Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cymbałka

********** TERMIN MARZEC 2011 *********

Polecane posty

Jeśli bierzesz tylko kwas foliowy to witaminy w I rtymestrze są jak najbardziej wskazane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny :) staramy sie o dziecko drugi cykl. Okres spoznia mi sie 10 dni. nigdy wczesniej sie to nie zdarzylo. pobolewania w brzuchu, ból piersi. zrobilam dwa testy - oba pozytywne :) a lekarz mowi ze nic nie widzi, bylam u niego 7 dni po spodziewanym @ :( ale ja i tak wierze ze jestem marcowka 2011 i dzieciatko wyskoczy ok 17 marca :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melonik gratulacje!! Ja wybieram się w środę do lekarza,tym razem prywatnie!! Co do imion ,podoba mi się Roksana ,,mąż będzie wybierał dla chłopca ,na razie myśli nad Igorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj przepraszam,ta na górze to ja ale wysłałam post z innego konta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh ja tez juz myslalam nad imionami, troche przedwczesnie chyba ale jakos taksie oprzec nie moglam ;) dla chlopca najbardziej podoba mi sie Bartuś, a dla dziewczynki Maja i Madzia (moja Siostra jest Magda i jak jej powiedzialam to szalala z radosci :) ), ale to jeszcze sporo czasu i ormony moga jeszcze wszystko zmienić hehe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh ja tez juz myslalam nad imionami, troche przedwczesnie chyba ale jakos taksie oprzec nie moglam ;) dla chlopca najbardziej podoba mi sie Bartuś, a dla dziewczynki Maja i Madzia (moja Siostra jest Magda i jak jej powiedzialam to szalala z radosci :) ), ale to jeszcze sporo czasu i ormony moga jeszcze wszystko zmienić hehe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nestea tropical
Ja imiona też dziś przeglądam z nudów i jak na razie podoba mi się Gabriel lub Milena, ale to pewnie się 10 razy zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nestea tropical
U mnie na pewno nie bo pamiętam jak mi się poprzednimi razy zmieniało. Zresztą co jakiś czas wpada mi w ucho inne imię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na szczescie czuje sie bardzo dobrze i moge pracowac i mam nadzieje ze jak najdluzej bede pracowala, nawet do ostatniego miesiaca bo ja nie umiem siedziec w domu za dlugo, nie dosc ze dostalabym na glowe to jeszcze zaplanowalabym ze wszystkimi szczegolami cale zycie mojego dzidziorka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysle ze moze byc tak ze jak w glowie bedzie metlik do narodzin to kiedy sie zobaczy dzieciatko to imie wpadnie samo, ze wlasnie takie do tego dziecka pasuje. Choc to tylko jakas taka romantyczna mysl, moze nie ma takich olsnien ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nestea tropical
Ja w domu z dziećmi, ale dziś babcia zabrała wnuki na trochę i mam labę. Siedzę i oglądam allegro, wyszukuje jakieś łóżeczka, wózki itd, bardziej z nudów niż dlatego, ze zamierzam to kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, gratuluję wszystkim nowym przyszłym mamom :) Co do witamin to ja na razie biorę kwas foliowy i duphaston. Nad imionami oczywiście myślałam ale co chwilę podoba mi się coś innego. A jeszcze inne propozycje ma mój M. :] No ale jeszcze mamy sporo czasu więc myślę, że coś się znajdzie. Już widzę to krytykowanie jak ktoś zapyta czy coś już wybraliśmy bo u nas każdy ma swoje pomysły i nie boi się na głos powiedzieć, że mu się jakieś imię nie podoba :] Ale i tak wybierzemy to co nam będzie odpowiadać :) Wczoraj miałam pierwsze poważne mdłości. Do tej pory jakoś nawet dobrze znosiłam ciążę, a wczoraj jak mnie dopadło, było mi strasznie niedobrze, zrobiłam się blada jak ściana i myślałam,że zemdleje. No ale w sumie po 15 min. minęło i nie wróciło więc być może coś niedobrego zjadłam albo coś. U nas dziś piękna pogoda, słoneczko,ale nie jest tak gorąco jak ostatnio :) No ale jutro ma się to chyba zmienić i znów będzie upał :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, gratuluję wszystkim nowym przyszłym mamom :) Co do witamin to ja na razie biorę kwas foliowy i duphaston. Nad imionami oczywiście myślałam ale co chwilę podoba mi się coś innego. A jeszcze inne propozycje ma mój M. :] No ale jeszcze mamy sporo czasu więc myślę, że coś się znajdzie. Już widzę to krytykowanie jak ktoś zapyta czy coś już wybraliśmy bo u nas każdy ma swoje pomysły i nie boi się na głos powiedzieć, że mu się jakieś imię nie podoba :] Ale i tak wybierzemy to co nam będzie odpowiadać :) Wczoraj miałam pierwsze poważne mdłości. Do tej pory jakoś nawet dobrze znosiłam ciążę, a wczoraj jak mnie dopadło, było mi strasznie niedobrze, zrobiłam się blada jak ściana i myślałam,że zemdleje. No ale w sumie po 15 min. minęło i nie wróciło więc być może coś niedobrego zjadłam albo coś. U nas dziś piękna pogoda, słoneczko,ale nie jest tak gorąco jak ostatnio :) No ale jutro ma się to chyba zmienić i znów będzie upał :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, gratuluję wszystkim nowym przyszłym mamom :) Co do witamin to ja na razie biorę kwas foliowy i duphaston. Nad imionami oczywiście myślałam ale co chwilę podoba mi się coś innego. A jeszcze inne propozycje ma mój M. :] No ale jeszcze mamy sporo czasu więc myślę, że coś się znajdzie. Już widzę to krytykowanie jak ktoś zapyta czy coś już wybraliśmy bo u nas każdy ma swoje pomysły i nie boi się na głos powiedzieć, że mu się jakieś imię nie podoba :] Ale i tak wybierzemy to co nam będzie odpowiadać :) Wczoraj miałam pierwsze poważne mdłości. Do tej pory jakoś nawet dobrze znosiłam ciążę, a wczoraj jak mnie dopadło, było mi strasznie niedobrze, zrobiłam się blada jak ściana i myślałam,że zemdleje. No ale w sumie po 15 min. minęło i nie wróciło więc być może coś niedobrego zjadłam albo coś. U nas dziś piękna pogoda, słoneczko,ale nie jest tak gorąco jak ostatnio :) No ale jutro ma się to chyba zmienić i znów będzie upał :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, gratuluję wszystkim nowym przyszłym mamom :) Co do witamin to ja na razie biorę kwas foliowy i duphaston. Nad imionami oczywiście myślałam ale co chwilę podoba mi się coś innego. A jeszcze inne propozycje ma mój M. :] No ale jeszcze mamy sporo czasu więc myślę, że coś się znajdzie. Już widzę to krytykowanie jak ktoś zapyta czy coś już wybraliśmy bo u nas każdy ma swoje pomysły i nie boi się na głos powiedzieć, że mu się jakieś imię nie podoba :] Ale i tak wybierzemy to co nam będzie odpowiadać :) Wczoraj miałam pierwsze poważne mdłości. Do tej pory jakoś nawet dobrze znosiłam ciążę, a wczoraj jak mnie dopadło, było mi strasznie niedobrze, zrobiłam się blada jak ściana i myślałam,że zemdleje. No ale w sumie po 15 min. minęło i nie wróciło więc być może coś niedobrego zjadłam albo coś. U nas dziś piękna pogoda, słoneczko,ale nie jest tak gorąco jak ostatnio :) No ale jutro ma się to chyba zmienić i znów będzie upał :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, gratuluję wszystkim nowym przyszłym mamom :) Co do witamin to ja na razie biorę kwas foliowy i duphaston. Nad imionami oczywiście myślałam ale co chwilę podoba mi się coś innego. A jeszcze inne propozycje ma mój M. :] No ale jeszcze mamy sporo czasu więc myślę, że coś się znajdzie. Już widzę to krytykowanie jak ktoś zapyta czy coś już wybraliśmy bo u nas każdy ma swoje pomysły i nie boi się na głos powiedzieć, że mu się jakieś imię nie podoba :] Ale i tak wybierzemy to co nam będzie odpowiadać :) Wczoraj miałam pierwsze poważne mdłości. Do tej pory jakoś nawet dobrze znosiłam ciążę, a wczoraj jak mnie dopadło, było mi strasznie niedobrze, zrobiłam się blada jak ściana i myślałam,że zemdleje. No ale w sumie po 15 min. minęło i nie wróciło więc być może coś niedobrego zjadłam albo coś. U nas dziś piękna pogoda, słoneczko,ale nie jest tak gorąco jak ostatnio :) No ale jutro ma się to chyba zmienić i znów będzie upał :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ech sorki, coś mi przycina i przez to poszło kilka razy to samo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry wieczór :) MOj maluszek wczoraj wyjechał sobie z dziadkami nad morze ehhh z jednej strony sie ciesze a z drógiej to strasznie tesknie :(:(:(: jutro ide do lekarza i normalnie jak o tym pomysle to nie cos w brzuchu ściska taaak strasznie sie boje ;(;( nie wiem z kad ten glupi strach. a po za tym jestem odcieta od neta ;-/ wrrrr co do witamin to nic jeszcze nie biore poczekam co mi wypisze. w pierwszej brałam pregnavit :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kobietki, mam do Was pytanie: czy Wy tez czujecie się już nieco "większe"?? ja czuje ze cisną mnie juz spodnie, możliwe, ze tak szybko??" zastanawiam się , czy powiedzieć w pracy, bo od przyszłego tygodnia idę na 2-tygodniowy urlop i trochę się boje ze wrócę już w brzuszkiem,chociaż z drugiej strony wolałabym się jeszcze wstrzymać . jak myślicie?? lepiej sie wstrzymać czy powiedzieć?? A jak Wy sie czujecie?? tez czujecie, ze obwód brzucha juz Wam sie powiększa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyllkaaa nie bój się, jak zobaczysz Maluszka to na pewno strach przejdzie :) Wszystko będzie dobrze, trzymam kciuki Cymbałka ja czuję się większa ale to raczej dlatego, że często pobolewa mnie brzuch i jest jakby wzdęty. Nie sądzę by powodem mógł być już Dzidziuś :) Myślę, że jeśli chcesz to można powiedzieć, przynajmniej będziesz miała to za sobą, a jeśli nie chcesz, to myślę, że tak zaraz po urlopie się nie zorientują :) Ja w sumie już powiedziałam szefowej i muszę przyznać, że bardzo fajnie to przyjęła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cymbałka- ja nie tylko czuję się większa, ale zdecydowanie jestem :) Fakt, nie miałam idealnie umięśnionego brzucha, po poprzedniej ciąży został mi minimalny wałeczek, ale nawet z wałeczkiem brzuch był płaski- a jak wciągałam, to wklęsły :) Teraz nawet przy wciąganiu wyraźnie wystaje. Zmierzyłam się- przedtem zawsze miałam poniżej 70 cm. w pasie, jak się pilnowałam to ciut powyżej 60 cm., teraz- 80 cm! Nie wiem skąd to się bierze... ale pamiętajcie że dziecko wprawdzie maleńkie, ale macica zdecydowanie szybciej rośnie. Jak na razie zapowiedziałam mężowi że jak potworek będzie rósł w tym tempie, to go sobie sam urodzi :P Jednak mam nadzieję na pojedynczą ciążę, bliźniaki są fajne ale w czasie ciąży bym się denerwowała. Niestety usg dopiero 2. sierpnia- pocieszam się że wtedy na pewno będzie już coś widać. Na razie tym ciężej, że jestem słomianą wdową, ale to jeszcze tylko tydzień. Gorzej że to moje pierwsze rozstanie z mężem... Rodzina pozytywnie reaguje, musiałam ich uprzedzać bo takie różne formy kontaktów mamy że lepiej żeby wiedzieli :) Tylko mój ojciec podnosi mi ciśnienie (na odległość), ale wiem że jak wnuczek się urodzi to mu przejdzie. Niezbyt dobrze się czuję, dużo śpię, mdłości mnie męczą (ale przy upale było gorzej, teraz chłodno i już lepiej jest). Wymioty też częste, ale to muszę wyczuwać co mogę jeść. Już wiem że torcika jagodowego nie mogę :D Wychodzę tylko z woreczkiem w torebce (sprawdzam go wcześniej, po tym jak brat mi podłożył dziurawy worek). Sikam też często, ale to nie wiem na ile spowodowane ciążą, a na ile tym że dużo piję, no i piersi mocno bolą. Pocieszam się że bóle brzucha, i tak delikatne, szybko przeszły, żadnego krwawienia czy plamienia nie ma. Coś czuję że chłopiec będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laski 🖐️ Ja niestety tez mam wrażenie się powiększam :-(...już...:-( Ubrań póki co nie musze wymieniać :P ale jak tak dalej pójdzie to...kto wie :-D Mam pytanie- czy brałyscie kwas foliowy równiez przed ciążą? Nie macie pojęcia jak mi sie teraz czas dłuzy w pracy... a do urlopu jeszcze 11 dni ...buuuuu Miłego dnia zyczę 🌻 No i oczywiście witam nowe marcówki 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kwas foliowy bralam przez 5 miesiecy przed ciaza bo rok sie przygotowywalam na swiadome i bezpieczne zajscie. warto brac kwas od razu jak sie dopiero podejrzewa ciaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie też obwód brzuszka się powiększył, ale to raczej nie z powodu dzidziusia, tylko wzdęć i przelewania się w środku:) Piersi powiększyły się o 5 cm:) i wcale nie bolą. Dzisiaj idę do mojej lekarki założyć kartę ciąży. W piątek wyjeżdżamy nad morze, już się nie mogę doczekać:) Mnie się nie zmieni koncepcja z imionami. Będzie Maja albo Bartek. Bliźniaków już nie zakładam:) Ja też marzec 2011 - brałam kwas foliowy kilka miesięcy przed ciążą. cymbałka - zależy jakie masz szefostwo. Ja powiedziałam od razu. Ale u mnie w pracy jest super jeśli chodzi o kobiety w ciąży. Są szczególnie chronione. Jeśli czujesz, że powinnaś powiedzieć, to powiedz. Chyba i tak nie ma to większego znaczenia kiedy się dowiedzą:) A tak przynajmniej jak będziesz się źle czuła, zawsze masz wytłumaczenie, że musisz się przejść, albo chwilkę odpocząć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nestea tropical
Cześć. Nasprzątałam się i mnie brzuch teraz pobolewa. Reszta dnia z dupcią na fotelu. Byłam dziś z córką w przychodni i mała zaczepiła kobietkę z maluszkiem. Ciągle tylko opowiadała "mamo jakie on ma malutkie rączki, jaki ma śliczny nosek" Córa się już nie może doczekać naszego dzidziusia. Ciekawe jak szybko jej zapał przejdzie. Dzieci mam dwoje, w wieku przedszkolnym: 3 i 2 latka. Jeśli macie ochotę zapytać jak sobie poradzę z trójką maluchów to od razu odpowiadam, że jeszcze nie wiem, ale na pewno jakoś sobie poradzę :) Ja nadal nie mam żadnych objawów. Za 4-5 dni robię kontrolną betę, żeby sprawdzić czy wszystko jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi brzuszek tez urosl jakby, trosze widac, bo raczej plaski wiec nawet nieznaczne powiekszenie jest widoczne, ale tez mysle ze to od gazów, wzdęcia mam jak nigdy :/ widze Gosiek76 ze mamy te same upodobania imienne, ja tez Maja i Bartuś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×