Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cymbałka

********** TERMIN MARZEC 2011 *********

Polecane posty

Gość sonka jezeli
masz termin na 7 marca to nie jestes w 14 tygodniu tylko dalej.... ok 16-17tydzien ciazy masz teraz liczy sie od dnia ostaniej miesiaczki a nie od zaplodnienia kobieto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, powiedzcie mi czy to mozliwe zebym juz czula jakies delikatne ruchy??? mam15 tydz i 2 dni. Czuje cos dziwnego i nie moge sie skupic... :) ... a jutro egzam... i jak tu sie uczyc???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tej chwili przepis o dokumentowaniu opieki od 10 tc jest zawieszony i jest wymagane zaświadczenie zdaje sie o 1 wizycie w czasie całej ciąży. Krążą natomiast plotki o likwidacji becikowego i to mnie trochę przeraża. Co do witamin, to ja biorę 1x1 Feminatal 400 +DHA oraz 1x1 żelaza. Zaparć pozbyłam się odkąd zaczełam zjadać po jednej łyzce granulowanych otrębów ze śliwkami dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzia :) ja już drugi tydzień czuję jakby maluchy w środku chwilami "ocierały się" o mój brzuch. A skoro Ty czujesz, że to malenstwo to na pewno tak jest :) Dzieci wykonuja dużo mimowolnych ruchów i choć wszędzie piszą o 16-20 tc kiedy zaczyna się odczuwać ruchy to uważam, że każda ciąża jest tak indywidualna sprawą, że nie można ustalić sztywnych reguł. Dodam może, że mnie to chwilami prawie łaskocze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzia 2.09 mialam usg prenatalne pod konten nt(przeziernosc karkowa) i co do wieku ciazy mialam napisane 13w5d wiec liczac dalej wydaje mi sie ze jest koniec 14.Malo istotne.Moj babelek ma 7,5 cm i jest bardzo uparte -ciekawe po kim .Od kilku dni czuje jakies babelki w brzuchu to moze moj maluszek.Jesli o wage chodzi jak narazie +2 kg:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Droge mamski wpisje sie do tabelki:) NICK-----------------WIEK---------MIASTO------------- -------------TERMIN tahitiana...............23..........podhale ......................28.02.11 Nassani.................26......Piastów(pow.pruszków). .....28.02.11 x 2 Milutek.................23...........woj.śląskie..... ............28.02.11 x 2 ja tez marzec 2011..31..........Wejherowo...................1. 03.11 ja też marcówka.....29.....zachodnio-pomorskie............1.0 3 .11 madzia_ ...............25.........świętokrzyskie.................1 .03.11 Paulka_Paulka.......30............Radom................ .........01.03.11 Shastraa...............26 ............Łomża.......................2.03.11 Upsy ...................26..........woj.podlaskie............... ..2.03.11 Historynka............23............Kraków........... ...........03.03.11 elwir_a...............32............Warszawa......... ...........03.03.11 Andzia .................24.........Kraków.................. ........4.03.11 jestem jestem........27.........Rzeszów..........................4 .03.11 ewelunia21............24...........Skierniewice. .................5.03.11 Cymbałka..............26.........Wejherowo.......... ............6.03.11 sonka78...............32........Dąbrowa górnicza..................7.03.11 Agawa_Agawa........37...........Poznań.............. ............8.03.11 ewelona................29........świętokrzyskie.... ...............9.03.11 katia 30...............28...........Żary(lubuskie)........... ......10.03.11 szczęśliwa78.........32..............WLKP.......... ..............12.03.11 single_mama.........28................Dublin........ ...............14.03.11 fonia29................33...........Wawa................. ..........14.03.11 melonik85.............24.............lubuskie...... .................17.03.11 ORLLA.................28.............Belfast......... ................18.03.11 ila78....................32..........Wieruszów(łód zkie)..........21.03.11 puszek666............30............Carlow............ .............21.03.11 kalina...................22...........śląsk............ ............ .21.03.2011 Nestea tropica.................................................. .....23.03.11 malwka85.............25..........Ruda Śląska......................23.03.11 ilosiaaa...............25..............Płock............ ............23.03.2011 kasia1919.............24............Katowice....... ...............24.03.11 drunia.................23...............Łódż......... ................24.03.11 swem..................33............dolnośląskie... .............ok 25.03.11 mzebr.................28.............Białystok.......... ..........25.03.2011 anka87................23..............Wieliczka...... ..............26 .03.11 kropeczka2011.....23.........podlaskie................... . ....27.03.2011 dani_83...............27..............kuj-pom............ .........27.03.2011 manika74.............36..............Szczecin........ .............30.03.11 jus29(alla111).......29..............Siedlce ...... .................31.03.11 Magda_1980.........30...............łódzkie....... ......................? Eli122.................27............Wielkopolska. ...............poł.marca? Betty82..............28............Wielkopolska.......... ........14.03.2011 Agniecha8087.......23........Slask->Rybnik............... .......18.03.2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nassani masz racje zapis został zawieszony do końca 2011 roku więc nas nie będzie dotyczyć :) Jednak dotyczy nas zapis który mówi o przedstawianiu zaświadczenia potwierdzającego fakt odbycia co najmniej trzech wizyt u ginekologa - w każdym trymestrze ciąży. Musi zostać wypisane na specjalnym formularzu określonym w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 18 września 2009 r. "w sprawie formy opieki medycznej nad kobietą w ciąży, uprawniającej do dodatku z tytułu urodzenia dziecka". dziewczyny ale Wam fajnie że czujecie już swoje maleństwa, ja czuje bąbelkowanie w brzuchu ale nie potrafię odróżnić go od zwykłego bulgotania, więc nie wiem czy to jest to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwir_a z tymi babelkami to nie wiem czy to moje malenstwo ,tak mi sie wydawalo bo te babelki poczulam zaraz kolo kosci miednicowej wiec moze to bylo to.ogolnie to co chwila cos mi sie w brzuszku dzieje a to kluje raz mocniej raz mniej to zoladek boli,niekiedy te babelki sama nie wiem .A jak tam u was dziewczyny ze smakami macie jakies??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Betty82
Ja ruchów ani bąbelków nie czuję jeszcze...ale to chyba za wcześnie... Co do smaków, zachcianek i dziwnych apetytów to u mnie brak....jadam tak jak przed ciążą z tą różnicą, że odrobinkę więcej i staram się jeść wartościowe rzeczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! te "babelki" to i ja czuje ale nie wydaje mi sie by to bylo "TO":D .....chociaz.....nie wiadomo przy pierwszym co jest co;-) smaki.....w rezultacie stanelo na tym ze wszystko jedno mi co jem....slodkie, kwasne ...tak samo smakuje:-).... brzuszek rosnie....codziennie mam wrazenie ze ciut po nocy urósł :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lidian
ponoć te bąbelki to szalejące jelita:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to u mnie ze smakami jest strasznie,kazdy sie ze mnie smieje u mnie to tak jest mniej wiecej :paczki z kabanosami,parowki z musztarda i banany,czekolada a za 10 minut ogorki kiszone itd.wszystko by bylo ok gdzybym nie musiala wchodzic do kuchni bojak nie widze to mi sie nie chce gorzej jak zobacze w kuchni lub jak ktos cos ma masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sonka78 ja też mam takie fazy. Nie mogę oglądac programów kulinarnych bo zaraz mam ochotę na to co robią :P A ostatnio poza ogórkami i ciastami mam faze na grzyby. No cóż do lasu nie pójdę bo kleszcze to kupuje pieczarki i je gotuje w różnych postaciach. Nie mogę patrzeć na chleb :( no i non stop zapycham się sałatkami z sałaty z oliwa z oliwek i z ziołami. Jak to powiedział mój lekarz "Trzeba jeść wszystko co zielone poza tym co ucieka na drzewo" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ostatnio czytałam artykuł na onecie na temat Becikowego.... i z tego co dobrze zrozumialam to nasz Bronek chce je zlikwidowac od 2011roku:( co wy na to?? Macie jakies dobre sposoby na podniesienie zelaza??? narazie niebiore tabletek zobaczymy co bedzie na nastepnej wizycie lekaz chce sprawdzic czy sie podniesie przy zdrowej diecie ale juz mi sie nudzi watróbka brokuły i fasola:((( a szpinaku niecierpie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie strasznie ciągnie na śledzie w occie, mogłabym je jeść bez przerwy, poza tym nie mam zbytnio zachcianek. Jeszcze nie czuję ruchów ale brzuszek rośnie. Mam już jedne spodnie dresowe ciążowe w których chodzę po domu bo w żadne spodnie sprzed ciąży się nie mieszczę, kupiłam też spodnie jeansowe ciążowe na allegro za niecałe 90zł z przesyłką, wydaje mi się, że tanio bo u nas w sklepach około 120zł kosztują takie spodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to moje trzecie dziecię, więc potwierdzam że bąbelki to TO !! ilosia może sok z aroni, ja przy anemii piłam go litrami ;-) hym wstyd się przyznać ale ja od początku + 5kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co to moze byc? Zjem np. obiad - porzadny , zajem bananem wiec normalny czlowiek bylby najedzony a ja jestem najedzona 10 minut i zaraz robi mi sie taka pustka w brzuchu takie dziwne uczucie jakbym nie jadla co najmniej 2 dni i czuje ssanie.....dziwne uczucie, moj R smieje sie ze to dzidzia wszystko zjada :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fonia dzieki napewno przetestuje:)) ja tez zakupilam spodnie na allegro bo ceny w sklepach sa masakryczne:((( mam juz pary + mase dresikow i najbardziej jestem zadawolona z z H&M idealne spodnie i zapłaciłam 70zł z przesyłka za nowe!!:) powiem wam ze ja przytyłam jakies 2kg startowalam od wagi 59kg:) a teraz juz 13tydzien wiec niezawiele ale jakos dziwnie lub nie widac mi brzuszek i to dosyc solidnie moze dlatego ze szczupla jestem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co ja jak mam takie napady głodu to pije kakao albo jem grejfruta przechodzi. Polecam naprawdę. W pierwszej ciązy przytyłam 40 kg i nie dam sie tak po raz kolejny. Staram się jeść racjonalnie bo to nie jest wytłumaczenie że dzidzia tyle je :) Poprostu nasze organizmy szaleją. Zyczę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja startowalam z waga 55,4 na pierwszej wizycie stwerdzajacej ciaze teraz mam 57,6 brzusio lekko odstaje ale jeszcze sie w spodnie dopinam.mam L4 od poczatku ciazy wiec jak narazie tylko dres czasami jak wychodze to jeans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Betty82
Ja startowałam od 65,5 teraz 67...wczoraj kupiłam spodnie ciążówki, bo w normalnych już nie wyrabiałam.Jak je tylko założyłam poczułam ulgę i brzusio wyskoczył :) ma teraz swobodę - przyznam, że jest wyraźnie widoczny....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja startowałam z wagą 61kg, teraz mam 62,6 :) też jestem na chorobowym od początku i po domu chodzę tylko w dresie ale kupiłam jeanówki na wyjście do kościoła bądź do lekarza, dodatkowo studiuję zaocznie więc przydadzą mi się jeansy jak pojadę na uczelnię:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja właśnie wczoraj zważyłam sie i przytyłam 1,3 a to już 16 tydzień, ale startowałam z 68kg, więc ma co dziecię ze mnie sciągać. A zachcianek nie mam, wręcz odwrotnie, nie mam apetytu, najlepiej to bym nic nie jadła.... no moze czasami na słodkie mnie najdzie, dzisiaj na śniadanie zjadłam dwa duże kawałki ciasta murzynka, później oczywiście zjadłam coś bardziej odpowiedniego - kanapki z jajkiem. no właśnie ciekawe co z tym becikowym będzie... ja i moj mąż na szczęście mamy ubezpieczenie pracy które gwarantuje nam kase za urodzenie, każde z nas dostanie po 1800zł więc bedzie na zakupy dla dzieciątka :) a te bąbelki to mam nadzieje że to właśnie TO, bo już zaczynam sie martwić że nic nie czuje :) aha dziewczyny w H&M jest promocja na spodnie ciążowe -pytałam czy we wszystkich H&M-ach i dziewczyna potwierdziła, za swoje zapłaciłam 109zł, kupiłam proste, ale są też rurki tylko maja bardzo długie nogawki....i mnie również widać juz ładnie brzuszek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc ja juz zakuplam spodnie w H&M za 80 zł w rozmiarze xs :) ale s wisialy... tylko te spodnie nie maja tego pasa na brzuszek, wiec po ciazy tez moge w nich smigac... a w zimie bede sie musiala gruuuubo ubierac zeby moje malenstwo nie zmarzlo :P a jak tam wasze brzuszki??? u mnie 15 tydz. i 3 dni i juz widac tak lekko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam rureczkiz h&m z pasem ciazowym bardzo wygodne dzia za info o promocji:) ja to mam zachcianki ale takie dziwne bo skrzydełek mi sie zache z kurczaczka mniam az mnie skreca a zjem 1:( i juz niby najedzona cuz mam nadzieje ze bedzie lepiej za tydzien gin usg prenatalne mi robi i moze powie mi jaka plec:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam usg w środe, to będzie juz 17 tydzień więc również mam nadzieje poznać płeć, fajnie będzie mówić do brzuszka moja córeczko/synku a nie moje maleństwo :) chociaż tak też brzmi ładnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mowie roboczo Nikuś;p Nikodem bo niewiem myśle że synek bedzie:)) a jak u was z imionami dziewczyny myślałyscie juz coś ja nawet oglralam narazie wozeczek ogladałam ostatnio wozeczki i kołyski :))) wybrałam JEDO FYN i kołyske kolcraft;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mialam 46kg teraz 49kg, koniec 14 tyg. Na podniesienie zelaza ja pije sok z burakow 20 min przed jedzeniem, co dzien albo co drugi dzien, codziennie rano na czczo dwie godziny przed sniadaniem salatke z roznych salat, papryka zielona, czerwona, rzodkiewka, pietruszka, pomidor, szczypiorek, troche oliwy z oliwek, pieprzu i soli. Tak lekarz polecil. W ciagu dnia dwie porcje witaminy C w postaci naturalnej, do pomocy wchlaniania zelaza i trzy min na slonku po witamine D :) Za miesiac robie wyniki to zobaczymy czy to cos pomaga.. Slyszalam jeszcze ze w rzerzucha ma wiecej zelaza niz szpinak (szpinak go malo ma, a po za tym tylko 1% sie wchlania) i wiecej witaminy C niz cytryna, jednak nie wiem czy to prawda..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem na L4 bo w 5 tygodniu mocno krwawilam i tez mam ciezka prace no i juz latka nie te:P a jak mi dzisiaj biszkopty smakuja.ja niestety nad imionami nie myslalam zaczne jak poznam plec a to jeszcze ok 5 tyg.ciazowek tez jeszcze nie mam narazie jakos w dresach daje rade:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×