Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cymbałka

********** TERMIN MARZEC 2011 *********

Polecane posty

Dzien dobry! Dzieki puszek666 za odpowiedz. Czy potrzebna jest znajomosc grupy krwi ojca dziecka? Jesli tak to po co? A jak z waszymi humorkami? Ja jestem straszna, nie dosc ze i tak humkorzasta, to jeszcze teraz to sie nasililo :/ Milego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
single mama- grupa krwi ojca jest potrzebna by stwierdzić czy nie ma konfliktu serologicznego. Ale jeśli Ty masz jakąkolwiek grupę + to bez obaw nie wystąpi owy konflikt :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grupa krwi ojca jest potrzeba do tego zeby okreslic czy wystepuje konflikt serologiczny pomiedzy rodzicami. Jesli sie tego wczesniej nie wykryje to moze byc niebezpieczne dla dziecka, a jak wiadomo od poczatku to mozna cos tam na to poradzic i nie ma potem problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje melonik85 :) ja taka stara a nie wiem :O no bo nigdy sie tym nie interesowalam bo nie planowalam byc w takiej sytuacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nestea tropical
Dziewczyny jak pójdziecie do lekarza to żądajcie skierowania na toksoplazmozę i cytomegalię IGg i IGm. Nie bardzo chcą to dawać, nie wiem dlaczego, a pamiętam jakie miałam problemy w ostatniej ciąży. Najlepiej zrobić zaraz na początku i później skontrolować w zależności od wyniku w 2 i 3 trymestrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki :-) ja mam wolne dzisiaj i leniuchuje :-) obecnie meczace mnie objawy to bol piersi i to wszystko :-) tak jak pisalam wczesniej lekarz ani mnie nie dotknal :-) tylko zrobil ogolny wywiad i to wszystko :-( mam przyjsc za 7 tygodni _ wtedy ciaza przejdzie na 4 miesiac a do tego czasu wszystko w rekach tego na gorze ! ah ta Irlandia, Single mama - a Ty do jakiej chcesz sie wybrac kliniki? i czy wiesz jakie sa ceny ? Pozdrawiam Was dziewczynki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Puszek moja kolezanka urodzila w irlandii synka, 3 tyg temu, rzeczywiscie pierwsza wizyta wygladala tak jak opisalas ale nastepne byly juz ok, dostala skierowania na badania, rozpisana diete, wszystko bylo super. poza tym sam porod to tez zupelnie inne realia, opieka na medal, znieczulenie. po porodzie ciagle nad nia 'skakali', kiedy zabierali dziecko na badania to najpierw ja pytali o zgode a pozniej informowali dokladnie co to za badania, ile potrwa itp. takze glowa do gory, bedzie dobrze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na wszystkie badania dostałam skierowania, włącznie z badaniem na kiłę. Lista była naprawdę długa. Więc jak widać zależy to od konkretnego lekarza. W Katowicach upał wraca, ale ja już odliczam dni do wyjazdu - jedziemy w piętek w nocy:) Zgadzam się z melonikiem - nie płaćcie za badania, to nam się należy! Składki są bardzo wysokie, trzeba egzekwować wszystko, co się da! Ja zawsze tak robię i jak na razie nie spotkałam się z odmową. Ale trzeba do lekarza podejść konkretnie i oczywiście znać swoje prawa. Miłego dnia życzę wszystkim:) Idę trochę posprzątać mieszkanko, bo moja goldenka strasznie się leni! I wygląda tutaj jakby śnieg padał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry mamusiom;-) mi nadal niedobrze....jestem starsznie wyczulona na zapachy a raczej na smrody....jedzenie nadal nie wchodzi....i jestem strasznie slaba..... jutro ide na spotkanie z malenstwem;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wogole prawie nie czuje jakbym w ciazy byla, tylko kregoslup troche daje wieczorem popalic, ale wina butow na obcasie :O i pracy siedzacej przed komputerem. I co jakis czas zawroty glowy i bole glowy. Puszek666 wybieram sie do EMC http://www.emc-healthcare.ie/ w poniedzialek albo wtorek. Bylam zarejestrowana w ubiegla niedziele do tej kliniki wlasnie do pani Antepowicz, widocznie przyjmuje w paru miejscach. Wiec znowu sie postaram do niej albo do Zulichowskiego. Z moich poszukiwan oni sa w miare ok. Tyle sie juz naczytalam ze sama juz nie wiem :o Na szczescie lece do Polski za tydzien wiec jakby cos tu bylo podejrzanego to w Polsce pojde jeszcze raz. Ceny wozyta ok 50-60e, usg ok 40e. Pozniej juz jestes objeta programem dla ciezarnych i nic juz nie placisz. A ty kiedy sie wybierasz? Bo jak juz bede po to moge dokladnie ci powiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chce wybrac sie dopiero za jakies 2 tygodnie dzieki za informacje , ja slyszalam ze ceny w Medicusie to 80 e wizyta i drugie tyle usg ? :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma za co, no to na poczatku przyszlego tygodnia ci dokladnie napisze jak bedzie. W Medicusie bylam pare razy wczesniej, ale za daleko ode mnie, leniwa sie zrobilam ;) Wiec ide w centrum. Nie moze byc wiecej niz 100e za wizyte i usg, jak jest tak to to zdzierstwo. I podobno Medicus najdrozszy jest, a wcale nie jestem przekonana ze najlepszy. Telefonicznie udzielaja informacji wiec jak sie zdecydujesz tam isc to radze zadzwonic i spytac o cene :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Puszek666 dzwonilam do Medicusa, wizyta 80e, usg 2D 80e, usg 3D 150euro. Lekkie przegiecie. Ja sie zarejestrowalam do EMC (Krzyzanowski, niestety tylko taki jest kiedy mi pasuje) wizyta 60euro, usg 60euro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie dzisiaj mdli cały dzień i jedyne, na co mam ochotę to jabłka:) O wzdęciach nawet nie wspomnę...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nestea Tropical
A ja nadal nie mam żadnych objawów. Zastanawiam się czy ja jestem w tej ciąży :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w poprzedniej ciąży badania na kiłę i toksoplazmozę też miałam refundowane, więc chyba są za darmo :) Czemu myślicie że wcześnie robię glukozę? To jest zwykłe badanie krwi, na poziom glukozy-- czy tak po prostu nie mam podniesionego. Raczej standard, sprawdzali mi też chyba przy oddawaniu krwi (te późniejsze badania). To nie są takie badania o których tylko czytałam, że pije się wodę z glukozą i później test, tylko zwykłe, z krwi pobieranej jak jestem na czczo. W poprzedniej ciąży też miałam to na samym początku robione, parę tyg. później badania (mocz, morfologię, glukozę i za drugim razem też odczyn Coombsa) też miałam robione. Od 19 tyg. byłam w szpitalu, tam miałam badania krwi i moczu też regularnie robione, ale picie wody z glukozą dalej mnie jakoś obeszło. Ja się ostatnio przestraszyłam- nagły, bardzo ostry ból brzucha... Czułam że mi coś "puszcza" w środku, pobiegłam do toalety i... masakryczna biegunka :D Na szczęście taka ekspresowa, parę godzin mnie pomęczyło a później wszystko ok. Takie same objawy i przebieg miała też rodzina, nawet ta z którą nie mieszkam, więc chyba po prostu jakieś dziadostwo się przyplątało. Dalej trochę mnie "rzuca", mam głupie zachcianki i nauczyłam się kupować małe opakowania bo szybko mi też przechodzą :) Za to z bólem serca przyznaję się do picia coli, ale słowo daję że bez tego nie obywa się bez porannych wymiotów. Głowa mi wczoraj nawalała a tu ani świeżego powietrza, ani tabletki nie można brać... Popracowałam trochę w domu, poszłam spać bardzo późno o w efekcie dziś o 15 wstałam :) Ja chcę męża :( Chyba dalej zakochana jestem jak tak za nim tęsknię :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nestea tropical
Te badania z piciem glukozy to "obciążenie glukozą". Napój jest dużo smaczniejszy jeśli się doda do niego sok z połówki cytryny, a nie wpływa to na wyniki więc już na "zaś" polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Historynka- nie jesteś sama jeśli chodzi o picie Coli :P W sumie to ja Pepsi piję, ale mój M. mnie pilnuje bym się ograniczała :-P W poprzedniej ciąży tez piłam i moja córcia odkąd tylko gdzieś dorwała Pepsi tez ja uwielbia :-D Dzis ma być u nas straszny upał... O godz. 6.00 było już 25 stop. więc możecie sobie wyobrazić co bedzie później... A ja w pracy musze siedzieć :-( Miłego dnia laseczki 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, U mnie też już jest gorąco. Siedzę przy włączonym wiatraku a i tak ledwo co... W dodatku mam dzisiaj gorszy dzień, w glowie mi się strasznie kręci, nie wyspałam się, a w pracy do 15:00 muszę siedzieć bo koleżanka na urlopie jeszcze dwa tygodnie :( Ja chcę do domu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia :)
cześć :( u mnie nie najlepiej, wczoraj zaczelam plamic... mam sie tym nie denerwowac, po 1) bo to 8 tydzien i w tym tyg. to sie zdarza, a po 2) to mam rozwarstwienie kosmówki ( zebrana krew) i ma sie to wchłonąć albo wydalić wiec to chyba to... ale i tak sie boje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzymaj się Andzia, trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze!!! Musi być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzia trzymaj sie wszystko bedzie dobrze...... dziewczyny u nas tez upal jak cholera , bylam na dworze z mackiem ale wytrzymalam tylko godzine..... i zle sie czuje dzisiaj, słabo mi, muli mnie i brzuch pobolewa tylko ze nie jajniki tylko tak jakby zoładek i mam tak dosc czesto... wy tez tak macie???? ide zaraz spac tzn maciek ma popoludniowa drzemke a mamusia jak zwykle znim....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzia, trzymaj się, wszystko będzie dobrze:) ewelona, ból żołądka jest normalny w pierwszym trymestrze:) Ja mam wzdęcia i też czasem mnie pobolewa;) Dzisiaj upał nieziemski. Dopiero jem śniadanie, bo przed chwilą wstałam:) Wzdęcia nadal mnie męczą i nic poza tym. Jutro USG...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żadnatamważna
ciąże się liczy od dnia stosunku czy od dnia zapłodnienia < tego nie wiem > ??? a jak oliczyćtermin porodu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strasznie okropnie gorąco, moje miasto dzis najgorętsze w kraju, chyba dostane na glowe :( ja ciezko znosze upaly a takie to juz w ogole powinnam cale przespac chyba. A tu na 8 do pracy i nie ma leniuchowania, o godzinie 7 rano bylo 27 stopni w cieniu :( słabo mi jest i nie wiem czy moge to zaliczyc do objawow ciazy czy to z upalu, pewnie troche tego troche tego. Do lekarza ide dopiero 10 sierpnia na pierwsza wizyte bo mojej ginki nie ma wczesniej, a to bedzie juz 8-9 tydzien. Bylam u lekarza NFZ-owskiego ale nic nie widzial u mnie i powiedzialam ze to nie ma sensu bo tam sprzet jakis do niczego chyba i czekam na prywatna wizyte. Nie za pozno 8-9 tydzień? no i mysle zeby pojsc z tatusiem dziecka od razu moze mi zrobi USG i zobaczymy i uslyszymy razem serduszko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×