Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Formensteck

Test na ojcostwo po latach

Polecane posty

Gość Formensteck
bylo ich tylko 6ciu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Formensteck
tak,jesli zalozy-daruj sobie silenie sie zlosliwosci.To akurat moja sprawa z kim sypialam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ach te testy
Jako jeleń z kafeterii:-p :-D tez ci radze żebys poszła do adwokata. Skoro cię zostawił dla innej to niech sie teraz opluje sam ze złości. I tu sie zgodzę z Tobą. A o dziecko wlacz ile sił. Nie wazne kto spłodził, wązne kto wychowuje. Nie pchało sie na świat, ale skoro jest na świecie to ma takie same prawa jak dziecko z nowego związku twojego byłego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Formensteck
Elcia-mysle o dziecku,dlatego nie chce testow.Znam bylego i wiem,ze nie bedzie z synem nigdy rozmawial na ten temat,ale jesli wystapi o zaprzeczenie i w papierach syn bedzie mial go wykreslonego,to wtedy bedzie problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Formensteck
Nie zostawil mnie dla innej,chyba,w kazdym razie nic o tym nie wiem,a na pewno nie dla tej,z ktora ma teraz dziecko,ale ten rozdzial jego zycia mnie nie interesuje,tamto dziecko tez nie,interesuje mnie moj syn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zadzwon do niego powiedz tak gadza se na test jesli juz tak bardzo potrzebujesz potwierdzenia ze to twoje dziecko wtedy on pomysli ah zgdzila sie wiec jes pewn ze moje , pewnie jeszcze ta nowa zona go buntuje ,a syn podobny do niego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Formensteck
Syn nie jest podobny do niego w ogole,ale jest podobny do mnie w sumie. Nie wiem czy nowa go buntuje,nie znam jej i nie mam z nia kontaktu,syn ja lubi i to najwazniejsze,ona syna chyba tez. Znajac bylego to po prostu chce miec jasnosc,bo nie podoba mu sie,ze mial rogi,niestety,sadze,ze ona nie odpusci nawet jak sie zgodze albo tym bardziej,bo dzwonil rano po prostu z pytaniem czy sie zgodze na test,bo slyszal to i tamto. Powiedzialam mu,ze musze przemyslec sprawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dnhgnhcggggggggg
Jak się uprze to zrobi testy, nie masz na to wpływu. Jak zaczniesz się stawiać to to odczuje twój syn.Proste. Zacznie się ciaganie po sądach na badania itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Formensteck
*on nie odpusci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ach te testy
Jesli twój ex jest na tyle w porządku, to chyba nie wyrzeknie sie dziecka i nie każe ci zmieniac metryki. Poczekaj chwile, bo on chyba jest na mocnych emocjach, po tych info od zyczliwych. Swoja droga jacy ludzie sa, chcieli tobie namieszac , a tak naprawde zrobili krzywde dziecku. Co za ludzie, o rany!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Formensteck
Pisalam juz,ze jesli tak to wyglada,ze sad moze mi kazac zrobic te testy,to ja sie zgodze,ale dopoki jest nadzieja,ze nie musze,to chce poczekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak, jeśli założy
proszę, poczytaj sobie, oto przepis; ...Zgodnie z przepisami kodeksu rodzinnego i opiekuńczego zaprzeczenia ojcostwa można żądać w ściśle określonych terminach. ? Matka dziecka może wytoczyć pozew o zaprzeczenie ojcostwa w ciągu 6 miesięcy od urodzenia dziecka; Mężczyzna może wytoczyć pozew w ciągu 6 miesięcy od dnia, w którym dowiedział się o narodzinach; Dziecko może wytoczyć powództwo do ukończenia 21 roku życia (po skończeniu przez nie 18 lat oczywiście); Powyższe terminy nie wiążą prokuratora, który może wystąpić z odpowiednim powództwem w każdym czasie." ...II. Wniesienie pozwu przez prokuratora Jak wspomniano powyżej prokurator ma możliwość wystąpienia z powództwem o zaprzeczenie ojcostwa w każdym terminie (nie jest związany sześciomiesięcznymi terminami podanymi powyżej). Prokurator może wszcząć postępowanie na wniosek osoby zainteresowanej (wniosek nie wymaga żadnych formalności wystarczy pismo skierowane do prokuratury rejonowej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Formensteck
Dziecka sie nie wyrzeknie na pewno,ale co z metryka to nie wiem,moze to idzie automatycznie. Moze bylemu wystarczy sama pewnosc i nawet jak sie okaze,ze to nie jego syn to nie wystapi o zaprzeczenie,nie wiem sama. Ewentualnie moglabym sie zgodzic,zeby nie placil alimentow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Formensteck
Czyli co:maz musialby skierowac sprawe do prkuratury?A prokuratura moze uznac,ze dla dobra dziecka nie bedzie wszczynac postepowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ach te testy
no i wychodzi charakter facetów. jak sami przyprawiaja rogi żonom, płodza dzeci w kochankowych zwiazkach, to kobieta ma byc wyrozumiała, bo przeciez dziecko niczemu nie winne. I w ogóle o co chodzi. A ten rozwiódł sie i teraz koniecznie chce sprawdzić czy miał kiedys tam poroże czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ach te testy
Formensteck- bingo. Zazwyczaj prokurator i na szczescie dla dobra dziecka nie podejmuje sprawy.12 letni chłopiec przed okresem dojrzewania to nie doświadczalna świnka dla tatusia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak, jeśli założy
i jeszcze króciutko... ....Ważne informacje W sprawach o zaprzeczenie ojcostwa rozprawa odbywa się niezależnie od stawiennictwa stron. Żądanie pozwu W pozwie o zaprzeczenie ojcostwa, żąda się aby sąd stwierdził, że osoba X nie jest ojcem osoby Y. Może również żądać aby osoba Y nie posługiwała się jego nazwiskiem. Jak w każdej sprawie cywilnej powód może wnosić o zasądzenie na jego rzecz kosztów procesu. Uzasadnienie W uzasadnieniu trzeba podać wszystkie okoliczności z których wynika, że mąż matki nie może być ojcem dziecka. Do tego typu okoliczności można zaliczyć np. bezpłodność. Istnieją jednak i inne okoliczności które mogą wskazywać, że mąż matki nie jest ojcem dziecka wyjazd zagraniczny, pobyt w szpitalu. tak więc moja droga-jesli on wniesie sprawę do prokuratury-czy chcesz czy nie sprawa odbedzie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Formensteck
ach te testy-dziekuje ci za slowa otuchy.W takim razie niech idzie d o prokuratora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak, jeśli założy
no i tutaj się mylisz. prokurator w spordycznych przypadkach nie podejmuje dzialań...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Formensteck
On byl w ojsku,ale bywal w domu,wiec jedyny powod moze byc taki,ze mnie PODEJRZEWA o zdrade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak, jeśli założy
i jak na rzie to doświadczalną świnką synek jest dla mamusi( jakkolwiek można by ją okreslic) pa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Formensteck
tak,jesli zalozy-pisalam juz,nie sil sie na zlosliwosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ach te testy
Formensteck- do usług:-), nie łam sie dziewczyno. Jestes mamą i to jest najważniejsze dla twojego synka. Myslę,ze prokurator to przede wszystkim człowiek i zwyczajnie nie bedzie przewracał zycia do góry nogami chłopcu, który ma 12 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ach te testy
tak, jeśli założy- żal mi ciebie, pa:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiacynata
Co do aktu urodzenia,autorko, to muszę Cię zmartwić. Jeśli sąd orzeknie,że Twój były mąż nie jest ojcem dziecka,wtedy automatycznie wysyłany jest ten wyrok do Urzędu Stanu Cywilnego i tam zmieniony zostanie akt urodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Formensteck
Ach te testy-tak,jestem mama i zalezy mi na tym,zeby nie wywracac zycia synowi do gory nogami,a co sobie byly mysli..to on zrezygnowal z rodziny.Dziekuje ci. Hiacynta-dzieki za info. Pogadam z bylym jeszcze i sie zastanowimy wspolnie jak to zrobic,zeby jednak syn nie ucierpial na tym.Wiem,ze byly go bardzo kocha i moze odpusci sobie te testy.W sumie po co mu ta wiedza?Chyba,zeby nie placil alimentow,ale to sie mozemy dogadac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tretef
jezeli w sadzie nie powiesz nazwiska prawdziwego ojca ( a ten musi uznac dziecko...) to w akcie urodzenia dziecka bedzie imie prawdziwego ojca i nazwisko matki.. dziwne to, ale tak mowia przepisy... sama przez to przechodzilam i badania genetyczne tez wiec wiem co pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiacynata
To prawda.Jeśli okaże się,że Twój mąż jednak nie jest ojcem dziecka,wtedy możesz podać do aktu urodzenia syna -imię prawdziwego ojca,a nazwiskiem ojca będzie Twoje nazwisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie, Twoja sprawa z kim się puszczałaś będąc mężatką, Twoja sprawa. A z faceta chcesz zrobić łosia, bo chcesz mieć metrykę w porządku i najlepiej, żeby alimenty dziecko dostawało i teraz Cię dobro dziecka interesuję. Nie za późno? Skoro szukasz rad, to też Ci doradzę: jeśli okażę się , dziecko nie jest Twojego ex męża, to poszukaj tatusia...o ile wiesz gdzie i od niego ciągnij teraz kase, cwaniaro. Tylko jak wytłumaczysz synowi, że teraz to jest nowy tatuś? Współczuję Twojemu ex facetowi. Co za kobieta...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jskja
Jeśli Twój ex nie jest ojcem ,to metryka jest właśnie NIE w porządku.Nie odzwierciedla prawdy! Było myśleć o tym wcześniej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×