Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawa_kasia

Grudzień 2010 - reaktywacja

Polecane posty

explosive - no na razie nie bardzo, bo zamierzaliśmy budować dom, a wiadomo, że troche to potrwa ale jeżeli nic się nie zmieni to coś będziemy musieli zrobić, bo teraz o ile jeszcze mnie to śmieszy to niedługo pewnie przestanie... Z dzisiejszych rewelacji dowiedziałam się, że nie mogę zjeść lecza, bo jest pikantne, a to wywołuje poród - tak z pewnością po małej szczypcie papryki wyląduje bezzwłocznie na porodówce :o Na dodatek jeszcze mamy wirusa w domu, tylko co dziwne jak do tej pory zachorowali wszyscy z Rodziny mojego Faceta, a Teściowa, Żona Brata i ja trzymamy się nieźle i oby tak było cały czas, bo nie mam ochoty na powtórkę z wymiotowania w promocji z biegunką :o Mały ma się świetnie, leży chyba jakoś śmiesznie po skosie, bo kopię mnie w dole po lewej stronie i jednocześnie coś czuje na prawej stronie, pod żebrami. A propos czy Was już też co niekóre kopniaki zaczynają bolec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj nas też przeziębienie dopadło. Wszyscy troje się męczymy. łe rety mnie dzidziuś to już od dawna boleśnie kopie. Właściwie to nie kopie tylko rozciąga mi skórę koło pępka jakby chciał rozpruć mi brzuch i wyjść. Z jednej strony to śmieszne bo czuć czasami nóżkę czy rączkę jak pępek się robi spiczasty, ale raczej to nie łaskocze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do imienia to ja nie mam zielonego pojęcia jak to będzie bo mąż odrzuca wszystkie moje propozycje a sam nic nie zapodaje. Ja najbardziej chciałabym Mikołaja i się upieram przy tym, ale mężowi nie za bardzo się podoba. Poza tym mamy problem z łóżeczkiem. Julka twierdzi, że nie odda dzidziusiowi łóżeczka, choć w nocy nie chce na nim spać tylko przychodzi do nas. Ale w dzień sie w nim bawi, coś tam sobie chowa. Dziś to prawie się rozpłakała jak jej mówiłam, że dzidziuś będzie tam spał. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja myślałam, że to jeszcze za szybko na bolesne kopniaki :D A co do skóry przy pępku to wczoraj odkryłam nowe rozstępy, trochę się załamałam, bo od początku ciąży ciągle oliwka, i kremy a tu masz :o Jak byłam u siebie w domu to moja Siostra mi mówiła, że jej brzuch wyglądał jak zebra - był cały w paski od rozstepów, wygląda na to, że to jednak rodzinne :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj no to ci szczerze wspolczuje le rety.... niedlugo to nic wypic albo zjesc nie bedziesz chyba mogla..... badz dzielna ;))) ;)))) ;))))) moj synek tez juz sie niezle rozciaga i czasem bolesnie kopnie. Rozstepow na szczecie jeszcze nie mam, smaruje dwa razy dziennie, raz oliwka, raz balsamem....moze unikne rozstepow. Siostra i mama nie maja, wiec jest nadzieja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, mnie też mój Maluch czasem bardzo boleśnie kopie, szczególnie w żebro po prawej stronie. Czuć, że z dnia na dzień jest coraz większy :)) Ja rozstępów też nie mam, ale u mnie to pewnie wynika z tego, że mam bardzo mały brzuszek. On nie rośnie tylko się podnosi, takie mam wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evangeline...
Widzę,że to taka pora roku.Zrobiło się chłodniej i przeziębienia się zaczęły. Pampusia,wiesz,oglądałam ostatnio na allegro takie domki-namioty rozkładane w domu.Nie są drogie.Chciałam kupić mojemu Julkowi,bo tak lubi się chować do szafek czy pod kołdrę.Może i Twojej córci by się spodobało takie rozwiązanie?Mogła by się tam bawić a nawet śpać!Może wtedy chętniej by oddała łóżeczko braciszkowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe widze, ze mamy to samo... ruszanie sie malucha tak jakby chcial rozedrzec skore i wyjsc.. pewnie to jest wyciaganie, bo na ewolucje i wywrotki tak jak to bylo wczesniej to juz mniej miejsca jest... ja tez czuje jakby mi maly pod prawe zebro caly czas noge pchal... i to dziwne, ze tylko to prawe atakuje.. i watrobe :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny widzę że też macie problem z wyborem imienia ,u Nas to samo mi się podobało Aleks ale jak zobaczyłam minę mojego męża to już pozamiatane ,on zaproponował Mateusz a za chwilę dodał albo nie bo jak Ksiądz Mateusz z serialu ,więc już sama nie wiem do grudnia jeszcze czas to się wymyśli. Nie było mnie parę dni ,nachodziłam się za grzybami ale efekty są i suszone grzybki stoją sobie w słoiczkach i pachną,natomiast dzisiaj chcę pojechać kupić pościel,rożek parę rzeczy jeszcze wiem że niedziela a niestety tylko dziś mam czas,mały spać mi nie daje od 4 rano tak kopie że czasami zaboli ale to dobrze,ważne że daje znać o sobie. Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) u nas synuś bedzie Michał :) i obeszlo sie bez kłótni, gorzej by bylo z dziewczynka. Wczoraj robilismy parapetówe bo niedawno wprowadzilismy sie do domku, jeszcze nie wlasny bo wynajmujemy ale na wiosne ruszamy z budową własnego kącika:) Gości mielismy sporo (15osób) i poszlam spac o 6 rano :/, ja to sie juz zdecydowanie nie nadaje na imprezki. Mały wojował całą noc, kopniaczki zaczynaja troszke boleć, ale maluszek bardziej sie rozpycha i brzuch tak fajnie faluje i sie wygina :) no i nie moge siedziec troszke zgarbiona bo zaraz mnie żebra bolą :/ noi zaczyna mnie meczyc w nocy przekrecanie sie z boku na bok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnieszka mój mały tez jest jakos dziwnie ulozony bo prawie caly czas kopał mnie z prawej strony i u dołu a wczoraj zaczał u gory ale z pprawej strony :) ciekawe czy sie przekręcił bo ostatnio mial główke w górze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no moj juz przekrecony jest, poznalam to odrazu, bo gdzie indziej zadawal bolesne kopniaki ( pod zebrami)... kurde ale dalej boli mnie brzuch na dole:/ to juz tak z 5 dni bedzie... a co do tego pulsowania w dole brzucha to ciekawi mnie to czy to moze byc czkawka, bo ono ustaje tak po 5min... wogole to najgorsze sa zaparcia :/ juz nie wiem co mam zrobic, zeby sie oczyscic , miodu zjadlam pol sloika, sliwek tez duzo, nawet slaba kawe wypilam... i NIC!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i po wirusie w domu, Facet miał "romans" z łazienką ale na szczęście mnie ominęło. Mały dzisiaj w nocy dał mi popalić i nie mogłam zasnąć, więc chyba rzeczywiście "najciekawsze" się zaczyna :o Kupiłam dzisiaj na allegro kombinezon zimowy, mam tylko nadzieję, że nie okaże się za cienki na bieszczadzkie zimy ;) I czeka mnie jeszcze obiad z Teściową i resztą, ciekawe czego dzisiaj się dowiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaa, a na zaparcia polecam jabłka i dużo wody mineralnej, na mnie zawsze działało przeczyszczająco, a teraz tak zapobiegawczo jem raz na jakiś czas i nie mam żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:-) Widzę dziewczyny,że Wasze maluszki to wiercipięty:-)Ja w pierwszej ciąży ani razu nie odczułam bolesnego kopniaczka.Podobnie jest teraz.Dzidzia spokojna i niezbyt ruchliwa. Agnieszka,fakt,że maluszek miewa w brzuszku czkawkę.Nawet można zaobserwować jak brzuszek rytmicznie podskakuje. Co do imienia to My też jeszcze nie jesteśmy zdecydowani jakie wybrać.Myśleliśmy też nad Mikołajem,Michałem,Gabrielem...ale zawsze coś nam się nie podobało albo źle kojarzyło. Jedyne jakie jeszcze może być to Jonatan.Tylko jak zdrobnić to imię?Jonek,Natuś,Jonaś? Wiola,oj grzybków to ja mam już dość!Powiedziałam mężowi żeby więcej mi już nie przynosił.Ostatnio dwa dni stałam i tylko robiłam zalewę i do słoiczków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdzies wyczytalam, ze w miare zblizania sie terminu porodu zmniejsza sie ilosc wod polodowych i kopniaczki staja sie mocniejsze i bolesniejsze :] to ja nie wiem co bedzie za miesiac-dwa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja na zaparcia polecam czopki glicerolowe. Mi akurat dieta nie pomaga na tą dolegliwość. A czopki są genialne: 10 - 30 minut i problem z głowy:) Kiedy leżałam w szpitalu na patologii ciąży to prawie wszystkie kobiety z nich korzystały. Są w 100% bezpieczne i do tego są tanie jak woda - opakowanie 10 szt. kosztuje ok. 5 zł. Polecam bardzo!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałam dodać, że byłam dziś na USG i z Maluszkiem wszystko w porządku. Leży już główką skierowaną do dołu i waży 1064 gram. Ulżyło mi, bo znów schudłam od tych moich kamieni, ale na szczęście on rośnie i tyje a to najważniejsze :))))) lekarz powiedział, że przewiduje wagę urodzeniową 3300. Dla mnie byłoby to idealnie! Co do imienia, to jak już wspominałam jakiś czas temu my wybraliśmy Kostek (Konstanty). Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evangeline u mnie w pierwszej ciąży maluszek też nie był z byt ruchliwy ,ale ten już nie ,dzisiaj np obudziłam się po trzeciej w nocy do toalety i już nie zasnęłam bo raz boks z lewej ,z prawej pod żebra,a w dzień spokój czasami kopniaka da,dziewczyny mam do Was prośbę proszę o poradę co zrobić otóż przyjechał kolega mojego męża na parę dni i chciałby się spotkać on z żoną i jeszcze jego brat z żoną ktoś tam jeszcze i zastanawiam się czy mam pójść czy nie no wiecie z tym wielkim brzuchem nie wiem czy będę się dobrze czuć ,bo czasami czuję się wyobcowana że tak powiem ,np w sobotę musiałam pojechać do pracy a pracuję w dyskotece załatwić pewne sprawy przed niedzielnym koncertem ,i nie mogłam zejść tylnym wejściem bo zastawili skrzynkami więc schodzę normalnie schody obstawione już małolatkami ci co mnie znają stali bywalcy wiedzą że jestem w ciąży to normalnie,ale te panienki nowe nie więc były spojrzenia ,szepty pewnie sobie myślały że jakaś wariatka na dyskotekę z brzuchem przyszła,a co do spotkania z znajomymi mojego męża chyba miało by się odbyć u niego w domu i jak myślicie iść czy nie.Pozdrawiam i lecę bo mojego małego ucznia do szkoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isc jak najbardziej! Ciaza to przeciez nie jakis zarazliwy wirus! Odstresujesz sie, posmiejesz, nie zamykaj sie w domu, bo tylko dola zalapiesz! Ja z moim wszedzie chodze, ostatnio bylismy na koncercie jazzowym w pubie, wiadomo czasami ludzie patrza dziwnie, ale ja sie tym nie przejmuje.. a co to- ciezarna to juz skreslona, koniec jakiego kolwiek zycia? Dzis wlasnie ide do znajomych mojego N. na scrabble :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no w domu to się nie zamykam pracuję w dyskotece to mam imprezę trzy razy w tygodniu reszta tygodnia w pachnącym biurze ,pachnącym oczywiście w porównaniu do klubu, chociaż nie muszę to idę na noc do pracy ,i może właśnie dlatego odechciewa mi się imprez ale masz rację coraz bardziej myślę o tym czemu nie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I kolejny dzień biegania po Urzędach za mną :o Powiem Wam, że sądziłam, że to w Irlandii jest dużo formalności, a nie wiedziałam jak bardzo się myliłam... Na jutro jestem umówiona do nowego ginekologa, idę do innego aniżeli zamierzałam, bo okazało się, że tamta babka jest ciągle niedostępna i wszyscy zdecydowanie odradzają prowadzenie ciąży u niej, więc jak ten mi nie będzie odpowiadał to jest jeszcze dwóch innych - mój Facet nie jest zachwycony, bo to mezczyzna, na dodatek ponoć przystojny, ehh Faceci :D Ale pracuje w szpitalu w naszym mieście więc byłoby super, no ale zobaczymy. A wczoraj wieczorem się troszkę zdziwiłam, bo okazało się, że powoli rusza mi laktacja i chyba pora zaopatrzyć się na wszelki wypadek we wkładki laktacyjne... Czy u Was też już coś się dzieje? A co do spotkania to jak najbardziej iść! W końcu to, że jesteśmy w ciąży nie oznacza, że już nie jesteśmy tymi kobietami którymi byliśmy wcześniej, chociaż mam wrażenie, że niektórzy to na siłę zamknęli by ciężarne w domu. Więcszczególnie teraz dopóki nie ma problemów z zostawianiem Maluszków trzeba korzystać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ldkddaAA
zapraszam do internetowego lumpeksu z odzieżą dziecięcą. Tanie marki jak cherokee,next,adidas,early days,h&m,hema i wiele innych już od złotówki.Częste promocje,dostawy ubranek.Obecnie w sklepie jest ponad 400 ubranek. W najbliższym czasie będzie jeszcze dodanych około 150. www.lumpik.com.pl zapraszam WWW.LUMPIK.COM.PL . . . . . . zapraszam do internetowego lumpeksu z odzieżą dziecięcą. Tanie marki jak cherokee,next,adidas,early days,h&m,hema i wiele innych już od złotówki.Częste promocje,dostawy ubranek.Obecnie w sklepie jest ponad 400 ubranek. W najbliższym czasie będzie jeszcze dodanych około 150. www.lumpik.com.pl zapraszam WWW.LUMPIK.COM.PL . . . . . . zapraszam do internetowego lumpeksu z odzieżą dziecięcą. Tanie marki jak cherokee,next,adidas,early days,h&m,hema i wiele innych już od złotówki.Częste promocje,dostawy ubranek.Obecnie w sklepie jest ponad 400 ubranek. W najbliższym czasie będzie jeszcze dodanych około 150. www.lumpik.com.pl zapraszam WWW.LUMPIK.COM.PL . . . . . . zapraszam do internetowego lumpeksu z odzieżą dziecięcą. Tanie marki jak cherokee,next,adidas,early days,h&m,hema i wiele innych już od złotówki.Częste promocje,dostawy ubranek.Obecnie w sklepie jest ponad 400 ubranek. W najbliższym czasie będzie jeszcze dodanych około 150. www.lumpik.com.pl zapraszam WWW.LUMPIK.COM.PL . . . . . . zapraszam do internetowego lumpeksu z odzieżą dziecięcą. Tanie marki jak cherokee,next,adidas,early days,h&m,hema i wiele innych już od złotówki.Częste promocje,dostawy ubranek.Obecnie w sklepie jest ponad 400 ubranek. W najbliższym czasie będzie jeszcze dodanych około 150. www.lumpik.com.pl zapraszam WWW.LUMPIK.COM.PL . . . . . . . zapraszam do internetowego lumpeksu z odzieżą dziecięcą. Tanie marki jak cherokee,next,adidas,early days,h&m,hema i wiele innych już od złotówki.Częste promocje,dostawy ubranek.Obecnie w sklepie jest ponad 400 ubranek. W najbliższym czasie będzie jeszcze dodanych około 150. www.lumpik.com.pl zapraszam WWW.LUMPIK.COM.PL . . . . . . zapraszam do internetowego lumpeksu z odzieżą dziecięcą. Tanie marki jak cherokee,next,adidas,early days,h&m,hema i wiele innych już od złotówki.Częste promocje,dostawy ubranek.Obecnie w sklepie jest ponad 400 ubranek. W najbliższym czasie będzie jeszcze dodanych około 150. www.lumpik.com.pl zapraszam WWW.LUMPIK.COM.PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łe rety z wyciekającym pokarmem zmagam się już od ok 2 miesięcy i czasami naprawde mnie zalewa. W pierwszej ciązy miałam to samo i od połowy musiałam nosić wkładki laktacyjne. Teraz też noszę. Czasami po kapieli jak byłam w samym szlafroku i pochyliłam się po coś to czułam że mi cieknie aż po brzuchu. Niestety po porodzie tez miałam "słabe zaworki" bo jak karmiłam z jednej piersi to z drugiej dosłownie tryskało i tak było przez ok siedem miesięcy karmienia. Teraz wiem, że musze się zaopatrzyć w zapas wkładek. Kłopotliwe to jest bardzo ale wolę to niż zastoje w piersiach. Moja szwagierka miała takie straszne że nic jej nie pomagało, a mi przynajmniej cały nadmiar wyleciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pampusia - to mnie trochę pocieszyłaś :) Bo czytałam, że niby laktacja może się pojawić w ciąży, no i ogólnie psychicznie przygotowywałam się na takie sytuacje, a jednak jakoś dziwnie się poczułam, hmm nie wiem jak to określić ale podobnie jak w czasie pierwszej miesiączki chyba :D Kupiłam wkładki, chociaż na razie chyba jeszcze nie będą potrzebne, bo dzisiaj tylko po wyjściu spod prysznica pojawiły się może ze dwie kropelki więc źle nie jest. A powiedź mi czy u Ciebie od razu była jakaś większa "powódz" czy zwiększało się z czasem? A właśnie, skoro jesteśmy przy temacie wkładek to jakie polecasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łe rety rzeczywiście najpierw zaczynało się od pojedyńczych kropli ale potem coraz więcej tego było. W pierwszej ciąży to byłam zafascynowana że już mam pokarm, ale szybko mi przeszło jak zaczęło wszystko przeciekać. I co ciekawe, zawsze prawa pierś jest nadaktywna. Z lewej teraz mało leci. A co do wkładek to każdemu pasuje co innego. Ja do tych z Bella Mama mam awersję. Nie pasują mi pod każdym względem. Miałam ich mnóstwo bo jak leżałam po porodzie w szpitalu to mąż prawie codziennie musiał mi kupować paczkę a w najbliższej aptece były tylko takie. Jak dla mnie to są mało chłonne a ten przylepiec tylko przeszkadza bo jak mi sie biustonosz przesuwał np. w czasie leżenia to wkładka razem z nim i już jej nie było na sutku. I jeszcze jeden minus, że mają grube brzegi i w bawełnianych stanikach bardzo się odznaczają, nawet przez dwie bluzki. Wypróbowałam dużo różnych firm i najbardziej mi odpowiadają te z Johnsona. W miarę dobre też są z Canpola, ale Johnson jak dla mnie najlepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm u mnie tak jakby u ujscia w sutku pojawia sie czasami biala wydzielina.. ciekawe czy to juz "pierwsze" mleko? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×