje z nami i naszymi maluszkami w kazdym tygodniu. ta ksiazka to:KAZ COOK- CIEŻARÓWKA PRZEZ 9 MIESIECY.POLECAM ja czytam ja namietnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sonka78, ja dostałam tą książkę i tez czytam regularnie, ba! Nawet mój mąż ja czyta :D Naprawdę godna polecenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Dawno nie pisałam, wróciłam juz z urlopu i wpadłam w wir obowiązków ale nadrobiłam zaległości na forum i jestem z wami na bieżąco :-) U mnie leci teraz 13 tc. W 11tc i 3 d byłam na przezierności - wyszła 1,9mm a dzidzia miała 48mm, czyli dodatkowych badań nie muszę robić - wszystko OK. Byliśmy prywatnie, bo zależało mi aby lekarz miał dobry sprzęt, obejrzeliśmy Maluszka w 3D - Mały Słodziak najpierw spał a potem zaczął się ożywiać. Ja oczywiście też mam lęki jak idę na usg, a na tym na poczatku Dzidzia się nie ruszała więc czekałam tylko w napięciu na to co powie lekarz... Gin powiedział, że dopóki dobrze nie będę czuła ruchów dziecka i sama nie będę monitorowała ciąży po ruchach to będę odczuwała za każdym razem stres przed usg i to jest normalne. Tak więc zbliżamy się do lepszego okresu i już niedługo wszystkie będziemy czuły nasze Maleństwa :-) W pracy już powiedziałam. Reakcja super, niepotrzebnie się bałam, część ludzi wręcz rzuciła mi się na szyję gratulując. Teraz jest mi tym bardziej miło, bo często słyszę jak trudno im będzie beze mnie - zarówno szefowi jak i współpracownikom. To tak jakby z czasem zaczeli uświadamiać sobie co ich czeka. Zapowiedziałam też, że lakarz wysyła mnie na zwolnienie od początku grudnia abym więcej się oszczędzała. Przypominam, że mam już jednego wcześniaczka 32tc i stąd ta obawa. W ciuchach ciążowych już chodzę, bo druga ciąża i drugi brzuch jest jeszcze większy - wyglądam jak w 20tc ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lidian wcale się nie dziwię Twoich obaw, ja z I dzieckiem też zwlekałam po pierwszym poronieniu i urodziłam wcześniaczka, który praktycznie nie miał nic kupionego.... No ale teraz na rynku duży wybór i skompletowaliśmy wyprawkę w tydzień, a my byliśmy w szpitalu 16 dni więc wystarczyło :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lidian ja tez podchodze bardzo ostrożnie, jeszcze nic nie kupiłam dla maluszka i tez jestem po poronieniu i tak jak Ty ja chyba zaczne sie cieszyć dopiero jak urodze. Codziennie zastanawiam sie czy wszystko jest dobrze, ale na szczeście mam na głowie remont nowego mieszkania więc wiekszośc czasu spędzam w necie szukając potrzebych rzeczy i to mi zajmuje głowę:) uwierz jednak że każda z nas ma obawy, ale chyba lepiej myśleć pozytywnie niż zamartwiać się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny odebrałam wyniki swoje czy mozecie mi pomuc w interpretacji strasznie mnie one martwia moze ktoras miała podbne?? krwinki białe 7,6 / czerwone 3,64 / hemoglobina11,5/ hematokryt 32/ MCV 87,9 / MCH 31,6 / MCHC 35,9 / PLT 125 / GRANULOCYT 77,1% / pdw 15,3 / i UROBILINOGEN dodatni te wyniki mnie martwia pomocy:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×