Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawa_kasia

Grudzień 2010 - reaktywacja

Polecane posty

a ja to ja jestem calkiem do tylu z zakupami :/ nie mam jeszcze nic; oprocz jednych spioszkow, ktore kupila mama, bo oprzec sie nie mogla... nie wiem kiedy za to sie zabrac tak definitywnie... jakos boje sie zapeszyc... ale bylam dzisiaj w hurtowni dziecej, zeby obczaic co i jak i bylo tyle rzeczy do wyboru, ze ja bym najchetniej wszystko kupila :D wkoncu kupilismy tylko smoczek, skarpetki i dla mnie wkladki laktacyjne :D zdawalo mi sie, ze jak na hurtownie i porownanie do cen nawet z allegro to bardzo drogo tam bylo... zaopatrujecie sie w laktator?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, ja dzisiaj padam, zapisałam się do szkoły i dzisiaj miałam drugi dzień zajęć, wczoraj myslałam już, że porwałam się z "motyką na słońce" ale po dzisiejszym dniu wiem, że będzie dobrze i przynajmniej wykorzystam czas chwilowej mniejszej aktywności zawodowej :) Co do zakupów to ja mam wszystkie ciuszki ale brakuje mi rzeczy technicznych czyli wanienki, jakiegoś termometru, butelek, kołyski i wózka więc w sumie najpoważniejsze wydatki jeszcze przed nami. Laktator kupuję, bo na pewno będę odciągać pokarm i zostawiać jak pojadę do szkoły więc siłą rzeczy będzie bardzo potrzebny, przeglądałam już forum odnośnie opinii i jak na razie jestem za kupnem elektrycznego z medeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny Wrzuciłam na maila zdjęcia brzusia, takie trochę lipne, ale tylko takie zrobiłam. Agnieszka ja też myślałam o laktatorze, ale wstrzymam się do porodu...wcześniej pisałam, że miałam usuwanego guzka z piersi, a teraz znalazłam nowego i nie wiem jak będzie z moim karmieniem :( Pasja i Wiola zazdroszczę wam, że kupiłyście już wózeczki, ja cały czas się zastanawiam czy brać x-landera...w ciąży jestem jakaś niezdecydowana :) Ale Wy dziewczyny to chudzinki jesteście na tych zdjęciach, figurki tylko pozazdrościć, a ja taki pączek haha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasik- u lekarza bylas? ja nawet swoich piersi nie macalam :/ moze to jakies zgrubienie wynikajace ze zmian hormonalnych? łe rety- troche drogi ten laktator, patrzylam na allegro to tak ok 240zł:/ ja patrzylam dzisiaj na reczny taki z taka pompka jak do mierzenia cisnienia z lovi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja Wam napiszę tyle dziewczynki - wszystkie wyglądamy pięknie i mamy prześliczne brzuchole!!!! :) cudo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie ogladnelam zdjecia to powiem Wam, ze nie wiele sie miedzy soba roznimy :) mamy jakas taka pileczke z przodu :P i nadal zgrabne jestesmy... karo- jaka zadowolona na tym spacerku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzuchole sliczne dziewczynki! ale z jednym sie nie zgodze, otuz ja jestem taka foka!!! wcale szczupla nie pozostalam.... ale to nic, coz sie nie robi dla malenstwa prawda ?!! co do laktatora to ja tez wezme ten elektryczny, u nas jest ginekolog wypisuje recepte i mam za darmo z apteki, bo swierzo upieczonej mamusi przysluguje jeden na koszt kasy chorych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Grudniówki jeśli chodzi o laktator to ja pożyczam od koleżanki elektryczny. Myślę, że bezsensu kupować wcześniej. Może się okazać, że nie będzie można karmić, albo nie będzie problemu i wystarczy tylko troszkę ściągać ręką i nie będzie potrzebny laktator a wtedy to pieniądze wyrzucone w błoto. Co do zakupów to ja na razie mam wanienkę i ciuszki. Brakuje mi jeszcze sporo. Teraz jestem na etapie szykowania pokoju dla maluszka. Chcę się wyrobić ze wszystkim do listopada, póki jeszcze daję radę latać po sklepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczę dziewczyny przerażacie mnie z tymi zakupami. Ja narazie zaopatrzyłam się tylko w 2 pary ślicznych małych skarpetek dla maluszka - a i to przypadkiem. Boję się zapeszyć. Zresztą chyba nie mam co panikować bo moja siostra ma teraz 3 m-cznego bobaska więc dużo rzeczy dostanę od niej. Jeśli chodzi o laktator to też od niej dostanę bo ona go wcale nie używała - okazało się że mały ma uczulenie na laktozę. Wanienkę też dostanę. Łóżeczko i wózek kupują rodzice, więc zostaną tylko butelki, smoczki, pieluszki itp. Pewnie jeszcze się na jakieś ubranka skuszę - chociaż u mamy leży tego już ze 3 worki - muszę tylko poprać i poprasować. Razem z mężem zaczęliśmy przygotowywać pokoik dla maluszka - właściwie to tylko trzeba było pozbyć się gratów z tego pokoju i pomalować. Niedługo idę na zwolnienie więc zacznę kupować firaneczki, poduszeczki i inne pierdułki. Pozdrawiam cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) dziewczyny brzuszki macie cudowne i równie pięknie wyglądacie :) ja wrzuce swój jak zrobie nowe foto. A tak narazie to sie pochwale że od wczoraj jestem zamężna :D narazie tylko cywilny,w maju bedzie koscielny i weselicho:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bettinka super:) moje ogromne gratulacje i najlepsze życzenia dla młodej pary!!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bettinka- wszystkiego dobrego na nowej drodze zycia :) gratulacje :) moi rodzice i mojego N. namawiali nas, aby wziac slub przed urodzeniem, ale ja chcialabym odrazu Koscielny i chcialabym na nim ladnie wygladac i moc poszalec, wiec od poczatku bylismy zdecydowani, ze wezmiemy go pozniej... ale totalnie nas zaskoczylo to, ze sami zaczelismy ogladac sale i wkoncu 30.07.2011 powiemy sobie to wyczekane TAK :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bettinka wszystkiego najlepszego 🌼 A nic się wcześniej nie chwaliłaś, że to już. dziewczyny macie piękne brzuszki, takie kształtne. pasja ty to w ogóle wyglądasz jakbyś dopiero zaczynała ciążę. Ale jeśli maluszek zdrowo rośnie to tylko pozazdrościć figury. Nie będziesz miała co zrzucać. Ja dzis porobiłam pare zdjęć ale w ubraniu a goły brzuch mam tak wieczorem napięty, że wygląda jak wielki baniak. Może rano zrobię to będzie bardziej wiarygodnie wygladał. Mój Maluszek tak sie juz przeciąga, że chwilami nie mogę tego wytrzymać. Najnormalniej mnie to boli!!! Daje czadu Mały, ale może jak teraz się wyszaleje to później będzie spokojniejszy jak juz sie urodzi. Za to Julka w brzuszku była mniej aktywna a teraz taki z niej wicher, że trudno za nią nadążyć. Jeśli chodzi o laktator to ja nie wydaję na to kasy, ale kupie zwykly odciągacz pokarmu, bo po pierwszym porodzie bardzo mi sie przydał jeszcze w szpitalu. http://www.doz.pl/szukaj/s0-lakta Wcześniej miałam ten zwykły, ale ciężko było domyć ten szklany pojemniczek, więc teraz kupię Lakta Plus z butelką. To tylko parę zł. drożej a myslę, ze będzie wygodniej. Pokarm ściąga bardzo dobrze. Co prawda trzeba to zrobić ręcznie, ale jak uzywa się go tylko w razie potrzeby to nie jest męczące. Przez pierwsze tygodnie miałam nadprodukcję taką konkretną więc nawet kilka razy dziennie ściągałam, ale tylko po troszkę. Potem w razie potrzeby jak chciałam gdzies na dłużej wyjść to coś tam wyciskałam. A zawsze 26 zł to nie 226.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bettinka wszystkiego najlepszego. Dlaczego sie nie chwaliłaś że to już? Życzę wam dużo szczęścia. Pozdrawiam, buziaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bettinka! wszystkiego najlepszego na nowej drodze zycia!!! Dla dzidziusia tez mam juz praktacznie wszytko, brakuje mi tylko smoczkow, kosmetykow do pielegnacji i sliniaczkow. Wanienkie mama mi kupila, juz taka z termometrem i do tego nocniczek :) no ale to na potem oczywiscie. Wlasnie dziewczyny, jakiej firmy kosmetykow bedziecie uzywac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bettinka wszystkiego najlepszego dla Młodej Pary :) :) Explosive co do kosmetyków to ja narazie kupiłam oliwkę Bambino, Sudrocrem i krem Nivea na każdą pogodę. Kupię jeszcze jakiś krem do pielęgnacji dupci dzidziusia bo sudocrem to tylko jak są odparzenia. Ale z tego co się orientuje to nie ma sensu kupować dużo kosmetyków bo dzidziuś może być uczulony, zresztą takiego maluszka nie ma co chemia smarować. Dużo dziewczyn chwali sobie kosmetyki Oilatum, albo tańszy odpowiednik Oilan...może coś z tej firmy kupię do pielęgnacji pupci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bettinka- wszystkiego najlepszego :) Co do kosmetyków to ja zdecyduję się na Bambino oliwkę i mydełko, płyn do kąpieli NIvea i Sudocrem. Nie będę szaleć z kosmetykami, bo dziecko może mieć uczulenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewuszki:-) Ale się rozpisałyście...Brzuszki wszystkie macie śliczne:-)I ja muszę coś nowszego podrzucić. Bettinka wszystkiego naj naj naj U mnie zimno i ciągle pada.Także nawet na spacer nie można wyjść:-( Co do wózka to ja mam jeszcze po synusiu w bardzo dobrym stanie także ten zakup mnie ominie.Jedyne co musimy kupić to łóżeczko,pościel,ciepły kombinezon na zimę,parę nowych ciuszków i butelki.Myślę,że to wszystko. W środę mam wizytę u gina więc dowiem się ile maluszek już waży:-) Pozdrawiam i życzę udanego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny, jak mija dzionek, jak się czujecie w ten deszczowy dzień? u mnie wszyscy chorzy, jedynie ja na nogach i narazie nie choruję, rano rutinoskorbin i kanapka z czosnkiem i jest dobrze wczoraj z mezem byliśmy w Częstachowie popatrzeć na wózeczki i łóżeczka ale szczerze maksymalne ceny i mały wybór, przyokazji wpadliśmy do kina :) bettinka87 ... wszystkiego najlepszego :) co do kosmetyków to jak narazie mam oliwkę, mydełko i chusteczki bambino i sudokrem aha i kropelki soli fiz do oczek maluszka a co do zakupów to zostało nam wózek, łóżeczko i kombinezonik, czyli te najdroższe zakupy, dlatego wolimy się dwa razy zastanowić niż wydać głupio kase pozdrawiam, herbata czerwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na początek Bettinka 87 gratulacje ,wszystkiego naj naj lepszego na nowej drodze życia. Cześć dziewczyny ,pogoda tu w Gdańsku fatalna ,leje i wieje ,nudy mój mąż śpi ,mały jeszcze u babci bo mnie prosił czy mu pozwolę nie iść dziś do szkoły a ja siedzę sama,pisałyście o zakupie laktatora ,ja już mam mąż mi kupił tommee tippee tam w Anglii zwykły ręczny ale i tak tam są te rzeczy tańsze niż u nas , jeszcze kupił butelki i smoczki tak że to mam z głowy, zostało mi jeszcze do kupienia dla maluszka drugi komplet pościeli do łóżeczka i zastanawiam się nad kupnem posieli do wózka, bo jak ostatnio byłam to ledwo jedną wybrałam taki mały wybór był no i jakieś drobiazgi kosmetyczne no i dla siebie jeszcze muszę kupić higieniczne przybory i to wsio napiszę mojego mejla żebyście mogły mi przesłać namiary na to konto gdzie wasze brzuszki Wioletta171@wp.pl.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Wiola, wysłałam Ci na maila dostęp do naszego konta. Daj znać czy dostałaś. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do poscieli do lozeczka i do wozeczka to duzy wybor jest na Allegro, naprawde sliczna ta posciel, ale nie wiem jak z jakoscia... u mnie w domu mama ma zapalenie oskrzeli i zwolnienie lekarskie... mam nadzieje, ze mnie nic nie chwyci.. zostal jeszcze tydzien wakacji a pozniej w 2 miesiace musze zrobic caly semestr, to bedzie jazda :D ogolnie to pada i nic sie nie chce... brzydka ta pogoda :/ ja wlasnie zastanawiam sie nad kosmetykami, bo mama mowi, ze do 6 tygodnia zycia brzdaca myje sie go tylko woda... a pupke i reszte tych rzeczy :P smaruje sie sudocremem, badz penatenem, dopiero pozniej wprowadza sie ewentualnie oliwke i cos do mycia (mydelko badz balsam)... ah nie moge sie doczekac az bede robila zakupy :D jeszcze dla mnie by sie przydalo pare rzeczy takich jak ze 2-3 koszule do karmienia, rzeczy do szpitala, podklady poporodowe badz podpaski nie wiem wlasnie co lepsze? pozdrawiam i zycze milego dnia w ten deszczowy dzien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie.. No i się doczekałam przeziębienia :o Złapało mnie na dobre wczoraj, na szczęście nie jest aż tak źle i jak do tej pory ratuje się naturalnie. Wracając do laktatora, to niestety wiem, że jest drogi ale ponoć warty swojej ceny, no a biorąc pod uwagę to, że będę musiała odciągać mleko w czasie zajęć to potrzebny jest szybki i cichy. Swoją drogą czy któraś z już obecnych Mam chodziła na zajęcia w czasie karmienia? Bo po ostatnich tak się zastanawiałam gdzie u licha miałabym to robić?! :o Na pewno będę potrzebowała dłuższych przerw ale z tym nie będzie problemu, chociaż biorąc pod uwagę, że kierunek jest zdominowany przez facetów będzie to pewnie niezła atrakcja :o Bettinka87 - gratulacje :) 🌼 My też zastanawiamy się nad ślubem cywilnym przed narodzinami Małego, w Irlandii nie miało to znaczenia ale tutaj pomimo tego, że dziecko jest nasze to w praktyce wychodzi, że Tata nie ma za dużo do powiedzenia :o Tak poza tym jest wiele spraw formalnych i nie chcę dzielić na moje i mojego Faceta. Co do kosmetyków to zastanawiam się nad babydream z rossmanna, widzę, że są bardzo chwalone, a co najważniejsze mają mniej sztucznych rzeczy w składzie, no i jak do tej pory jestem coraz bardziej zasowolona z płynu do kąpieli który kupiłam dla siebie. A właśnie, a propos rzeczy dla nas do szpitala to co kupujecie? Z tego co można wyczytać na forum, podpaski na te pierwsze dni po porodzie nie są wystarczające, podkłady? ale jakie? Na allegro widziałam absorgyn i hartmann ale pojęcia nie mam ile sztuk będzie potrzebnych. Czy przydają się podkłady na łóżko do szpitala? znowu masa pytań :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasja24 dziękuję ,dostałam też wrzucę moje foto tylko u nas jak zwykle baterie wyładowane w aparacie, ale wy jesteście wszystkie takie szczupłe,gdyby nie brzuszki( ładne i zgrabne) to w ogóle by nie było wiadomo że jesteście w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łę rety- widze, ze mamy ten sam problem, bo ja tez na uczelni bede i to jeszcze z malym, bo nie za bardzo bede miala go z kim zostawic, wszyscy pracuja :/ wiec bede go karmic cycem miedzy zajeciami :D wlasnie musze sie dogadac z prowadzacymi co i jak :) u mnie o tyle dobrze, ze kierunek zdominowany przez same kobietki nadal martwi mnie ten moj bol podbrzusza:/ dzisiaj bol byl mocniejszy niz na miesiaczke i trwal z 3h... do wizyty zostało 1,5tyg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka, to troche dlugo trzymal cie twoj bol no i na dodatek piszesz, ze byl dosc mocny, ja tez bym sie na twoim miejscu z lekarzem skontaktowala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgnieszkaW - a jak reaguje na to Uczelnia? Znaczy na ewentualna obecność Malucha? Bo przyznaje, że ja chyba na taką opcję bym się nie zdecydowała, jednak dziecko jest nieprzewidywalne i bałabym się, że będzie po prostu innym przeszkadzać. Ja mam to szczęście, że mój Facet pracuje na swoim więc jak będę na zajęciach to spokojnie może pobyć z Małym i popracować akurat tego dnia w innych godzinach i gdyby nie to, ze my mamy dosc daleko do szkoły to pewnie moj Facet przyjezdzalby z Malym na karmienie ale to niestety 50km, wiec podroz w obie strony to dobre dwie godziny, szczegolnie zimą jak nas zasypie. A z tymi bólami to rzeczywiście lepiej pojedz do lekarza, szczególnie jeśli trwają tak długo, jeśli nie możesz pojechać przed zaplanowaną wizytą to chociaż do niego zadzwoń i zapytaj, żeby mieć pewność, że nie dzieje się nic złego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje wszystkim za zyczenia :* agnieszka ja na Twoim miejscu zrobilabym tak jak radza dziewczyny i skontaktowala sie z lekarzem, bo bóle w tym okresie nie wróżą nic dobrego. Nie bedę Cie straszyc, bo moze nic sie zlego nie dzieje, ale lepiej to sprawdzić. Dziewczyny mam do was pytanie, macie może liste rzeczy potrzebnych na wyprawkę dla maluszka i dla mamy do szpitala? Bardzo bym prosila o podesłanie albo jak sie wam bedzie chcialo wypisanie moze tutaj. Ja sie niby orientuje co trzeba mieć ale nie chcialabym czegos pominąć albo kupić niepotrzebnie. lidziaaa@buziaczek.pl to moj mejl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×